Które LCD 52'' lepsze?

wowoz

New member
Moim zdaniem najlepiej prezentuje się Sharp HD1E, który występuje w dwóch rozmiarach 46" i 52". Doprawdy fantastyczny LCD.
 

lobos

New member
Bez reklam
wowoz napisał:
Moim zdaniem najlepiej prezentuje się Sharp HD1E, który występuje w dwóch rozmiarach 46" i 52". Doprawdy fantastyczny LCD.
Przyznaję, że ten Sharp jest fajny. Widziałem, go dzisiaj w Saturnie. Przyglądnąłem się mu uważnie i obraz jest b.dobry. Leciało demo z demonstracją 100Hz. i zrobiło na mnie b.pozytywne wrażenie. Jedyny minus to cena jak na dzień dzisiejszy :( Jednak obok stał Samsung LE46F86BD i wg. mnie w nim obraz jest najlepszy. Przeważa nad Sharpem ostrością, wyrazistością i paletą barw. Szkoda, że nie ma 52''...:( Tak źle i tak nie dobrze :D
 

pos

New member
Witaj Lobos,

widzę, że nadal szukasz tego wymażonego TV LCD 52".

Miałeś już okazję oglądać LE52F96BD? ..... ciekawy jestem Twojej opinii na jego temat.

Jak teraz obserwuję rynek 52-calówek LCD, to moją uwagę zwracają Toshiby..... może spróbuj się im przyjrzeć. Niestety nie podam i żadnego konkretnego modelu, poszukaj.

Pozdrawiam,
Paweł
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
czago napisał:
Sprawdź także (...) czy nie drażni Cię błyszcząca ramka wokół ekranu.
Te wady powodują, że jeśli chodzi o jakość obrazu wg niemieckiego miesięcznika Video Sharp XL2E przegrywa z Samsungiem i Sony
LOL :grin::grin::grin:
To rzekome odblaski na cieniutkiej ramce (zresztą przesłoniętej od przodu przezroczystą warstwą estetycznej nakładki antyodblaskowej - nadającej zresztą temu modelowi super wygląd) Sharpa mają być argumentem na rzecz Samsunga, w którego szklanej tafli ekranu odbija się wszystko co znajduje się w pokoju nawet przy minimalnym oświetleniu ???
Twoja nienawiść do Sharpa jest zdumiewająca, może jednak maja rację ci, którzy twierdzą że jesteś wtyką konkurencji, która przysłała cię tu z zadaniem ośmieszenia Sharpa jako najgroźniejszego rywala :twisted:

Mam XL2E i polecam wszystkim: kolory super, tak samo ostrość, wyrazistość itp. Ma parę minusów, ale konkurencja ma więcej...
 

lobos

New member
Bez reklam
pos napisał:
Witaj Lobos,

widzę, że nadal szukasz tego wymażonego TV LCD 52".

Miałeś już okazję oglądać LE52F96BD? ..... ciekawy jestem Twojej opinii na jego temat.

Jak teraz obserwuję rynek 52-calówek LCD, to moją uwagę zwracają Toshiby..... może spróbuj się im przyjrzeć. Niestety nie podam i żadnego konkretnego modelu, poszukaj.

Pozdrawiam,
Paweł
Witam.
Dokładnie, nadal szukam tego naj... :D
Niestety nie miałem jeszcze okazji widzieć na żywo LE52F96BD. Nigdzie w Krakowie nie mogę go znaleść. Bardzo bym chciał przyjżeć się mu z bliska. Toshiba tak jak i Philips jakoś do mnie nie trafiają. Przyglądałem im się wiele razy i obraz w żadnym z modeli nie podobał mi się tak jak w Samsungu czy Sharpie. Model HD1E Japończyka jest póki co #1, gdyż F96 jeszcze nie widziałem. Gdyby jednak F86 był w wersji 52'' nie miałbym wątpliwości... :D
 

czago

Banned
Hoodzielec napisał:
LOL :grin::grin::grin:
To rzekome odblaski na cieniutkiej ramce (zresztą przesłoniętej od przodu przezroczystą warstwą estetycznej nakładki antyodblaskowej - nadającej zresztą temu modelowi super wygląd) Sharpa mają być argumentem na rzecz Samsunga, w którego szklanej tafli ekranu odbija się wszystko co znajduje się w pokoju nawet przy minimalnym oświetleniu ???
Twoja nienawiść do Sharpa jest zdumiewająca, może jednak maja rację ci, którzy twierdzą że jesteś wtyką konkurencji, która przysłała cię tu z zadaniem ośmieszenia Sharpa jako najgroźniejszego rywala :twisted:

Mam XL2E i polecam wszystkim: kolory super, tak samo ostrość, wyrazistość itp. Ma parę minusów, ale konkurencja ma więcej...

