Koncerty na BD.

gadzeciaz

Member
Bez reklam
music

cyt.-"Dźwięku "gęstego" nie mogę sprawdzić, ale reszta na wysokim poziomie.-"

Jest na bardzo dobrym poziomie,potężna dynamika i mocne brzmienie dają nam uczucie ogromnej mocy jaką mamy do dyspozycji z każdym ruchem potencjometru VOL :rolleyes:
Fala uderzeniowa tego koncertu ogromna niczym tsunami z filmu 2012,nie mylić z fabułą :lol: tegoż filmu :lol:

i ten głos tego Anioła -patrz (fajna laska) :p
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Bruce Springsteen "live in Dublin"

Następny blu ray w mojej domowej kolekcji,trafiła ta płyta do mnie dość przypadkowo od ktoś sobie kupił ,nie podobała mu się pożyczył mi ją bym sobie zobaczył i już u mnie została czarując mnie mocą muzyki jaka została uwieczniona na tej płycie.
Bruce Springsteen "live in Dublin"
Muzyka fenomenalnie wpada w ucho od pierwszego utworu,nie wiem czy dobrze rozróżniam gatunki ale jest tam wiele z jazzu a la(New Orlean),folk,rytmy irlandzkie oraz ballada rockowa.
Mógłbym powiedzieć ze już kilka płyt tego wykonawcy słyszałem i tu bym skłamał bo ani jeden utwór zawarty na tej płycie nie był mi znany aż do teraz.
Obraz bardzo przyjemny dla oka,miękki a ziarno widoczne minimalnie i choć widać wyraźnie że do doskonałości jaką można uzyskać na tym nośniku jest dość daleko,
to bardzo przyjemnie się patrzy na ten koncert .
Dźwięk zapisany w DD 5.1 jest oraz PCM 2.0
ale najlepiej brzmi:D PCM 5.1:D pełne soczyste brzmienie,świetna scena dźwiękowa,kapitalna dynamika tego koncertu a mi najbardziej podobała się gra sekcji dętej i wspaniały efekt czterech grających instrumentów i ich wyraźne rozróżnienie pomimo że wszystkie grają jednocześnie,tak mi to jakoś najbardziej uwagę zwróciło.
Na koniec tylko tyle że wspaniały koncert który oglądam już kolejny raz ciesząc się niezmiernie z jego zakupu,bardzo polecam super sprawa i wspaniała zabawa :rolleyes:
 

jarmar

Member
No i klops:p Też mam ten koncert dopiero od kilku dni. I o ile co do jakości obrazu i dżwięku mam zastrzeżenia , o tyle co do zawartości muzycznej to :bober:. Znam wszystkie płyty Springsteena i może dlatego jestem zaskoczony tym koncertem ( na + ).:D
 

Jimmy

New member
Dla osób nie stroniących od jazzu bardzo polecam Return to Forever Returns - Live at Montreux 2008 - Chick Corea z zespołem. Z 20 koncertów na płytach Blu-ray, jakie posiadam, ta płyta pod względem jakości audio bije wszystkie na głowę i to zarówno w DTS HD Master Audio jak i LPCM Stereo. Może słuzyć do testów sprzętu. Ma dużo nisko schodzącego basu. Sama muzyka to naprawdę świetny jazz, doskonałe solówki - szczególne wrażenie robi ta na gitarze basowej. Jeśli chodzi o wideo to jest ono też bardzo dobre choć tylko w 1080i.
 

jarmar

Member
Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości , no może oprócz stwierdzenia "tylko 1080i ". Na tej płycie testowałem i ustawiałem mój nowy sprzęt. Polecam Ci jeszcze Pat Metheny " The Way Up - Live ".
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Legends

Dziś dzięki uprzejmości kolegi dostałem koncert z serii "Live at Montreux -Legends" 1997r.
Grają na nim Eric Clapton,Steve Gadd,Marcus Miller,Joe Sample i David Sanborn.

