Kolumny stereo do ONKYO RZ900

Henry

Active member
Bez reklam
To jak ta sama cena, to chyba też obstawiałbym Creek'a 100 ;)
Choć dylemat masz teraz niemały, może spróbuj jeszcze wypożyczyć i porównać 1:1 u siebie.
 

krzysiekkortus

New member
To zaczynamy testy :)
saUTOMRJIIvaa-77yVTrRzR5MRPx0yH2DfpouL-216XI18-QdDecm0RKw7awJT07wx-iJEuJ0NGlLJJY1La9UuhmhyL6pJz0MoZTPN0R3g3_vUvvGXYgSJLuNohu4zm5lsHQIguasA9CuTUWr-EpkbokAE1IF5BK-TV1jGAz68VTso7ESM87A_m8sMhAyDz-F8IVFikOfDk8MHLruB-bT79_p7WQinmmzatzmVEdEdysSFwXwozKPBp1jYcD22-0Z5tK7GUCWXfg682GVnXqxxlno2_phUcL0Ua1AUKW1EjBfjdFeFET0ms1vGCMtnmT5C_aBO599-52HiIYCc6oG9cCFgzRKy0yT0OE-jgc54vcXT1hQVQR3t-sg3OxtZSBpeB7UVNIcKyWxZ3J_Ki9YdPdGdzaUu2gOrUYGe3UeR_FTHCpTcbUW6OdME7hqqDHrqn02yuiAkDaEUpsh6hBfPUKfGZ5DVH1apQo8UwDvEgKNRB4jJRXi0LtTHLRuBSajxHn4PQospU6cpiLCzKRYJ15xEGWowU4mUpWiypJYgogwlP3ae7YeNbvGQKU18o_ef5DZUTpnvtbbtoKyD0gyK8HBt7J9bdMxXk7igKom-wxnI1tbAyhIg=w1270-h715-no
 
Ostatnia edycja:

krzysiekkortus

New member
A gdzie Roksan? Odsun od ściany kolumny.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Roksan będzie. Na razie testing Creek'a. Potem porównawczy równoległy. Teraz jeszcze sprawdzam RZ900 co tam powie na piecyk obok siebie :) Kolumny celowo stoją blisko ściany bo na razie tak będą stały i z takim założeniem rozpoczynałem tą zabawą. Po małym przemeblowaniu pomieszczenia miejsce się zmieni i wtedy na stałe będą miały miejsce za plecami (odsłuch będzie wzdłuż pomieszczenia).
 

krzysiekkortus

New member
20170623_223606.jpg


Tagi odstąpiły miejsca. Nie brzmi aż tak dobrze jak w salonie ale ocena celujący minus :) Cały zestaw pięknie wypełnia pomieszczenie zrównoważonym dźwiękiem. To tak na szybko.

RZ900 zaskoczył mnie dźwiękiem. Połączony z Tannoyami w trybie direct zaskakuje szeroką sceną, sporym basem ale nie tak krótkim i dokładnym jak Creek. RZ zagrał ze sporym powietrzem, niezłą średnicą i przyzwoitą górą. Nie ma tej rozdzielczości co A100 i tak dźwięcznej góry. Ale jestem w szoku. Może z lepszym źródłem i w lepszych warunkach różnica by się zwiększyła ale w domu zwykłego zjadacza chleba ... No i cały czas należy pamiętać, iż porównuje go do napradę niezłego piecyka który kosztuje 50% więcej niż RZ900 który przecież jest "tylko" amplitunerem ;) Myślę że RZ800 i 1100 pozostawia daleko za sobą. Podejrzewam że i sporą część wzmaków z tej dolnej półki. Myślę że dobrą konkurencją będą dopiero klocki stereo za +/- 2,5 - 3 tys .

Hm ale z drugiej strony jeśli się już słuchało takiego setu jak Tannoy i Creek to nie ma powrotu. Przestrzennie, szczegółowo acz muzykalnie i ze sporym ciepłem.

Weekend niezłego słuchania a dalej zobaczymy co pokaże jeszcze Roksan. Creek w warunkach domowych i z gorszym przetwornikiem C/A bardzo dobrze sobie radzi. Z łatwością napędza Tannoye w ogóle się przy tym nie męcząc. Bardzo dobrze się ten set zgrywa.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
No niestety za te niuanse się płaci. Posłuchaj na spokojnie Creeka i potem za 2 dni powróć do Onkyo i daj znać. Ciekawe jak w domu wypadnie Roksan. Myślę, że basu z K3 odczuwalnie będzie trochę więcej niż z Creeka. W Creeku jest bardziej punktowy i szybszy. Za to tzw "muzykalność" po stronie Creeka moim zdaniem :)
 

krzysiekkortus

New member
Onkyo jeszcze raz dziś. I potwierdziło się wczorajsze wrażenie. Trochę jakbyś delikatną pończoszkę na kolumnę nałożył.