Oj Hoodzielec widzę, że niezły manipulant z Ciebie.
Najpierw założyłes sobie fałszywą tezę, że masz najlepszy model LCD na świecie, później, że ktoś kto krytykuje ten LCD jest wtyką konkurencji, i w końcu żeby to wszystko udowodnić postanowiłeś zmanipulowć mojego posta (jak rasowy dziennikarz) wycinając z niego całe sedno.
Przytoczę więc go w całości:
czago napisał:
Jeśli chodzi o Sharpa to przyjrzyj się uważnie odwzorowaniu kolorów - szczególnie czerwonego (lekki róż, lekko buraczkowe twarze, lekki fiolet na czerni). Sprawdź także czy czas przełączania kanałów analogowych jest dla Ciebie akceptowalny i czy nie drażni Cię błyszcząca ramka wokół ekranu.
Te wady powodują, że jeśli chodzi o jakość obrazu wg niemieckiego miesięcznika Video Sharp XL2E przegrywa z Samsungiem i Sony (w dodatku nie najwyższymi modelami).
http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3220

Jeśli zależy Ci na najlepszej jakości obrazu to przyjrzyj się jeszcze Sony 52X3500 i Philips 47PFL9732D (najlepszy telewizor LCD Full HD roku 2007-2008 w Europie - nagroda EISA).
Te dwa modele to w tej chwili najlepsza jakość obrazu dostępna na naszym rynku (odzwierciedlenie kolorów, płynność i głębia obrazu, szczegółowość). Kupując Sharpa XL2E lub HD1E trzeba jednak zaakceptować pewien kompromis.

Zapewniam Cię, że ta błyszcząca (i wg mnie tandetna) ramka wokół ekranu w Twoim Sharpie nie była przyczyną porażki w konfrontacji z średnimi modelami Sony i Samsunga. Sharp XL2E przegrał jakością obrazu.

A błyszcząca ramka potrafi przeszkadzać w oglądaniu TV.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
czago napisał:
Oj Hoodzielec widzę, że niezły manipulant z Ciebie.
Najpierw założyłes sobie fałszywą tezę, że masz najlepszy model LCD na świecie
to zupełnie nie tak!
najpierw dokonałem dogłębnej analizy rynku, na XL2E zdecydowałem się
po niezliczonych porównaniach, jako kompromis (w finale walczył z Toshibą Z3030, która przegrała przez kąty)
każdy LCD ma wyraźne wady (taka technologia), ale wady Sharpa są dla mnie najbardziej akceptowalne, stąd taki właśnie kompromis

czago napisał:
później, że ktoś kto krytykuje ten LCD jest wtyką konkurencji
gdybyś czytał uważnie, to dotarłoby do Ciebie, że to nie moja teza, tylko kilku innych forumowiczów - można ją zobaczyć w kilku innych wątkach
(daruję sobie przytaczanie linków, chyba że chcesz...)
ja tylko jestem w stanie się z ta tezą zgodzić :p
tak, że nie odwracaj kota ogonem, wiem, że najlepszą obroną jest atak, ale w tym przypadku lepiej nie wszczynaj awantury, bo przegrasz...
 

czago

Banned
Skoro najpierw powtarzasz po kimś jakieś bzdury, a potem nawet jesteś w stanie się z nimi zgodzić to informuję Cię, że nie pracuję dla żadnej konkurancji Sharpa tylko niestety na państwowej posadzie :( .
Po prostu mam swoje zdanie na temat niektórych modeli TV i je prezentuję. Niektórzy nie mając argumentów na obronę swojego zdania zarzucają mi takie właśnie rzeczy, co trochę mi pochlebia bo oznacza, że moje argumenty do nich trafiają.

Hoodzielec napisał:
to zupełnie nie tak!
najpierw dokonałem dogłębnej analizy rynku, na XL2E zdecydowałem się
po niezliczonych porównaniach, jako kompromis (w finale walczył z Toshibą Z3030, która przegrała przez kąty)
każdy LCD ma wyraźne wady (taka technologia), ale wady Sharpa są dla mnie najbardziej akceptowalne, stąd taki właśnie kompromis...

