Kto ma Sony kd-85xg8596??

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu się nie zgodzę. W podobnym toku rozumowania po co jeździć na wakacje? Przecież to czyste wyrzucanie kasy przez okno. Przez te 5 lat można powiedzieć, że za te 3k rocznie miałeś dostęp do świetnego obrazu i doświadczeń z oglądania filmów. TV tego typu jest już pewnym rodzaju luksusem, podobnie do auta ze średniej-wyższej półki, tam dopiero są spadki cenowe w pierwszych latach :)
Dodatkowo przelicznik nie jest całkowicie 1:1, dolicz inflację, 3k dzisiaj a 3k 5 lat temu ma różnicę.

Zgadza się, też tak kiedyś tłumaczyłem i do dziś podobne mam zdanie podczas wielu zakupów.
Ja tu chyba najwięcej kasy straciłem kupując te "premium" i nie zawsze to miało sens, można po kilkunastu latach dość do pewnych wniosków.
Wszystko rozbija się o domowy budżet.

Jak jest kasa, to nie ma się nad czym zastanawiać, proste i tutaj dyskusja powinna się zakończyć.
Od przybytku głowa nie boli. Wówczas jest wysoki model TV, wakacje i drogi samochód.
Tyle, że my tu nie o tym. Jak widać, koledzy liczą kase i dobrze by było przynajmniej przemyśleć dobrze.

Jak kupowałem tv za ponad 20k, to mało mnie interesowało ile kosztuje, liczyła się tylko dla mnie przekątna/jakość i ta radość podczas oglądania, ale też prze lata nie było konkurencji na rynku i temat był stosunkowo świeży.
Dziś rynek wygląda nieco inaczej, raz, że tv (duże) do wyboru do koloru, dwa, co istotniejsze, mamy też obok zupełnie inną technologie w postaci Oleda która za te kilka lat wkroczy w duże przekątne, a jak nie, to być może będzie to MicroLed od Samsunga.

Dlatego ja byłbym ostrożny w szaleństwach i zastanowił się czy warto, jeżeli faktycznie tv będzie 6 lat w domu i mamy świadomość, że przez te lata dużo się zmieni, to jak najbardziej. Tylko trzeba pamiętać, że już za kilka miesięcy będą nowości, to samo będzie za rok czy dwa i o ile zawsze to ma miejsce, to myślę, że jeżeli mówimy o jakości, to warto wziąć pod uwagę inne technologie - jak wspomniany oled/microled który już puka w duże rozmiary. Tego kiedyś nie było.

Najważniejsze:
To co dziś nazywamy jakośćią (czyli powiedzmy wyższe modele), za 2 lata już nią nie będzie, a dodatkowo 1/3 musimy za to zapłacić.
Natomiast kupując tańszy, nie wiele tracimy, owszem, będzie ciut gorsza jakość, aleeeee... ile kasy w kieszeni i to poczucie, że nie ma płaczu, wszak kupiliśmy o wiele taniej, w rozsądnej i adekwatnej cenie. Śmiało też można sprzedać (tracąc o wiele mniej) i zmienić na coś o niebo lepszego, a takie tv się pojawią na bank.

Ja osobiście, na pewno na żadnego leda nie wypstrykam już 20k, jeżeli już to tylko na oleda/microleda.
Ew. 95-100" w ledzie. Tyle z mojej strony, ale rozumiem doskonale każdą ze stron i nie neguje.
Zastanowić się i brać co w duszy gra ; )
 

wucash

Active member
Bez reklam
Ja osobiście, na pewno na żadnego leda nie wypstrykam już 20k, jeżeli już to tylko na oleda/microleda. Ew. 95-100" w ledzie. Tyle z mojej strony, ale rozumiem doskonale każdą ze stron i nie neguje.
Zastanowić się i brać co w duszy gra ; )

Zgoda w 100% - mam takie samo zdanie :D

Panowie chciałbym wrócić do pytania ze swojego posta, mam wrażenie, że temat zboczył trochę na boczny tor :)
Ja mimo wszystko zwróciłbym ten egzemplarz i ewentualnie kupił z możliwością sprawdzenia wcześniej cloudingu (np. Kiki). Za ta kasę to już bez wad....
 
