Kolumny stereo do ONKYO RZ900

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak na szybko. Creek. Góra detaliczna i dość jasna ale nie piskliwa. Średnica pełna i zrównoważona. Nie wycofana. Bas mocny i krótki. Dobrze kontrolowany. Całe brzmienie z Tannoyami pełne i zrównoważone. Uwydatnia możliwości Tannoya świetnego grania w średnicy i górze nie przejaskrawiając jak CA60 i nie tracąc muzykalności do tego grając przyjemnym i dociążonym basem. Bardzo przypadło mi do gustu zestawienie go z Tannoyami.

Naim. Dół niemalże jak w Creeku. Może nieco bardziej mięsisty przez co może robić wrażenie mniejszej kontroli. Średnica ciepła i muzykalna. Góra względem Creeka nieco ograniczona i nie tak detaliczna jednak przyjemna dla ucha. Całość brzmienia ocieplona i bardzo muzykalna choć detaliczność słabsza niż w Creeku. Mocno się nad nim zastanawiam wobec dość wysokiej ceny Creeka. Grają inaczej. Już dwa razy ich słuchałem. Zrobię teraz tydzień przerwy i posłucham jeszcze raz.

Primare. Mocny i kontrolowany bas. Średnica nie tak ciepła jak u Naima ale też ładnie zgrana z Tannoyami. Góra detaliczna i ostrzejsza niż w Naim. Całość ciekawa. Pomimo iż robi wrażenie jaśniejszego niż Naim to brzmi ciekawie i muzykalnie z tymi skrzynkami.

nigdy nie sluchalem Primare ale Naima i Creeka tak. co prawda na innych kolumnach wiec moje odczucia sa inne. Na DynAudio, MonitorAudio, Audio Physic Naim zagral bardzo klarownie z miesistym basem i niepiskliwa gora. ciut lepiej niz Creek. Co z tego kiedy zona powiedziala, ze wyglada jak kaloryfer i nie chce go w domu. Skonczylo sie na amplitunerze Cambridge Audio:) Ale pracuje nad zakupem Arcama FMJ A38 albo tanszego A29. Na kolumny widze sie juz zdecydowales wiec dobieraj do nich. Jeden osluch nie wystarczy. przerwa na pewno ci dobrze zrobi:banned:

 

krzysiekkortus

New member
nigdy nie sluchalem Primare ale Naima i Creeka tak. co prawda na innych kolumnach wiec moje odczucia sa inne. Na DynAudio, MonitorAudio, Audio Physic Naim zagral bardzo klarownie z miesistym basem i niepiskliwa gora. ciut lepiej niz Creek. Co z tego kiedy zona powiedziala, ze wyglada jak kaloryfer i nie chce go w domu. Skonczylo sie na amplitunerze Cambridge Audio:) Ale pracuje nad zakupem Arcama FMJ A38 albo tanszego A29. Na kolumny widze sie juz zdecydowales wiec dobieraj do nich. Jeden osluch nie wystarczy. przerwa na pewno ci dobrze zrobi:banned:


O którym Creeku mowa? Jestem ciekaw A100? Odczucia mamy nie tak do końca odmienne - choćby mięsisty czy jak go tam zwał bas i mniej ostra góra. Brzmienie ja bym opisał "bardziej analogowe" (jakby to nie zabrzmiało w tej sytuacji) niż w Creek. U mnie wygląd nie ma znaczenia - tylko dźwięk - na szczęście żona też jest tego zdania :)
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Nie wdajac sie w szczegoly to gadamy o pokrewnych jednak nie o tych samych rzeczach. Kiedy mowimy, ze jakis glosnik ma efektywnosc o 3 dB wieksza to wiemy, że aby osiągnąć określony poziom natężenia dźwięku, to do glosnika o wiekszej sprawnosci wystarczy dostarczyć dwa razy mniejszą moc niż do głośnika o mniejszej sprawnosci. Tyle teoria. ja zas napisalem, ze glosnosc wieksza o 3db nie oznacza, ze slyszymy dwa razy wiecej dzwieku. Ale oczywiscie pelna zgoda im wieksza sprawnosc tym lepiej. Ale nie zawsze gdyz wazny jest tez odstep sygnalu od szumu. Niektore wzmacniacze o niskim odstepie generuja wiekszy szum na kolumnach o wysokiej efektywnosci a nie slychac go przy tych o mniejszej. Ale to juz taka fanaberia. Wazniejsze aby wzmacniacz posiadal duza wydajnosc pradowa a wtedy poradzi sobie i ze zmieniajaca sie impedancja kolumny i ze zwiekszona glosnoscia (czyli zapotrzebowaniem na prad). Kolega porusza sie jednak w dobrym przedziale wiec nie bedzie mial problemow z wydajnoscia pradowa.