Jak najbardziej szanuję Twój wybór. Podejrzewam, że oprócz Ciebie jeszcze wiele osób zdecydowało się na taki właśnie kompromis.
Jednak wszyscy zwolennicy tego modelu muszą zdać sobie sprawę, że nie dla każdego jest on do zaakceptowania.

P.S.: A z tą groźbą awantury to mam nadzieję, że żartowałeś ;) .
 

km1963

New member
Bez reklam
Hoodzielec napisał:
na cieniutkiej ramce (zresztą przesłoniętej od przodu przezroczystą warstwą estetycznej nakładki antyodblaskowej - nadającej zresztą temu modelowi super wygląd)

Podobnie jak dla @czago i dla mnie ta plastikowa nakładka bez względu na wszyszukane określenia wygląda ("niestylowo") i gorzej niż w XD1 ale chwała dla Sharpa ( czyżby widzieli podobnie ;) ) bo pojawi się edycja specjalna z "nowym wyszukanym designem z serii „Cornerstone”.

"Wykończenie ramy ma nowego typu fakturę i przykuwające uwagę akcenty na krawędziach, charakterystyczne dla linii Cornerstone"
a tu (dla przypomnienia) można to zobaczyć i przeczytać więcej : http://media.netpr.pl/notatka_92036.html

pozdrawiam
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
czago napisał:
A z tą groźbą awantury to mam nadzieję, że żartowałeś ;)
jeśli nie masz zamiaru jej wszczynać, to oczywiście że żartowałem :twisted::mrgreen::p


PS. z okazji mojego jubileuszowego 100-go postu napiję się za Wasze zdrowie! Cheers!

 

NATE

New member
Może trochę nie na temat, ale km1963 byłbyś świetnym moderatorem na tym forum :) *

*(wrażenia wyniesione nie tylko z tego postu )
 

km1963

New member
Bez reklam
NATE napisał:
Może trochę nie na temat, ale km1963 byłbyś świetnym moderatorem na tym forum :) *

*(wrażenia wyniesione nie tylko z tego postu )

Dzięki :)

Czasami coś za dużo skrobne ;)
Ale to każdy z Nas jest tak naprawdę cząstką tego forum pisząc na nim i to Nam samym za aktywną obecność życzę " aby się zdarzyło tak jak się marzyło i aby tak było jak się nawet nie śniło " :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

adas204

New member
kurcze no :D dajcie sie ludziom zdecydowac na ktoregos hehe :D widzial ktos jeszcze tego samsunga LE52F96B ? nigdzie go nie mozna obejrzec na zywo :/ w jednym sklepie mi powiedzieli ze moga mi go zademonstrowac ale jak juz bede mocno zdecydowany na niego i po prostu jesli obejrze i mi sie spodoba to biore.. ale ja chce narazie porownywac :p pomozcie :)
 

lobos

New member
Bez reklam
Już wiem, że na chwilę obecną odpada Samsung LE52M86BD. Mimo iż jego cena znacząco spadła. Przyglądałem się mu uważnie i wg mnie smuży bardzo i obraz jest przez to słaby. Nie widziałem go przy sygnale SD, ale skoro w HD jest kiepsko to w SD będzie pewnie jeszcze gorzej.
Co do Sharpa to oba wymienione przeze mnie na wstępie tego wątku modele tj. LC52XL2E i LC52HD1E są b.dobre. Z czego HD1E oczywiście fejniejszy, ale sporo droższy. Obraz płynny, naturalny, ładny design... Samsunga LE52F96BD niestety wciąż jeszcze nie miałem okazji zobaczyć na żywo :(
A czy wie może ktoś z Was kiedy Samsung zamierza wypuścić na rynek jakieś nowe modele LCD???:hmm:
 

lobos

New member
Bez reklam
km1963 napisał:
Jeśli nie zauważyłeś to poczytaj tutaj :

http://www.engadgethd.com/2008/01/06/samsung-intros-new-1080p-lcd-hdtvs-ethernet-interactivity-inc/

ale rynek USA jest niestety ważniejszy niż UE ( nie tylko dla tego producenta ) i pewnie nikt nie wie na tą chwilę co "stratedzy" planują

pozdrawiam
Dzięki za linka.
Zapowiada się nieźle :mrgreen:
Mam nadzieję, że do czerwca Samsung wypuści na rynek jakiś 52''-58'' ekran (w rozsądnych pieniądzach), który powali na kolana. Byłbym wówczas bardzo happy :grin:
 
Do góry