Kolumny podstawkowe

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słyszałem kiedyś Kef R300 i bardzo mi się podobały, już trochę czasu minęło więc musiałbym jeszcze ich posłuchać. I do tego wyglądają pięknie. Ostatnio była używka na allegro w czarnym połysku za 3500 czy 3800 dokładnie nie pamiętam. AA Phoebe III też słyszałem przy okazji wyboru amplitunera kd (słuchałem na SR5007, Harmanie avr270, Yamaszce 730 i X3000) i mile mnie zaskoczyły, niepozorne kolumny. O monitorach myślę bo za 3-3,5 kupiłbym lepsze jakościowo niż podłogówki. Idealnie by było dozbierać do bliżej 5k i wtedy celować w podłogowe. Przyzwyczajony jestem do podłogowych więc obawiam się niedosytu na basie i dynamice. Nie śpieszę się bo mam na czym słuchać i jestem zadowolony, zastanowię się, w wolnej chwili wybiorę się posłuchać i się zobaczy. Dzięki za rady.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kurdę testować czy oglądać mecz?? O to jest pytanie:)

zzz.jpg
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trafiła mi się okazja z tymi DM 2/8. Jedna z ostatnich sztuk (nowych) z Polskiej dystrybucji. Praktycznie są już niedostępne. Przez przypadek na nie trafiłem. Jeszcze nie jest powiedziane, że na nich stanie. Ale pierwsze wrażenie jest świetne:) Aż nie chce się przestawać słuchać. Na razie przerwa na mecz.
Muszę kupić standy bo co to słuchanie na kartonach. Na razie pomyślałem o Norstone Design Stylum 2. Co o nich myślisz/myślicie?

Jeśli chodzi o Focusy to na razie pozostaną w sferze marzeń, niestety. Ale kto wie, za jakiś czas:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy 3x nie będzie za mały. Półka górna ma 13.9 x 19.0 cm. Coś mi się wydaje, że dedykowany jest Stand 6. A ten już 1500zł, 3x trochę tańszy, ale też nie mało bo 1000zł. Fakt że oryginalne to oryginalne.
 
Ostatnia edycja:

Raidia29

New member
Siemanko mam takie pytanie odnośnie kolumn podstawkowych. Zakupiłem Denona PMA 710 i chciałbym do tego wzmacniacza jakieś kolumny podłogowe mam na oku Monitor Audio RX 2 a dzisiaj polecono mi Triangle Comete EX i chciałbym wiedzieć co wybrać może jakieś inne propozycje? mam pokój do 10 m2 więc malutki i podłogówek nie ma szans wepchnąć jak coś, słucham co się na winie , ze stereo głównie będzie tv i od czasu do czasu film muzyka z bluray denon 1713 . jestem początkujacy więc bardzo proszę o wyrozumiałość i o rady .pozdrawiam
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pokój mały więc faktycznie nie warto pchać się w kolumny podłogowe. MA RX to porządne kolumny, uniwersalne z dość dynamicznym i ofensywnym stylem grania. Teraz jest też nowa seria Silver. Na 10m2 mogą już wystarczyć RX1/Silver1. Wszystko zależy od akustyki. Napisz jeszcze jaki masz budżet?
 

Raidia29

New member
Na MA rx2 mam ofertę za 2600 a na Triangle mam ofertę nie do odrzucenia bo za 2160 z 3600 i mam dylemat, nie chciałbym przekroczyć 2000 aczkolwiek jest to dla mnie dość sporo kasy
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
2600zł za RX2 to raczej żaden hit cenowy biorąc pod uwagę, że już jakiś czas temu wszedł następca. Triangle nie miałem okazji nigdy słuchać więc nie pomogę. Może, któryś z kolegów z forum miał z nimi styczność. Na pewno ich plusem jest przedni bassreflex. Przy małym pokoju może mieć to znaczenie. Co prawda, jeśli dobrze pamiętam, do MA są w zestawie gąbki do zatkania otworu więc jak basu będzie za dużo można go utemperować. A masz możliwość odsłuchu? W sprawie cen napisz też do blackninja, może będzie miał ciekawą ofertę.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie mam pytanie. Na co najlepiej mocować (postawić) kolumny do podstawkach? jakaś masa plastyczna, gumki, taśma dwustronna (tylko nie wiem czy nie zniszczy kolumny). Przykręcać nie chce z wiadomych względów. Aha i czy dociążać standy piaskiem?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja na standach mam wyłożoną fabryczną "gumkę", naturalnie jest przyklejona, bardzo cienka, od zewnętrznej strony miękka w dotyku. Poszukaj podobnego materiału, przyklej do standów i wytnij. Na to kolumnę i po sprawie. Standów nigdy nie dociążałem piaskiem, nie widziałęm takiej potrzeby, ale nie zaszkodzi spróbować. Moje samie w sobie są ciężkie.
 
Do góry