Dokladnie tak,ale próbowałeś mi to wyjaśnić na przykładzie chałasu odkurzacza :p a to chyba nie odpowiedni przykład.Pzdr
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
O którym Creeku mowa? Jestem ciekaw A100? Odczucia mamy nie tak do końca odmienne - choćby mięsisty czy jak go tam zwał bas i mniej ostra góra. Brzmienie ja bym opisał "bardziej analogowe" (jakby to nie zabrzmiało w tej sytuacji) niż w Creek. U mnie wygląd nie ma znaczenia - tylko dźwięk - na szczęście żona też jest tego zdania :)

Sluchalem Evolution A100. bialy wyglada oblednie ale TOPHIFI nie mieli tunera do niego w bialo srebrnym kolorze bo pewnie wtedy bym go kupil. NAIM, tak jak powiedziales ma to cos z analogowych wzmacniaczy ale jest brzydki, nie ma regulacji dzwieku (niby nie jest potrzebna) i nie ma tradycyjnych zaciskow do kolumn a to spore utrudnienie i podniesienie kosztow. Dlatego tez zaczalem odsluchy Arcama, ktory jest o niebo ladniejszy a dzwiek ma rownie rewelacyjny. Choc tak naprawde Cambridge Azur byl najbardziej uniwersalny a nawet CXA80 gralo swietnie. problemem u mnie byl brak tunera bo zona nie chciala miec tylko streamingu sieciowego bez alternatywy. tak naprawde tuner a wlasciwie jego brak zadecydowal o zakupie Aplitunera. Ale co ma wisiec nie utonie. Wzmacniacz tez bedzie choc ampiltuner ma tak mocna sekcje audio, ze musze to po prostu porownac w domu. ale posluchaj Arcama satysfakcja gwarantowana.
No i gratuluje madrej, tolerancyjnej zony
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Też słuchałem Creeka razem z Heglem (nie pamiętam modelu) i Primare I22. Hegel zagrał bez emocji, w Primare dźwięk był świetny, lecz scena malutka, bo dźwięk nie chciał się "odlepić" od kolumn i było dokładnie słychać gdzie stoją. W innym salonie słuchałem Creeka i Arcama A19 (podobne pieniądze). Między nimi, postawiłbym znak równości, z minimalną przewagą 50A. Ciekawe jakie będą Twoje wrażenia po testach?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Dla ścisłości creek jest srebrny,a jeśli chodzi o tuner to można dokupić moduł który montujesz zamiast jednego wejścia RCA ,taki moduł posiadam na stanie więc jak by coto zapraszam do kupna :p .Pzdr
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla ścisłości creek jest srebrny,a jeśli chodzi o tuner to można dokupić moduł który montujesz zamiast jednego wejścia RCA ,taki moduł posiadam na stanie więc jak by coto zapraszam do kupna :p .Pzdr

