Kto ma Sony kd-85xg8596??

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cóż za porównanie z tą imprezą ; )
Bierz co Ci tam na sercu leży, czy całuje - ja napisałeś ptaka :D

Mnie tam światełka nie rajcują, ale masz tu filmik ambi + zestaw hue

Najlepsze od 2 minuty.

[youtube]_qQ9npRY0wM[/youtube]
 

Michael1916

New member
Teraz jeszcze jedno panowie. Po tygodniu uzytkowania musze powiedziec, ze znow jest tak jak zawsze tzn mam odczucie ze telewizor mogłby byc spokojnie wiekszy. Tak samo szybko jak w przypadku wszystkich poprzednich rozmiarow przyzwyczaiłem sie i traktuje teraz rozmiar 85' jako standard.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakby ktoś się chował całe życie w piwnicy i nagle przeprowadził do 65m2 mieszkania, to podejrzewam, że dla sporej ilości osób, to byłby już przerost formy nad treścią. Tak samo jest z TV. Coś co jest oczywiste jak budowa cepa, a taką przekątną 80-85" jest z 3-4m, dla niektórych to za dużo...
Co zrobić, ja już od małolata jak jeszcze królowały 21" CRT czekałem na coś "normalnego" dla oka, teraz takie 85" śmiało można uznać właśnie za standard.
Trzeba z tego korzystać, ceny są akceptowalne, to nie żaden SF.
 

DYFER

Member
Ceny są bardzo fajne. Miałem 85 i mam teraz 75 z ambi i wybór jest taki. Nie każdy miam te dwa tv w domu i nie jest wstanie stwierdzić który jest fajniejszy. Patrzcie przez pryzmat większy lepszy koniec i kropka. Też byłem za 85 bo jest fajny ale to było do momentu podłączenia Philipsa. Wyszedł mnie 4481zł więc cena fajna a nie przepraszam 4126z)ł
 
Ostatnia edycja:

Michael1916

New member
Kolego DYFER, dobrze rozumiem?Kupiłes, przepraszam, telewizor za 4400zł i twierdzisz, ze jest lepszy od takiego za 14000zł?! Ile masz lat kolego ? To moze wiele wyjasnic. Te tanczace laski w klatkach widziane po pigule i inne Twoje wywody raczej sugeruja, ze admin powinien usunac Twoje trollowanie tego tematu.
 

DYFER

Member
Hehe no i teraz zawsze się znajdzie ktoś co powie coś. Subiektywne odczucia... Podbarwione do opowieści które można sobie łatwo wyobrazić. Widziałeś gdzieś porównanie cenowe że lepsze bo taniej? Nie tylko napisałem za ile wychodzi. Czytaj że zrozumieniem. A jak w książce piszą o morderstwach to aresztujmu autora bo jak tak mógł fantazjować... I tak właśnie jest. A co ma tutaj jakiś wiek do tego nie znasz mnie. Potepiasz po jakimś opisie wycięty z kontekstu. A papcio chmiel to dziecko bo rysuje komiksy?

PS. KIKI miałeś rację co do Philipsa. Dziękuję za podpowiedzi

A co do ceny to jest obojętne bo jeśli jeden i drugi by kosztował tyle samo wybór mój jest taki sam. Cena tu nie jest istotna. Musicie to zrozumieć. Ja rozumiem że ktoś mówi że on woli oglądać 85 z 3 metrów i tak jest mały. Jeśli tak mu dobrze to dlaczego nie.
 
Ostatnia edycja:

malin00

New member
Cóż za porównanie z tą imprezą ; )
Bierz co Ci tam na sercu leży, czy całuje - ja napisałeś ptaka :D

Mnie tam światełka nie rajcują, ale masz tu filmik ambi + zestaw hue

Najlepsze od 2 minuty.

[youtube]_qQ9npRY0wM[/youtube]

Czizus idzie się w ogóle skupić na treści przy takiej dyskotece? Myślałem, że ambi jest fajnym dodatkiem, ale jak to miałby tak migać i latać to przecież tylko rozprasza. Wiem, że tu jest sporo dodatkowych lamp, nie sam ambilight ale przecież to tylko człowiek skupia się kiedy, jak i która lampa zaświeci zamiast tego co jest na tv. Kiedyś żałowałem, że Phillips nie robi nic więcej niż 75, po tym filmiku chyba się cieszę :) Nie ma dylematu ;)
 

malin00

New member
A tak przy okazji ktoś się orientuje w którym Sony Center lub innym sklepie w Warszawie otwartym w najbliższą, handlową niedzielę czyli jutro lub dziś wieczorem zobaczę 85 cali Sony w wersji XG85 i XG95 żeby porównać?
 