Jak dotąd z wymienionych muzyków znany mi był tylko pan Clapton,a sama muzyka zawarta na tej płycie a jest to jazz nie specjalnie zwracała moją uwagę,ale jak to powiadają do wszystkiego trzeba dorosnąć ;)

Obraz cóż nie jest źle,bardzo gładki bez ziarna,żadnych szumów które rzucały by się w oczy,
ostrość i szczegółowość w skali 0-5 na -4.
Dźwięk-mamy tu trzy różne zapisy LPCM 2.0
,DD 5.1 oraz DTS HD 5.1 M.A.
i ten ostatni oczywiście polecam,czyściutko i z dużą dynamiką,pełno smaczków ma mnie największe wrażenie robi tu gra saksofonu i wirtuozeria Davida Sanborna brzmi on kapitalnie!
Czy polecam? Ja sam aż takim miłośnikiem takiej muzyki nie jestem lecz z wielką przyjemnością jej wysłuchałem.
Myślę że dla miłośników jazzu to smakowity kąsek a pod względem technicznym bardzo dobrze wydana płyta,w końcu to rok 1997.
 

trops55

Member
Poszykuję koncert Andre Rieu at Schönbrunn, Vienna (Blu-ray). Znalazłem sklep internetowy z Australii ezydvd.com.au w cenie AU$34.97
Czy ktoś z forumowiczów korzystał może z usług tego sklepu i z czystym sumieniem może go polecić, lub wie gdzie mogę dostać tę płytę ?
 

Riddick

New member
Metallica na BD

Dopiero co kupilem Koncert Metallica na BD i wlasnie ja testuje... po trzech pierwszych kawalkach jestem zachwycony wydaniem.
Jest to koncert z 2009 roku z Francji. Metallica gra w starym rzymskim koloseum. No po prostu rewelacja!

Info z pudelka ;)
Dzwiek - 5.1 DTS Master Audio
Czas calkowity 190'
 

gatar

Active member
Bez reklam
Dźwięku "gęstego" nie mogę sprawdzić, ale reszta na wysokim poziomie.
Witam.
Już audio HD "testowałem" (zmieniłem ampa) i jest bardziej niż dobrze. Polecam. Jedzie do mnie Police-Certifable,
Asia - Fantasia Live In Tokyo, Wiener Philharmoniker/New Year's Concert 2009. Jak otrzymam i posłucham podzielę się wrażeniami.
 

jaceksobczak

New member
Zamierzam kupić Blu-raya i podłączyć go do zykłego amplitunera kina domowego 5.1.
Czy oglądając koncert z blu-raya będzie duża różnica w dźwieku w porównaniu ze zwykłym DVD 5.1 ?
 

Jimmy

New member
@jaceksobczak

Co to znaczy "zwykłego amplitunera kina domowego"? Czy chodzi ci, że to jakiś starszy, czy tańszy model? Wystarczy, że będzie miał wejście HDMI najlepiej w wersji 1.3 lub 1.4, a jak np. nie będzie miał dekoderów DTS HD MA i Dolby True HD, to kup odtwarzacz Blu-ray, który będzie je posiadał, a wtedy przez HDMI amplituner odbierze ci te formaty już zdekodowane jako LPCM, bez pogorszenia jakości dźwięku.
Różnica w jakości dźwięku między w/w formatami, a dźwiękiem z DVD 5.1 jest naprawdę duża.
 
Ostatnia edycja:

Toomcat

New member
QUEEN Rock Montreal &Live Aid

jestem fanem Queena i to co usłyszałem powaliło mnie na kolana, szkoda że jakość obrazu trochę gorsza ,ale na tym mi tak bardzo nie zależało. polecam
138 minut
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
niektore "stare" rzeczy potrafia byc dosc dobrze zrobione, jednak referencyjnego dzwieku trzeba raczej poszukac w czyms "swiezszym" ;)
 

Jimmy

New member
Witam.