Co do Roksana to ja odniosłem wrażenie że leciutko muzykalność była właśnie po jego stronie. Rozdzielczość po stronie Creeka. Jednak odsłuchy były w dwóch różnych miejscach. Na tym samym materiale ale innych przetwornikach. Dopiero teraz będą słuchane w identycznych warunkach.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Akustyka się kłania. Co jest źródłem ? Jaki cd , jaki DAC ? Pliki mp3 ?
Myślę , że starasz się dogonić uszatego . Zapoznaj !!!
Przarabiałem temat , włącznie ze słuchaniem kabli , lamp , DAC itd .
Sluchaj muzyki i leć na fajne wakacje .
 

krzysiekkortus

New member
Tak to jest w salonach. Po wstępnej selekcji zostało coś wybranego. Teraz pozostały szczegóły. Świetnie się przy tym bawię. A co do wakacji to nie martw się będą :-D Wczoraj przez dwie godziny słuchałem sprzętu ..... a potem przez cztery kolejne już tylko muzyki :-D
 

mors111

Active member
Bez reklam
-kabli nie widać +
-listwy za krótkie z tyłu -
-TV wygięty mi osobiście się nie podoba -
-półka pod TV taka sobie -
-co to za central ?
 

krzysiekkortus

New member
-kabli nie widać +
-listwy za krótkie z tyłu -
-TV wygięty mi osobiście się nie podoba -
-półka pod TV taka sobie -
-co to za central ?

Listwy będą uzupełnione. TV o gustach się ... półka to nie pólka tylko na szybko przerobiona szafka ze szwedzkiego marketu, central to Taga. Tyle że jakby nie o to tu chodzi.... Całość robiona pod fun a nie look. Na look przyjdzie czas jak już się nasłucham. Czyli pewnie nieprędko :) :) :)




Dziś widziałem że Roksan z pudle na Ciebie czeka ;-)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Si. Jutro odbieram Roksana i zacznie się ostatnia prosta :) Nowe Tannoye też już czekają. Ale gramy na razie na wygrzanych.

Na teraz muza brzmi pięknie. Zasiadam ok 21:00 mija 5 min i jest 1:00 :) :)
 
Ostatnia edycja:

krzysiekkortus

New member
lNAuciQTuWofNcPya_kGwvv7MYC0tVrLu12qTRV2kSRivzKmkJftYWXbL-XYizGXwFKRwIeyK_vwofCG2HgkWV6SS29a8D8hU8DKS0AKpn7jIaLLenfrg8b-taj7BXxo-ROXVDBb1yxnlPA3XCCmGLKPy7B6hXqJoPlNqxNIdkKO51-iUvIoHHSOHQc-Yf3mz4vqF7NKSXaEPstCTe7szPccK3Eg-zJnWpQEVHXBqNz7zY5NhsOLdPuRAod_3ZR5njYwgSsF62iHDk0CQS4khkLC_9bmVJXC-U8A_Nwgq8LDE2CNT6y1gUhy6E0fzdjv2P4gaiSmNG87mJ0RjAPZaBVUzwQSQNunRCTH5OuIcEQzkqH-7VOrqTxvRzHJJa-gMfwbkf-PB81S3iW0IY9MEX1Ktk_u9fUmeWmYtvYuiFCulgMiCuoD3AJlqlA19VwbzgV3Zk4XrFudisbU7Wc7OZYzh01qneQF38dNwJ3RSrGDI8AogknmgQqC-G6NnLh6MX8Bo5zRH2hjh5Ltcra8kBLyzYRhuHS_QBHN-LBVWhJGooQ9-L51FLofb4aLz8zwk24H7lIWRAY_7-grqxi3kC6WzP36kVXctRfdSvwIQGT-_2WojRkPCQ=w1085-h609-no


Ostatnia faza świetnej zabawy w dobór stereo. Świetnej dzięki Wam a także życzliwej i cierpliwej obsłudze salonów w Pyrlandii. Zwłaszcza podziękowania należą się ekipie z Koris'a.

Bezpośrednie starcie Creeka 100A i Roksana K3 wg moich (a i małżonki) gustów wygrywa Creek 100A. Jeszcze dziś pewnie znów zarwana nocka i jutro ostateczna decyzja.
 
Do góry