Ktoś chętny, robimy zrzutke?

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kilka lat temu Sprzedałem kumplowi komplet dali Z7 z Denonem 720 tuner plus cd plus wzmak za 4000 i jeszcze tysiąc zarobiłem :D
Brać brać, to Black Friday, jutro będzie dwa razy drożej :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie. Miałem do sprzedania o wiele taniej, nikt nie chciał z forum jak proponowałem. Będąc szczerym, uważam, że można złożyć lepszy sprzęt w tym budżecie zakładając, że chcemy dzielonke.
Dochodzi jeszcze pytanie o zasadność tego zakupu, ale to temat na osobną dyskusję.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie. Miałem do sprzedania o wiele taniej, nikt nie chciał z forum jak proponowałem. Będąc szczerym, uważam, że można złożyć lepszy sprzęt w tym budżecie zakładając, że chcemy dzielonke.
Dochodzi jeszcze pytanie o zasadność tego zakupu, ale to temat na osobną dyskusję.

To chyba nie na tym forum :) nie kojarze abys wogole pisal ze masz procesor marantza. Wyszlo na to ze jakosciowo jest to samo co sr7010?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiście, że pisałem, a żeby nie skłamać, to chyba nawet Tobie proponowałem zakup (?) - ale być może się mylę, bo skleroza, ale komuś tu pisałem publicznie, że jak chce to mam do opylenia. Na 100%, bo pamiętam.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Wiadomo, że pre pro kupuje się na lata, a nie na chwilę jak amplituner, dlatego wybór nie jest taki prosty.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W Twoim przypadku nie bawiłbym się w takie wydatki, szczególnie, że w ofercie jest Onkyo, ale jeżeli już (do Dali akurat pasuje), to złożyłbym cały set z końcówkami Marantza.
Widz polega na tym, że zrobi się z tego znowu konkretna kwota i jak wspomniałem, ja już bym chyba szedł w zupełnie co innego - mimo, że również był to mój zamysł początkowo.
Zresztą niech każdy robi co chce.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Końcówkom Onkyo niczego nie brakuje, więc nie ma potrzeby ich zmieniać. Komponenty stereo też bardzo dobrze zgrywają się z Dali (przynajmniej na moje ucho) i nie mogę się zgodzić z utartymi schematami, że kolumny x pasują tylko do elektroniki y, oczywiści wiadomo że zawsze można lepiej ale drożej.

Jedyny element który chcę zmienić to rz1100, bo powiedzmy że szukam innej szkoły grania jeśli chodzi o przetwarzanie wielokanałowe.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że pisałem, a żeby nie skłamać, to chyba nawet Tobie proponowałem zakup (?) - ale być może się mylę, bo skleroza, ale komuś tu pisałem publicznie, że jak chce to mam do opylenia. Na 100%, bo pamiętam.


To skrobnij tylko jak wypadł procesor w stosunku do amplitunera marantza? Jakaś różnica, czy bez sensu?

Bo szukałem jakiejkolwiek opinii na audio stereo czy AVS forum, to zero jakiejkolwiek opinii, odnoszę wrażenie jakby każdy bał się przyznać że ampli a procesor marantza to jedno i to samo :p
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie zestawiałem bezpośrednio żeby wypowiadać się merytorycznie, pogoniłem i zarobiłem, ale to nie na forum dyskusja. Natomiast wiem, są różnice, tyle, że nie warte różnicy. To jest moje zdanie, natomiast wiem, że są użytkownicy którzy lubią przeinwestować tylko po to, żeby coś tam więcej usłyszeć i ja to rozumiem. Ja wyznaję inną szkołę, bo dla mnie do pewnego zakresu cenowego kolumnom nic (lub bardzo marginalnie) nie pomoże i inwestowanie dodatkowo w elektronikę + drogi osprzęt (kable, listwy itp) mija się celem. Lepiej zainwestować te pieniądze w skrzynki o 2 klasy wyższej jakości.
Dla mnie to takie tuningowanie Passata do granic możliwości, a ja wolę S klase w typowym wyposażeniu. Dlatego do Klipschów, Dali, Kefów i całej masy kolumn z tej półki, nie widzę specjalnego sensu absurdalnych inwestycji w elektronikę. Tyle z mojej strony, nie chcę więcej pisać, bo siedzę na tel. a na dyskusje nie mam czasu.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
W Twoim przypadku nie bawiłbym się w takie wydatki, szczególnie, że w ofercie jest Onkyo, ale jeżeli już (do Dali akurat pasuje), to złożyłbym cały set z końcówkami Marantza.
Widz polega na tym, że zrobi się z tego znowu konkretna kwota i jak wspomniałem, ja już bym chyba szedł w zupełnie co innego - mimo, że również był to mój zamysł początkowo.
Zresztą niech każdy robi co chce.
Jakoś mało czujni są tutejsi forumowicze. Niedawno wrzuciłem tu info o końcówce mocy marantz M8077 w idealnym stanie. 600 funtow to wg mnie okazja, zwazywszy ze byly do tego gratisowo kable warte polowe tej kwoty.
Ale coś nikt nie podjął tematu.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wiecie ile kosztuje gram wolframu? Ja już wiem :D
https://www.hfc.com.pl/news/2907,techdas-disc-stabilizer-ultimate.html
Podłączyć do tego dwa druty i oświetli całe miasto :D przy okazji zniweluje szkodliwe drgania.

Wolfram... jak to dumnie brzmi.
Moge sprzedac zlom wolframowy z kobaltem pokrywany azotkiem tytanu ktos chetny? Brzmi jeszcze lepiej :)

Nazwia cos czyms "pro amerykanskim" dodadza do tego Hasla typu: Nasa, CIA, Kosmos i bezmuzgim idiota robi sie mokro w gaciach.


Ps. Zlom wolframowy to koszt okolo 80zl/kg. No ale rozumiem ze 13 000 tysi kupilbym juz walek, toczenie malowanie do 300zl moze cena by podskoczyla a gdzie reszta 13 000zl?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ciekawi mnie to w jaki sposób został osiągnięty taki stan? Dosłownie z każdej strony odrapany, nawet gałki.
Ile razy to komuś spadło? Ile razy było wpychane na siłę w jakąś szparę? Chyba, że gość urządzał zawody; który sprzęt wytrzyma ciągniecie z zderzakiem na odległość jednej mili - Marantz wygrał, bo niby sprawny :D
Na prawdę nie mogę zrozumieć, co ludzie robią ze sprzętem, który jest przeznaczony do postawienia wyglądał tak.


Marantz HD-DAC1 Wzmacniacz słuchawkowy z DAC . (7070303013) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 
Do góry