Tak to wiem. Dlatego nazywa sie evolution. Jest bardzo ladny a kolor ma nietypowy odcien srebra dlatego mowie, ze bialy no i ten wyswietlacz. bo czarny ma niebieski i juz nie jest taki imponujacy choc tez ladny. Nie pamietam ale ten modul tez kupe kasy kosztuje cos chyba okolo 1000 zl. podobal mi sie i dzwiek i wyglad. Ale czlowiek jak ma cos kupic drozszego to wybiera marudzi. W tej klasie cenowej wszystko bedzie dobrze gralo i nie ma co marudzic zbyt mocno
 

krzysiekkortus

New member
W tej klasie faktycznie wszystko gra nieźle ale nie ze wszystkimi kolumnami się zgrywa tak jak by na to zasługiwało. Zaczynają decydować szczegóły. Do tego dochodzą indywidualne preferencje. Co do wyglądu Naima to do końca się nie zgodzę ale "o gustach się nie dyskutuje ". Jest to mój typ nr 2. A biorąc pod uwagę iż różnica w cenie to 3000 na całym zestawie to nie wiem czy nie nr 1 na tą chwilę. Sytuację mogą zmienić 50A Creeka, Hegel i Roksan których to dopiero będę słuchał.
 

krzysiekkortus

New member
Creek 50A mi nie przypasował. Dość mocno się wysilał by napędzić te Tannoye. I nie mówię tu o regulacji głośności tylko o takiej grze bez siły i animuszu w stosunku do 100A, Atolla czy Naima. Podłączyliśmy też CA 851 żeby zobaczyć czy zagra lepiej niż CXA60. I zagrał lepiej. Odnoszę wrażenie że jednak CA ma zbyt piskliwą górę jak na mój gust. Býła dla mnie drażniąca. Potem przyszedł czas na Fezz Audio Titania dzięki uprzejmości obsługi z Korisa. Lampa w moim układzie to nie najlepsze rozwiązanie ale chciałem sprawdzić. Kiszka. Nie zagrało to dobrze. Lekko ocieplone ale bez animuszu i kopa. Bardzo mnie ten dźwięk zaskoczył in minus. Na placu boju pozostał Creek i Naim w tej kolejności. ALE. Dziś słuchałem Roksana K3. Po raz pierwszy od podłączenia Creeka 100A coś wywołało efekt WOW!!!. Teraz mam dopiero dylemat.

Roksan zagrał mocnym bardzo dobrze trzymanymw ryzach dołem. Dobrze wypełnioną średnicą. Detaliczną górą ale nie piskliwą jak CA. Wszystko do tego bardzo muzykalne. Aż chce się słuchać. Gdyby zamiast zaimplementowanego bluetooth miał lepszego wzmaka słuchawkowego i podwójne odczepy do kolumn i był nieco tańszy to pewnie stał by się od ręki numerem 1. A tak muszę się zastanowić. W dwóch różnych salonach mogę mieć Tannoye z Roksanem lub w drugim Tannoye z Creekiem za praktycznie te same pieniądze. Oba sety dźwiękowo mi się podobają choć K3 nieco bardziej. Ma jednak nieco gorsze wyposażenie / sterowanie. Zastanawiam się i to mocno.
 
Ostatnia edycja:

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Creek 50A mi nie przypasował. Dość mocno się wysilał by napędzić te Tannoye. I nie mówię tu o regulacji głośności tylko o takiej grze bez siły i animuszu w stosunku do 100A, Atolla czy Naima. Podłączyliśmy też CA 851 żeby zobaczyć czy zagra lepiej niż CXA60. I zagrał lepiej. Odnoszę wrażenie że jednak CA ma zbyt piskliwą górę jak na mój gust. Býła dla mnie drażniąca. Potem przyszedł czas na Fezz Audio Titania dzięki uprzejmości obsługi z Korisa. Lampa w moim układzie to nie najlepsze rozwiązanie ale chciałem sprawdzić. Kiszka. Nie zagrało to dobrze. Lekko ocieplone ale bez animuszu i kopa. Bardzo mnie ten dźwięk zaskoczył in minus. Na placu boju pozostał Creek i Naim w tej kolejności. ALE. Dziś słuchałem Roksana K3. Po raz pierwszy od podłączenia Creeka 100A coś wywołało efekt WOW!!!. Teraz mam dopiero dylemat.

