Ktoś chętny, robimy zrzutke?

sul76

New member
To jest realna cena ile ten wzmak powinien kosztować

Witam,
góra tyle, ale to jest licytacja i liczą na więcej.
Nawet po zdjęciach widać, że wypalcowany, zakurzony - pewnie sporo przeszedł, a może nawet był wypożyczany.
Straszne to naciąganie np. na allegro, że większość sprzętów demo/powystawowych jest opisywana przez sklepy/salony w aukcji jako nowa.
Prawda natomiast jest zupełnie inna (testy, wypożyczenia itp) i z nowością to nie ma nic wspólnego.
Bardziej "nowe" mogą być zadbane sprzęty od prywatnego właściciela, ale ten dla przyzwoitości pisze "używany".
Wracając do tematu wolałbym nowego PM8005 z UK za podobne pieniądze.
Pozdrawiam
 

Rafal7

Banned
Nie wolno czyścić soczewki lasera spirytusem ani żadnymi perfumami jak co niektórzy sądzą.
W dzisiejszych czasach optyka lasera jest robiona z plastiku a nie ze szkła jak kiedyś
Spirytus może rozpuścić powłokę a perfumy zostawiają dodatkowo smugi.
Powinno się czyści optykę izopropylem.
Płyn kosztuje grosze, a jak nic mamy płynu to wystarczy zebrać kurz patyczkiem i tyle.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Przesadzasz , fakt dawno tego nie robiłem bo kiedyś jakieś wieżyczki kompakciki dvd kolegom czyściłem ,i spirytus 96% krzywdy żadnej nie uczynił,choć był jeden mądry co koledze wideo głowice przeczyscil amolem i były jaja.Pzdr
PS w tym technicsie jak sądzę soczewka jest właśnie szklana :p
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie wolno czyścić soczewki lasera spirytusem ani żadnymi perfumami jak co niektórzy sądzą.
W dzisiejszych czasach optyka lasera jest robiona z plastiku a nie ze szkła jak kiedyś
Spirytus może rozpuścić powłokę a perfumy zostawiają dodatkowo smusmugiigi.
Powinno się czyści optykę izopropylem.
Płyn kosztuje grosze, a jak nic mamy płynu to wystarczy zebrać kurz patyczkiem i tyle.

U mnie w pracy optyke w laserach (o mocy 12 000w) tez jest nakaz czyszczenia izopropylenem. A soczewki ze specjalnego szkla.
Od taka ciekawostka jak na takiej optyce pojawi sie jedna drobinka kurzu to wszystko naokolo potrafi sie stopic. A jak jakims codem osiadzie sie kondensat kropelka wody to nastepuje mikro wybuch i rozwala cala soczewke. :)
 
Do góry