Klipsch RF-82 II - Amplituner - Onkyo TX-NR809, Marantz SR6006

Ano-2013

New member
Witam, pozwalam sobie założyć swój temat bo ostatnio się wkradłem w inny i zrobił sie bałagan. niedawno kupiłem kolumny Klipsch RF-82 II. Obecnie napędzam je starym modelem Onkyo HT-R508 - moim zdaniem jest za słaby jak na te kolumny. Trzeba dosyć głośno go podkręcić.

Amplituner miałem zmienić poźniej jednak chce wykorzystać możliwości RF-82 II

Zaczynałem szukać dobrej ceny na Onkyo TX-NR809 lub TX-NR818 teraz mam wątpliwości czy Marantz SR6006 / SR6007 wypadnie lepiej.

Zależy mi na dobrym basie, dużych możliwościach regulacji, dobrej gdze w stereo przy muzyce techno, house i ogólnie muzyki z ładnym, mocnym basem. Dobrze by było gdyby przy mniejszej głośności tez był efektywny bass.

Klipsch maja moc 150/600

Moc maksymalna: 600W
Obudowa bass reflex
Głośniki: 25 mm, 2x203 mm
Pasmo przenoszenia: 33Hz - 24kHz
Skuteczność: 98 dB
Impedancja: 8 Ω

Amplitunery jakie mi zaproponowano to

Onkyo TX-NR809 / TX-NR818,
Marantz SR6006 / SR6007
Harman-Kardon AVR-270/ AVR-370 - raczej odpada.

Patrząc na moc wyżej wymienionych amplitunerów to onkyo wypada najlepiej. Jak wygląda prawdziwa ich moc? Głównie pytam o onkyo oraz marantz. Zastanawiam się miedzy tymi dwoma markami.

Mile widziane linki z testami amplitunerów, porównaniem itp ;)

Dodam że w gre wchodziły również:
DENON AVR 2113
YAMAHA RX-V 773
Onkyo TX-NR616
Onkyo TX-NR808

Z góry dziękuję za pomoc fachowców!
 

P_iotrek

New member
Powiedz kolego jakie masz źródło dźwięku ? Ten Onkyo ma 130W na kanał i powinien dawać radę..Jak ja słuchałem muzykę z laptopa , to musiałem podbijać bas i wysokie żeby to w miarę grało..teraz gra u mnie z xboxa i wszystko mam na 0 , i jest super...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zarówno Onkyo 809/818 jak i Marantz 6006/6007 to dobre ampli. Mawia się że Onkyo to głównie sprzęt do kina, i Marantz jesli chodzi o stereo ciut lepiej wypadnie. Ogólnie, czy to Onkyo czy Marantz ustawień i róznych korekcji jest mnóstwo. Jeżeli rozważasz wykorzystanie w sporej części do muzyki, to i tak najlepszym wyjściem byłoby dokupienie wzmacniacza stereo. Więc żeby się nie ograniczać najlepiej kupić ampli z pre-out, aby w przyszłości podłączyć bezproblemowo wzmak. Na pewno Marantz posiada pre-out, nie pamiętam jak Onkyo?, ale chyba też. Najlepiej sobie idź odsłuchać obu ampli, bo są różne gusta.
 

j_oda

New member
Trochę nie rozumiem; chcesz amplituner a piszesz o odsłuchu muzyki. Kolumny masz bardzo dobre (moje subiektywne odczucie po odsłuchu tych kolumn to są trochę suche w brzmieniu ale mają znakomitą scenę). Jeżeli myślisz przyszłościowo o kinie domowym to ja bym kupił wzmacniacz np. Marantza PM7004 którego mozesz kupić za 2200zł nowego i do tego amplituner NR1603 za ok 2000zł. Masz zestaw znakomicie brzmiący w stereo a w połączeniu z ampli napędzającymi central i surround dobre kino. Spinasz to razem (ampli ma pre-out a wzmak direct in) i hula ...
 
Ostatnia edycja:

Ano-2013

New member
Jak to jest z mocą amplitunerów Onkyo a amplitunerów Marantz. Kolumny moje wymagają dużej mocy a polecacie wzmacniacze które maja dużo mniejszą moc niż podaje onkyo. Wydaje mi się ze skorzystam z firmy Marantz, co myśliscie o zakupie amplitunera 6006/6007 i w najbliższym czasie dokupienie do niego wzmacniacza Marantz ? :) Niby Marantz ma 110W, wzmaczniacz 2x40 lub 2x70 (zależy od serii) ta moc w połączeniu troche sie sumuje czy jak mam to rozumieć :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie patrzy się na moc na papierze. Kazdy na poczatku robi ten błąd, a szpece od marketingu dobrze o tym wiedzą. To nie ma kompletnie zwiazku z reczywistoscia i jakoscia brzmienia. Teoretycznie ampli z wieksza moca (min. o 30-40 W , nie o 5-10 W) powinien grac lepiej, ale na odsluchach szlyszalem juz nawet wzmaki stereo mocniejsze grajace gorzej od np. 40 watowych. Poza tym zaden z wymienionych ampli nie da Ci 130 W na kanal. Sugeruj sie tylko i wyłacznie brzmieniem. Wątkow o Onkyo i Marantzach bylo juz cała masa.
Ile chcesz przeznaczyc na ten ampli. Jesli chesz miec przyzwoicie brzmiacy w muzyce to tylko najwyzsze modele, ale chyba tanszym i lepszym rozwiazaniem jest tak jak radzą koledzy, dokupienie w przyszlosci wzmacniacza stereo. Moje subiektywne odczucia opisalem np. tu, jesli ma to cokolwiek pomoc, tyle ze inne kolumny. Mimo, ze to na moje ucho tak wypadło wiele osob to potwierdza.

http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/86213-amlituner-av-jako-pre-out.html

post nr 20.

Pozdrawiam
 

Ano-2013

New member
Stereo to dla mnie priorytet jednak chciał bym mieć funkcje kina domowego dlatego kupuje amplituner Marantz SR6007. Dam znać w przyszłym tygodniu jak sie będzie sprawować. Dziękuje za linki oraz wyczerpujące wypowiedzi :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
ja tez wzialem 6006, w stereo bardzo dobry, ale ze wzmakiem nawet nie ma co porownywac. Daj znac koniecznie no i jakies foty do kompletu ;)
Pozdrawiam
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Krzysiek powiedz mi są wzmaki marantza w stylizacji takiej jak nowe ampli tej marki. Taki wygląd wzmaka jaki właśnie posiada Twój ampli? Nie ukrywam bardzo mi się podoba wygląd nowych ampli marantza, poprzednie modele nie tak, ale te nowe owszem:). Wiem że brzmienie na pierwszym miejscu i nie wiem czy mi na pewno podpasuje, ale ja tak po prostu z ciekawości :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
ampli marantza mają raczej podobny wygląd od lat w stosunku do poprzednich modeli. Natomiast poszczegolne klasy delikatnie się róznia jak napisał kolega (PM-KI, Ski)
 

Ano-2013

New member
a przy połączeniu

źródło dźwięku -> amplituner -> wzmacniacz lepiej gra niż
źródło dźwięku -> wzmacniacz ?

Mówię tu o grze w stereo? Czy amplituner ma jakiś wpływ czy po prostu chodzi o to aby nie przełączać kabli?

Oczywiście mam na mysli Marantz SR6006/6007 z marantz PM6004/7004
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1. by nie przełaczac kabli
2. By fronty w kinie były napędzane ze wzmaka stereo.

Samo polaczenie zrodlo-wzmak idzie sobie bez udziału ampli, wiec muzy słuchasz czysto w stereo, natomiast fronty w kinie są zasilane ze wzmaka stereo zamiast z ampli, czyli tez na plus.
 

Ano-2013

New member
i co różnica jest znacznie zauważalna niż ampli 6006 w stereo a wzmacniacz 7004 ?

Po tych opiniach to wnioskuje ze lepiej kupić wzmacniacz ;)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
mimo iż uważam, ze amplitunery Marantza należa do najbardziej muzykalnych to roznica jest co najmniej znaczna ;) Amplitunery do kina nie sluza do muzy ;)
 

mors111

Active member
Bez reklam
Marantz PL | Wzmacniacz

PM-KI można już za jakieś 3600 kupić. PM-15S2 chyba nie występuje w kolorze czarnym.

jestem ciekaw bardzo jak napędzają spore kolumny te wzmacniacze o poborze mocy 220W

byłem kiedyś w MM i był tam podłączony o ile się nie mylę wzmacniacz ( lub też amplituner ) o zasilaczu 1kW i on bardzo sprawnie napędzał JBL E100 ( ze sporym zapasem mocy ) , ale jakoś nie wyobrażam sobie aby wzmacniacz z zasilaczem 220W miał potęgę mocy ( podobny zasilacz ma Denon 520 i jak dla mnie zbyt wiele mocy to on nie oferował ) , być moze ma bardzo dobrą jakość dźwięku do "normalnych" kolumn i "normalnego" słuchania ale nie na imprezy
 
Do góry