Kino Domowe Dolby Atmos

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
????
Zachodze w glowe skad sie wziely Twoje watpliwosci.

Sam nie wiem :) Porównywałem kiedyś 5010 i 3030 i coś mi nie grało :)
Teraz 3030 jest wyższym modelem od 5010 ?:)


David , ja mam dużo tańsze głośniki w suficie . Sądzę , że za żadko grają , aby ładować w nie kupę kasy . Ale , jak masz fundusze na to , to inna sprawa :) Lepiej przeznaczyć na lepszy sub lub dipole
 

Davide

Member
Panie Krzysztofie dziękuje.Myśle,że ma Pan rację i żeby zrobić tak



2x Klipsch RP-280F - fronty
2xKlipsch RP-250S - boki
2xKlipsch RP-160M - Tył
4xKlipsch CDT-5800-C II - sufit
Klipsch RP-450C - centralny
Klipsch R-115SW- subwoofer

Dziękuje bardzo i nie zawracam głowy.Jak Kupie sprzet to się pochwale i powiem co kupiłem.Pozdrawiam i dziękuje wszystkim :p
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Kable na front i centralny , Kimber 8PR lub wyżej .
Na frontach u mnie jest 8PR na niskotonową sekcję , a na wysokotonwą Qed Silver Aniver.( do zbicia wysokich )
Takie same Qed mam do RS 52II. Sufit zasilają kable po 8zł za metr .
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Panie Krzysztofie dziękuje.Myśle,że ma Pan rację i żeby zrobić tak
2x Klipsch RP-280F - fronty
2xKlipsch RP-250S - boki
2xKlipsch RP-160M - Tył
4xKlipsch CDT-5800-C II - sufit
Klipsch RP-450C - centralny
Klipsch R-115SW- subwoofer
Wszystko fajnie ale to wszystko jest wg mnie za duże na te 16-18 m. Widzę, że pojechałeś na maxa ;) To nie jest duże pomieszczenie Ja wziąłbym pod uwagę mniejsze rozmiary:
2x Klipsch RP-260F - fronty
Klipsch RP-250C - centralny (wiem, że nie jest tak efektowny z wyglądu jak ten z czterema, ale z 450C będzie wizualnie to wszystko zbyt mocno upchnięte, będzie "ciasno". Ewentualnie 440C
Tak samo 8 cali na sufit jest moim zdaniem za duże. Wystarczy 6.5 cala, CDT-5650-C II
Sub max. R-112SW
Generalnie wybrałeś wszystkie największe rozmiary, które nadają się na 30-35 metrów.
O bokach i tyłach nie pisałem, bo ja akurat lubię, gdy reszta kolumn ma tej samej wielkości przetworniki co fronty, choć w zupełności wystarczyłby też modele rozmiar nizej, szczególnie ,że to Klipsch.

Zbyt duże kolumny do małego pokoju lub zbyt małe do dużego to nie jest doby pomysł. Producenci przeważnie oferują 2-3 wielkości danego modelu w zależności od wielkości pomieszczenia, tak by optymalnie dopasować. Zaoszczędzisz nawet trochę kasy, za resztę fajne kable, a jak będzie Ci brakować czegoś to może końcówki mocy.
 
Ostatnia edycja:

Mario 76

New member
Witam. Ja z takim pytaniem ,czy rp250s nadawać się będą na tyły? Montuje kd dolby atmos 5.1.2 na kolumnach klipsch i ampli onkyo 800 . Czy lepiej dać ,RP160M, suficie będą siedziały CDT-5650-C II . Kolega Davide składa podobny,to tak zapytam. Pozdrawiam
 

Davide

Member
Najbardziej jednak przekonuje mnie Klipsch :) lecz jednak kupujac mieszkanie ktore nie jest duze nie kupie osobnego sprzetu audio wiec rowniez bede sluchal muzyki z gramofonu iz mam troche vinyli i chce je kolekcjonowac...I KIno odpada w systemie 7.1.4 i bedzie w 5.1.2

Zainteresowalo mnie kino firmy KEF rowniez ogolnie z wygladu..Nie wiem co najlepiej zagra z takimi kolumnami i czy ogolnie sie dobre

Fronty Kef Q 700
Satelity Kef Q 300
Centralny Kef Q 600C
Subwoofer Kef Q 400B
Sufit dolby atmos Kef Ci160CRds
 

Davide

Member
Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za pomoc...Słuchałem kolumn Kef Q,Klipsch 280f,Focal Aria,Dali Zensor,Monitor Audio Silver podlaczone pod amplitunery Pioneer,Yamaha,Denon,Onkyo,Marantz...Zaczne od kolekcji Kef..Pieknie wygladaja i najbardziej mi sie spodobaly,lecz jezeli chodzi o dzwiek to do muzyki super lecz do kina niekoniecznie,Klipsch dla mnie zbyt mechaniczny dzwiek i mniej dokladnosci a wiecej agresji(wyroslem z tego im bardziej mnie sasiedzi slysza tym lepiej czy im wiecej basu to tez lepiej),Focal fajne ale za bardzo delikatne,Dali zensor to kolumny ktore powinny kosztowac wedlug mnie polowe mniej,a Monitor Audio Silver to kolumny ktore mnie porwaly w polaczeniu z Denonem...Wiec w tym roku zakupie Monitor Audio Silver w systemie 5.1.2 lub 5.1.4 z amplitunerem ktory sie pojawi Denon AVR-X4300....Dziekuje wszystkim za poswiecony czas i pomoc
 

Davide

Member
Wracając do tematu.Planuje już zakup sprzętu w granicach 4-6 miesiecy.Iż kupuje mieszkanie w kamienicy ktore bedzie remontowane i nie wiem ile czasu to zajmie...Pokoj w ktorym bedzie sprzet to 22-26m2 Prostokąt.Nie bedzie to pokoj tylko do ogladania tv lecz salon....Kino bedzie zamontowane na 1/3 pokoju czyli na bocznych scianach.Po prawej stronie beda okna a po lewej cala dlugosc pokoju.Zdecydowalem sie na kino w systemie 5.1.2... Nie wiem jakie jeszcze wybiore iz cena maksymalna jaka moge przeznaczyc spadla z 22 000 na 15 000. Zestaw z Kef Q powiem tak.Jest dobry lecz bardziej do muzyki tak samo jak w moim odczuciu focal,denon z monitor audio pieknie:) Cena za silver przekracza chyba moja sumę,a bronze nie podoba mi sie wizualnie,Dali Zensor...Ten Plastik z przodu..Dlaczego???:(...Klipsch...Jezeli chodzi o wyglad to wzrokowo draznia mnie te miedziane membrany i nie bede wizualnie pasowac do mojego wystroju mieszaknia.....Ale jak i Klipsch w polaczeniu z Onkyo tak jak Monitor Audio Silver z Denonem jak najbardziej mnie porwaly....

Myslac majac jeszcze troche czasu na zastanowienie się chociaż jest coraz bliżej jestem przekonany do Onkyo TX-RZ810 + Fronty Rp-280f + Center RP-450C + 2x 250S + R-115SW i jakies dwie sufitówki z kolekcji klipsch lub Denen X2300w + Monitor Audio SIlver 8 + Monitor Audio Silver Center + 2x Monitor Audio Silver FX + Monitor Audio Silver SW12 +dwie sufitowki MA. Wybor dla mnie jest bardzo ciezki ale mam na to jeszcze minimalnie 4 miesiace czasu to cos wybiore;) Jeszcze raz dziekujac wszystkim za tak liczne rady
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Najpierw piszesz ze Klipsch ci sie nie podoba, a potem piszesz ze chcesz go kupic?

Pytales o cene MA silver w jakims salonie? Czy patrzysz na ceny allegro? Bo rozbieznosci potrafia siegac 30% ceny.

Jak podobaja ci sie MA i brak kasy to kup najpier zestaw 5.0 albo 5.1.

Kupujac taki zestaw to amplituner denona powinien byc powyzej serii 3xxx (dlaczego? - bo masz juz wtedy preout). Za rok dwa wychaczysz wzmacniacz Denina 15xzae do kompletu i cod malina. :)


Jak chcesz jeszcze inny zestaw, ktory tez dosc popularny ale tanszy z powyzszych to moze posluchaj Heco Music Style 900?
 

Davide

Member
Przez ten czas miałem okazje posłuchać klipsche nie raz i mi
Się spodobały jeżeli chodzi o filmy....Tak patrzę na ceny w necie.Myslalem również o tym by kupić MA w systemie 5.0 ale wybór jest naprawdę trudny :p Pateze na ceny w necie.mam w Szczecinie sklep zajmujący się tym i posiadającym sprzęt klipsch który mógłbym kupić na miejscu a co do ma i Denona również mam ale po jednym incydencie u nich stwierdziłem ze nigdy nic tak już nie kupie. Rozmyślałem również o Soundbarze Samsung K-950 lub Yamaha YSP-5600 ale chyba nie ma się co w to pakować.Soundbar to Soundbar. Heco nie słuchałem.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Masz wyzej uzytkowbika Blackninja napisz do niego PW z zapytaniem o ceny, napewno odpisze. O ile kojaze to ma w ofercie zarowno MA i Klipsche. Bynajmniej bedziesz wiedzial na czym stoisz.

Heco Music Style mozesz posluchac, maja opinie Tanich i Dobrych.

Jest w polsce jeszcze kilka swietnych salonow z dobrymi cenami (normalnymi marzami) no ale niestety nie mozna podawac nazw, reklamowac bo beda bany.
 

Davide

Member
Tak na pewno do Blackninja napisze,ale to jak już będę kupował.Mam nadzieje ze nie będę miał problemów z montażem głośników sufitowych...Ogolnie w planach miałem 7.1.4 i Denona 6300 ale inne wydatki mi doszły a tez nie oglądam tak dużo filmów by przesadzać z kosztami....Szkoda ze monitor bronze nie są lakierowane. Ostatnie również mnie bardzo zainteresowały kolumny które słuchałem w jakieś sieciówkę takiej firmy jak Elac.Nie mówię ze grały perfekcyjnie ale ku mojemu zdziwieniu i nazwie jakieś nieznanej dla mnie firmy grały naprawdę dobrze.lecz słuchałem muzyki
 

Davide

Member
Jeszcze chce zobaczyc taki zestaw jak Yamaha RX-A1060 + B&W 683 S2 + B&W 686 S2 + B&W HTM61 S2 + B&W ASW 610 + jakies sufitowki
 

Davide

Member
Słuchałem przeróżnych zestawów.Postanowiłem już co zakupie...Będzie to Denon X4300 Monitor Audio Silver 8 lub 10,Monitor Audio Silver Centre,Monitor Audio Silver FX i na sufit 4x ct265.... Postanowiłem że bedzie to system 5.1.4...Zalezy mi na tym by w suficie od razu zamontowac 4 glosniki...Subwoofer kupie z czasem...a kiedys moge sie zabawic i zmienic na system 7.1.4...Bez zabawy z sufitem.... Dziekuje wszystkim za rady... Gdy wszystko zakupie i ladnie wyremontuje wrzucę zdjęcia.Pozdrawiam wszystkich serdecznie
 
Do góry