Które LCD 52'' lepsze?

lobos

New member
Bez reklam
Witam!
Przymierzam się do zakupu LCD do salonu i zastanawiam się, który będzie najlepszym wyborem? :hmm: W grę wchodzi ekran o przekątnej 52''.
Z tego co wiem najlepsze LCD mają Samsung i Sharp.
Pewnie zaraz mnie zjedzą posiadacze Sony czy Panasonic :D
Jeśli chodzi o dekoder do którego się przymierzam to Cyfra+ (ze względu na sport oczywiście ;)) "n-ka" jest za słaba programowo.:(
I teraz konkrety. Wybrałem 4 modele 52'' i podzieliłem je na dwie półki cenowe. Powiedzcie, które z nich są lepsze i czy warto dopłacić ok. 4000zł. do droższej wersji?

Oto modele:
* Sharp LC-52HD1E vs. Samsung LE-52F96B
* Sharp LC-52XL2E vs. Samsung LE-52M86B

Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czy warto ? - to tylko Ty możesz odpowiedzieć :D
Ja mogę tylko powiedzieć dlaczego wybrałbym Sharpa zamiast Samsunga.
1.większa płynność
2.lepsze skalowanie w SD
3.większa głębia obrazu.
4.lepsze formatowanie obrazu / zachowanie proporcji/
5.lepsza czerń i odcienie szarości.

Jeśli ograniczeniem nie są finanse - to HD 1 został słusznie wybrany nr 1 w Europie i nie tylko.
Konkurentem dla tego modelu jest:
Pioneer LX 508 - full hd i JVC Hybryda 58"
 

lobos

New member
Bez reklam
Dzięki kiki za podpowiedź.
Jeśli chodzi o kasę to nie wygrałem w lotka, ale TV kupuje sie przecież raz na długi, długi czas, więc zastanawiam się czy warto dołozyć trochę kasy i kupić bombę czy lepiej zejść na ziemię i kupić coś skromniejszego? ;)
Słyszałem, że ostatnimi czasy Samsung został w tyle za Sharpem.
Przyznam, że nastawiałem się na model Samsung LE-52M86B (na ceneo od 9000zł.), ale w tej sytuacji przyjrzę się uważnie Sharpom :D
A jak jest z odbiorem Cyfry+ na wymienionych LCD?
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
Jeśli chodzi o Sharpa to przyjrzyj się uważnie odwzorowaniu kolorów - szczególnie czerwonego (lekki róż, lekko buraczkowe twarze, lekki fiolet na czerni). Sprawdź także czy czas przełączania kanałów analogowych jest dla Ciebie akceptowalny i czy nie drażni Cię błyszcząca ramka wokół ekranu.
Te wady powodują, że jeśli chodzi o jakość obrazu wg niemieckiego miesięcznika Video Sharp XL2E przegrywa z Samsungiem i Sony (w dodatku nie najwyższymi modelami).
http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3220

Jeśli zależy Ci na najlepszej jakości obrazu to przyjrzyj się jeszcze Sony 52X3500 i Philips 47PFL9732D (najlepszy telewizor LCD Full HD roku 2007-2008 w Europie - nagroda EISA).
Te dwa modele to w tej chwili najlepsza jakość obrazu dostępna na naszym rynku (odzwierciedlenie kolorów, płynność i głębia obrazu, szczegółowość). Kupując Sharpa XL2E lub HD1E trzeba jednak zaakceptować pewien kompromis.
 

autorus

New member
A może samsung 58" 58p96fd. Cena bardzo miła poniżej 13kzł. No i plasma :) Oczywiście full hd. Na mnie wywarł bardzo dobre wrazenie.

Autorus
 

trops55

Member
Zobacz tę stronę http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,139102141,1,00.htm

Niestety Sharp XL2E wypadł słabiutko. Moim faworytem przed zakupem był Sharp 52 XL2E. ale wybrałem jednak Philipsa 52 PFL 9632D. To był b. trafny wybór, a Sharpa przewyższa
- lepszym odwzorowaniem kolorów
- bielą bez zabarwienia różem jak w Sharpie
- super płynnością
- b. dobrą szczegółowością i wyrazistością na sygnale SD
- b. dobrym obrazem ze słabego sygnału

Ambi light początkowo był mi obojętny, ale po paru dniach okazał się przydatną funkcją.

