Kto ma Sony kd-85xg8596??

Piotrek W

New member
armanig
A nie pozwolili Ci na sklepie sprawdzić pierwszego zanim do domu trafił?
Też jestem zdania, że kupując TV za 10-15 czy więcej tys warto poświęcić choćby i 20 godzin, żeby mieć pełnię satysfakcji i jak nie pasuje to oddawać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co pamiętam, to sprawdzałem. Muszę sobie przypomnieć... szczerze nie pamiętam już.
Miałem zagwarantowany zwrot w razie W, więc mi i tak było wsio ryba, a w domu najlepiej testować.

Dosyć dobrze się skumałem z gościem w sklepie, długo "testowaliśmy" różne tv, stawialiśmy obok inne, zresztą nie tylko w jednym sklepie, objechałem kilka i w zasadzie w każdym jednym gadka była koleżeńska, żarciki i takie tam prywaty nawet ; )

Ja nie miałem ciśnienia, znałem wady technologi, w tv też siedzę od lat, jeżdzę na targi i wiem co nie co, gadka wówczas jest zupełnie inna, zresztą nikt nic mi nie wciskał, raczej sam negowałem farmazony, wiedziałem czego szukam, a nastawiony byłem na Sony 85", nawet załatwiłem u kierownika 2 sztuki, drugi dla Kolegi z forum z którym byłem na telefonie cały dzień (pozdrawiam ; ) ale padło na Samsunga 82" (płynność). Oferta cenowo (także 5 lat gwarancji) też była nie do odrzucenia.

Co do testów w sklepie, to od lat powtarzam. Czerni nie da się sprawdzić w żaden sposób.
Resztę też trzeba sprawdzać z głową, często stawiamy 2 tv obok siebie, załączamy różne materiały i oceniamy, zapominając o tym, że każdy z tv ma całą mase ustawień.

Wystarczy wyłączyć/włączyć jeden tryb obrazu i już mamy inną ocenę, obraz drastycznie ulega poprawie. Jak ktoś nie zna menu każdego z tv, to w sklepie tego nie ogarnie, a mamy całą mase ustawień, od banalnej ostrości, poprzez płynność, kończąc na kolorach w głębszym menu.

W przypadku czerni istotne też jest to, że sprawdza się ją na materiale z HDR.
Jeżeli zapodamy materiał bez HDR, to czerń w większości przypadków w obecnych tv jest na prawdę bardzo ok, ale zmienia się to przy wspomnianym HDR.
Wybija wówczas jasność, a przy okazji wychodzi clouding.
Tutaj szczególnie przy krawędziówkach trzeba mieć to na uwadze, w strefowych (tam gdzie jest faktycznie dobrze rozwiązane, ilość diod itp.) sprawa ma się o wiele lepiej.

Najlepiej oczywiście sprawa wygląda w Oledzie, no, ale tutaj nie mamy 85", które robi niesamowitą robotę, nawet jeżeli ma wady ; )
 

wucash

Active member
Bez reklam
Co do testów w sklepie, to od lat powtarzam. Czerni nie da się sprawdzić w żaden sposób.

15 lat temu jak kupowałem pierwszego LCD LG to w sklepie wyłączyli mi wszystkie (absolutnie) światła i tak sprawdzałem czy wszystko ok. Oczywiście mniejszy sklep nie sieciówka :D teraz by nie przeszło :p
 

yhha

New member
Wczoraj byłem w Sony Center i oglądałem na spokojnie jeszcze raz
85xg8596 i 85xg9505 i dalej nie wiem co robić ? sporo dopłacać czy pozostać przy xg85 ,dla mnie jako słabego znawcy jakości obrazów obydwa to już kosmos , fakt zaczynałem od plazm samsunga , lcd Philipsa na lcd lg sie zatrzymałem, i boje sie ze będe żałował że nie dopłaciłem.
 

Michael1916

New member
Ja juz kiedys doplacilem +50% do modelu z wieksza iloscia bajerow. Teraz z perspektywy 10lat jak widze ten telewizor lezacy w kartonie na strychu to smiac mi sie chce ze doplacilem pare tysiecy za jakies polepszacze obrazu ładnie marketingowo wyeksponowane w owym czasie. Jak miałbym teraz dopĺacic 5k do wyzszego modelu to wolałbym za 3-4lata dokładajac kolejne 5k wymienic TV na nowa generacje i do tego zapewne z wieksza przekatna.
Jest gdzies zawsze pewna granica po przekroczeniu ktorej stosunek cena/jakosc zaczyna sie rozchodzic. Ja ta granice widze własnie w modelu 85XG8596.
 

wucash

Active member
Bez reklam
No właśnie o to chodzi. Jak masz kase to nie ma tematu - kupujesz i cieszysz sie obrazem. Jedni powiedza to tylko 5 tysiecy różnicy inni wydają tyle maksymalnie na tv :-D
Dla mnie podobnie te 12k to taka granica rozsadku biorac pod uwage ze XG85 nie jest złym wyborem bo opinie raczej pozytywne.
A za 4-5 lat kupimy i tak cos nowego i większego :mrgreen:
 

malin00

New member
Tak z doświadczenia jeżeli ktoś pamięta czy na duże, drogie telewizory w black friday trafiały się większe promocje w poprzednich latach? Oczywiście nie mówię tu o 500 czy 1000 zł a raczej czymś na co warto zaczekać ten miesiąc, powiedzmy 3-4 tysiące przy telewizorze za 15-20 tys. Pomijając już sam fakt, że do tego czasu regularna cena pewnie spadnie o kolejne 1500 :p

Kiki - u Ciebie jest black friday? Oprócz tego, że jest cały rok ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na BF jak co roku , nie wszystkie model wchodzą do akcji.
Zobaczymy co będzie.
Na dziś LG 82 i 86 na matryc VA jest w rewelacyjnej ofercie w programie polotażowym
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Nie ja dopiero zakup w lutym wiec mam jeszcze 4 miesiące do zakupu ale cena będzie odgrywała ważna rolę a widzę ze sony xg8596 wersji 85 cal kosztuje 11 600 zł a to juz super jak za 85 cal q sony xg95 koszt 85 cal 18 tys wiec 6400zl więcej nie wiem czy aż tyle waro dokładać cały czas myślę armaning tak pisał bo jednak prawie 6.5 to sporo i myślę cały czas co zrobix bo jeszcze biorę pod uwagę taka opcje xg85 85 cal lub xg95 75 cal podobna cena ale jednak 85 cal to nie 75 proste. Ale zobaczę jak będzie wyglądała sytuacja w lutym z xg95 85 cal może jak wejdą na rok 2020 tv nowe to stanieje te
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nie ja dopiero zakup w lutym wiec mam jeszcze 4 miesiące do zakupu ale cena będzie odgrywała ważna rolę a widzę ze sony xg8596 wersji 85 cal kosztuje 11 600 zł a to juz super jak za 85 cal q sony xg95 koszt 85 cal 18 tys wiec 6400zl więcej nie wiem czy aż tyle waro dokładać cały czas myślę armaning tak pisał bo jednak prawie 6.5 to sporo i myślę cały czas co zrobix bo jeszcze biorę pod uwagę taka opcje xg85 85 cal lub xg95 75 cal podobna cena ale jednak 85 cal to nie 75 proste. Ale zobaczę jak będzie wyglądała sytuacja w lutym z xg95 85 cal może jak wejdą na rok 2020 tv nowe to stanieje te
Wtedy czekaj na te nowe :D
 

szybal

Banned
Nie ja dopiero zakup w lutym wiec mam jeszcze 4 miesiące do zakupu ale cena będzie odgrywała ważna rolę a widzę ze sony xg8596 wersji 85 cal kosztuje 11 600 zł a to juz super jak za 85 cal q sony xg95 koszt 85 cal 18 tys wiec 6400zl więcej nie wiem czy aż tyle waro dokładać cały czas myślę armaning tak pisał bo jednak prawie 6.5 to sporo i myślę cały czas co zrobix bo jeszcze biorę pod uwagę taka opcje xg85 85 cal lub xg95 75 cal podobna cena ale jednak 85 cal to nie 75 proste. Ale zobaczę jak będzie wyglądała sytuacja w lutym z xg95 85 cal może jak wejdą na rok 2020 tv nowe to stanieje te
Tvmania kupujesz od roku sourandy bose tak ja ten tv moze za 10 lat daj juz spokój.
 
Do góry