Lg bd 560

adam6150

New member
Pojawił się nowy player LG BD 560( i 570).Może ktoś już to ma i testuje? Interesuje mnie bardzo jak sobie radzi ta "nowość" z plikami mkv pow. 10GB zapisanymi na dysku zew. 2,5 cala bez napędu zew.?
Czy bez problemu czyta txt? a jeśli nie, to jakie napi? Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdro
 

jamtojest

New member
też jestem ciekaw

no dalej,dalej,nie ociągać sie użytkownicy.czekam na opinie o tym LG.szukam wszystko odtwarzającego playera BD
, bo denon sie ociąga narazie /:(
 

kuncy7

New member
Od paru dni mam LG BD560. Chciałem kupić BD370, ale co nowe to nowe. ;)
Zwłaszcza że cena spadła już poniżej 600zł. Znam BD370 tylko z opisów,
ale BD560 wygląda na jego następcę. Wyposażenie bardzo podobne,
brak tylko analogowego 7+1. jest zwykłe stereo.
DVD czyta bez problemów (ze skalowaniem 1080), obraz jak na mój
stary LCD LG znakomity. Testowałem jeden mkv ~9GB z dysku USB (500GB),
odtwarza płynnie i bez problemów. Z plikami avi naapisy tylko w wersji srt.
Muzyka, zdjęcia też bez większych problemów.
To tyle po trzech dniach, niezbyt intensywnych testów.
Da się wczytać więcej niż jedne napisy w playerach LG BD?
 

pkomp

New member
najważniejsze - czytanie video - mkv z różnymi formatami dźwięku(jak masz jakieś DTS HD i DD MA), m2ts, mts, mov (także hd), avi, mpeg ,wmv (także hd)
czytanie audio - wav, flac, ogg...reszta nie ważna(mp3 standard, wma pewnie czyta reszte olać)
 

deusexe

Member
kuncy7 możesz napisać czy ten film 9 GB mkv był w fullhd czy hd, interesuje mnie ponieważ też chciałem kupić BD 370, ale wstrzymałem się bo przy mkv 1080p ponoć strasznie ciął. I jeszcze jedno próbowałeś coś zrobić z tymi txt do avi, aktualizować firmware, serwis, reklamacja? bo według specyfikacji ze strony LG powinien txt "widzieć". Jak nie będzie to u mnie dyskwalifikuje zakup tegoż:-(
 

adam6150

New member
BD 370 LG bardzo dobrze radzi sobie z txt jak i 1080p. Mam wiele plikow 1080p i jeszcze mi się nie zdażyło by przycinał. Jeśli tak bywa to raczej z winy samego pliku a nie BD370. Niektóre pliki są niestety żle zripowane i dlatego przycinają sie.
 

deusexe

Member
BD 370 LG bardzo dobrze radzi sobie z txt jak i 1080p. Mam wiele plikow 1080p i jeszcze mi się nie zdażyło by przycinał. Jeśli tak bywa to raczej z winy samego pliku a nie BD370. Niektóre pliki są niestety żle zripowane i dlatego przycinają sie.

To ciekawe, przeczytałem prawie cały wątek o BD 370 na tym forum i z niego z niego wynika, że p-rawie żaden mkv fullhd nie chodzi, ale to nieważne;) skupmy się na BD560 i napisami w formacie .txt :)
 

kuncy7

New member
@lennox2
Tak to jest dysk zasilany tylko z USB, ale to nowy dysk sprzedany tylko z pojedynczym kablem USB.
Dla ciekawych ADATA SH93.

Dziś "potestowałem" inny film, tym razem ~15GB, z dźwiękiem DTS, oba (ten i poprzedni) FullHD (1080p).
Odtwarzanie: obraz, dźwięk (jak dla mnie i mojego tv) bardzo dobre.
Z napisami jest tak, że formaty "czasowe" np. srt działają OK, formaty "klatkowe" mają dziwny błąd, wczytuje je i wyświetla,
tyle że IMHO z 10-krotnym zwolnieniem, tzn. to co ma być w np. w 3min,
wyświetla w 30min, tak samo zamiast wyświetlać 3sek, wyświetla 30sek.
 

wofka

New member
Witam.
Testuję właśnie 570 i faktycznie z napisami jest jakaś katastrofa podobnie jak w 560... a może jednak nie do końca jest prawdą, że TXT nie działają. Przed chwilą sprawdziłem kilka filmów (mkv) i nie ze wszystkimi był problem.

Może ma ktoś jakąś wiedzę w czym jest problem z tymi napisami.
 