Ostatnia edycja:

Ptaku_

New member
Tvmania: prosze cie ogarnij sie tego sie juz nie da czytac. "Kupie xg85 a moze xg95 a moze to a moze tamto ale napewno kupie. A jakie sa roznica, a jaki jest czarny a jaki jest bialy". Tego sie czytac nie da jak dziecko w podstawowce chcace lizaka. Od kilku miesiecy tylko twoj spam :))) Jedz do sklepu i tyle. A specyfikacja jest na necie.
 

Piotrek W

New member
Zgoda w 100% - mam takie samo zdanie :D


Ja mimo wszystko zwróciłbym ten egzemplarz i ewentualnie kupił z możliwością sprawdzenia wcześniej cloudingu (np. Kiki). Za ta kasę to już bez wad....

Panowie, jak to jest dokładniej z tym zwrotem towaru zakupionego przez internet (TV)?
Może głupie pytanie, ale nigdy tego typu sprzętu nie zwracałem...

TV jest przecież rozpakowany, foliowki z pilotem czy innymi pierdołami są otwarte..
Nie ma żadnego problemu ze strony sklepów jeżeli kupujemy przez neta?

Rozumiem, że za wysyłkę "powrotną" płacimy z własnej kieszeni. Jakie wtedy koszty dla prywatnego użytkownika bez umów z firmą kurierska?

Dzięki z góry za odpowiedź
 

Michael1916

New member
Jesli sprzet jest bez sladow uzytkowania to mozesz zwrocic.
Koszt przesyłki bedzie wysoki bo paczki o niestandardowych rozmiarach z ubezpieczeniem sa drogie, szczegolnie bez umowy.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Wiec panowie tak wygląda sytuacja wróciłem przed chwilka z media expert gdzie mieli na stanie xg8596 85 cal oraz xg9505 75 cal i takie moje wrażenia ze xg85 obraz petarda ładnie podświetlone matryca sprawdzone na własnym materiale film avengers 4k hdr obraz powala na kolana wziolem miarę i stałem tal jak mam sofę w pokoju od tv dokaldnie 3.5 metra podlaczylem swoje ps4 granie czyta przyjemność na 85 calach z takiej odległości i ta czerń fantastyczne. Teraz podsumowanie xg85 obraz petarda śliczne kolory płynność obrazy podświetlenie rownosienkie system ok :) granie czysta przyjemnsoc nie mówiąc niebawem o ps5. Teraz wchodzi xg95 i tutaj szok obraz jeszcze lepszy czerń naprawdę czarna jak smola podczas oglądania avengers w hdr obraz nie bajka poprostu kosmos czerń naprawdę fantastyczna hdr wspaniały kolory i płynność bajka wszystko oceniam w tym tv na 6 + a teraz przejdę do podsumowania tego wszystkiego jeśli chodzi o sprzedawców sklepu i tv to tak xg85 tv petarda jak na ten calarz i ogólnie 5+ xg95 tu poprostu dla.mnie nie.ma oceny tv petarda obraz obraz i jeszcze raz obraz czerń i wszystko na 100 daje 100 miażdży ten tv wszystko jak dla mnie co do wielkości tv bo xg95 testowalem w 75 calach tutaj niestety lipa 75 może kiedyś dawno temu poprostu za średni calarz z 3.5 m średnio 85 super i tutaj gratulacje i pokłony dla Pana Armaning ktory namawiał mnie na 85 cal i mówi że przekątna ma znaczenie i teraz twierdzę że ma bardzo wielkie znaczenie widziałem na żywo oleda b9 i xf900 65 szczerze tv poprostu za malutkie min 75 i tyle w temacie . Panowie z media expert namawali mnie tylko i wyłącznie na 75 cal twierdząc że 85 za duże i będę miał problem ogarnąć ekran wróciłem do domu i się prostu śmieje spr nie dla mnie uderzam w 85 cal bo widziałem testowalem jestem zachwycony dziękuję armaning za pomoc i przejście na twoją stronę mocy.
Podsumowując wszystko Panowie moje serce należy do xg9505 w 85 calach i wszystko w temacie myślę jeszcze o xg85 to fantastyczny tv ale xg95 go miażdży w obrazie i czerni będę myślał nad tymi 2 tv do lutego ale raczej kupuje xg95 w 85 calach u kikiego teraz się modlę żeby był jak najtańszy bo ja go będę splacal.
Ostatnie moje słowa tv Kosmos obrazowy dziękuję Armaning pozdrawiam a tobie kiki życzę żeby jak najtańszy był xg9505 u ciebie pozdrawiam Panowie
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Nie bardzo dobra wiadomość ponieważ nie chce modeli nowych na 2020 rok w calarzu 85 bo będą drogie jak te teraz ja czekam na luty i ps5 kuouje w dniu premierki a tv w lutym 2020 roku
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i super, sam się przekonałeś, że "rozmiar ma znaczenie" i nie warto słuchać doradców - od "jedynie słusznych przekątnych".
Co byś nie wybrał, będzie uczta, szczególnie, że przesiadasz się z dużo mniejszego.
Jeszcze dojdzie premiera PS5 i będzie w sam raz zestaw.
 
