Kolumny stereo do ONKYO RZ900

rabit

Active member
Bez reklam
Chyba mam rozwiązanie na brak środka, a mianowicie Creek 50A, lub lepiej 100A. Ale musisz tego gdzieś posłuchać.
 

krzysiekkortus

New member
Chyba mam rozwiązanie na brak środka, a mianowicie Creek 50A, lub lepiej 100A. Ale musisz tego gdzieś posłuchać.


Znalazłem 100A i do tego jeszcze w tym samym miejscu były ...... Tannoy XT8F. Wow jakie szczęście. Tannoye połączyliśmy z tym Creekiem i brzmi to ....... super. Podpadowało mi na tyle że Tannoye wróciły na 1 miejsce. Tyle że drogo cholera. Tannoye + Creek 100A to wydatek 13000. Trochę za dużo. Gdyby ktoś słyszał że można gdzieś tego Creeka wyrwać taniej niż 6500 to proszę o info. Jeśli się nie znajdzie to sprawdzę jeszcze A50 choć wolałbym A100. Słuchałem też Naima Nait 5Si to jest mój drugi typ jeśli nie znajdę tańszego A100. Słuchałem też Atoll IN 200 ale mniej mi przypadł do gustu niż Creek i Naim. Tak czy owak wszystkie trzy zagrały lepiej z Tannoyami niż wszystko czego słuchałem do tej pory. W ten sposób Tannoy wrócił do gry i to w jakim stylu.
 

rabit

Active member
Bez reklam
A miały być tylko kolumny do RZ-ta. :) Cieszę się że Creek dał radę. Myślę że nowy, poniżej siódemki jest do wyrwania. Za 6,5 będziesz musiał obdzwonić parę salonów. Chyba że blackninja zrobi Ci promocję, na spóźniony Dzień Dziecka, tak jak mi. :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Daj znać jak wypadnie K3.
Wiesz jak wypadnie ;)

@krzysiekkortus, podzielam opinię Pawła, że A50 będzie trochę słaby.

Połączenia Tannoy'i a Roksanem słuchałem własnie razem z Pawłem, konkurentami były CA 60 i 80 oraz Marantz PM8005, najlepiej napędzał je właśnie K3, było najrówniej i najbardziej muzykalnie, dobrze kontrolował bas.
 

krzysiekkortus

New member
Wiesz jak wypadnie ;)

@krzysiekkortus, podzielam opinię Pawła, że A50 będzie trochę słaby.

Połączenia Tannoy'i a Roksanem słuchałem własnie razem z Pawłem, konkurentami były CA 60 i 80 oraz Marantz PM8005, najlepiej napędzał je właśnie K3, było najrówniej i najbardziej muzykalnie, dobrze kontrolował bas.

Na koniec gdzieś tam te "moje boje" z nowymi kolumnami podsumuję - może się to komuś nada zanim kupi coś dla siebie.

Z tego co odsłuchałem - te Tannoye są bardzo wymagające co do pieca. W zasadzie nawet z niektórymi uznanymi konstrukcjami jak np CA 60 grają zupełnie nie w mój gust. Jak dla mnie - słabo po prostu. Do tego stopnia że stwierdziłem iż jeśli z tak dobrym wzmakiem zagrały słabo - to już lepiej nie będzie. I już zacząłem Błąd!! Trzeba było posłuchać z innymi konstrukcjami. CA nie nadaje się do Tannoya i już (moje zdanie). Marantz pewnie już lepiej ale K3 najlepiej (i to jest tylko zasłyszane i wyczytane u osób które tego słuchały bo sam to dopiero sprawdzę).
 

rabit

Active member
Bez reklam
50A na papierze niby słabawa, ale... papier nie gra. Wystarczy popatrzeć na lampy. Po parę watt a potrafią zagrać. Tak więc według mnie, i nie tylko (internet), te 50W dają radę nawet trudnym kolumnom. Ja go słuchałem z Focal Aria 926 i jak dla mnie, w tych pieniądzach, ciężko znaleźć coś nowego, ciekawszego. Ale na szczęście każdy ma prawo do własnych odczuć. :)
PS. 100A też bym nie pogardził. :p
 

krzysiekkortus

New member
100A przypadł mi do gustu z Tannoyami ale cena nieco miesza tu sprawę. Jeszcze będę kilku sprzętów słuchał ale na dziś gdybym miał decydować i miał taki budżet na to przeznaczony to 100A i Tannoy XT8F to moim zdaniem bardzo dobrana para i taki set bym wybrał. Jeśli salon nieco zejdzie z ceny to i ja może trochę dołożę ;)

Wypróbuję jeszcze słuchawki z tym 100A. Gdzieś tam wyczytałem że ma niezłego wzmaka słuchawkowego. Też to wypróbuję. Ktoś to tak zbudował to niech się nie marnuje :)
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Dlatego gdy wzmacniacz ma małą moc bardzo ważnym parametrem jest efektywność głośników roznica 3dB między różnymi zestawami głos. To 2 razy głośniejsze granie ,większą dynamika i czystość dzwieku,choć creek daje radę i tak :) .Pzdr
 

krzysiekkortus

New member
Tannoye mają 91dB zatem w tej kwestii jest bardzo dobrze - pewnie zasługa współosiowego przetwornika.


BDoIwTVw5ktYXdR8vYGvz419cu67KglERG7lQXGCCBXTOxlOFMlQrUhw84blF_QB8mi82j-MBKSVvygV0bNPnkj6WSgPuwZBL-IMQm3WK9aD5lPvh66LcSkdBMPvtCxb6lbxwpc=w1575-h827-p-k-rw




Taki dziś odsłuch. Werdykt 1. Creek 100A 2.Naim nait 5si 3. Primare I22
 
Ostatnia edycja:

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego gdy wzmacniacz ma małą moc bardzo ważnym parametrem jest efektywność głośników roznica 3dB między różnymi zestawami głos. To 2 razy głośniejsze granie ,większą dynamika i czystość dzwieku,choć creek daje radę i tak :) .Pzdr

No tak z tym dwa razy głośniej to nie do końca. To nie jest charakterystyka liniowa. Jeśli jeden odkurzacz hałasuje z siła 50 dB to dwa obok siebie z 53 dB ale to nie znaczy ze jest dwa razy głośniej.
A efektywność jest bardzo ważna. Tak jak i impedanacja. Im wyższa tym lepiej dla wzmacniacza. Ale jak spojrzysz na przekrój kolumn to te z wyższej polki zazwyczaj maja 4 Ohmy i efektywność 87-88 dB.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Mam głośniki przy których producent podaje 90dB a w testach okazuje się że jest 84 no i mogłoby być głośniej ,no ale są do zmiany więc ok.Pzdr
Mylisz kolego chałas z efektywnością głośnika proponuje poczytać o efektywności głosnikow :p
 
Ostatnia edycja:

krzysiekkortus

New member
A skoro "Miasto złą sławą owiane" to też na ten sam stadion chodzimy :) Do tej pory nie robiłem jeszcze tam zakupów. Wygląda jednak na to że to się zmieni :)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Posłuchaj Akkus F2S mają na stanie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam głośniki przy których producent podaje 90dB a w testach okazuje się że jest 84 no i mogłoby być głośniej ,no ale są do zmiany więc ok.Pzdr
Mylisz kolego chałas z efektywnością głośnika proponuje poczytać o efektywności głosnikow :p

Nie wdajac sie w szczegoly to gadamy o pokrewnych jednak nie o tych samych rzeczach. Kiedy mowimy, ze jakis glosnik ma efektywnosc o 3 dB wieksza to wiemy, że aby osiągnąć określony poziom natężenia dźwięku, to do glosnika o wiekszej sprawnosci wystarczy dostarczyć dwa razy mniejszą moc niż do głośnika o mniejszej sprawnosci. Tyle teoria. ja zas napisalem, ze glosnosc wieksza o 3db nie oznacza, ze slyszymy dwa razy wiecej dzwieku. Ale oczywiscie pelna zgoda im wieksza sprawnosc tym lepiej. Ale nie zawsze gdyz wazny jest tez odstep sygnalu od szumu. Niektore wzmacniacze o niskim odstepie generuja wiekszy szum na kolumnach o wysokiej efektywnosci a nie slychac go przy tych o mniejszej. Ale to juz taka fanaberia. Wazniejsze aby wzmacniacz posiadal duza wydajnosc pradowa a wtedy poradzi sobie i ze zmieniajaca sie impedancja kolumny i ze zwiekszona glosnoscia (czyli zapotrzebowaniem na prad). Kolega porusza sie jednak w dobrym przedziale wiec nie bedzie mial problemow z wydajnoscia pradowa.
 

krzysiekkortus

New member
Napisz co po odsluchu po klocki zacne. jesli wyglad sie nie liczy to stawiam na Naima


Tak na szybko. Creek. Góra detaliczna i dość jasna ale nie piskliwa. Średnica pełna i zrównoważona. Nie wycofana. Bas mocny i krótki. Dobrze kontrolowany. Całe brzmienie z Tannoyami pełne i zrównoważone. Uwydatnia możliwości Tannoya świetnego grania w średnicy i górze nie przejaskrawiając jak CA60 i nie tracąc muzykalności do tego grając przyjemnym i dociążonym basem. Bardzo przypadło mi do gustu zestawienie go z Tannoyami.

Naim. Dół niemalże jak w Creeku. Może nieco bardziej mięsisty przez co może robić wrażenie mniejszej kontroli. Średnica ciepła i muzykalna. Góra względem Creeka nieco ograniczona i nie tak detaliczna jednak przyjemna dla ucha. Całość brzmienia ocieplona i bardzo muzykalna choć detaliczność słabsza niż w Creeku. Mocno się nad nim zastanawiam wobec dość wysokiej ceny Creeka. Grają inaczej. Już dwa razy ich słuchałem. Zrobię teraz tydzień przerwy i posłucham jeszcze raz.

Primare. Mocny i kontrolowany bas. Średnica nie tak ciepła jak u Naima ale też ładnie zgrana z Tannoyami. Góra detaliczna i ostrzejsza niż w Naim. Całość ciekawa. Pomimo iż robi wrażenie jaśniejszego niż Naim to brzmi ciekawie i muzykalnie z tymi skrzynkami.
 
Do góry