LC-40LE705EV testował już ktoś ten sprzęcik?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
różnice widoczne są na poziomie testów.
Model 705 ma inne algorytmy.
Jeśli masz na myśli formatowanie obrazu to występuje w każdym telewizorze podobnie. Korzystaj z ustawień każdorazowo dopasuwując forma do podanego obrazu. Sharp zaś wygrywa ostrością obrazu. Oznacza to tyle ze jak masz poziom sygnału dobry na Sharpie widać wyraźnie obrys postaci na ekranie.
 

pelson15211

New member
Witam planuje zakup tego tv tylko nie wiem 40 czy 46. Odległość od tv 3m kablówka sd z Multimedia do tego ps3 i filmy mkv. Kablówkę tez trochę oglądami boje się przy 46 obraz może być niekomfortowy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
powiem tak.
Jak kupisz 40" - to już za tydzień dojdziesz do wniosku że jest za mały.
Jak kupisz 46" - a masz słaby sygnał z Multimedii, to popracuj nad jakością sygnału i będzie rewelacja.
Jeśli przez pierwsze dni będzie to za dużo dla Twoich oczu to korzystaj więcej z dvd, gier i komputera.
I wówczas będzie super.
Sharp LE 705 dla niebieskich są w specjalnej ofercie - ale pisz na priw.
 

pborek

New member
Odczucia z oglądania w domu LC52LE705

Czytając to forum skusiłem się na LC52LE705. Jeden z tańszych telewizorów LED z przekątną większą niż 50". Generalnie miał służyć głównie do odtwarzania filmów z Bluray i DVD oraz komputera. Do tv podłączyłem Sony bluray BDB-S370, oraz komputer (grafika Radeon mobility X1400).
Obraz statyczny super ze wszystkich źródeł. Co prawda po analogowym złączu RGB (D-SUB ) nie da się wyciągnąć więcej niż 1360x768 lub 1280x1024, ale to zgodnie z instrukcją więc ok, szczególnie że coraz więcej teraz kart graficznych obsługuje HDMI lub DVI.
Gorzej z szybką akcją w filmach - o ile sygnał z płytki DVD przesyłany po HDMI (1080p/60) jest ok, o tyle obraz z płyty Bluray po HDMI (1080p/24) załamał mnie. Wyraźne rozmazujące się cienie postaci przy szybkim przesuwaniu na stałym tle. Testowałem na ostatniej części Fast-and-Furious - na pierwszej scenie gdzie bohaterka wchodzi na maskę jadącego auta i skacze na cysternę - tragedia. Inne szybkie sceny - też oczy bolą. Podobnie w Avatarze - obraz wydaje się skakać i traci płynność na szybkich scenach - cieni nie zauważyłem, ale może to kwestia bogatego tła.
Sprawdziłem też sam odtwarzacz blue-ray ale z monitorem komputerowym 24" po HDMI - tutaj żadnych cieni i innych efektów.
W sumie jest to zgodne z testem "Sharp LC46LE700E/ LC40LE700E/ LC40LE700 Review: 100Hz LED TV:" (linka mi odrzuciło bo to mój pierwszy post na grupie): The quality of Sharp’s MCFI has always been rather poor in comparison to other manufacturers, and continues to remain true on the LC46LE700E"
Dziwne było też to, że w przypadku sygnału z płyty Bluray opcja 100Hz była wyszarzana - nie wiem czy oznacza to, że dla tego sygnału jest ona wyłączona, czy też że nie można jej wyłączyć.

Nie wiem czy ten problem zauważyliście przy innych rozmiarach tego TV. Ja swój oddałem (odstąpienie umowy przy zakupie przez internet) i szukam alternatywy.
Kiki - możesz coś doradzić - a może jakieś błędy w moim "testowaniu"?

pozdrawiam
(p)Borek
 

Pr3dator

New member
Mam 52LE705 i nie zauwazylem efektu ktory opisujesz. Moze trafil ci sie taki egzemplarz?

W jakim standardzie byl kabel po ktorym lecial obraz i jaka dlugosc?
 
Ostatnia edycja:

dancan

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziwna sprawa z tym sharp. W teście tutaj zamieszczonym wyszedł pod względem blu-ray 1080p/24p wyśmienicie. W sklepie jak go oglądałem spod blu-ray, co prawda na innym mniej ruchliwym materiale, też było dobrze.
Może to kwestia wyboru trybu wyświetlania ???
Może ktoś w właścicieli sharp'a lub KIKI ustosunkuje się do powyższej opinii.
 

mataman

New member
Bez reklam
Nie mam żadnych objawów które wymieniles. Obraz z BD jest rewelacyjnie plynny. Opcje 100Hz miałeś wyszarzona bo filmy lecą w 24Hz. Można to wl/wyl w odtwatrzaczu BD.