Ostatnia edycja:

Adinor

New member
@kiki czy w modelach KD-85x8596 które montowaliście zauważyliście problem z cloudingiem?

Z tego co czytam dla tego modelu jest to jednak całkiem popularny problem szczególnie, że matryca podświetlana jest w technologii Direct Lit. W moim przypadku clouding widać w zasadzie wyłącznie przy oglądaniu filmów w całkowicie wyciemnionym pomieszczeniu w trakcie ciemnych scen. Nie jest jakiś super widoczny więc zdecydowałem, że nie jest to wada na tyle ważna aby zwracać TV. Szczególnie, że w moim przypadku nie ma innych problemów które mogłyby się pojawić na nowym TV. W przypadku oglądania obrazu przy jakimkolwiek bocznym oświetleniu wada nie jest widoczna.

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem dużego TV to w mojej opinii nie ma aktualnie lepszego przelicznika cena/wielkość/jakość.
 

Gwidoom

New member
Jestem ciekaw czy sprawdzanie przez Kikiego jest coś warte. Taki clouding jaki ma Adinor u mnie nie przejdzie z moim charakterem, choć wcale nie jest duży. Sony w 85 calach kusi, ale gdyby coś poszło nie tak, to odsyłanie tak wielkiego tv chyba nie jest proste.
 

szybal

Banned
Sprawdzane czy nie ja od Kiki kupiłem udany egzemplarz
co prawda Innej firmy ale zawsze .
Myślę że 85 cali to duże ryzyko ale do odważnych świat należy , odesłanie takiego panelu może być niezłym wyzwaniem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, nie można się zniechęcać i być "mientkim". Takie jest życie, chcesz coś, to musisz coś z siebie dać ; )
Często na forach widzę podobne wpisy. Duży, nie da się, po co, nie jest żle, a z drugiej strony widać niezadowolenie.

Sam swojego 82" wymieniałem (a miał połowe mniejszy clouding jak Kolegi wyżej), nie pytałem się na forach, zwyczajnie zdjąłem ze ściany, potem układanka jak w puzle ze styropianem, tu nie pasuje, tam odwrotnie, całość włożyć z powrotem, wyczyścić skrupulatnie, zafoliować, ładnie ułożyć, potem zamówiłem transport (prywatny) i zwrot do sklepu, czyli następny problem, gdzie podjechać, która rampa, kto przeniesie z magazynu na sklep, kto będzie otwierał i sprawdzał, cały długi zabieg, dochodzi do tego jeszcze dyskusja, po co, dlaczego itp. Następnie długie stanie w kolejce z papierami, zamieszanie, zwroty, pieczątki, wydanie z magazynu, znowu wnoszenie do domu i chwila prawdy, to wszystko trwa, ale to tylko KILKA GODZIN, może pół dnia, zależy gdzie zwracamy i na jakich zasadach.
Najlepiej oczywiście kupić w internecie, jak nie pasuje, to zapakować, czekać na kuriera i niech zabiera. Ja wziąłem w sklepie, ale wyrażnie zaznaczyłem, że chce mieć możliwość zwrotu, w przeciwnym wypadku biorę przez internet, a decyzje taką podjąłem, właśnie z uwagi na czas, wiedziałem, że szybciej ogarnę własny transport i procedurę zwrotu/wymiany, jak bezkolizyjny i bezstresowy zakup przez sieć.
Coś za coś. Plus był taki, że w kilka godzin miałem w domu następny tv.

Taka rada, od siebie. Jeżeli coś gryzie, to nie przyzwyczajamy się na siłę, nie o to chodzi, trzeba wziąć dupe za przeproszeniem i działać, zawsze pamiętać, że te kilka godzin zamieszania szybko mija, a sprzęt (czy cokolwiek w życiu) będzie służyć na lata. Sam już nie pamiętam tych kilku godzin zamieszania, a na tv patrzę każdego dnia z zadowoleniem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry