LC-40LE705EV testował już ktoś ten sprzęcik?

Łabędź

New member
Moja przygoda z 40le705E

Po tygodniu przeglądania różnych testów zdecydowałem się na 40 calową wersje Sharpa z serii 705.
Testy, w trakcie oczekiwania na kablówke, zacząłem od podłączenia sygnału z wyjścia S-Video laptopa do EURO-złącza. Jakość była poniżej oczekiwań. Wiele zniekształceń i poważne opóźnienia zupełnie nie pozwalały na zadowalający odbiór. W tej chwili trudno mi określić przyczyne takiego stanu(laptop/kabel/tv?).

Po podłączeniu przez kabel VGA obraz był czysty. Przy prostych animacjach (np. praca kursora) nie dało się odczuć żadnych opóźnień. Odzwierciedlenie barw naprawde zadowalające (szczególnie w trybie 'Film', tryby typu 'Dynamiczny', 'Automatyczny' itp. powinny raczej nazywać się 'Demo sklepowe - świecimy wszystkim co się da na maksa'.). Czcionki czyste i wyraźne. Wrażenie jak przy dużym monitorze :). Niedogodnością jest najwyższy możliwy tryb 16x9 - 1376x768. Wiąże się to niestety z przeskalowywaniem obrazu, a z tego pewnie wynika kolejny problem: widoczne 'duchy' na ekranie. Niestety przy większych obiektach daje się zauważyć pozostające cienie. Jednak moge ocenić obsługe VGA jako zadowalającą. Nie miałem możliwości testów z PC po HDMI.

Jakość obrazu z cyfrowej kablówki ok. Jak pisałem wyżej - tryby AV poza 'standardowym', 'użytkownika' i 'film' praktycznie nieużyteczne. Obraz czysty. Jakby był statyczny powiedział bym, że świetny. Tak to mogę powiedzieć, że bardzo dobry. W dalszym ciągu widoczne cienie postaci, jednakże mniej niż w trybie VGA. Można się przyzwyczaić, choć mogło by być lepiej. Znacznie lepiej jest w obrazie HD. Smużenie praktycznie nie zauważalne, obraz 'żyleta' - naprawde miło oglądać.

Obraz z kabla analogowego też całkiem nieźle, choć wyraźnie gorszy od cyfrowego (nie niespodzianka :) ). Praktycznie nie ma też różnicy w płynności. Po prostu troche bledsze barwy i więcej 'śnieżenia'. Nie wnikałem bardziej mając telewizje cyfrową ;)

No i sedno sprawy. Po przeczytaniu kilku testów i opinii tego modelu TV zdecydowałem się na zakup głównie ze względu na jakość czerni i podświetlania. Niestety w moim egzemplarzu był problem: pozioma linia-smuga jaśniejszego obszaru przez całą szerokość matrycy. Efekt ten był widocznie głownie pod kątem, jednakże też widzialny siedząc na wprost telewizora. Nie musze mówić jak bardzo irytujące przy ciemniejszych scenach. Telewizor postanowiłem zareklamować.
W sklepie zaproponowali mi wymiane na taki sam model,. Nauczony doświadczeniem, postanowiłem mu się lepiej przyjżeć. Okazało się, że drugi model ma wyraźne jasne plamy (tym razem nie linia) na całej matrycy. Przypominało to wcześniejsze LCD i problem typu 'clouding'. W porównaniu do 42'' Samsunga stojącego obok (tańszego o ponad 1200zł!!!) wyglądało to naprawde słabo. Nie zdecydowałem się na wymiane na ten 'lepszy' i złożyłem pismo o wymiane TV z racji niezgodności towaru z umową.
Trudno mi powiedzieć czy ten problem wynika z trefnej serii TV w danym sklepie. Może ktoś posiadający ten model tv wypowie się czy taki problem u niego występuje? Ja jednak zostałem bez TV i ze złym wrażeniem. Czekam na odpowiedź sprzedawcy.

Po krótce:
- ta straszna kalibracja kolorów dla 'przeciętnego zjadacza chleba' nie potrzebna - da się samemu ustawić i jest ok,
- opcja 100Hz - przy włączeniu/wyłączeniu nie widziałem różnicy dla żadnego z testowanych źródeł sygnału,
- opcje AV 'Dynamiczny', 'Automatyczny' itd. - kto wymyślił te ustawienia? Lobby okulistów???,
- widoczne 'duchy' przy szybszych zmianach obrazu przy sygnale VGA i (na mniejszą skale) cyfrowym SD,
- kąty są słabe - już siedząc w dwie osoby z odległości ok. 3 metrów widać przy krawędziach obrazu utrate czerni. Tak samo góra/dól. Kolory jednak się praktycznie nie zmieniają,
- mocno krytykowany dźwięk - przesada. Jeżeli nie planuje się zastąpić telewizorem zestawu HiFi jest naprawde ok. Gdybym nie czytał o tym , to bym nie zwrócił na to uwagi. Dużo daje Dolby dostępne przy niektórych kanałach,
- no i te nieszczęsne podświetlenie obrazu dyskwalifikujące udostępnione mi telewizory. Jeżeli jest tak w każdym modelu to IMHO jest to wpadka Sharp-a,
- poza tymi nierównymi obszarami czerń jest naprawde fajna. Myśle, że gdyby nie powyższe problemy to powiedział bym, że godna polecenia,
- choć matryca nie matowa, przedmioty jakoś specjalnie się nie odbijają,

P.S. test ten oparty jest na moim doświadczeniu zdobytym przy zakupie/testach telewizora Toshiba 37'' z serii AV dwa lata temu. Toshiba zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. W Sharp-ie wrażenie popsuła mi niejednorodność podświetlenia.

przepraszam że tak długo :}

pozdrawiam
 

malinowykrul

New member
Niestety w moim egzemplarzu był problem: pozioma linia-smuga jaśniejszego obszaru przez całą szerokość matrycy. Efekt ten był widocznie głownie pod kątem, jednakże też widzialny siedząc na wprost telewizora. Nie musze mówić jak bardzo irytujące przy ciemniejszych scenach. Telewizor postanowiłem zareklamować.
Możesz napisać w jaki sposób zauważyłeś te smugi jaśniejszego obrazu? Zamierzam w poniedziałek kupić 40LE705EV i nie chciałbym podobnych przygód. Czy to było widoczne, np. w trybie AV bez podłączonego źródła sygnału. Z tego co wiem, to ten tv nie ma lokalnego ściemniania diod podświetlających.
 

Łabędź

New member
Możesz napisać w jaki sposób zauważyłeś te smugi jaśniejszego obrazu? Zamierzam w poniedziałek kupić 40LE705EV i nie chciałbym podobnych przygód

Po prostu włączyłem TV w domu ;)

Ustaw źródło sygnału na jakieś niepodłączone HDMI, tak aby TV pokazywał czarny ekran i wybierz jakiś nieautomatyczny tryb AV (bo inaczej TV maksymalnie ściemni obraz). U mnie nie trzeba było się wpatrywać nawet przy sklepowych mega jarzeniówkach, więc nie powinno być problemu, że wrazie czego coś przeoczysz. Sprawdź tylko pod różnymi kątami.

BTW w innym sklepie widziałem ten TV (40'' i większe) bez tego 'efektu'.

pozdrawiam
 

malinowykrul

New member
Witam,
zakupiłem wczoraj 40LE705EV, po przejściu się na LED z 10-cio letniego CRT jestem pod wrażeniem nowych technologii. TV na razie testuję w trybie AV z zewnętrznego dekodera cyfrowego kablówki bez sygnału HD. Obeszło się bez problemów z nierównym podświetleniem matrycy, jakie miał kolega Łabędź. Sygnał z dekodera podaję w postaci RGB przez eurozłącze, gdyż tylko w takim trybie można uzyskać prawdziwą głęboką czerń. Podczas prób z sygnałem zespolonym CVBS czerń jest widoczna jakby matryca była za bardzo podświetlona. To samo po podłączeniu odtwarzacza DVD Yamaha, koniecznie trzeba wybrać sygnał RGB. Menu ma polskie znaki diakrytyczne, ktoś pisał, że tego nie ma. Obraz mam ustawiony w tryb Auto, format w tryb Normalny, co powoduje, że nie ma zniekształceń w stylu rozciąganie obrazu. Wiele stacji nadaje różne formaty i nie zależy mi na tym, aby tv ciągle dostosowywał obraz do wyświetlania na całej matrycy. Tutaj to się sprawuje bardzo dobrze. Matryca jest błyszcząca, co daje niespotykane kontrasty i tv mam tak ustawiony, że praktycznie nie widzę żadnych odbić pokoju w tv. Tutaj wielki ukłon w stronę Sharpa. Soczystość kolorów i 100Hz powala na łopatki, jestem po prostu pod wrażeniem. O dźwięku nie piszę, bo to nie ma znaczenia, tv kupiłem do wyświetlania obrazu, a dźwięk podłączony cyfrowym kablem do Yamahy- nie ma żadnych opóźnień. Więcej wkrótce.
 