I na koniec. Ten Twój to pewnie kalibracji nie widział?
 

gumkas77

Member
new soft

koledzy jak wyglada sprawa z nowym upgrade do 705, czy juz ktos wgrywal i testowal ,podobno new soft znacznie podkreca kolory(za duze nasycenie) ?
napiszcie jesli ktos juz testowal :)
pozdrawiam All Team
 

pborek

New member
Wyłączenie 24Hz nie pomagało - efekty pozostawały na tych scenach, o których pisałem, a obraz stawał się bardziej "płaski". Poza tym, przy wyłączonym trybie 24Hz dostajemy obraz z odtwarzacza 60Hz. Dlaczego przy 60Hz można sterować opcją 100Hz, a przy 24 nie?

Kalibracji faktycznie nie widział - czy wpływa ona na coś więcej niż barwy?

Jeśli to moje lamerstwo, to chętnie wrócę do tego modelu skruszony i bogatszy wiedzą :)

pozdrawiam
(p)Borek
 

Pr3dator

New member
Kalibracji faktycznie nie widział - czy wpływa ona na coś więcej niż barwy?

Jeśli to moje lamerstwo, to chętnie wrócę do tego modelu skruszony i bogatszy wiedzą :)

pozdrawiam
(p)Borek

W tym modelu kalibracja to podstawa. Przy zakupie najlepiej skorzystac z pomocy profesjonalisty. Skontaktuj sie z Kiki'm jesli jestes sklonny wrocic do tego modelu. Ja bralem u niego ten model ale odrazu z profesjonalnym skalibrowaniem.

Pozdrawiam.
 

Mike25

New member
Z tego co wyczytałem to rzeczywisie 705 ma lepszy obraz, czerń, kąty i płynność, więc wsadzili tam nową matryce. 700-tka jednak im sie za bardzo nie udała.
Byłem w sklepie, porównywałem oba modele (700 i 705). Jak dla mnie nie ma różnicy, może w testach coś wychodzi, ale na "gołe oko" to są te same matryce. Mnie co innego martwi w tych Sharpach, mianowicie słabe kąty widzenia. Obraz z boku, już nawet pod niewielkim kątem robi się jaśniejszy, traci na kontraście i ostrości, jak również czerń jest czarna tylko na wprost, pod kątem ma ona granatowe zabarwienie. Dodatkowo w jednym egzemplarzu zauważyłem masakrycznie skopane podświetlenie. Ten TV ma full LED, a wyglądało to jak bardzo nieudany edge LED.

Jak sądzicie, to kwestia złej kalibracji w egzemplarzach wystawionych w sklepie, czy też mankamentów związanych z kiepskimi kątami nie da się w żaden sposób poprawić?
 
Ostatnia edycja:

krbar

New member
Mam 705 już ponad miesiąc.Ogólnie jestem bardzo zadowolony.Kąty są rzeczywiście bardzo słabe. Nie wiem jak jest w innych LCD, ale w 705
czerń jest w granicach 15 stopni w lewo i 15 w prawo.Powyżej tło sie już rozjaśnia.Zmieniałem oprogramowanie na 1.11 ale żadnych zmian optycznie nie zauważyłem.Zresztą co się zmienia jest opisane w pliku.Najlepiej pobierac ze strony Sharp.eu , service, esupport.Na polskiej stronie nawet nie umieszczają tych sterowników,ponieważ te aktualizacje nie dotyczą odbiorców w Polsce.Ostatnie dostępne 1.13 (zmienia i oprogramowanie PRHACM102.bin i monitor PRHCEE113.USB )
 

RufuSx

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem 32LE705. Krótko o pierwszych wrażeniach:

+skalowanie SD, wczorajszy meczyk wyglądał perfekcyjnie - żadnych rozciągniętych postaci itd. (cyfrowa Vectra)

+ czerń

+ nie ma smużenia żadnego


- pilot - musi być skierowany prosto na TV, slaba ergonomia
- menu
- głosniki! toż to tragedia! jak z komórki!


