Koncerty na BD.

Whiplash

New member
Bez reklam
Gerus no jak tam uwazasz ale zeby kupowac taka plytke dla DTS MA np to dla mnie bez sensu.
Lolek najlepiej zamow i Wembley i Budapeszt bo oba zajebiste :)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Whiplash to nie tylko DTS HD MA, ale i lepszy obraz, widać, że ciągle masz traumę po Freddy M (oni to chyba kręcili kamerami VHS ;)) inne pozycje wyglądają dużo lepiej.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Gerus no jak tam uwazasz ale zeby kupowac taka plytke dla DTS MA np to dla mnie bez sensu.
Lolek najlepiej zamow i Wembley i Budapeszt bo oba zajebiste :)

Wembley mam na dvd ale to pierwsze wydanie...poczekam może kiedyś zrobią jednak na bluray co jednak wątpię, a może na dvd będzie tańszy ten koncert w tej nowej wersji, choć myślę, że aż tak dużej różnicy to nie będzie pomiędzy nim, a starym wydaniem..
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Whiplash to nie tylko DTS HD MA, ale i lepszy obraz, widać, że ciągle masz traumę po Freddy M (oni to chyba kręcili kamerami VHS ;)) inne pozycje wyglądają dużo lepiej.

Hehe moze moze, ale powiem Ci ze to wydawnictwo to kicha na max, mialem wersje DVD. obraz 16/9 obciety bo obciety ale 16/9 i przepuszczony przez jakis filtr, dalo sie ogladac a tu na BD niby mialo byc oryginalnie 4/3 ale jakosc gorsza niz z DVD. Kupilem tylko o pierwsza czesc koncertu z Metallica, Guns'ami i Def Leppard choc i tu mamy nie pelny wystep..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Obejrzałem koncert Queen live in Budapest i tak jeśli chodzi o audio to całkiem nieźle jest nawet porównując niektóre obecne koncerty, natomiast co do obrazu to momentami jednak widać, że koncert ma swoje lata i to co mogli zrobić to zrobili, ale tutaj porównywać nie da rady w stosunku nawet do gorszych jakościowo obecnych koncertów. Tym bardziej że kiedyś tego światła na trybunie to nie było tyle co jest teraz perzy takich koncertach i inne światło obecne oświetlenie daje co wpływa że czyściejszy jest obraz. Osobiście chyba jednak wolę koncert na Wembley, bo tam część koncertu była śpiewana jeszcze za dnia i więcej widać bawiącej się publiczności. Tutaj jest ciemno i publiczności jest jak na lekarstwo, najgorsze jak dla mnie w tym koncercie to kilka wstawek pomiędzy piosenkami - nie potrzebne to jest i nie bardzo rozumiem po co to wstawiali.. .. Ale generalnie dla kogoś kto lubi ten zespół to trzeba mieć ten koncert bo pod względem audio i obrazu na pewno jest lepszy od Wembley..
Za każdym razem kiedy słucham FM to się zastanawiam jak mógł tak śpiewać, a dla tych co nie wiedzą jego głos mieścił się w czterech oktawach nigdy nie ucząc się śpiewu - fenomenalna sprawa..Głos ma naprawdę godny pozazdroszczenia..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Freddy nawet na Kasprzaku brzmiał rewelacyjnie, szczerze mówiąc, w przypadku Freddiego, to bardziej bym się skupił na samym koncercie i show jakie robi, a jakość samego wydania, ziarna, czy nawet ciut gorszej jakości audio, to sprawa drugoplanowa, przynajmniej jak tak pochodzę do koncertów Queen'a. Co innego wydania CD.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Freddy nawet na Kasprzaku brzmiał rewelacyjnie, szczerze mówiąc, w przypadku Freddiego, to bardziej bym się skupił na samym koncercie i show jakie robi, a jakość samego wydania, ziarna, czy nawet ciut gorszej jakości audio, to sprawa drugoplanowa, przynajmniej jak tak pochodzę do koncertów Queen'a. Co innego wydania CD.
Zgadza się napisałem to co myślę żeby być zgodny ze swoim sumieniem, co nie zmienia faktu że i tak jest to wielki zespół i wielki wokalista, który nie ucząc się śpiewania przewyższał wielu którzy pobierali taka naukę. i ta energia jego podczas koncertów - coś niebywałego..Mi on przypomina pod względem energii wokalistę zespołu The Rolling Stones :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym powiedział że jest o wiele lepszy, ale to tylko moje skromne zdanie.
Dla mnie to niekwestionowany król, znam wszystkie piosenki Freddiego, z czego połowe na pamięć, ale niemal każda jest piękna.
Podobnie było z M.Jacksonem, w zasadzie każdy kawałek to hit, w przeciwieństwie do innych, gdzie mają tych hitów 5-10, przy dobrych wiatrach.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja bym powiedział że jest o wiele lepszy, ale to tylko moje skromne zdanie.
Dla mnie to niekwestionowany król, znam wszystkie piosenki Freddiego, z czego połowe na pamięć, ale niemal każda jest piękna.
Podobnie było z M.Jacksonem, w zasadzie każdy kawałek to hit, w przeciwieństwie do innych, gdzie mają tych hitów 5-10, przy dobrych wiatrach.

Ja tam nie wnikam, który lepszy niech każdy sobie sam oceni, mi chodzi jedynie o wyrażanie emocji na scenie, że są podobni..
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Mnie jeszcze brakuje w kolekcji dwoch wydawnictw.
Led Zeppelin - Celebration Day 2CD+BD
David Gilmour - Live in Gdansk, szkoda ze nie ma tego na blu ray.
 

sentyzibi

Well-known member
Witam.
Kilka dni temu, tak przypadkowo, trafiłem w MM koncert ASIA "Fantasia live in Tokyo" w przecenie za 19.99 PLN. Jako że cena za BD absolutnie przystępna, to się skusiłem.
A na płycie: obraz full HD 16x9; opcje dźwięku to: DTS HD MA, DD 5.1 i LPCM stereo.
Jeśli ktoś lubi taki AOR to polecam, bo obraz bardzo dobry, dźwięk też ok, choć tyły trochę wycofane. A sam koncert... raczej nazwałbym to dobrym występem z dobrą set listą, ale to taki typ muzyki, a i panowie też sporo wiosen już na karku dźwigają. Nagrany już dawno, bo 2007 roku na 25 lecie istnienia supergrupy ( bo tak się kiedyś wołało na zespoły tworzone przez byłych członków wielkich zespołów )
Ale powtarzam - jakość bardzo fajna, a dla fanów AOR za taką cenę!, super sprawa.
Pozdrawiam.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Jeśli ktoś z was ma wątpliwości kto jest królem to królem zawsze będzie Elvis i na to wydanie czekam.W czujcie się w te klimaty.Śmiem przypuszczać że to raczej czasy naszych rodziców..

Elvis: That's the Way It Is

elvis_way_it_is_1406959578.jpg


[youtube]eak58bnhllU[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Niekoniecznie, jakiś czas temu ten koncert w merlinie, empiku itp. przez dobre 2 miesiące był w cenie 35zł - wtedy i ja kupiłem go :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niekoniecznie, jakiś czas temu ten koncert w merlinie, empiku itp. przez dobre 2 miesiące był w cenie 35zł - wtedy i ja kupiłem go :)

Być może to zależy od tego co przeceniają, ale bywało już tak nie raz że w piątek albo w sobotę przeceniali a w poniedziałek już cena wracała stara..
 
Do góry