wucash

Active member
Bez reklam
Czizus idzie się w ogóle skupić na treści przy takiej dyskotece? Myślałem, że ambi jest fajnym dodatkiem, ale jak to miałby tak migać i latać to przecież tylko rozprasza. Wiem, że tu jest sporo dodatkowych lamp, nie sam ambilight ale przecież to tylko człowiek skupia się kiedy, jak i która lampa zaświeci zamiast tego co jest na tv. Kiedyś żałowałem, że Phillips nie robi nic więcej niż 75, po tym filmiku chyba się cieszę :) Nie ma dylematu ;)

Dokładnie, przy takiej dyskotece to nie chce sie filmu oglądać... Ale co kto lubi - jedni lubią pomarańcze, drudzy jak im śmierdzą nogi :D
 

barburian

New member
Bez reklam
Ambi

Dokładnie, przy takiej dyskotece to nie chce sie filmu oglądać... Ale co kto lubi - jedni lubią pomarańcze, drudzy jak im śmierdzą nogi :D

Święte słowa, wszyscy kupując TV skupiają się na idealnej czerni wygaszaniu strefowym,
aby oglądając wieczorem nic nie zakłóciło seansu w kinowych warunkach ,a tu coś ma tak migać
błyskać, budzić domowników śpiących w pokojach obok rozbłyskami światła w całym pomieszczeniu,
dla mnie cały ambi może nie istnieć.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Xg85 i xg95

Napewno netflix będzie super obraz szczególnie 4k hdr :) co do wielkości jak masz 5/5.5 metra do tv to 85 minimum bo nawet 75 juz za małe ale 85 będzie ok. Ja mam 3.5 i wstawiać będę 85 :)

A tak przy okazji ktoś się orientuje w którym Sony Center lub innym sklepie w Warszawie otwartym w najbliższą, handlową niedzielę czyli jutro lub dziś wieczorem zobaczę 85 cali Sony w wersji XG85 i XG95 żeby porównać?

Siemanko sony center klif dzwoniłem mają na wystawie sony xg9505 wersji 85 cali
 

Michael1916

New member
Miałem kiedys 46' z ambilight. Po paru pierwszych dniach testowania potem pozostał wyłaczony ten "dopalacz" juz na zawsze. W pokoju było podczas wieczornego seansu tak jasno i kolorowo, ze trudno było to nazwac relaksujaca atmosfera.
 

DYFER

Member
I tu mamy przykład że większość z was nie ma pojęcia a ocenia. Ten filmik co kolega pokazał z tą burza to jest jakieś chore gówno... Normalnie wygląda to inaczej. Ale skąd może ktoś wiedzieć jak jest naprawdę jak nie widział tego na żywo? Masakra Kiki zamknij temat który otworzyłem. Pozdrawiam
 

malin00

New member
Siemanko sony center klif dzwoniłem mają na wystawie sony xg9505 wersji 85 cali

Byłem w Młocinach, tam mają oba obok siebie i powiem szczerze, że na tym XG95 faktycznie czerń jest zdecydowanie lepsza przez co kontrast też fajniej wypada ale czy na tyle, żeby dopłacać 5 czy 6k...to już chyba średnio. Kolory bardziej żywe też w droższym ale czy z drugiej strony nie są przejasrkawione, to już zależy co kto lubi. Ja bym chciał tak gdzieś po środku ;) Sporo zależy od materiału. W niektórych scenach naprawdę widać różnicę, w niektórych wydaje się, że dużej różnicy nie ma. Szczególnie, że przy głębszej czerni jednak detal trochę ucieka w ciemnych scenach co można zauważyć na puszczanym tam materiale. Kąty widzenia są nawet w tym tańszym całkiem spoko jak na VA (a tego się obawiałem), w droższym już są naprawdę bardzo dobre. Nadal ciężko całość ocenić w sklepie i jego warunkach oświetleniowych ale telepudła są fajne i robią wrażenie. Jednak jeżeli potem spojrzy się na OLED...... ;)
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Czerni nie można porównywać do oleda bo oled zabije te 2 tv. OLED to kolory czerń kosmos. Jeśli chodzi o rozmiar tutaj sony wygrywa :) Malin 00 tak szczerze czerń jest dużo lepsza w xg9505 niż 8596 bo właśnie niebawem będę posiadaczem xg9505 ale hede robił prezentacje w domu porownam te 2 tv jakieś są jeszcze dobre tv w 85 cal sony xg9505 i xg8596 macie jakieś modele lg lub samsunga
 

yhha

New member
ja czekam jak 85 XG9505 dojdzie do 17000 to biore
choć korci mnie 85xg8596 już miałbym go za 12000
 
Ostatnia edycja:
Do góry