Polecam WITHIN TEMPTATION - Black Symphony.
Dźwięk 5.1 PCM 24/96, 5.1 DTS 24/96, 5.1 DD, stereo PCM 24/96, stereo DD.
""Black Symphony", to zapis niecodziennego koncertu zarejestrowanego 7 lutego 2008, w mieszczącej 10,000-czną publiczność arenie AHOY. Na scenie Sharon den Adel i spółkę wspierała 60 osobowa Metropole Orchestra oraz 20 osobowy chór klasyczny.
Wydarzenie to, było jak dotychczas najbardziej zaangażowanym produkcyjnie przedsięwzięciem scenicznym grupy, obejmując wiele zmian kostiumów, efekty pirotechniczne oraz a audio-wizualne elementy prezentowane na wielkim ekranie video o powierzchni 400 m2.
Zespół zaprezentował swoje największe przeboje a na scenie pojawiło się wielu gości: Keith Caputo (ex-Life Of Agony), Annekevan Giersbergen (The Gathering), oraz George Oosthoek (Orphanage). Całość rockowo-gotyckiego przedstawienia zarejestrowane zostało przez 14 kamer HD.
Brytyjska edycja czasopisma "Kerrang!" określiła koncert, jako "najlepszy show na ziemi"."
Dźwięku "gęstego" nie mogę sprawdzić, ale reszta na wysokim poziomie.
Kupiłem tę płytę. Koncert jest świetny, jednak jest tam pewien problem. Wokal jest nagrany źle, za cicho i zniekształcony. Trzeba korygowac ustawienia amplitunera, aby dało się go dostatecznie i znośnie słyszeć. Mam podejrzenia, że mogła to byc awaria i dlatego ostatecznie na płycie nie pojawiły sie formaty audio DTS HD MA czy Dolby True HD. Przecież był to koncert z 2008 roku, więc technicznie i teoretycznie nie powinno być z tym problemu. Z dostępnych opcji audio chyba najlepiej brzmi PCM 5.1, ale z korektami. Jednak w sumie i tak warto koncert obejrzeć i wysłuchać.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Wokal jest nagrany źle, za cicho i zniekształcony. Trzeba korygowac ustawienia amplitunera, aby dało się go dostatecznie i znośnie słyszeć.
Witam.
Już mogę audio HD usłyszeć i na moje ucho nie jest źle.
Rzeczywiście, momentami głos wokalistki jest nieco za cichy, ale, moim zdaniem jest dobrze. Może Twoja kopia jest nie bardzo, albo moje ucho :D

Właśnie posłuchałem i obejrzałem koncert noworoczny Filharmoników Wiedeńskich z 2009.

1080i, 16:9, DTS-HD, stereo. Koncert prawie 2 godz. Dodatki ok 50 min (taniec, muzyka, podróż po Linzu) również z takimi samymi parametrami.
Dla mnie rewelacja. Daję 10.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
nic dziwnego...przeciez to "najlepsza" forma zapisu-bez zadnej kompresji i kodowania !:D
Różnie to bywa. Ja unikam takiego prostego pozycjonowania.
- formaty dts ma i DT HD także są pozbawione kompresji !
Kodowanie ( a raczej "czary - mary" ) w LPCM może się odbyć w fazie post-produkcji. Znaczy w późnym etapie obrabiania finalnych 5.1 traków (czytaj ścieżek).
Żeby być "profi" to opowiem, że nikt nie wie gdzie, kiedy, jak i na ile sposobów powstaje (Low Frequency Effect) czyli ścieżka suba. Może tu ktoś ma w tej sprawie wiedzę ?

