LC-40LE705EV testował już ktoś ten sprzęcik?

krolmrowek

New member
Czy ktoś wie jaka jest różnica między modelami:
Sharp LC-32LX705E a
Sharp LC-32LE705E ?

Na stronie Sharpa znajduje informacje tylko o modelu z literkami LE (jeśli chodzi o serie 705), natomiast w kilku sklepach znajduje zarówno modele z literką LX, jak i LE i co więcej różnią się ceną. Czy to pomyłka sklepów, które wzorują się w nazewnictwie na serii 700, czy jednak w serii 705 też istnieją różne modele i czymś się różnią?
 

czarny214

New member
700 vs 705

Faktycznie ten watek juz sie powtorzyl ale zapytam jeszcze raz o cos czego jednak sie nie doszukalem :
1)JAKA JEST ROZNICA MIEDZY MODELAMI le, lx, lu 700 a le, lx, lu 705 ?!?
2) ktore modele maja "edge led" a ktore "local dimming" jakie wybrac ??? chodzi mi o sharpa i samsunga moze jeszcze "philipsa" ?!?
 

Pr3dator

New member
Faktycznie ten watek juz sie powtorzyl ale zapytam jeszcze raz o cos czego jednak sie nie doszukalem :
1)JAKA JEST ROZNICA MIEDZY MODELAMI le, lx, lu 700 a le, lx, lu 705 ?!?
2) ktore modele maja "edge led" a ktore "local dimming" jakie wybrac ??? chodzi mi o sharpa i samsunga moze jeszcze "philipsa" ?!?

lx le lu - kolor dolnej listy , roznica miecy 700 i 705 - 705 ma lepszy proceosr odpowiedzialny za dynamike obrazu

Sharp 700/705 maja full led zadne niema local dimming z tych dwoch, ja mam Sharpa52Le705 i pomimo drobnych mankamentow uwazam ze dokonalem dobrego zakupu. Choc przed zakupem sprawdz jak z dynamika obrazu czy nie wystepuje klatkowanie...
 

czarny214

New member
700 / 705

niedawno dostalem odp od Sharp Polska:
róznica polega TYLKO na rodzaju slotu CI !!!! NIC INNEGO!!!!
Skąd pomysł o innym procesorze?!?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wiesci o innym procesorze i filtrze roznosily przerozne portale, dodatkowo argumentujac lepszymi katami bocznymi i czernia. Coz, nie postawisz ich obok siebie, nie wierz nikomu :)
 

jp1

New member
Bardzo proszę jeśli ktoś ma o podanie najlepszych ustawień po kalibracji.
Dzisiaj "uruchamiałem" ten TV u kolegi. Czerń - rewelacja. Niestety wymaga kalibracji. Kolory ładne ale "mdłe".
PONAWIAM PROŚBĘ o podanie (jesli je ktoś ma) ustawień po kalibracji.
 

Pr3dator

New member
niedawno dostalem odp od Sharp Polska:
róznica polega TYLKO na rodzaju slotu CI !!!! NIC INNEGO!!!!
Skąd pomysł o innym procesorze?!?

Wiesci o innym procesorze i filtrze roznosily przerozne portale, dodatkowo argumentujac lepszymi katami bocznymi i czernia. Coz, nie postawisz ich obok siebie, nie wierz nikomu :)

Informacje nie z portali lecz na podstawie informacji od Sharpa zadalem im pytanie jaka jest roznica miedzy 700 ,a 705. Otrzymalem odp ze posiada CI i lepszy procesor.....

Wycinek z tresc emaila:

Szanowny Panie!

Dziekujemy za Pana zapytanie E-Mailowe.

Model 705 posiada CI+ co oznacza, ze jezeli kablowka nadaje kanaly HD+,
potrzebyn jest slot CI+ do rozkodowania owych kanalow.

Jednak na dzien dzisiejszy bardzo malo kanalow kablowych proponije HD+.

W modelu 705 zostal wykozystany nowy rodzaj matrycy UV2A.

Główne cechy paneli LCD z zastosowaną technologią UV2 A

1. Wysoki współczynnik kontrastu 5000:1 przy ekstremalnie głębokiej czerni
(współczynnik kontrastu wyższy o 60% niż w tradycyjnych panelach)
2. Wysoka wydajność optyczna dla oszczędności energii (współczynnik
apertury o 20% wyższy niż w tradycyjnych panelach)
3. Krótki czas reakcji odpowiedni dla telewizorów 3D następnej generacji
(prędkość dwa razy wyższa niż w tradycyjnych panelach).
4. Polepszona wydajność produkcji związana z prostszą strukturą paneli. "
 
Ostatnia edycja:

Malroth

New member
Sharp 40LE705E coś nie tak z obrazem

Witam.
Posiadam tego sharpa jak w temacie i mam z nim pewien problem i chcialem sie dowiedziec czy to jest problem tylko z moim egzemplarzem czy tak to jest juz z tymi sharpami.
Problem ten polega na tym ze jak mam tv podlaczonego do komputera to podczas poruszania myszka na jakims szarawym lub ciemniejszym polu to wokol kursora myszki pojawia sie na calej wielkosci kursora pasek. Takze podczas grania na ps3 wszystko jest takie rozmazane jak jest wykonywany jakis ruch a postacie w grach sa czesto jakby podziurawione, takze wokol postaci lub innych elementow czesto jest jakby obramowanie.
Problem ten wystepuje ze tak powiem wszedzie.
Czy to w czasie ogladania filmow, pracowania na komputerze, przegladania internetu, czy tez grania.
Prosilbym wiec o info czy to jest tylko problem mojego egzemplarza czy ogolnie problem tych sharpow.
Pozdrawiam.
 

rumianko

New member
mam mały problem z aktualizacja tego tv.

możecie mi napisać co się dzieje jak się włoży do usb aktualizacje taka sama jak jest juz w tv? za każdym razem jak chce zrobić update to nie wykrywa mi plików z usb.

sam nie wiem jaka mam wersje softu bo tv nie podaje w informacjach w menu, a chyba tam się sprawdza jaka jest wersja softu?
 

Malroth

New member
Witam.
Wlasnie wylaczylem opcje 100Hz w TV i obraz wyglada lepiej juz nie widac az tak tych cieni ale nadal wystepuja. Nadal takze wystepuje smurzenie z ktorym nic nie moge zrobic.
To wada mojego egzemplarza czy tego modelu TV ?
Pozdrawiam.
 

biglyk

New member
Nie wiem mam wcześniej kupiony Samsung i tam wystarczy wpisać w wyszukiwarkę w komputerze ustawienia samsung taki a taki i 10 stron wyskakuje można wprowadzać kombinować. Tu przy Sharpie cisza w necie nie ma nic na forach też nie można wyszukać żadnych ustawień. Ehh szkoda bo fajny sprzęcik ale nie mam czasu zmieniać tych wszystkich ustawień w poszukiwaniu tego jednego właściwego w mojej konfiguracji sprzętowej. No cóż w tym punkcie samsung dużo dużo lepszy!
 

radoskur

New member
Piszę w tym temacie ponieważ rozmawiacie o serii LE705

Czy ktoś z Was (może Kiki?) - miał okazję patrzeć na Philips 52PFL5605 oraz Sharp LC-52LE705 - ponoć obydwa są na tej samej matrycy z podświetlaniem full LED. Cena poniżej 6K. Szykuję się powoli do kupienia drugiego TV 52 lub 55" tutaj myślałem o nowej serii Toshiby VL748 ale z tego co zdążyłem wyczytać 46 cali to będzie chyba max... a seria WL768 ma 3D i pewnie będzie od podanych wyżej Philipsa i Sharpa jakieś 1,5 albo 2k droższa. Generalnie chce się zmieścić poniżej 6k - 3D mnie nie bawi, rozmiar 52-55". Wstępnie myślę o 52LE705 tylko czy na moje potrzeby będzie dobry...

Głównie oglądam filmiki 1080p za pomocą odtwarzacza WD TV Live, telewizje "n", oraz czasem XBOX360. Pokój ma 2 okna jeden od strony wschodniej gdzie rano do 9 świeci słońce a drugie od południowej - ale są żaluzje wewnętrzne, które sprawują się dobrze, oglądam na wprost i czasem z kątów. Pracuję do 18 więc rzadko za dnia oglądam (wyjątek niedziela)
 

rumianko

New member
Witam.
Wlasnie wylaczylem opcje 100Hz w TV i obraz wyglada lepiej juz nie widac az tak tych cieni ale nadal wystepuja. Nadal takze wystepuje smurzenie z ktorym nic nie moge zrobic.
To wada mojego egzemplarza czy tego modelu TV ?
Pozdrawiam.

u mnie jest to samo ALE zawsze występuje to w kanałach HD i zawsze jak kamera bardzo wolno się obraca za jakaś postacią. tez nie mogę sobie poradzić z tym....

jest nowsza wersja softu niż 1,15?
 

adroot

New member
Witam,
chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość zakupu tego tv (u mnie w łodzi) na raty a następnie skorzystanie z kalibracji?
Kiki czy Ty się tym zajmujesz również w takich przypadkach czy to musi być sprzęt zamówiony "u Ciebie" żeby można było z takiej opcji skorzystać?
 

adroot

New member
Nie mogłem edytować powyższego. Mam jeszcze jedno pytanie: czy model LC-40 LE 705E różni się jakością wyświetlanego obrazu od LC-40 LU 700 ??
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chcialbym sie spytac, jak tam z cloudingiem w waszych egzeplarzach ? u mnie jest minimalny, ale nie zawsze, jest podczas uruchamiania, zmian zródła, i nie na kazdym kanale, na hd np nie ma tego zjawiska. jak jest u was ?
 
Do góry