Reasumując najlepszym doradcą są własne oczy (różne preferencje), bo Ty będziesz oglądał obraz na tym TV.
 

lobos

New member
Bez reklam
autorus napisał:
A może samsung 58" 58p96fd. Cena bardzo miła poniżej 13kzł. No i plasma :) Oczywiście full hd. Na mnie wywarł bardzo dobre wrazenie.

Autorus
Rozmiar 58'' brzmi kusząco :-D
Cena też niezła, ale u mnie plazma nie zda egzaminu, gdyż salon mam nasłoneczniony. Na całe dwie ściany są okna (tj. po lewej stronie i na przeciw ściany z TV) A z tego co wiem to przy dużej ilości światła to LCD pasi najlepiej.
 

helper

New member
trops55 napisał:
Zobacz tę stronę http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,139102141,1,00.htm

Niestety Sharp XL2E wypadł słabiutko. Moim faworytem przed zakupem był Sharp 52 XL2E. ale wybrałem jednak Philipsa 52 PFL 9632D. To był b. trafny wybór, a Sharpa przewyższa
- lepszym odwzorowaniem kolorów
- bielą bez zabarwienia różem jak w Sharpie
- super płynnością
- b. dobrą szczegółowością i wyrazistością na sygnale SD
- b. dobrym obrazem ze słabego sygnału

Ambi light początkowo był mi obojętny, ale po paru dniach okazał się przydatną funkcją.

Reasumując najlepszym doradcą są własne oczy (różne preferencje), bo Ty będziesz oglądał obraz na tym TV.

Od jakiegoś czasu korzystam z 42XL2E i:

- odwzorowanie kolorów jest rewelacyjne (10 bitowe odwzorowanie odcieni), wystarczy wykorzystać mega możliwości ustawień jakie oferuje ten tv (właśnie w zależności m.in. od pomieszczenia)
- biel nie ma zabarwienia ani różowego ani niebieskiego, chyba że ktoś ma zaropiałe oczy :D
- płynność jest rewelacyjna ze względu na 100Hz technologię (120Hz w przypadku gier HD i sygnału np. z blu raya)
- odbiór sygnału SD z kablówki rewelacja, SD cyfrowo to po prostu miodzio;

Reasumując najlepszym doradcą są własne oczy (różne preferencje), bo Ty będziesz oglądał obraz na tym TV :D
 

czago

Banned
helper napisał:
Od jakiegoś czasu korzystam z 42XL2E i:

- odwzorowanie kolorów jest rewelacyjne (10 bitowe odwzorowanie odcieni), wystarczy wykorzystać mega możliwości ustawień jakie oferuje ten tv (właśnie w zależności m.in. od pomieszczenia)
- biel nie ma zabarwienia ani różowego ani niebieskiego, chyba że ktoś ma zaropiałe oczy :D
- płynność jest rewelacyjna ze względu na 100Hz technologię (120Hz w przypadku gier HD i sygnału np. z blu raya)
- odbiór sygnału SD z kablówki rewelacja, SD cyfrowo to po prostu miodzio;

Reasumując najlepszym doradcą są własne oczy (różne preferencje), bo Ty będziesz oglądał obraz na tym TV :D

10-bitowe odwzorowanie odcieni dotyczy elektroniki tego TV. Co do matrycy to nie ma pewności czy nie jest 10-bitowa czy tylko 8-bitowa - Sharp na swojej stronie tego nie podaje. 10-bitową matrycę ma na pewno np. Sony X3500.
A co do "rewelacyjnego odwzorowania kolorów" to ja kiedyś miałem podobne zdanie nt. swojego Rubina 714p. Wzrok łatwo się przyzwyczaja i nie mając bezpośredniego porównania nie widzi przekłamań koloru.