Dam przykłady:
- stosowanie różnych limiterów (lub kompresorów - nie mylić z kompresją AV) dla wielu podpasm akustycznych zmienia wyraźnie plastykę dźwięku. Pasmo dzielimy na np. 7 przedziałów i tam majdrujemy z dynamiką rozumianą jako szybość narastania głośności fali dźwiękowej.
- majdrowanie fazowością przy źródłach stereo itp itd.
Temat w zasadzie dotyczy zagadnienia:
co robi dts MA / DT HD ?
Ano takie "czary mary" (czytaj algorytmy) na bazie patentów włąsnych z krórymi spotykacie od zawsze w produktach audio Hi-End (Denon/Pioneer/KH/ONKYO itp).
Gdzie siedzą ?
Ano w indywidualnie tworzonych bibliotekach SDK pisanych dla, często tych samych procków AV / chipów.
Znam przypadki kiedy LPCM jest The BEST ale i kiedy dtsMA/DT HD górują.
Należy podchodzić z ocenami indywidualnie.
Na koniec świerzy przykład:
George Michale BD ma super sound z LPCM zaś dtsMA uważam za nieudany.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
poczekaj bo cos chyba nie za bardzo chwytam...;)
1.dts hd ma , dd true hd - to kompresje bezstratne, jednak kompresje ! objetosc materialu sie zmniejsza (nieduzo ,ale jednak) wiec jest to bezapelacyjnie kompresja
2.nie wiem co ma do tego sciezka suba ?! przeciez jesli jest sciezka pcm 5.1 kompresowana i kodowana do postaci dts hd czy dd true hd to raczej sposob wydzielenia tej sciezki nie ma wplywu na roznice w jej tresci miedzy materialem wyjsciowym (pcm) a formatem "obrobionym" (np.dts)
3.nie wiem co rozumiesz przez "czary mary" dokonujace sie w amplitunerach (np.) ?! oczywiscie ,ze beda rozbieznosci jesli uzywa sie sie "nakladek" dsp, kazdy ampli "rozrzuci" sobie dzwiek troche inaczej, jednak w przypadku dekodowania formatow wielokanalowych wynik powinien byc taki sam (w szczegolnosci w przypadku formatow kompresji bezstratnej)
4.nie pamietam wielu przykladow materialow gdzie jest zawarta jednoczesnie sciezka wielokanalowa w formacie pcm i w kompresji beztratnej ,wlasciwie jedyny jaki pamietam to "iron maiden"- gdzie uwazam ze pcm jest lepszy od dts hd ma (oczywiscie to moja opinia subiektywna).tak wiec wydaje mi sie ,ze porownania sa bardzo trudne do zrealizowania (brak materialow) a jakosc dts hd ma i tak przeciez zalezy od jakosci sciezki pcm (jako wyjsciowej).
btw.pamietam za to dobrze pewien test wykazujacy wyzszosc sciezki pcm....:D - zrobiony przez ciebie
5.ten przyklad jest akurat nie zbyt trafiony ,wspomniany koncert nie zawiera przeciez wielokanalowej sciezki pcm ,a jedynie stereofoniczna !
 

Jimmy

New member
Reasumując: blu-ray miał być doskonały, czy niemal doskonały, a jak wychodzi - każdy widzi i słyszy. Dość często niestety obraz wcale nie jest lepszy od DVD, a nagrania audio pozostawiają wiele do życzenia, nawet te w DTS HD MA i Dolby True HD, choć akurat w przypadku tych formatów, to realizatorzy nagrania decydują, co mają ludziska usłyszeć a czego nie, co nie zawsze wszystkim musi odpowiadać . Jak dobrze pamiętam, gdy wchodziło CD, to miało zapewniać nieskazitelny dźwięk i miało być pogromcą płyt winylowych oraz kaset. Jak się później okazało jakość nagrań na bardzo wielu CD potrafi być tragiczna i trzeba szukać płyt CD nagranych w technice K2HD, DXD, XRCD itp aby cieszyć się rzeczywiście nieskazitelnym dźwiękiem. Niestety i z blu-ray'em wyszło podobnie - nie wszystko co "niebieskie" jest świetne.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
problem nie jest zwiazany z technologia BD jako taka !
zeby moc cos zapisac na nosnik w najlepszej jakosci,trzeba najpierw taki material w najlepszej jakosci posiadac !
sprawa jest prosta- z g..na bata nie ukrecisz, wiec jesli material zostal zrealizowany malo starannie zle naglosnienie, kiepski sprzet nagrywajacy zarowno video jak i audio to BD tego nie uratuje - bo niby jak ?!
 
Do góry