LCD do salonu 55"

piotrlgg

New member
Mam 500GB materalów z toru, nagrywane gopro hero 5 black (nagrane w 4k) analizuje swoje przejazdy. Glownie do tego potrzebowalem taki telewizor.
Ciesze sie tez, ze zamiast Ambilight wybralem 3" wiecej.
Jesli ten tv ma 50 czy 60Hz zamiast 100-120 tzn ze nie potrzebny mi taki 100Hz.
 

strazakp

Banned
Mam 500GB materalów z toru, nagrywane gopro hero 5 black (nagrane w 4k) analizuje swoje przejazdy. Glownie do tego potrzebowalem taki telewizor.
Ciesze sie tez, ze zamiast Ambilight wybralem 3" wiecej.
Jesli ten tv ma 50 czy 60Hz zamiast 100-120 tzn ze nie potrzebny mi taki 100Hz.
Czyli programów telewizyjnych nie oglądasz? Ja oglądam i właśnie zależało mi na recenzji w tej kwestii.

A co na to Kiki????? ;-) Czy kolega ma coś ze wzrokiem nie tak że nie zauważa braku 100Hz? Podobno różnice nawet dziecko zauważa ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy wybiera co chce. Kiedyś nikt nie patrzył nawet na modele 50Hz, Były tylko w najtańszych modelach.
 

strazakp

Banned
Każdy wybiera co chce. Kiedyś nikt nie patrzył nawet na modele 50Hz, Były tylko w najtańszych modelach.
Wygląda na to że obecna technologia nie wymaga matryc 100hz we wszystkich TV by obraz był na dobrym poziomie.
Ja kupiłem ponad 8lat temu TV Samsung 40" (zwykły LCD a nie LED) i do dziś obraz ma super. Najciekawsze jest to że dopiero miesiąc temu dowiedziałem się że ma 100Hz :) kupując go wtedy nie zwracałem uwagi jaka to matryca. Dodatkowo odkryłem też miesiąc temu funkcje poprawy obrazu i normalnie obraz o 100% lepszy ;-)
Niby TV fajny i obraz super ale trochę już mały i te kilkanaście cali więcej brakuje
 

lisu24

New member
Witam.Podepne się do tematu.Upatrzyłem sobie dwa modele tv
TX-50DXE720E
TX-50DXU701
Jako zupełny laik proszę o poradę,kory z nich jest lepszym wyborem?
 

żona

Banned
Witam.Podepne się do tematu.Upatrzyłem sobie dwa modele tv
TX-50DXE720E
TX-50DXU701
Jako zupełny laik proszę o poradę,kory z nich jest lepszym wyborem?
Są identyczne. Oznaczenia to prawdopodobnie zależą od sieci elektro marketów, gdzie są oferowane.
DXE-ME, DXU-E-RTV
 

lisu24

New member
A czy w kwocie do 3000zł jest coś lepszego na co warto zwrócić uwage.Telewizor ma być na dłuższy czas,jak najbardziej uniwersalny.
 

Draza8

New member
55" 4k do 3000zł.

Zastanawiam się nad kupnem TV do salonu, środki mam ograniczone więc wybór też jest niewielki. Rozważam kupno 2 modeli: LG 55UH605V czy samsung 55ku6000.

Proszę o pomoc który z tych modeli jest lepszy (LG jest 150zł tańszy)
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam

Draza8

New member
LG ma DVB-S2. Czy jest to duży minus dla SAMSUNGA?

I jak te dwie firmy wyglądają jeżeli chodzi o bezawaryjność?
 
Ostatnia edycja:

lisu24

New member
Tak wtrące,widziałem dzisiaj w markecie tego Panasonica TX-50DXE720E i zrobił na mnie jako na zupełnym laiku bardzo pozytywne wrażenie.Według mnie obraz wyglądał lepiej niż na innych tv 4k,więc chyba na ten model się zdecyduje.
 

strazakp

Banned

Tak wtrące,widziałem dzisiaj w markecie tego Panasonica TX-50DXE720E i zrobił na mnie jako na zupełnym laiku bardzo pozytywne wrażenie.Według mnie obraz wyglądał lepiej niż na innych tv 4k,więc chyba na ten model się zdecyduje.
A czy wiesz ze to nie 100Hz a jedyne 50/60Hz???
Wg jednego z tutejszych specjalistów taki tv i brak 100Hz nie powinien trafić do żadnego z domów. W zasadzie to nie wiadomo dlaczego takie tv ktos produkuje. Tak wiec przemysl decyzje zakupu tego modelu tv.
Panasonic 58dx750 ma 100Hz ale kosztuje obecnie równe 1100zl drożej.
 
Do góry