Roksan zagrał mocnym bardzo dobrze trzymanymw ryzach dołem. Dobrze wypełnioną średnicą. Detaliczną górą ale nie piskliwą jak CA. Wszystko do tego bardzo muzykalne. Aż chce się słuchać. Gdyby zamiast zaimplementowanego bluetooth miał lepszego wzmaka słuchawkowego i podwójne odczepy do kolumn i był nieco tańszy to pewnie stał by się od ręki numerem 1. A tak muszę się zastanowić. W dwóch różnych salonach mogę mieć Tannoye z Roksanem lub w drugim Tannoye z Creekiem za praktycznie te same pieniądze. Oba sety dźwiękowo mi się podobają choć K3 nieco bardziej. Ma jednak nieco gorsze wyposażenie / sterowanie. Zastanawiam się i to mocno.

Świetny wybór tak czy inaczej. Cambridge gra bardzo dobrze ale z innymi kolumnami. Tak samo jak Arcam. Ale to już malutkie detale decydują.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Titania nie ma kopa?
Ja tego słuchałem z Soprami 2 i grało wyśmienicie.
Roksan fajny ale po co tam ten bluetooth?? Creek 100 to świetny wzmacniacz.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

krzysiekkortus

New member
Titania nie ma kopa?
Ja tego słuchałem z Soprami 2 i grało wyśmienicie.
Roksan fajny ale po co tam ten bluetooth?? Creek 100 to świetny wzmacniacz.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Masz blisko. Idź niech Ci zestawią z Tannoyami a sam zobaczysz. Ponadto nie chodzi mi o siłę głosu a o jego wypełnienie i równowagę. Kiedy trzeba mocno i wyraźnie, konturowo i z mięsistym uderzeniem to z Tannoyami mu się to nie udało. A kombinowaliśmy z podłączeniem delikatnie i z ostrożnością pod 4ohm i też dupa.

Co do BT w Roksanie to też mnie to zastanawia nawet aptx to nie zagra dobrze.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
No bajer kompletnie nie wiem do czego.
Roksan również fajny lecz przychylał bym się do Creeka.
Wybór należy do Ciebie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

krzysiekkortus

New member
Ja brałbym Creeka. Jeśli oba grają porównywalnie to tylko oczy moga zdecydować.

Podobnie. Hm ale Roksan ma to coś w dźwięku. Nie w wyglądzie. Wygląd jest mi obojętny. Z drugiej strony różnica nie jest duża a Creek lepiej wyposażony.

A i jeszcze jedno. Regulacja głośności to w Roksanie mały mankament. Mały skok pokrętła i robi się sporo głośniej. Nie najlepiej to skonstruowani.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Nadal sluchales tego w salonie. Kup Creek jak mówisz że Ci wygodniejszy, posłuchaj w domu i już. Jak nie to sprzedaż i kupisz Roksana. Ile ja już tak sprzętu przewalilem. Nie tylko ja...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

krzysiekkortus

New member
Nadal sluchales tego w salonie. Kup Creek jak mówisz że Ci wygodniejszy, posłuchaj w domu i już. Jak nie to sprzedaż i kupisz Roksana. Ile ja już tak sprzętu przewalilem. Nie tylko ja...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Creeka mógłbym wypożyczyć. Roksana też. Ponadto ceny umówione mam za komplety. Koris z cenami się sprawił. Creek wyjściowo kosztuje więcej niż K3 a finalnie mogę je mieć za niemal tyle samo w komplecie z kolumnami. Dylemat spory. Jutro będę jeszcze rozmawiał o K3 w Korisie i wtedy pewnie podejmę decyzję.
 

krzysiekkortus

New member
Wiesz jak wypadnie ;)

@krzysiekkortus, podzielam opinię Pawła, że A50 będzie trochę słaby.

Połączenia Tannoy'i a Roksanem słuchałem własnie razem z Pawłem, konkurentami były CA 60 i 80 oraz Marantz PM8005, najlepiej napędzał je właśnie K3, było najrówniej i najbardziej muzykalnie, dobrze kontrolował bas.

Mam dokładnie takie same wrażenia. Warto było go posłuchać.
 
Do góry