Koncerty na BD.

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
mat74 ... popieram Twoje zdanie.
Jimmy ... szukasz ideału, i dobrze, ale wiem, że nie ma takowego (w niczym).
Dyskusja nieco "zboczyła".
Tytuł wątku " Koncerty na BD" :)
 

Jimmy

New member
Zgadza się, ale jest to wkurzajace, że potencjał BD jest marnotrawiony przez słaby sprzęt nagrywający i inne czynniki.
Wracając więc do tematu koncertów, podtrzymuję zdanie, że "Return to Forever Returns" jest referencją w tej klasie.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
widzialem- faktycznie dobre.
bardziej z rockowych klimatow - "jeff beck " zdecydowanie dzwiek referencyjny !
 

krisder

New member
Bez reklam
Pragnę polecić ostatni mój nabytek- Rush "Snakes & Arrows. W porównaniu z koncertem In Rio na dvd to obraz a w szczególności dźwięk, rewelacja. Pomijam tak zwaną wartość artystyczną. Kawał solidnej muzy.
Przyjemnie posłuchać koncertu grupy Heart "Alive In Seattle". Dziewczyny już mają swoje lata ale ani to widać ani słychać. Jakość dźwięku i obrazu przyzwoita.
Jethro Tull, potwierdzam bardzo solidna płyta. Niestety zgadzam się z opinią na temat płyty Within Temptation "Black Symphony". Na starej yamaszce dźwięk był płaski ale w miarę szczegółowy. Onkyo już daje bardzo mocno warstwę instrumentalną za którą schowany jest wokal. Brzmi to tak jakby nawalił mikrofon wokalistki.
Dział dotyczy co prawda płyt bd ale muszę wspomnieć o pewnej płycie dvd Kraftwerk "Minimum Maximum". Przeleżała u mnie na półce ze trzy lata po pierwszym przesłuchaniu. Teraz leci przynajmniej raz dziennie. Na nowym ampli i głośnikach brzmi niesamowicie. Takich przypadków jest więcej i szczerze przyznaję że bardziej zadziwiły mnie niektóre na "nowo" odkryte płyty dvd niż cyfrowe formaty dźwięku.:confused:
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Andrea Bocelii "Live in Tuscany"

Namówiłem żonę na zakup płyty blu-ray.
Tą płytą jest "Live in Tuscany" Andrea Bocelli
Właśnie jesteśmy po hmmmm wiem,po wspaniałym spektaklu który dzięki współczesnej technice mógł zagościć w moim domu.
Przepiękny obraz,bez szumu,ostry,wspaniałe kolory i pełno różnych drobnych elementów uchwyconych kamerami HD po to by można było się napawać nową technologią.
Dźwięk na płycie zapisany jest w postaci
PCM stereo oraz PCM 5.1
Obydwie ścieżki brzmią wspaniale a głos wykonawcy wprowadza w prawdziwą ekstazę słuchaczy przed własnym kinem domowym.
Wspaniale nagrana płyta,przepiękna muzyka,wyśmienity obraz tą płytę warto mieć tylko dla siebie,bardzo bardzo warto !!! :rolleyes:
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Clapton i Winwood

Kolejna płyta pożyczona od kolegi z muzyką bluesową ,tym razem Eric Clapton and Steve Winwood "Live from Madison Square Garden"
2.20 h świetnej muzyki w super wykonaniu.
Blu ray
Obraz lekko ziarnisty ale bardzo ostry,bardzo fajna kolorystyka dzięki wspaniałemu oświetleniu tego koncertu.
Wszystko bardzo wyraźne bardzo szczegółowy obraz.
Dźwięk nagrany w PCM stereo oraz DTS 5.1
Ten drugi wypada bardzo okazale,ogromna moc choć muzyka na tej płycie wydawać by się mogła mało agresywna to jej wyśmienity zapis na płycie sprawia że ożywa autentycznością w naszym pokoju,pełna dynamiki,różnych smaczków i soczystego brzmienia gitar,lub brzmienia poszczególnych strun.
Czyste wokale,znane tematy muzyczne w końcu to klasyka na najwyższym poziomie.
Bardzo dobrze nagrana i wydana płyta.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
The CURE

