Kolumny podstawkowe

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zależy jakiego nośnika używasz. Jeśli głównie płyt CD to brałbym bez zastanowienia odtwarzacz CD. Jeśli z plików to możesz kupić blu jako transport i do tego DAC. Z tym ostatnim nie mam doświadczenia bo słucham z płyt więc mam CD.
 

SDman

Banned
Panowie mam pytanie. Na co najlepiej mocować (postawić) kolumny do podstawkach? jakaś masa plastyczna, gumki, taśma dwustronna (tylko nie wiem czy nie zniszczy kolumny). Przykręcać nie chce z wiadomych względów. Aha i czy dociążać standy piaskiem?

Witam,
tylko i wyłącznie kolce, zasypanie standów to obowiązek, polecam mikro żwirek dla kota
bezzapachowy lub piasek.

Kolega ma audiovector s1 signature czyli konkretna kolumna (nie moje brzmienie) ale
stoi to na dźwięcznych blaszanych nie zasypanych standach, a do tego na żelkach, które jeszcze
potęgują brak precyzji dźwieku -zastanawiam się jak tak można :niewiem:

Pozdr.

nie miałem na co czekać wziołem , podłączyłem i jestem mega zadowolony , jeszcze przewody lepsze i odtwarzacz Bluray albo CD, właśnie mam pytanie teraz czy kupować bluray 1713 od denona czy CD 710 ? czy ewentualnie jakis inny nie za drogi transport ?

Witam,
ani 1713 ani CD 710, kup np. Blu samsunga np H6500 (multimedia Cie zachwycą) obraz również
a do tego po optyku DAC np. ProJecta lub Arcam rLink i jakość dźwięku zje na śniadanko oba denonki jeśli chodzi o źródło.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Raidia29

New member
tylko ja mam tv Samsung UE32H5500 i jak to połączyć z tym stereo ? bluray pod tv i tv pod stereo dopiero? zeby nie robic offa to prosze o priv bo jestem zielony w te sprawy połączeniowe i DAC
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
tylko ja mam tv Samsung UE32H5500 i jak to połączyć z tym stereo ? bluray pod tv i tv pod stereo dopiero?

Blu podłączasz po Hdmi z TV i masz obraz i dźwięk na TV, optykiem Blu podłączasz z DAC,
a DAC analogiem (RCA tzw. Cinch) ze wzmakiem.
Czyli wszystko co idzie z Blu media (iple itp) radia internetowe, filmy media z PC (sieć) lub USB
masz w najwyższej jakości dźwięku bo to DAC Ci ją zapewni.

Oczywiście stereo czyli stare dobre płytki CD również w najwyższej jakości, a do tego Blu samsunga
ma świetny odtwarzacz muzyki (Flac, MP3, Wav) czy z własnego USB czy z sieci.

Mam taki układ od roku i nie zamieniłbym go na nic innego o jakości dźwięku decyduje:
1. Kolumny
2. Wzmacniacz
3. Dac
4. Kable RCA oraz głośnikowe i prądowe.

Pozdr.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
tylko i wyłącznie kolce, zasypanie standów to obowiązek, polecam mikro żwirek dla kota
bezzapachowy lub piasek.

Kolega ma audiovector s1 signature czyli konkretna kolumna (nie moje brzmienie) ale
stoi to na dźwięcznych blaszanych nie zasypanych standach, a do tego na żelkach, które jeszcze
potęgują brak precyzji dźwieku -zastanawiam się jak tak można :niewiem:

Standy na pewno dociążę. Tylko trochę obawiam się kolców. Wydaje mi się dość łatwo będzie zrzucić kolumnę z podstawki. U mnie niestety kolumny stoją w takim miejscu, ze się często obok nich przechodzi.
 

SDman

Banned
Standy na pewno dociążę. Tylko trochę obawiam się kolców. Wydaje mi się dość łatwo będzie zrzucić kolumnę z podstawki. U mnie niestety kolumny stoją w takim miejscu, ze się często obok nich przechodzi.

Spoko kolec trzyma lepiej niż gumka, moje stoją już 14 lat :),
kolegi Audiovectory zaliczyły po 1 upadku każda brrr.

Pozdr.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
tylko i wyłącznie kolce, zasypanie standów to obowiązek, polecam mikro żwirek dla kota
bezzapachowy lub piasek.

Kolce, ale gdzie? Na kolumnach, a dopiero potem na stand, czy masz na myśli kolce pod standami?

Spoko kolec trzyma lepiej niż gumka, moje stoją już 14 lat :),
kolegi Audiovectory zaliczyły po 1 upadku każda brrr.

No to ja nie wiem co to za kartony są, moje na gumie nie drgną. Kolumna siedzi jak przyklejona.
Moim zdaniem to o wiele lepsze rozwiązanie od kolców.
 
Ostatnia edycja:

eddielublin

New member
Mam taki układ od roku i nie zamieniłbym go na nic innego o jakości dźwięku decyduje:
1. Kolumny
2. Wzmacniacz
3. Dac
4. Kable RCA oraz głośnikowe i prądowe.

Pozdr.
Byłem tego samego zdania, ale obecnie dac-a zamieniłbym ze wzmacniaczem. Jeszcze gdzieś bym wcisnął źródło, nawet łącznie do plików i cedeka. Chyba przed kablami, ale to trzeba by się pobawić
 

keray

New member
Panowie mam pytanie. Na co najlepiej mocować (postawić) kolumny do podstawkach? jakaś masa plastyczna, gumki, taśma dwustronna (tylko nie wiem czy nie zniszczy kolumny). Przykręcać nie chce z wiadomych względów. Aha i czy dociążać standy piaskiem?
Do mocowania kolumn do standów stosuje się BLU TACK to jest masa plastyczna na zasadzie plasteliny,u mnie się sprawdziła, mogłem trzymając za kolumne podnieść 11kg stand , a jak chcesz zdjąć kolumnę ze standu to ją odkręcasz bo inaczej jej nie oderwiesz, a kupisz tą masę w sklepie papierniczym albo na alegro.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja też tu wtrącę swoje 3 grosze, mianowicie trzeba uważać na wszelkie tego typu wynalazki gumopodobne. Kolce z natury ich kształtu i rodzaju tworzywa naturalnie wygaszają ewentualne drgania.
Podkładki filcowe również ich nie przenoszą.
Niestety z gumą lubi być różnie. Czasem pomaga, czasem wręcz szkodzi. Kiedy kolumna jest narażona na większe drgania guma tylko ją bardziej "rozhuśta", nie zawsze zadziała jak amortyzator.
U mnie podkładki gumowe kompletnie się nie sprawdzają.
dołączone do opakowania razem z kolumnami vs kolce to spora różnica.

Inny przykład - pralka. Mam pralkę na pięterku, niestety stropy drewniane. Mimo iż pralka jest bardzo dobrze wypoziomowana i wszystkie 4 nóżki dotykają kafli to przy wirowaniu coś tam słychać, kiedy jestem na dole.
W MM kupiłem taką gumową matę polecaną pod pralki, właśnie przeciw drganiu. Chryste, na dugi dzień biegłem to oddać. Raz, że pralka zaczęła biegać po łazience to wrażenia słuchowe były zbliżone do apokalipsy lub przynajmniej do lądowania Dreamlinera na dachu. Pralka się na niej huśtała a drgania były tak spotęgowane, że w całości szły w strop, podłogę, (sufit) i resztę konstrukcji.
Dlatego wyznaje zasadę: wszystko na sztywnych połączeniach, żadnego miękkiego zawieszenia. U mnie gra, co nie znaczy, że u innych nie sprawdzi się guma.
 

SDman

Banned
Byłem tego samego zdania, ale obecnie dac-a zamieniłbym ze wzmacniaczem. Jeszcze gdzieś bym wcisnął źródło, nawet łącznie do plików i cedeka. Chyba przed kablami, ale to trzeba by się pobawić

Witam,
DAC czy CD (to też DAC tylko z czytnikiem w postaci napędu do płyt) jest źródłem.
Coś co czyta pliki (Wav, Flac, czy MP3) nie jest źródłem, a powiedzmy taką tacką na CD :)
i może kosztować nie po AUDIOFILSKU byle umiało czytać i wypychać
optykiem (brak różnic drogi vs tani) do DAC`a - to on daje jakość.

Wzmacniacz jest absolutnie przed DAC, wykazywanie różnic w źródle jest trudne chociaż
test jest łatwiejszy bo 1:1 w czasie rzeczywistym.
Wydaje mi się, że dwa różne RCA pokażą większe różnice niż DAC vs DAC na tym samym RCA.

