Klipsch RF-82 II - Amplituner - Onkyo TX-NR809, Marantz SR6006

j_oda

New member
jestem ciekaw bardzo jak napędzają spore kolumny te wzmacniacze o poborze mocy 220W

byłem kiedyś w MM i był tam podłączony o ile się nie mylę wzmacniacz ( lub też amplituner ) o zasilaczu 1kW i on bardzo sprawnie napędzał JBL E100 ( ze sporym zapasem mocy ) , ale jakoś nie wyobrażam sobie aby wzmacniacz z zasilaczem 220W miał potęgę mocy ( podobny zasilacz ma Denon 520 i jak dla mnie zbyt wiele mocy to on nie oferował ) , być moze ma bardzo dobrą jakość dźwięku do "normalnych" kolumn i "normalnego" słuchania ale nie na imprezy


To jest sprzęt do zastosowań domowych a nie na imprezy do nagłaśniania dyskotek.
 

mors111

Active member
Bez reklam
tak też myślałem

choć i w domu zapas mocy się przyda czasami
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ano-2013

New member
Teraz to już zaczynam myśleć nad wzmacniaczem, aktualnie i tak posiadam tylko dwa fronty z klipsch. Z tego co mówicie wzmacniacze teoretycznie maja mniejszą moc choć zdecydowanie lepiej zasilają kolumny. Q**wa juz sie pogubiłem :(
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kup sobie ampli Marantza seri 6xxx a potem do tego wzmacniacz pm7004.
Pytales mnie na privie i obszernie Ci odpowiedzialem, tu uzyskales dokladnie taka sama odpowiedz i nikt nic innego juz nie wymysli.
Nie ma szans zeby ampli tej klasy zagral lepiej w stereo od wzmacniacza z przedzialu pm6xxx czy tym bardziej pm7004.
To jest bezkompromisowe rozwiazanie, przy zachowaniu fantastycznej jakosci KD i stereo.
Sa oczywiscie inne rozwiazania, ale budzet juz bedzie wyzszy.
Zacznij od sr6xxx i ocen jakosc stereo, jak poczujesz ze to nie to, to zostaje Ci duet ktory tu wielu z nas stosuje. Bardzo udany duet.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Z tego co mówicie wzmacniacze teoretycznie maja mniejszą moc choć zdecydowanie lepiej zasilają kolumny. Q**wa juz sie pogubiłem :(


wzmacniacze lepiej zasilą jakościowo kolumny

jednak mocny zasilacz w amplitunerze/wzmacniaczu da sporego kopa do kolumn :

Onkyo TX-NR609 A/V Receiver HT Labs Measures | Home Theater :

2x 105.6 watts and 1 percent distortion ,2x 124.3 watts. Into 4 ohms, the amplifier reaches 0.1 percent distortion at

2x 146.8 watts and 1 percent distortion dla 8ohm i 2x 188.6 watts dla 8ohm

a do takich wyników potrzebny jest spory zasilacz

ja na brak mocy nie narzekam , pokój dość spory ( 30m2 + 10m2 wnęka ) , kolumny dość małe ( fronty 1x17cm , ale nisko schodzące , bo poniżej 35hz ) i one ograniczają ten amplituner mocowo , bo jakościowo są bardzo dobre , jednam mocy mi nie braknie w kinie domowym jak i podczas dość głośnych imprez
 

j_oda

New member
Kup sobie ampli Marantza seri 6xxx a potem do tego wzmacniacz pm7004.
Pytales mnie na privie i obszernie Ci odpowiedzialem, tu uzyskales dokladnie taka sama odpowiedz i nikt nic innego juz nie wymysli.
Nie ma szans zeby ampli tej klasy zagral lepiej w stereo od wzmacniacza z przedzialu pm6xxx czy tym bardziej pm7004.
To jest bezkompromisowe rozwiazanie, przy zachowaniu fantastycznej jakosci KD i stereo.
Sa oczywiscie inne rozwiazania, ale budzet juz bedzie wyzszy.
Zacznij od sr6xxx i ocen jakosc stereo, jak poczujesz ze to nie to, to zostaje Ci duet ktory tu wielu z nas stosuje. Bardzo udany duet.

