Kolumny podstawkowe

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie kolejny dylemat :)

Chodzą mi po głowie kolumny podstawkowe. Pytanie do osób które mają jakieś doświadczenia z kolumnami podstawkowymi bo ja głównie odsłuchiwałem podłogowe. Z porządniejszych słuchałem Kef R300 z pokoju 16-18m2 odpowiednio przygotowanym i niczego nie brakowało. Tylko te trochę za drogie.

Mam pokój około 20m2. Elektronika Music Hall a35.2 + CD CA Azur 350C. Zastanawiam się czy monitory typu Dynaudio 2/7 czy 2/8 bałyby radę? Słucham głównie rocka więc dynamika tez ważna, ewentualnie mógłbym wspomagać kolumny Rel-em T5.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak raz słuchałem. Fajnie grały. Tylko trochę za ostre wysokie. Oli są jak najbardziej ok. Pasuje mi ich brzmienie. Tak sobie pomyślałem, żeby dać krok do przodu i kupić dobre monitory tak do około 3-3,3k. Oczywiście nie obejdzie się bez odsłuchu. Najlepiej w domu. Jak mnie nie zachwycą to zostawię Oli40. Ostatnio trochę myślę o zrezygnowaniu z kina bo coraz mniej filmów, ale mi trochę szkoda....
 

Adam75

New member
MA RX2 dadzą radę w 20m2. Jeśli mogą być używane, to weź je pod uwagę, ewentualnie nowa seria.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam w planach odsłuchać MA RX2/Silver 2. Z tańszych myślałem też o Epos Epic 2, dobre opinie mają Definitive Technology Studio Monitor 55.
 

creht

New member
Jak myślisz o Dynaudio (nawet z serii DM) i podoba ci się taki dźwięk to Focale sobie odpuść od razu:) Ciężko o bardziej specyficzne głośniki w tej cenie..
Może kontrola basu i precyzja fajna, ale reszta to już niekoniecznie.
 
Ostatnia edycja:

kwasior21

New member
Jesli masz zamiar wykorzystac suba w zestwie podstawkowym to idz w strone szerokiej sceny oraz pierwszoplanowej srednicy, moze byc ciekawy efekt ... stajnia Xaviana ma idealne podstawki.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak myślisz o Dynaudio (nawet z serii DM) i podoba ci się taki dźwięk to Focale sobie odpuść od razu:) Ciężko o bardziej specyficzne głośniki w tej cenie..
Może kontrola basu i precyzja fajna, ale reszta to już niekoniecznie.

Faktycznie z opinij wynika, że Dynaudio i Focal-e brzmią zupełnie inaczej, ale nie zaszkodzi posłuchać. Szukam cieplejszego brzmienie z nienatarczywymi wysokimi więc pewnie bliżej mi będzie do Dynek.



Jesli masz zamiar wykorzystac suba w zestwie podstawkowym to idz w strone szerokiej sceny oraz pierwszoplanowej srednicy, moze byc ciekawy efekt ... stajnia Xaviana ma idealne podstawki.

Z tym subem to jeszcze nie wiem. Idealnie by było żeby nie był potrzebny, ale coś czują, że przy monitorach może być potrzebny. Dzięki za propozycję, zerknę na Xavian-y.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odsłuchiwałem niższy model Mini Monitor v.7. Generalnie mi się podobał, tylko do nich trzeba odpowiednia elektronikę dobrać, cieplejszą. Studio 20v5 to już pewnie inna bajka. Na Studio 16Hz też zwróciłem uwagę (na model Canto Grand). A słuchałeś może Amstaff Pico?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
dommino6 te "monitorki" na pewno mają kopa. Pewnie więcej niż nie jedna podłogówka. Znam brzmienie serii RF (słyszałem RF62) i do potężnie grające kolumny, do ostrej muzyki jak najbardziej ok, ale czasem słucham też delikatniejszej muzyki i tu by się przydało trochę "ciepełka" i lepszej średnicy. Chciałbym zrobić bardziej krok do przodu (jakościowo), a seria RF w moim odczuciu to podobna półka co moje Oli40, kwestia tylko innego brzmienia. Obawiam się, że z moim Music Hall-em RF-ki zagrałyby za ostro. Ale nie powiem jakbym miał możliwość posłuchania w domu to chętnie. Na razie czytam i się zastanawiam i jak będzie trochę czasu ruszę na odsłuchy:) Tylko na razie zona nie zna moich planów :)
 

Scrollek

New member
Jak do delikatnej muzyki to może Dali ikon 2 mk2 - chyba zmieszczą się w budżecie.

Też miałem zaproponować, nie słuchałem tych monitorów.
Dla mnie KEF R300 zamiata wszystko, jak to gra. Jeżeli chcesz zrobić krok a nawet 2 do przodu bierz R300. Jeżeli chcesz się wspomagać T5 to bierz coś z bardzo dobrą górą i środkiem z fajnym kick bassem. Posłuchaj też AA Phoebe III to tak naprawdę monitorki w obudowie kolumny podłogowej. Bardzo przyjemnie grają i nic im nie brakuje. do 16-18m jak znalazł. w większym pomieszczeniu troche za słabe, jak robiłem porównanie to miałem dylemat AA Phoebe III, Hyperion IV, Dali Ikon 6. Wybrałem Ikony bo były 5.0 i najbardziej zbliżyły się do Kefów R. Hyperiony grały potężnie z wykopem Phoebe troszkę słabiej ale to bardzo dobre kolumny.
Masz fajną elektronikę (mocną) koniecznie chcesz iść w monitorki?
 
Do góry