Musimy również pamiętać o danej grupie cenowej bo jak zestawimy 1k vs 10k to nie jest
miarodajne.

Najważniejsze, że z pierwszym miejscem -kolumny się zgadzamy, chociaż musi to oczywiście
być dopasowane bo nic nie dadzą drogie kolumny np. z tanim amplitunerem :blagam: .

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

seguar

New member
Skorzystam z okazji i też dołączę do rozmowy:
-w jaki sposób przy zestawie stereo (odtwarzacz sieciowy + wzmacniacz + standy) przy oglądaniu TV korzystać tylko z dźwięku płynącego ze standów, a bez głośników montowanych w TV?
 

SDman

Banned
Skorzystam z okazji i też dołączę do rozmowy:
-w jaki sposób przy zestawie stereo (odtwarzacz sieciowy + wzmacniacz + standy) przy oglądaniu TV korzystać tylko z dźwięku płynącego ze standów, a bez głośników montowanych w TV?

Witam,
sprecyzuj co to za "odtwarzacz sieciowy", standy nie grają muszą na nich być
monitorki (kolumny podstawkowe) ;).

Pozdr.
 

seguar

New member
Marantz NA8005 lub Cambridge Audio Stream Magic 6v2. Wzmacniacze byłyby od tych samych producentów.

Co do standów mój błąd:D
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Marantz NA8005 lub Cambridge Audio Stream Magic 6v2. Wzmacniacze byłyby od tych samych producentów.

Co do standów mój błąd:D

Oba ma ją digital in więc TV podpinasz zakładam optykiem i cieszysz się dźwiękiem z systemu
stereo robiąc mute na TV (mam nadzieję, że ikonka mute znika ci po paru sekundach).

Cenowo wypasy niezłe ale nie wiem co tam masz (kolumny, wzmacniacz) można tutaj jak pisałem parę postów wyżej
za niewielkie pieniążki mieć świetne źródło z czytnikiem, a całą resztę zaoszczędzonej kasy wpakować w kolumny, wzmak, standy, kabelki.
Osobiście taki preferuję kierunek.

Pozdr.
 

eddielublin

New member
Witam,
DAC czy CD (to też DAC tylko z czytnikiem w postaci napędu do płyt) jest źródłem.
Coś co czyta pliki (Wav, Flac, czy MP3) nie jest źródłem, a powiedzmy taką tacką na CD :)
i może kosztować nie po AUDIOFILSKU byle umiało czytać i wypychać
optykiem (brak różnic drogi vs tani) do DAC`a - to on daje jakość.

Wzmacniacz jest absolutnie przed DAC, wykazywanie różnic w źródle jest trudne chociaż
test jest łatwiejszy bo 1:1 w czasie rzeczywistym.
Wydaje mi się, że dwa różne RCA pokażą większe różnice niż DAC vs DAC na tym samym RCA.

Musimy również pamiętać o danej grupie cenowej bo jak zestawimy 1k vs 10k to nie jest
miarodajne.

Najważniejsze, że z pierwszym miejscem -kolumny się zgadzamy, chociaż musi to oczywiście
być dopasowane bo nic nie dadzą drogie kolumny np. z tanim amplitunerem :blagam: .

Pozdr.
nieprecyzyjnie się wyraziłem, mówiąc o źródle, miałem na myśli "transport" sygnału cyfrowego. Np cd lub jakiś player plików czy nawet BR . Te elementy połączone z dacem który konwertuje sygnał na analogowy. Bazą dla postawienia daca zaraz po kolumnach a przed wzmacniaczem jest urządzenie które posiadłem kilka dni temu, Hegel HD25, scena i detaliczność wprost niewyobrażalna - w porównaniu z dacem wbudowanym w CEC-a CD3800, który to do tej pory odpowiedzialny był za konwersję sygnału z cd i plików. Stąd też moja wizja, że to dac zaraz po kolumnach jest tym co decyduje o dźwięku. Niemniej jednak jest to jak najbardziej subiektywne i zależne od aktualnej konfiguracji systemu i wprowadzonych zmian.
A żeby nie było, że nie na temat, to wczoraj słuchałem chwilę MA Silver 2 z NAD-em 326, nie wiem jak grają dynaudio 2/8, jeśli podobnie do 3/7 to zdecydowanie wziąłbym Silvery. Ale ja tak mam, że mnie dynaudio nie urzekło :).
 
Do góry