Ostatnia edycja:

wofka

New member
Po testach LG BD570:
niestety trzeba konwertować pliki z napisami do formatu "czasowego" np srt. problemu jakby nie ma jeśli filmy mamy na pamięciach masowych gorzej z tymi na płytach
poza tym w pilocie brakuje kilku przydatnych klawiszy które były w 370

natomiast jakość obrazu wydaję mi się, że jest lepsza niż w mojej 370 a możliwość odtwarzania plików z domowej sieci częściowo rekompensuje problemy z napisami
 
Ostatnia edycja:

bluebart

New member
mam pytanie do posiadaczy BD560. czy obsluguje NTFS czy FAT32. bo jak FAT32 to chyba nie bede przesiadal sie z 370-ki.
 

kuncy7

New member
Pisałem już, obsługuje ntfs (do odczytu).
Nie obsługuje DTS-HD, (chyba) sprawdziłem tylko na jednym filmie.
Natomiast mimo ostrzeżenia o problemach, płynnie wyświetla 'level 5.0'
Ciekawostka, płyty VCD "wypluwa". ale skopiowane SEQ.DAT na usb, odtwarza. :)
 

adam6150

New member
Musze sie odezwać w kwestji problemu z profilem 5.1 (makrobloki). BD370 też daje ostrzezenie, że plik możenie być prawidłowo odtwarzany a większość plików pokazuje prawidłowo. Myśle, że tu akurat nie zrobiono nic nowego.:-(
 

Azael

New member
hmm mi na BD370 daje ostrzeżenia i nie wyświetla prawidłowo filmów. Te same filmy u znajomego na BD390 idą o dziwo dobrze. W sumie myślałem że te 2 odtwarzacze mają te same możliwości "przerobowe" . Więc pytanie jak jest u BD560 z profilem 5.1 przy plikach matroski
 

deusexe

Member
hmm mi na BD370 daje ostrzeżenia i nie wyświetla prawidłowo filmów. Te same filmy u znajomego na BD390 idą o dziwo dobrze. W sumie myślałem że te 2 odtwarzacze mają te same możliwości "przerobowe" . Więc pytanie jak jest u BD560 z profilem 5.1 przy plikach matroski

BD 390 ma na pewno dużo większe moce przerobowe od BD 370 to jest model klasę wyższy z lepszym procesorem, w końcu jest prawie 2x droższy...

A tak od siebie to bym prosił o wiadomość na forum jeżeli coś poprawią w sofcie do BD560 w związku z napisami, bo jestem zawieszony w próżni nie wiem czy kupić ten czy właśnie BD 370 zależy mi na ntfsie, ale bardziej na napisach txt.
 

jacek.ok66

New member
Kupilem LG 560 wczoraj w Auchan za 549zl....Pierwsze wrazenia:

Jak wyzej czyta bez problemu pliki mkv z hard drive po usb...Czyta w nich napisy...Elegancko chodzi YouTube po podlaczeniu networka...Mialem juz dwie aktualizacje firmware....Odtwarzacz nie radzi sobie z napisami txt do divx....Sprawdzalem na trzech filmach. napisy sa tylko na poczatku, pozniej nie ma nic....Nie wiem co jest grane...Bo txt czytaja juz chyba wszystkie odtwarzacze....

Elegancko czyta z plyt AVCHD....Nie sprawdzalem jeszcze zdjec i innych plikow....

Szkoda, ze gniazdo USB nie zostalo umieszczone z tylu, bo przy stalym podlaczeniu H.D. nie estetycznie to wyglada tak na przednim panelu...

Podoba mi sie pilot...ale jego wada, ze moj LCD w innym pomieszczeniu marki Philips nie wiadomo czemu na niego reaguje...-;)

Jak poprawia cos z tymi napisami txt do divx to zaku za ta cene jak najbardziej udany....
 

adam6150

New member
Kupilem LG 560 wczoraj w Auchan za 549zl....Pierwsze wrazenia:

Jak wyzej czyta bez problemu pliki mkv z hard drive po usb...Czyta w nich napisy...Elegancko chodzi YouTube po podlaczeniu networka...Mialem juz dwie aktualizacje firmware....Odtwarzacz nie radzi sobie z napisami txt do divx....Sprawdzalem na trzech filmach. napisy sa tylko na poczatku, pozniej nie ma nic....Nie wiem co jest grane...Bo txt czytaja juz chyba wszystkie odtwarzacze....

Elegancko czyta z plyt AVCHD....Nie sprawdzalem jeszcze zdjec i innych plikow....

Szkoda, ze gniazdo USB nie zostalo umieszczone z tylu, bo przy stalym podlaczeniu H.D. nie estetycznie to wyglada tak na przednim panelu...

Podoba mi sie pilot...ale jego wada, ze moj LCD w innym pomieszczeniu marki Philips nie wiadomo czemu na niego reaguje...-;)

Jak poprawia cos z tymi napisami txt do divx to zaku za ta cene jak najbardziej udany....




...."czyta w nich napisy"... ale w jakim formacie? Czy czyta mkv z napisami w txt lub mpl2?. Mam wiele plików mkv z txt na płytkach i teraz ich nie przerobie na srt...
 
Do góry