I to jest najlepsze zestawienie za ok. 5,5 tyś (PM7004 + SR6007). Do tego przyzwoite kable i pięknie "zabangla" :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kup sobie ampli Marantza seri 6xxx a potem do tego wzmacniacz pm7004.
Zacznij od sr6xxx i ocen jakosc stereo, jak poczujesz ze to nie to, to zostaje Ci duet ktory tu wielu z nas stosuje. Bardzo udany duet.
I to jest najlepsze zestawienie za ok. 5,5 tyś (PM7004 + SR6007). Do tego przyzwoite kable i pięknie "zabangla" :)
Ja też się dołączę do rekomendacji :eek:k:
 

milewski81

New member
Chciałem podłączyć się pod temat.

Zastanawiam się nad ampli do 3500zł. Rozważam Onkyo 809/818 lub Yamaha RX-V1067 (ponoć to samo co 1020). Do muzyki chcę używać mojego starego ROTEL-a 1066 (szczerze to nie wiem czy się da to podłączyć ale mam nadzieje ze tak ;). Głośniki to AE Aelite 5.1. Kable Puresonic i DNM Reson

Teraz kilka pytań.
Czy jest sens kupować kino za 3500 skoro wzmacniacz do muzyki mi nie odpowiada (słuchałem tylko onkyo 809 - będę się brał za odłuch Yamahy jeszcze)?
Może wystarczy taka yamaha 773 do kina (okolo 2000zł) i spiąć to z moim Rotelem? hmmm?

PS: Czy da się podłączyć Xindaka 6200 pod ampli? Bo słuchałem i gra naprawdę extra :)
 

Ano-2013

New member
Czy sam wzmacniacz Typu Marantz PM7004, PM-KI - bedzie miał większa moc dla kolumn w stereo niż ampli 6006/6007. Obecnie mam tylko dwa fronty Klipsch wiec może nie potrzebnie kupować ampli tylko od razu wzmacniacz+odtwarzacz bo Suba, dodatkowych kolumienek raczej szybko nie kupie. A chodzi aby wyciągnąć jak najwiekszą moc w jaknajlepszej jakości. Bo kolumny klipsch (może nie wszyscy znacie) ale naprawdę sa wielkie i potrzebuje dużo mocy. Mój stary amplituner niby ma 130 przy 6 omach ale kiepsko wypada z klipsch
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
PM7004 pochlonie jakosciowo SR6xxx, bedzie lepsze stereo! Uwierz. Bedziesz mial o wiele lepsze stereo, spokojnie da rade Twoim frontom. Co tu wiecej pisac. Sprawa jest tak prosta jak budowa cepa.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie, tu nie ma innej opcji, nie ma się nad czym zastanawiac.
Chciałem podłączyć się pod temat.

Zastanawiam się nad ampli do 3500zł. Rozważam Onkyo 809/818 lub Yamaha RX-V1067 (ponoć to samo co 1020). Do muzyki chcę używać mojego starego ROTEL-a 1066 (szczerze to nie wiem czy się da to podłączyć ale mam nadzieje ze tak ;). Głośniki to AE Aelite 5.1. Kable Puresonic i DNM Reson

Teraz kilka pytań.
Czy jest sens kupować kino za 3500 skoro wzmacniacz do muzyki mi nie odpowiada (słuchałem tylko onkyo 809 - będę się brał za odłuch Yamahy jeszcze)?
Może wystarczy taka yamaha 773 do kina (okolo 2000zł) i spiąć to z moim Rotelem? hmmm?

PS: Czy da się podłączyć Xindaka 6200 pod ampli? Bo słuchałem i gra naprawdę extra :)

Tylko ,ze ja nie widze w tym wzmaku Xindaku wejsc typu Power Amp Direct In.
Ten obecny amplituner Rotela tez ma tylko gniazda Pre Out. Skoro Ampli Rotel jest OK do muzyki to jaki jest cel zakupu nowego ampli? Chodzi o HDMI i nowe formaty audio?

Onkyo w tej klasie to akurat najslabszy muzycznie zawodnik. Jesli Onkyo Cie nie zadowala (a malo kogo) to popatrz na Yamahe, ale tez odpowiedniej klasy 10xx, 20xx, Denon 33xx, Marantz 6xxx i wszystko w gore. Taka Yamaha 773 to moze wystarczy tylko do kina (choc celowalbym min. dwie klasy wyzej), ale do muzy prawdziwy wzmak stereo no i będzie gitara :)
 