gumkas77

Member
Witam
mam LG 37LG5000 , po lektorze mam zamiar przeskoczyc wlasnie na Sharp 40" ser. LE

mam pytanie prosze mi odp. czym sie roznia od siebie te modele Sharp LE serii 705

Sharp LC-40LE705E , LC40LX705 , LC40LU705
 

gumkas77

Member
Witam Wszystkich
Mam pytanie prosze mi odp. czym sie roznia od siebie te modele Sharp LC serii 705

Sharp LC-40LE705E , LC40LX705 , LC40LU705

planuje przesiadke z LG 37LG5000

pozdro All Team :smile:
 

malinowykrul

New member
Wg moich informacji różni je tylko kolor podświetlenia dolnej listwy, LE ma lekko niebieską poświatę, LU lekko bordową a LX nie widziałem. Pytanie dlaczego mowa w tym temacie o modelu 40LE705EV, ja zakupiłem 40LE705E- tak jest na kartonie, na telewizorze i na instrukcji obsługi. Co znaczy to V na końcu? Na polskiej stronie Sharpa jest z V na końcu, a bez V nie mają 705-ki. Więc o co tu chodzi?
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
After calibration I achieved a black level of 0.05 cd/m2 which is the same as on the Panasonic V10 plasma-TV. It is also a vast improvement over the predecessor LE700 that had a black level of 0.10 cd/m2.
Z recki na flat panels wynika ze jednak 705 jest usprawnieniem 700 a nie tylko ma lepszy kolor obudowy, czyli tak jak mówiłem na początku, black panel oznacza nową powłokę i oceniono że daje lepszą jakość obrazu.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Podali, ze 705 ma czern na poziomie 0,05 cd/m2, czyli swietnie. Siedemsetce zmierzyli 0,1 cd/m2, wiece zauwazalnie gorzej. Nieco poprawione zostaly takze katy boczne, wiec wyglada, ze jednak zmienili ten filtr...
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Cóż jeśli czerń na wprost w 700 jest idealna w warunkach sklepowych to raczej trudno było by tą różnicę wychwycić z 0.1 na 0.05 cd/m2. Przed kupnem philipsa sprawdzę jeszcze ten model dokładniej bo 700 była jednym z nielicznych lcd na których obraz naprawdę w sklepie przykul moją uwagę.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
To idzcie do sklepu i porównajcie sobie. Zero róznicy, ZERO.
W sklepie ciezko wychwycic taka roznice. Do tego trzeba odpowiednich warunkow kinowych i uwierz mi, przy takich da sie zauwazyc owe 0,05cd/m2 roznicy (o ile w tym przypadku jest to prawda w ogole - ja tylko przytaczam wyniki pomiarow zrobionych przez portal Flatpanels)
 

mataman

New member
Bez reklam
a w domu masz takie warunki? Mój test to konsola podłączona pod jeden i drugi tv. Zapuszczona gra i film BD, tryb standartowy na tv i tak jak pisałem róznicy żadnej.
 

RufuSx

New member
Jak wypada skalowanie obrazu SD w 700 i 705? Planuję zakup 32 cali, głównie będę oglądał sport. Nie chciałbym żeby potem piłkarze na boisku byli rozciągnięci :/ Kanały TVP, TVP Sport, nSport - cyfrowa Vectra. Niby w teście dostał 9pkt za SD, ale porównując z Toshibą 733, która dostała 8pkt moim zdaniem wypada gorzej. Tzn nie chodzi mi tutaj o jakość obrazu, a o dopasowanie rozmiaru. Nie lubię jak na dole i górze robią się takie czerne 5cm paski.
 
Do góry