Witam ponownie,dziś pora na drugi zakup ostatnich dni a jest nim blu-ray
The Cure "Trilogy"
Płyta a właściwie opakowanie dość skromne choć bardzo kolorowe.
3.01 h obrazu i muzyki z koncertu zespołu w Berlinie 2002r.
Obraz jak na blu ray do za akceptowania,widoczny szum,ziarno, mała szczegółowość detali można rzec obraz jak na dobrym DVD. Może to wynika że The Cure a właściwie producenci płyty poskąpili kasy na odpowiednią techniczną stronę przekazu video,poniesione nakłady mogły się nie zwrócić,dość wąska grupa kupujących takie zespoły na płytach.
Ja ostatni raz pamiętam jak odsłuchiwałem muzykę tego zespołu z kaset magnetofonowych i człowiek się cieszył jak dziecko że stereo było słychać:blagam:
A teraz proszę bardzo
LPCM stereo,DD 5.1,a nawet DTS HD MASTER AUDIO 96/24
i ten ostatni brzmi jak z innej planety w porównaniu z moimi wspomnieniami lecz nie tylko,dźwięk na tej płycie zrealizowany jest porządnie,to słychać i czuć!
Wszystkie instrumenty brzmią pełnią życia,czysty vocal Robercika,fajny subtelny pogłos hali w tle.
Podoba mi się gra gitary basowej która u The Cure stanowi wraz z głosem lidera zespołu główny trzon brzmienia.
Płyta ogólnie bardzo fajna dla miłośników zespołu ale i nie tylko,choć to raczej mroczna muzyka.
Ma swój cudowny klimat.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
lepiej pozno niz wcale... no ale w koncu dotarl do mnie
Andrea Bocelli: Vivere, Live in Tuscany Blu-ray (2007)

obraz dobry, tylko dobry bo niektore (wlasciwie wiekszosc) ujecia do zyleta jednak w niektorych jest jakis problem z ostroscia (wina chyba jednej kamery) ,w kazdym badz razie -ok
dzwiek pcm 5.1 naprawde bardzo dobry, do tego gosc ma glos -trzeba mu oddac.
nie wazne czy ktos lubi taka muzyke czy nie (ja tam zbytnio akurat nie przepadam)
jednak ten koncert warto miec. napewno lepsze niz wychwalana przez wiekszosc "celina" , do tego troche gosci co powoduje ,ze koncert nie jest nudnymi popisami wokalnymi.
warte polecenia
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Kings of leon

Blu ray Kings of Leon "live at the 02 London,England"
na okładce napisali że-full 1080p24 HD a jaka jest prawda?
-technicznie to obraz jak z dobrego DVD,dziwny szum,jednokolorowa kaszka,dużo ujęć o dość miękkim obrazie,generalnie szału nie ma.
Ale na tym nie koniec,
dźwięk na płycie to PCM 2.0 , DD 5.1, Dolby TRUE hd 5.1
a jest tak że PCM 2.0 to dynamiczna ścieżka z tego koncertu,choć ma się wrażenie że całość jest jakby lekko przesterowana,ogólnie jakoś poza tym że dość głośno to daleko temu dźwiękowi do naturalności. Jest jakiś dziwny jakby z puszki tyle że w nowym formacie,no chyba że tak ma być.
Na dwóch pozostałych ścieżkach dźwiękowych O CHOLeRA :shock::shock::shock:
chwilę bo sprawdzam po raz kolejny i co?
Aż ciśnie się na usta że jedno wielkie G......O
-zabrane 50% głośności
-marna dynamika
-dźwięk jakby z za ściany
-po odpowiednim podkręceniu gałki Volume dalej wyraźny przesterowany dźwięk.
O jejku dobrze że płyta pożyczona od kolegi bo bym zwrócił do sklepu i wymienił na inną.
Nie polecam,szkoda kasy a jest duża szansa że to samo na DVD jest lepiej nagrane i myślę ze dużo taniej.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
dobrze wiedziec czego nie brac do reki...

ps.male sprostowanie- pcm 2.0 nie jest nowym formatem.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Jackson's Michael

Michael Jackson's "This is IT"
Ładnie wydane i ładnie nagrane to tak na dzień dobry.
Płyta zawiera dokument jak przygotowywali trasę koncertową do której nie doszło z powodu "amen"
Bardzo starannie opracowany materiał,bardzo dobrze wyczyszczony z brudów na ujęciach kręconych amatorskimi kamerami oraz bardzo dobry obraz HD,żadnych szumów,bardzo wyraźny przyjemna kolorystyka.
Ścieżka dźwiękowa to DTS -HD MA
To słychać i czuć!
Bardzo ładny dynamiczny i czysto nagrany materiał z muzyką M.J.
Bardzo dobra selektywność poszczególnych instrumentów.
Jak dla mnie bardzo porządnie wydana płyta która niestety stanowi wspomnienie po artyście.
Szkoda,jak ogląda się ten dokument z przygotowań to można naprawdę tylko żałować że nie doszło do żadnego koncertu,facet normalnie tańczy,śpiewa oraz dba by było to show na najwyższym poziomie a przy tym się nie rozpada,żadna część ciała nie odpadła choć z przekazów medialnych tak można by wnioskować.
A mogło by być naprawdę ciekawie?
Generalnie bardzo fajny krążek,dużo dodatków i wszystko na wysokim technicznie i nie tylko poziomie, płyta jak najbardziej godna polecenia.
 