Co do płynności XL2E to też nie jest idealnie: trzeba mieć porównanie z TV o naprawdę idealnej płynności. Napisał o tym maluk:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15156&page=41

Jakość obrazu SD na LCD Full HD i to jeszcze po przeformatowaniu (rozciągnięciu) to pomyłka. Sharp XL2E nie jest tu wyjątkiem.
 

pos

New member
Zgadzam się z Czago.
Osobiście stałem przed takim samym dylematem co Ty lobos, tyle że ja miałem na short liście dwa modele: Sony 52X3500 i Samsunga LE52F96BD. Ostatecznie wybrałem Samsunga. Najbardziej pomogła mi w dokonaniu ostatecznego wyboru różnica w cenie, ale wyboru nie żałuję.

Niestety niewiele jest informacj na temat powyższych modeli na polskich forach, tak więc musiałem skorzystać z "obcych zasobów".


Pozdrawiam,
Paweł
 

adas204

New member
POS: wlasnie mam zamiar kupic takiego Samunga jak masz :) zauwazyles u niego jakies wady ? cos co przeszkadza ? ogladasz na nim tylko filmy czy tez sluzy Ci do gier ? jak dlugo go masz ? Ile on ma Hz ? ;p Polecasz ? :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziś specjalnie pofatygowałem sie do Model 1 obejrzeć przy pracy Samsunga.
Wygląd rewelacja . Podłączony pod sygnał demo HD trochę zaciaga przy większych zbliżeniach np. twarzy. Cały czas ciagnie dopiera odpuszcza jak się zatrzyma obraz. Kolory nadprogramowe nie przeszkadzają .
Niestety nie wiem jak gra w SD - bo nie dało się podłączyć.
Ale przy topowych urządzeniach i tak wybierałbym Pioneera.
 

pos

New member
adas204 napisał:
POS: wlasnie mam zamiar kupic takiego Samunga jak masz :) zauwazyles u niego jakies wady ? cos co przeszkadza ? ogladasz na nim tylko filmy czy tez sluzy Ci do gier ? jak dlugo go masz ? Ile on ma Hz ? ;p Polecasz ? :D

Witaj,
TV posiadam od końca listopada 2007.

Nie używam go gier, tak więc nie wiem jak by się zachowywał.

Co do ilości Hz, to niestety nie jest to 100Hz. Jednakże technologia 100Hz (nazywana przez Samsunga LED Motion Plus) jest zaimplementowana w bliźniaczej wersji F96, na rynku amerykańskim, tzn. modelach serii 81F. Tak więc, może i w europejskiej F96 też kiedyś zawita.

Główną wadą tego TV jest to, że wymaga bardzo dokładnego ustawienia parametrów obrazu. Moim zdaniem (i nie tylko), to co dostaje się w ustawieniach domyślnych obrazu po wyjęciu TV z pudełka nie nadaje się do oglądania. Polecam dokładne ustawienie wszystkich parametrów kolorów i wyświetlacza. U mnie zabawa z ustawieniami skończyła się tym, że zmienialem nawet ustawienia w menu serwisowym. Robiłem to świadomie i wiedziałem co zmieniam, dzięki pewnej pomocy z angielskiego forum, gdzie jest dosyć spora liczba posiadaczy F96. Czerń jest teraz wg. mnie porównywalna, bądź lepsza niż w Kuro.
Osobiście powyłączałem wszystkie "ulepszenia" obrazu zainstalowane w tym TV (dynamiczne kontrasty, poprawa filmów, itp, itd) pozostawiłem jedynie włączoną opcję LED.

Co do jakości sygnału, to posiadam n-kę. Na kanałach HD rewelacja, można ogładać nawet z 2m. SD już trochę gorzej, ale z 4-4,5m bardzo dobrze.

