klipsch r-12sw subwoofer

Bipo

Active member
Bez reklam
A testujesz u siebie suba Klipscha tez?
Jest sens porownywania go chociaz do Velodyne? Bo jak kojaze to miales/masz tez velodyne?

Jakie zdanie jest twoje zdanie nabtemat tego suba armanig?

Z tego co kojarzę to Armanig ma lub miał Dali e12f, nie miał velodyna... a teraz z tego co napisał wnioskować można, że zapodał klipscha 115..;-)

2x R-115SW w pomieszczeniu to była by miazga (stawy z barków wy mi wypadły jak bym je odpalił, a i cenowo też miazga). Dlatego sam planuje R-112SW nie jest zły w cenie 1,7k za nówkę to naprawdę kompromis cena/jakość. 115 jest zalecana do setu no cóż będzie 112 lub w przyszłości (dalekiej) 2

1700zł za nówkę 112 to naprawdę super cena, ostatnio widziałem jak jeden kolega sprzedawał 2 x 115 klipscha po 1800zł każdy = 3600zł za komplet.:D
 

tomektomek

New member
1700zł za nówkę 112 to naprawdę super cena, ostatnio widziałem jak jeden kolega sprzedawał 2 x 115 klipscha po 1800zł każdy = 3600zł za komplet.:D

Mam w planach 4x RP280 więc 2x115 zrobiło by mi przemeblowanie w domu :)
Jeden 115 był by idealny ale wymiary dlatego stawiam na 112 + 112 w przyszłości jeśli będzie zbędna kasa
 

DrWredman

Active member
Mam w planach 4x RP280 więc 2x115 zrobiło by mi przemeblowanie w domu :)
Jeden 115 był by idealny ale wymiary dlatego stawiam na 112 + 112 w przyszłości jeśli będzie zbędna kasa

Ja 112 ledwo upchnąłem. Ach te meble, witrynka ze szkłem, komoda z pierdołami, za długa szafka RTV. Oj poleciałoby cocnieco na na oeliksie. Ale weź to żonie wytłumacz ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Z tego co kojarzę to Armanig ma lub miał Dali e12f, nie miał velodyna... a teraz z tego co napisał wnioskować można, że zapodał klipscha 115..;-)



1700zł za nówkę 112 to naprawdę super cena, ostatnio widziałem jak jeden kolega sprzedawał 2 x 115 klipscha po 1800zł każdy = 3600zł za komplet.:D


Myslalem ze to cos na tym zdjeciu to Velo:
http://www.hdtv.com.pl/forum/attach...0742130-nasze-zestawy-watek-zbiorczy-mar2.jpg

Zreszta ty masz, lolek ma wiec myslalem ze Armanig w klubie :)


A co do cen tych subow to kurna musze rozszerzyc poszukiwania.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Na zdjęciu masz czarnego dali e12f :smile: . A jaki sub byś chciał tam w swojej salce?

Jak to jaki :)
Najlepszy na swiecie, a najlepiej 2 sztuki.

Tylko.... kasa, kasa i jeszcze raz kasa.

Planuje na "suby" wydac w granicach 3k i chce te pieniazki zainwestowac jak najlepiej.
Tak chodzi o suba do salki.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Ja 112 ledwo upchnąłem. Ach te meble, witrynka ze szkłem, komoda z pierdołami, za długa szafka RTV. Oj poleciałoby cocnieco na na oeliksie. Ale weź to żonie wytłumacz ;)
Witryna ze szkłem i subwoofery to nie najlepsi przyjaciele, nie dokonało się tam czasem małe spustoszenie podczas testów suba? U mnie Velo tak wprowadza kanapę w wibracje, że mam podczas seansu darmowy masaż pleców (jednak zajęło mi 3 tygodnie żeby zgrać go idealnie z resztą systemu, czyli tak że czuć ale nie słychać) :)
 

DrWredman

Active member
Witryna ze szkłem i subwoofery to nie najlepsi przyjaciele, nie dokonało się tam czasem małe spustoszenie podczas testów suba? U mnie Velo tak wprowadza kanapę w wibracje, że mam podczas seansu darmowy masaż pleców (jednak zajęło mi 3 tygodnie żeby zgrać go idealnie z resztą systemu, czyli tak że czuć ale nie słychać) :)

Jak na razie wszystko stoi, ale jakieś inne dźwięki muszę zlokalizować i wyeliminować. Np. drżenie zamka drzwiach ;)
 

DrWredman

Active member
To skoro jesteśmy przy subwooferach zapytam się o podłączenie
Jak macie je podłączone? pojedynczym RCA-RCA? czy kablem RCA typu Y

Na razie mam podwójny i wydaje się, że na podwójnym SUB szybciej się uruchamia w trybie AUTO.
Mam też pojedynczy, spróbuję to przy okazji zmierzyć, czy rzeczywiście tak jest. W dźwięku raczej różnicy nie słyszałem.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
To skoro jesteśmy przy subwooferach zapytam się o podłączenie
Jak macie je podłączone? pojedynczym RCA-RCA? czy kablem RCA typu Y

Jezeli subwoofer ma wejscie L/R to nalezy wykorzystac oba wejscia tak aby sygnal podawany byl na obie cewki. Dodatkowo jak już pisalismy w watku kalibracyjnym dobrze jest przelaczyc suba z trybu LFE na Line IN i delikatnie skrecic pasmo przenoszenia subwoofera. Crossover w samym subwooferze najlepiej ustawic wtedy na 80hz. Pasmo powyzej bedzie delikatnie sciszane a sam sub bedzie wydajniejszy w zakresie 30-80hz.
 

Rafal7

Banned
W takim wypadku, które połączenie najlepiej wybrać?
IMG_20170126_WA0006.jpg
 

Whiplash

New member
Bez reklam
W sytuacji kiedy gniazdo LFE jest osobne sygnal zapewne jest "rozdzielany" i z jednego wejscia zasila obie cewki. Ja mimo wszystko i tak korzystalbym z Line In ze wzgledu na mozliwosc regulacji w jakim pasmie sub ma skupiac swoja energie.

Z amplitunera dostaje juz gotowy sygnal (Do 120hz ze sciezki LFE plyty + odciecie pasma z poszczegolnych glosników - zazwyczaj 60-80hz) ale tak jak pisalem wczesniej, z moich obserwacji subwoofer gra lepiej jak ograniczymy jego pasmo w trybie line in niż otworzymy go calkowicie w trybie LFE.
 
Do góry