Kto ma Sony kd-85xg8596??

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie 150", a 85".
Wątek jest publiczny, a wiele postronnych osób go czyta i bierze rady do serca. Idą za tym ciężko zarobione pieniądze, a tv jest na lata. Wiele lat zajęło przekonywanie ludzi do dużych TV, niemal każdy z czasem przyznał rację i dziś nie zamieniłby na nic mniejszego. Ty jesteś wyjątkiem, wspominasz też coś o napisach, masz prawo do własnej opini, a ja (my) do własnej, bo dla mnie to absurd. Stąd ta kontra dla dobra innych, a nie personalnie do Ciebie. Może ktoś się 2x zastanowi.
Jeżeli 85" z 5m jest za duży, coś Cię mierzi, to bierz 75" i temat z głowy.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Żeby była jasność - próbujemy Cię przekonać do lepszego. Jako użytkownicy dużych przekątnych z doświadczenia wiemy, że z czasem oko się przyzwyczaja (z reguły szybko) i szkoda się potem rozczarować. Jestem przekonany, że nawet jeśli sprawdzisz te 75 cali to i tak wygra większy. Masz naprawdę kawał salonu i przy tych 5,5 m odległości to się minimum 100" prosi :p
 

DYFER

Member
Możliwe... Ale chcemy sprawdzić i 75 i ambilight a później zadecyduje. Nie atakuje tylko stwierdzam że każdy ma prawo do odczuć swoich względem rzeczy. Pozdr
 

DYFER

Member
Sam Krzysztofie mówiłeś że 75PUS8303 to fajny sam też myślałem o nim. Chcem sprawdzić ambilight. Chociaż już żona mówi dobra to zostaw ten tv... Hehe a jak go wystawiłem z pudełka to powiedziała że pojebało mnie do cna.
 

wucash

Active member
Bez reklam
oj tam :D u mnie żona po zakupie 75 cali była bardzo zadowolona i szybko zadowolenie zmieniło się w "w sumie wiekszy by się zmieścił" :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Otóż to, u mnie nikt jeszcze nie powiedział, że tv za duży, NIKT!
Raczej, jak już u starych bywalców którzy się oswoili, że te parę cali więcej i było by już idealnie ;)
Co ciekawe, a pisałem już lata wstecz o tym, wiele starszych osób które nie miały zielonego pojęcia o technologiach widząc 80" wprost mówiły - "no i tak można oglądać", szczególnie jak im się zapuściło jakiś NG, Discovery itp ; )
Była szczera radość z wrażeń, szczególnie jak się siedziało kilkadziesiąt lat przy jakiejś maliżnie pokroju 21-29", no, ale prawdziwy entuzjazm zawsze był przy projekcji ; )
Zresztą to oczywiste opinie, reszta to jakiś mity wyssane z palca, lub pojedyńcze przypadki, różni są ludzie.

Nikt z nich nie zwracał uwagi czy kolorek taki, czy inny, zwyczajnie cieszyli się przekątną, bo to właśnie przekątna robi całą robotę, a nie "studyjny" monitor wielkości pudełka po butach.
 

DYFER

Member
Aquamena oglądałem w 4k. *************** ale jakość normalnie te postacie to jak w 3d takie ostre wyraźne masakra. Wogóle na filmach twarze czy w programach to mógłbym wciskać pryszcze. Masakra. Tv rewelacja jednak. I się zastanawiam czy próbować z tym Philips em z ambi
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Już odpuść, sam widzisz, że nie ma co szukać dziury w całym.
Jest słuszna przekątna, jest radocha. Wystarczy do szczęścia.
Teraz tylko oglądać.
 

Michael1916

New member
Kupiĺem Sony 85XG8596

Panowie kupiĺem i ja. Wielkosc mimo ogladania z 3,5m nadal "mogłby być wiekszy" chociaz przyznaje, ze tym razem jest juz przyjemnie. Zamieniłem z Sony 65XE8505 i jakosc obrazu własciwie pod kazdym wzgledem jest duzo lepsza. Od czerni po, szczegolnie, jasnosc, kontrast i kolory. Pod wzgledem jakosci ten telewizor naprawde robi wrazenie. Takie odczucia miakem do tej pory jedynie na prezentacjach typu AV Show czy cos w tym stylu. Menu uproszczone i ulepszone w stosunku do poprzednich Sony oraz pilot na bluetooth (koniec z celowaniem w TV). Przy obecnej cenie (zapłaciłem z promocja11750pln!) brac i nawet nie zawracac sobie głowy innymi.
 
Do góry