bluray

Banned
" Płyta zawiera dokument jak przygotowywali trasę koncertową do której nie doszło ... "
Dokładnie.
I obserwacja ralizacji tego projektu jest tym o co chodzi.
Na tej plycie BD lub DVD.
( znowu zmienilem jezyk w WIDOWS XP).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
dzis obejrzane




obraz dobry, moze nawet bardzo dobry- trudno mi ocenic jednoznacznie,ogladalem na TV a to nie jest miarodajne.
dzwiek DTS HD MA - trudno mi cos powiedziec na temat jego jakosci...
poprostu dla mnie strata czasu, nuda , takie pitolenie bez emocji, obejrzec mozna ale kupno osobiscie odradzam.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
MADONNA live

Madonna " sticky & sweet tour" na blu-ray.
Obraz-przyzwoity,co to oznacza ano że jak na ten nośnik widziałem znacznie lepiej nagrane płyty,brakuje mi tu szczegółów w zbliżeniach,właściwie to mamy cały czas ogólny widok sceny i stadionu z publiką,te ostatnio jakoś mocno ziarniste?
Czasem jest trochę bliżej lecz chyba specjalnie unikają portretowania twarzy wokalistki,czas robi swoje-chyba :p choć formy jej nie brakuje.

Ścieżka dźwiękowa jest zapisana w 2.0 LPCM oraz w DTS HD 5.1
Brzmi to bardzo bardzo dynamicznie,czasem odnosiłem wrażenie że wręcz aż za bardzo i mam lekki przester na głośnikach. I tu czekam na opinie innych użytkowników bo ten przester to chyba nagrany,bawiłem się na PS3 skalą głośności (tym razem o tym pamiętałem) ale ...no właśnie?

Fajny koncert,fajne show ale
"The confessions tour" Madonny na DVD bije go na głowę,zapytacie czym a ja odpowiem ENERGIĄ potężną energią przekazu,czuć żywioł czuć power!
Żywiołowe wykonanie wszystkich utworów,wspaniały techniczny spektakl!
i po mimo że nośnik DVD to technicznie maksymalnie wypasiony.

Koncert "sticky & sweet tour" generalnie fajny,lecz bez tej iskry Bożej :p
Polecam miłośnikom tej pani,ja ją nawet lubię a koniecznie chciałem ją zobaczyć na blu-ray.
 

mundi21

New member
The confessions tour" Madonny jest również moim ulubionym. W moim odczuciu dźwięk w formacie dts został niedopracowany ale sam koncert jako spektakl wciąga bez dwóch zdań. Nowe wydanie pod względem dźwięku, a mowa o dts hdma na blu posadziło mnie na dupie. Przestrzeń, prowadzenie basu, dynamika, wrażenie "tam bycia" jest jak dla mnie rewelacyjne. Ocena obrazu przede mną, nie miałem czasu wczoraj zapodać go z projektora.
 

mundi21

New member
Z obrazem niestety się nie popisali, żadnych ochów i achów. Ja oceniam go jak z dobrego dvd, na pewno lepszy od "The confessions tour", szkoda.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
niestety pomimo ogolnie panujacego twierdzenia ,ze w Polsce jest gorszy dostep do plyt BD ,ja swoja zamowiona w pre-order kopie otrzymam pewnie dopiero po swietach.....
w kazdym badz razie mam jeszcze nagranie koncertu z HBO HD wiec po wrzuceniu na duzy ekran wizualnie bede mogl sobie porownac.
no ale szczegolnie ciekaw jestem dzwieku - duze stadionowe pop widowisko z wokalistka o walorach wokalnych...dyskusyjnych..:-D wiec jak by nie patrzyc duze wyzwanie dla realizatorow :-D
czytalem juz co poniektore opinie , jednak calkowicie sie nimi nie sugeruje bo nie raz juz spotkalem sie z tym ,ze KTOS wyrazi swoja opinie a wiekszosc mu "przyklaskuje"...:-D

btw. fajnie sobie czasem porownac "jedynie sluszne" opinie w odniesieniu do roznych wydan :wink:
i tak np. "madonna" - "przebasowana" przy czym "Pink" "super dynamika".....:-D
"george micheal" - "kiepska realizacja- za mala dynamika, za duzo odglosow publicznosci" w porowniu "madonna" - "kiepska realizacja- zbyt duzo basu czyli przekombinowana dynamika...i zbytnio wyciszone odglosy publicznosci przez co traci sie klimat koncertu"....:hmm:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no ja w sobote bede mial pewnie czas to obejrze niestety nie tak wypasnie jak wy, skromne TV40 i tylko DTS nie HD DTS :(
 
Do góry