Kolorków, ostrości nie oceniam, bo muszę się jeszcze pobawić ustawieniami.
 

gumkas77

Member
Mam 705 już ponad miesiąc.Ogólnie jestem bardzo zadowolony.Kąty są rzeczywiście bardzo słabe. Nie wiem jak jest w innych LCD, ale w 705
czerń jest w granicach 15 stopni w lewo i 15 w prawo.Powyżej tło sie już rozjaśnia.Zmieniałem oprogramowanie na 1.11 ale żadnych zmian optycznie nie zauważyłem.Zresztą co się zmienia jest opisane w pliku.Najlepiej pobierac ze strony Sharp.eu , service, esupport.Na polskiej stronie nawet nie umieszczają tych sterowników,ponieważ te aktualizacje nie dotyczą odbiorców w Polsce.Ostatnie dostępne 1.13 (zmienia i oprogramowanie PRHACM102.bin i monitor PRHCEE113.USB )

czyli cos sie polepszylo w obrazie po wgraniu softa czy jakies nowe funkcje doszly (odtwarzanie filmow z usb by sie zdalo ), jestem juz posiadaczem+kalibra(zakup u kiki), dlatego pytam czy jest ses pakowac new soft, i kupilem za porada fachowca i po konsultacji (poleconego przez kiki)pozadny kabel Wireworld Chroma 5 HDMI 1,0m

aha znalazlem+googl tlumacz to
LE705E (wersja 1.13 / E1004191) (data 18.05.2010)

Losowe wyłączanie dźwięku w radiofonii i telewizji hiszpańskiej
LE705E (wersji 1.12 / E1003091) (data 04.12.2010)

W 256QAM kodowany sygnał, gdy zaczyna widok z kart CI, sygnał audio, nie mogą być zsynchronizowane z video przez około 2s (niemieckie, holenderskie i szwedzkie nadawania DVB-C).

W niektórych 256QAM transmisji, gdy kanał tuning, sygnał audio nie może być zsynchronizowany z wideo o 500msec (niemieckie, holenderskie i szwedzkie nadawania DVB-C)
LE705E (wersji 1.11 / E1002091) (data 12.02.2010)

Ulepszenia szwajcarskiego nadawania DVB-C

Gdy po włączeniu zestawu dodaje CAM w trybie ComHem, CAM jest resetowany za każdym razem na temat wyboru każdego TS. I następnie "," usługi Scramble "karty CI zainicjowana" będzie się i stają się descrambled. Również w przypadku aktualizacji o auto po pracy, pojawia się taki sam objaw. (Szwedzki nadawania DVB-C z wykorzystaniem CI CAM)

[E203] jest widoczne, gdy usługi, która jest zarejestrowana przez wyszukiwania jest wybrana ze względu na obsługę błędów informacje o usłudze. (Swiss GGSNET DVB-C)

Kiedy komórkowa CI CAM jest zainstalowana, program nie może być postrzegana ze względu na powtarzalność między CAM inicjowania i zezwolenia. (Holandia DVB-C komórkowa 1-ta partia PWB)
LE705E (wersja 1.10 / E0912083) (data 13.01.2010)

Mamy zarejestrowanych tłumaczenia wielu języków w menu Audio z opóźnieniem
LE705E (wersja 1.05) (Data xx.xx.2009)
Informacje nie
LE705E (Wersja 1.04) (Data xx.xx.2009)
• Transmisja sygnału, który jest obecnie standardem DVB (nr NIT / Niektóre NIT) nie może być przeszukiwana. (DVB-C w Szwajcarii i Niemczech

czyli nic potrzebnego czy moze warto ?
pozdro
 
Ostatnia edycja:

malinowykrul

New member
Ja mam od jakiś 3 tygodni 40LE705E i nie podoba mi się kilka rzeczy:
- słabe kąty, czarny jest tylko idealnie na wprost, już lekko z boku czarny robi się jakby granatowy,
- słabe działanie automatycznej regulacji głośności podczas reklam,
- włączenie 100Hz nie wnosi żadnej różnicy, np. przewijające się napisy na TVN24 wyglądają tak samo jak przy wyłączeniu tej opcji, tak samo bez różnicy podczas oglądania sportu.
Na razie korzystam z tunera cyfrowego kablówki z Vectry bez HD. Obraz z komputera po podłączeniu kablem D-Sub rewelacyjny, działa z rozdzielczością 1360x768 i pokazuje 60Hz. Nie wiem jak to się ma do włączonej opcji 100Hz w TV. Żadnej kalibracji nie robiłem, gdyż uważam, że kolory są ok. Najbardziej zależało mi na działaniu 100Hz, ale niestety się przeliczyłem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry