Kino Domowe Dolby Atmos

Davide

Member
Faktycznie ;) Nigdy nie zauważyłem tego ze można edytować posty;) Będę wiedział już na przyszłość ;) Bardzo dziękuje za uwagę ;)
 

Davide

Member
Witam was serdecznie koledzy. Wracam z tym samym pytaniem ponieważ sytuacja z kinem domowym się przedłużyła, iż przyszły inne wydatki. Kupiłem w końcu z Narzeczoną mieszkanie. Okazało się, że planowaliśmy wydać mniej pieniędzy, a jak się okazało na wykończenie mieszkania wydaliśmy dużo więcej. Później ja wpadłem na takie pomysły jak system Fibaro, GerdaLock, Elektryczne zawory, elektryczny karnisz, elektrycznie otwierane okno itp itd. I Kino domowe poszło na ostatni Plan. Telewizor już mam bardzo dobry jest nim SONY 65XE9305 i do tego Soundbar Sony HT-RT5,który nie spełnia moich oczekiwań teraz pora na kino w systemie 5.1.2. Sprzęt chce kupić w lipcu, chyba, że nie będę mógł wytrzymać i wezmę sprzęt na raty. Salon mam mały 325x312. a prawa ściana jest otwarta na kuchnie. Za telewizorem znajduje się sypialnia, a za plecami taras. Na oknach będą zasłony zaciemniające.Jest to adaptacja poddasza w kamienicy. Poniżej dodaje linki ze zdjęciami. Co do sprzętu myśle, że mam wybrany ale prosiłbym was o radę. 






https://photos .app .goo .gl/tV30hH3LbmSrMFAf2 (usunąć spacje przed kropkami) - Mam nadzieję, że nie popełniam teraz przestępstwa dodając tego linka


Jakiś Denon


Front - Jamo Studio S809

Centralny - Jamo Studio S83

Tył - Jamo S803

Subwoofer - Jamo S810
Atmos - Jamo S8





czy 



Denon AVR-X2400H lub Denon AVR-X3400H
Fronty - Monitor Audio Monitor 300
Centralny - Monitor Audio Monitor C150
Tylne - Monitor Audio Monitor 100
Sufit - Monitor Audio CT180
Subwoofer - Monitor Audio Monitor MRW-10




Jamo podoba mi się wizualnie , ale jakoś ta firma do mnie nie przemawia. Marnie również wygląda ten subwoofer. Zakochałem się w tych Monitor audio. Są piękne z wyglądu, Ale czy są lepsze od Bronze, które mi się w ogóle nie podobają. Miałem kupić Silver, ale niestety nie mogę sobie na to pozwolić, a maksymalnie ile mogę wydać to 10 000zł
 
Ostatnia edycja:

adawro

New member
Ja mam dość stare Jamo - E430 i E510 E4CEN E4SUB i z niższej półki ale grają już ponad 10 lat i mają się dobrze.

Subwooferów jamo ma kilka modeli - nie musisz brać tego S810.

Nie masz wyjścia kup jak chcesz denona i idź odsłuchać zestawy głośników.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Sprawdź jeszcze Onkyo 656...
Co do Monitor Audio Silver - sprawdz ogłoszenia, popytaj w sklepach, gdyż mają wyprzedaże w związku z najnowszą serią Silverów. Patrząc po ile kupowałem swoje Silver (wszystkie ze sklepów), to doliczając do nich Onkyo 656 - nieznacznie bym przekroczył kwotę 10000 zł (ale bez Suba).
 

Davide

Member
Dzięki za odpowiedzi. Co do Monitor Audio to dla mnie akurat grają one najlepiej z Denonem. Co do silverów, to ten poprzedni model podoba mi się wizualnie znacznie bardziej niż ten najnowszy. Pójdę na dniach posłuchać tych Monitor Series. Zastanawiam się też, czy to nie są za duże kolumny do takiego pomieszczenia, myślałem również o zabudowanych w ścianie, ale czy to ma sens?:> Pozostaje mi słuchać i słuchać. Dzięki Wam kupiłem super telewizor, który polecam każdemu, który kupiłem również z opóźnieniem , więc mam nadzieje, że teraz kupie dobre kino domowe.
 

nicek777

New member
Witam Was serdecznie. Dostaję już kręćka od szukania sprzętu audio. Potrzebuję porady. Wymarzyłem sobie porządne kino domowe z atmosem. Wystarczy mi 5.1.2 bo pokój ma 4,2m na 5,8m kanapa na środku pokoju. TV jest na krótszej ścianie. Miałem wcześniej jamo 606 HCS 3 z Magnatem 302A i Pionnerem VSX-923. Byłem bardzo zadowolony z tego zestawu choć ampek się zwieszał dość często (20m pokój). Myślałem początkowo o Jamo S809 z Subem S810 i Onkyo 676. Podobno Sub jest słaby więc zaproponowano mi do tego zestawu Klipscha R12SW. Zapragnąłem Klipscha opartego o R26FA czyli cena poszla w górę, teraz ktoś inny polecił Dali Opticon 6, piękne, ale chyba za drogie dla mnie. Może krakowskim targiem Dali Zensor 7. Zależy mi na filmach i muzyce w równym stopniu głównie materialy z Atmosem z Netflixa, głośniki nie muszą być bardzo mocne, zależy mi na efektach z atmosa i pięknym dźwięku oraz czymś wyjątkowym czym mógłbym się nieco wyróżnić z tłumu. Głośniki Dali takie właśnie mi się jawią. Muzyki słucham bardzo zróżnicowanej, ale mój wzrok jest lepszy niż słuch dlatego kupilem B7mkę LG :). Jeżeli ktokolwiek coś z tego wszystkiego rozumie to będę wdzięczny za pomoc.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dali to zupełnie inna szkołą brzmienia niż Klipch ,dla przykładu te drugie to nie są kolumny dla miłośników romantycznego brzmienia ,bowiem grają bardzo odważnie .Jeżeli lubisz takie brzmienie to zakup kolumn Klipch może się okazać dobry
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja tylko dodam, ze jeśli masz takie pomieszczenie, z kanapą na środku, to zdecydowanie zastanów się nad 4 sufitowcami, tym bardziej, że zależy Ci na efektach.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ja radziłbym udać się na odsłuch - również odsłuchiwałem Dali 7 ale z Klipsch RP260 - R26 odpuściłem do odsłuchu po opiniach (grają podobno bardzo ostro górą - męcząco - ale nie słuchałem więc tylko opinie z neta).
Dali 7 bardzo fajne zrównoważone kolumny : ciepłe i stonowane ale detaliczne z dobrą sceną.Dadzą radę w kinie i w muzyce - oczywiście w swoim przedziale cenowym !
Zresztą w tym przedziale cenowym co Dali 7 (a nawet tańszych) możesz odsłuchać jeszcze innych - jest kilka propozycji : Tannoy Mercury, Monitora Audio Silver 6, Pylon Sapphire 25, Heco Style 900 i inne.
Idź posłuchaj i wybierz odpowiednie brzmienie no i wygląd bo to też ważne dla siebie - u mnie po odsłuchach (studio i dom) został finalnie 676 + seria RP od Klipsch
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do Klipscha ampli Onkyo, bardzo łatwo je wysterować, już model 656 robi z nimi cuda. Do Dali możesz coś od Marantza czy też Denka.
 

Davide

Member
Ja stwierdzilem, ze mam za małe pomieszczenie i powinienem pomyslec o głośnikach w scianie. Co powiecie o takim systemie

Fronty - Focal Iw 106
Centralny - Focal Iw 106
Tylne - Focal Iw 106
Atmos - Focal ic 106
Subwoofer - Focal Cub Evo

Amplituner Denon 2400 czy 3400


Polecano mi do tych kolumn Marantza 5012 ale jakoś ogólnie Marantz mi nie odpowiada. Czy fajnie się w coś takiego zabawić?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
...........Amplituner Denon 2400 czy 3400

Polecano mi do tych kolumn Marantza 5012 ale jakoś ogólnie Marantz mi nie odpowiada. Czy fajnie się w coś takiego zabawić?

Prędzej x3400 niż 2400. X3400 bliżej do sr5012. Jak bardziej do kd to denon. X3400 i sr 5012 dość podobne więc dobrze byłoby odsłuchać i porównać jak to wypada w muzyce.
 

Davide

Member
Dzięki bardzo. Właśnie jednak myśle o tych Focalach z Denon X3400. mam nadzieje, że da radę i będę zadowolony. Myślę , że będzie to lepiej grało niż Monitor Audio Monitor Series. Mam pytanie mianowicie montażu. Czy wycinając dziurę w regipsie za te focale jeszcze upchać wełnę mineralną? Czy te tylne głośniki będące w moim przypadku muszą być równo z uchem czy troche bardziej z tyłu parę centymetrów, oraz jak zamontować te dwa z dolby atmos, jak to obliczyc? Rysunków i wersji na internecie jest bardzo duzo
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie liczą się ustawienia typu "nad kolanami" czy "za kanapą". Chodzi o kąt propagacji fali głośnika. Jedni mają sufit na wysokości 3.5 m inni 2.0 m, dlatego u jednych będzie to nad kolanami, u innych na środku pokoju. Rysunków może jest wiele, ale niewiele z nich jest prawidłowych.

Tu jest przewodnik. Tam jest wszystko.

https://www.dolby.com/us/en/technol...tmos-home-theater-installation-guidelines.pdf

Jeśli to nie są głośniki w obudowie zamkniętej to koniecznie powinieneś je zabudować w jakiejś skrzyneczce z wełną.
 
Ostatnia edycja:

Davide

Member
dziękuje bardzo za odpowiedź:) czyli mogę zrobić tak, że zrobie dziurę na głośniki w ścianie, głębokość tej dziury będzie miała dokładnie 11 cm ponieważ zaczynać się już będzie ściana od sypialni. Dookoła tej dziury na głośnik zabuduje płytą regipsową oraz napcham tam wełny łącząc te dwie ściany tworząc jakby obudowę zamknięta. Czy tak można to poczynić?
 

Davide

Member
Dzięki bardzo. A myślałem , że to takie łatwe. Jak to teraz włożyć w ściane i zamocować. Jednak mogłem o tym pomyśleć jak była stawiana ściana. Chyba najlepiej by było jakbym ją z jednej strony rozebrał cała i wtedy coś wykminił , albo po prostu kupił normalne kolumny.....
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Wycinasz plyte gk sporo wiecej niz Ci potrzeba ewentualnie od polowy 1 profila do polowy drugiego montujesz ci masz montowac ,pozniej la pewnosci w miejsce ciecia plyty gk wstawiasz wstawki z profila cd60 zeby polowe przykrecic przez plyte a druga poczeka na ten kawalek ktorego brakuje a ktory wstawisz po zamontowaniu glosnika i tyle nastepnie fazujesz miejsca ciec obmiatasz gruntujesz szpachla do laczen ppciagniesz pozniej zaprawka finiszem tarcie grunt malowanie i gotowe😜 .Pzdr
 
Do góry