Zaskoczony jestem całkiem niezłym dźwiękiem jak na TV (na razie nie posiadam KD). Po właczeniu opcji SRS, daje wrażenie dźwięku..... powiedzmy pseudo przestrzennego z fajnym basikiem...... dodam że nie jestem jakimś audiofilem.

Czy polecam...... to trudne pytanie. Ja jestem z wyboru zadowolony, ale Tobie polecam obejżeć ten model osobiście i poroponuję pobawić się ustawieniami. Jak chcesz to mogę podesłać Ci swoje ustawienia, to będziesz mógł je wprowadzić i ocenić czy jakość obrazu Ci odpowiada. Uważam, że właściwa kalibracja TV jest PODSTAWĄ.

Jak by co, to daj znać.

Pomyślnych łowów wymarzonego TV ;)

Pozdrawiam,
Paweł
 

amilka

New member
Witam Wszystkich po raz pierwszy ;)
Również stoję przed wyborem LCD 52'' ale biorę pod uwagę jeszcze modele Philips 52PFL9632 i Toshiba 52Z3030. W dniu dzisiejszym odrzuciłem Sony 52W3000 i Samsunga F96 choć cena pierwszego poniżej 10tyś zaczyna być atrakcyjna :grin: . Sharp ma rewelacyjne wyposażenie ale jako użytkownik tv Sony jakoś nie mogę się przekonać do tych "biskupich" kolorów. Jest jeszcze Sony 52X3500 wg mnie rewelacja ale 3tys więcej i chyba nie warto :confused: . Czy ktoś może porównywał wymienione modele Philipsa i Toshiby? byłbym wdzięczny za ewentualne uwagi.
Pozdrawiam
Maciek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
porównywaliśmy Sharpa 52, Toshibę 52 , Pioneera 50" i JVC 58"
takie zestawy też jeżdżą na prezentacje / Tobie przy jakichkolwiek wątpliwościach też polecam zamów prezentację w domu/ .
Najczęściej wybierana jest plazma Pioneera .
 

lobos

New member
Bez reklam
Wczoraj byłem w Saturnie i przyglądnąłem się z bliska kilku modelom LCD.
Najdłużej stanąłem przy dwóch Samsungach, które były podłączone do jednego źródła (demo HD). Modele o których mowa to: LE52M87B i LE46F86BD. Na pierwszy rzut oka 52'' wydawał się mieć ładniejszy obraz, bardziej ostry i wyrazisty od 46'' jednak po chwili wpatrywanie się w oba widać sporą różnice na korzyść 46''. W zasadzie parametry ma lepsze, bo 25 000:1 kontrast i 100Hz, więc nie powinno mnie to dziwić, ale tu bardziej 52'' mnie rozczarował niż mniejszy zaskoczył. Przy stabilnym obrazie jest jeszcze ok, ale przy ruchu widać smugi, obraz się rozlewa... Innymi słowy, nie jest tak jak być powinno :) Przypuszczam, że jednak ta technologia 100Hz poprawia jakość obrazu, który jest płynny i w zasadzie bez większych zastrzeżeń (jak na kilkanaście minut wpatrywanie się w warunkach sklepowych). Inna sprawa, że w domu będę oglądał tv z odległości ok.4,5m a nie z 0,5m jak w sklepie, ale to nie usprawiadliwia widocznych minusów 52'' ekranu. Niestety producent z tego co wiem nie wprowadził na rynek F86BD w wersji 52'' a szkoda. W Saturnie nie mieli też najnowszego modelu LE52F96BD, więc nie miałem okazji przyjrzeć się temu mega kontrastowi ;)
 

adas204

New member
juz nie wiem sam, czy kupic teraz cos takiego jak ten samsung czy poczekac z kilka miesiecy moze cos nowego jeszcze wyjdzie ? jak myslicie ?
 

NATE

New member
amilka napisał:
Sharp ma rewelacyjne wyposażenie ale jako użytkownik tv Sony jakoś nie mogę się przekonać do tych "biskupich" kolorów.

co masz na myśli mówiąc Biskupie? Może to samo co ja, tylko inaczej to określam ;)
 
Do góry