Ostatnia edycja:

j_oda

New member
Czy sam wzmacniacz Typu Marantz PM7004, PM-KI - bedzie miał większa moc dla kolumn w stereo niż ampli 6006/6007. Obecnie mam tylko dwa fronty Klipsch wiec może nie potrzebnie kupować ampli tylko od razu wzmacniacz+odtwarzacz bo Suba, dodatkowych kolumienek raczej szybko nie kupie. A chodzi aby wyciągnąć jak najwiekszą moc w jaknajlepszej jakości. Bo kolumny klipsch (może nie wszyscy znacie) ale naprawdę sa wielkie i potrzebuje dużo mocy. Mój stary amplituner niby ma 130 przy 6 omach ale kiepsko wypada z klipsch


Coś Ty się tak do tej mocy przyczepił. Gwarantuję Ci, ze w warunkach domowych ten wzmacniacz z kolumnami które masz wypełni przestrzeń nawet na pow. 50m2 (chyba że masz strop jak w kościele :) ). I nie trzeba Ci suba. RF-82 mają chyba 20cm woofery i schodzą naprawdę nisko.
 

Ano-2013

New member
Mam nadzieje ze bede zadowolony :) Rozpakowuje..
fc971_DSC_0220.JPG
 

Ano-2013

New member
Na fotorelacje trochę poczekacie bo sprzęt kupuje do mieszkania które własnie urządzam :) Muzyka szła z lapka przez jacka bo odtwarzacza jeszcze nie uruchomię bez neta, radio fm działa w dobrej jakości jednak antena chyba słabiutka która jest w zestawie bo czasem zanika zasięg, trzeszczy za to radio maryja odbiera w super jakości :) Wzmacniacz daje rade moim kolumną zdecydowanie gra bardziej wysokimi tonami, przy podbiciu basów mam konkretny bass który przenosi mi naczynia w kuchni (salon z kuchnia) przy starym onkyo który miał 130W na wyjscie przy 6ohm (kolumny 8ohm), pobierający 560w prądu, grało dosyć głośno jednak bass nie był takiej dobrej jakości a czym głośniej tym gorzej było z jakością. Przy marantz jest troche dużo wysokich tonów (dla mnie), mam nadzieję ze idzie to wyregulować. Nie chce tutaj jeszcze chwalić czy krytykować bo jakość kabli oraz źródła dźwięku pozostawia wiele do życzenia. Kable cieniutkie i aluminium, a chincze warte kilka złotych.

Marantz wizualnie podoba mi się, lepiej niż onkyo, kobieta również uważa ze ładnie sie prezentuje - śmialiśmy się z pokrętła wzmacniacza bo gdy robie głośniej pilotem pokrętło sie porusza, w dotychczasowym sprzęcie nie widziałem takich magików ;)

armanig - blueray z marantz gody polecenia? chce kupić jako odtwarzacz cd, dvd, blueray. chce również z dysku zewnetrznego przez usb oglądać filmy hd w formacie .mkv czy bedzie działać?

Jako że dużo cd nie posiadam planuje kupić odtwarzacz blueray który bedzie spełniał role cd, dvd, blueray a przede wszystkim z usb który będzie przesyłam obraz hd do tv i dobrej jakości dźwięk do wzmaczniacza
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kolejny w klubie Marantza :D
U mnie stoi UD5007 spiety po analogu z PM7004 i robi za swietny odtwarzacz CD. Nie moge zlego slowa o nim powiedziec. Po HDMI spiety z SR6006 jako BD player, ale USB oraz DLNA też daje radę i wszystko pieknie chodzi.
 
Ostatnia edycja:

Ano-2013

New member
Nie masz problemów z odtwarzaniem jakiś plików z usb? Bo niestety mój LG oraz Samsung maja usb jednak nie wszystko zawsze pięknie chodzi, problem z niektórymi formatami, dźwiękami czy napisami. Kable, banany, chinche złocone jakiej firmy polecacie?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mialem takie same zalozenia jak Ty. U mnie się sprawdził w 100%. Na razie zadych zwiech i innych problemow. divx, mkv z napisami smigają. Z mojej trójcy jestem jak narazie megazdowolony. Też pewnie będziesz ;)
Czekamy na fotki :)
Temat kabli to temat rzeka, kręta rzeka. Nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Są teorie, jak wszędzie, a konczy sie na tym co zwykle czyli na odsluchach. Kable, wbrew temu co nie ktorzy sądzą mogą bardzo wplynąć na dźwięk. Cenowo tez bardzo roznie. Tu nie ma reguly. Jedyna reguła jest własne ucho. Moze kup na poczatek zwykle, uporaj sie ze sprzetem, potem zacznij pozyczac kable do domu lub umawiac sie na odsluchy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry