Kupował ktoś w www.sontel.pl

darthh1

New member
W piątek 25 listopada przelew poszedł za pośrednictwem Przelewy24. Jeszcze w piątek reklamacja w Przelewy 24, reklamacja w Pekao25. Przelewy24 odpisały ,że środki trafiły do sprzedawcy. Pekao24 przyjęło reklamację odpowiedzi nie mam do dziś. Zakupiony przedmiot nie dotarł do dziś. Z pięć meili do Sontel.pl - odpowiedzi żadnej. W najbliższą niedzielę od zakupowego piątku odwiedziłem policję. Policja zgłoszenie przyjęła, ale mnie nie pocieszyli. Prawdopodobnie będzie strata. Wcześniej czy później i tak trafią za kraty. Są lepsi spece i nie udało im się wywinąć. I niech nikt nie wywyższa złodziei . Trzeba ich tępić. Do piekła z nimi.
 

luzakkk

New member
Witam jestem kolejnym idotą który nabrał się na ten sklep, zrobiłem przelew na konto tydzień temu, dzwoniłem telefony milcząm email też staram się o cofnięcie przelewu ale pewno nic z tego nie wyjdzie, jak ktoś będzie miał jakieś wiadomości to proszę dajcie znać!
 

centurion06

New member
proszę państwa kilkanaście stron wcześniej przedstawiłem maila ,że zgadzają się przesłać telewizor ue46d8000 za pobraniem,gdy złożyłem zamówienie ,w którym powołałem się na ich maile że zgadzają się na przesłanie za pobraniem.Odpisali że nie ma takiej opcji .Czyli oszustwo i od co.
 

darthh1

New member
Potwierdzam informację o lokalizacji serwera :
p.dojazd.org/index.php
\sontel.pl has address 217.160.229.4
sontel.pl mail is handled by 10 mx01.1and1.pl.
sontel.pl mail is handled by 10 mx00.1and1.pl.
 

kpmkat

New member
Jakby nie patrzec serwer stal na domenie 1&1 - niemieckiego providera ktory ma siedzibe/serwerownie rowniez w Hessen.

Naprawde, tym musialaby sie zajac policja albo ktos kto ma pojecie i sniffowaniu i mialby kilka nakazow badz paru dobrych zajomych.


Osobnik mimo ze dzialal na szkode czego nie pochwalam - do glupich nie nalezal... Teraz pewnie czyta to forum i zrywa boki...
 

darthh1

New member
Otóż jakby nie patrzeć to typek należy do głupich, bo tylko głupi robi wszystko aby trafioć za kraty. Dzisiaj rozmawiałem z policją i wiem co się dzieje
 

Frog_PL

New member
Nie chce was martwic ale na odzyskanie kasy od goscia raczej sie nie nastawiajcie. Podam przyklad kolegi. Kupil na allegro karte graf. za cos 200/300zl. Gosc okazal sie oszustem i oszukanychbyla okolo setka. Zlapali goscia, nawet wyrok skazujacy jest ale co z tego. Nie umia z niego kasy sciagnac.... Jest niewyplacalny i tyle, pieniadze nie wiadoomo gdzie sa..... Takze pojsc na policje owszem, ale bez nastawienia jakiegos wielkiego na happy end. Bardziej bym myslal czy jest mozliwosc gdzies wlasnie zareklamowania przelewu badz platnosci karta jesli ktos placil (to napewno sie da) w bankach. Pozdrawiam i wspolczuje..... Na przyszlosc WIECEJ ROZWAGI i POMYSLUNKU !
 

Deimos

Banned
Mnie kiedyś próbował wydymać taki jeden żydek z Łodzi. Firma nazywała się PROART. Najpierw była w takim podwórku na Piotrkowskiej 90, potem w centrum. Był u mnie w domu przedstawiciel od nich, zabrał mój sprzęt do sprzedaży (za ok.12tys.pln.). A po trzech miesiącach kasy nie widać. No to wziąłem ze sobą trzech kolesi takich po 195cm i pojechałem do cwaniaczka (400km w jedną strone). Grzecznie mi podpisał oświadczenie, że pożyczył ode mnie kasę i zwróci do dnia tego i tego... Poczekałem kasy nie wpłacił. Podałem sprawę do sądu - skazano gościa zaocznie. Potem wskazałem go komornikowi i po paru miesiącach otrzymałem zwrot całej kasy + 30% odsetek (bo tak zażądałem w sądzie). Potem gościa ścigało jeszcze parę firm w których na kredyt nabrał sprzętu i filmów, ale dał nogę do Francji i nikt go już więcej w Polsce nie widział...
A ten cwany koleś nazywał się Michał Pietrzak...
 
Ostatnia edycja:

djwest

Member
EEE tam ... głupoty gadasz ... pewnie przetańczył wszystko, i co z tego że pójdzie siedzieć, pobawił się za czyjeś pieniądze a potem jeszcze na jego koszt był utrzymywany w pierdlu ... bzdura. Powinni odpracowywać a nie siedzieć w mamrze i grzać dupę w ciepłym koju oglądając kablówkę i żrąc ciepłe posiłki za nasze podatki !!!
 

jean70

New member
Witam! Trafiłam tu przez przypadek bo właśnie zaczęłam szukać czegoś o Sontelu ! 3 tyg. temu kupiłam blender...Może mnie ktoś uświadomić , czy zgłosić wyłudzenie na policję czy jest jakaś strona poszkodowanych ?
 

djwest

Member
Witam! Trafiłam tu przez przypadek bo właśnie zaczęłam szukać czegoś o Sontelu ! 3 tyg. temu kupiłam blender...Może mnie ktoś uświadomić , czy zgłosić wyłudzenie na policję czy jest jakaś strona poszkodowanych ?
Kupiłam blender ? nie kupiłam tylko zapłaciłam za niego ... jeśli nie dostałaś to zgłaszaj na policję ale na zwrot pieniędzy raczej bym nie liczył. Też prawie dałem się nabrać na to, nawet mi odpisali że jak chcę to za pobraniem mi wyślą ... ale wolałem nie rydzykować i zakupiłem droższy ale pewny uff
 

buzzer1103

New member
Teraz już się zwinęli(albo ktoś ich zwinął). Ciekawe ilu okradli. Serdecznie współczuję, też ok2 tygodnie temu trafiłem na ich stronę ze Skąpca, bo mam zamiar kupić telewizor, ale te porażające ceny od razu wydały mi się podejrzane i zacząłem szperać na szczęście.
 
Do góry