Kino Domowe Dolby Atmos

Davide

Member
Zastanawiam sie czy pozostać juz przy tym zestawie Dali + Marantz...Czy jest sens bawienia sie w co innego.Jednak to nie jest sprzet audio.Czy jednak rozgladac sie za uzywkami czy brac inne firmy pod uwage.Dziękuje wszystkim za tak dużo rad :) Pozdrawiam Serdecznie
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Co masz na myśli?
Jednak to nie jest sprzet audio.
Kupno używek pozwoli Ci cieszyć się sprzętem wyższej klasy w tym samym budżecie co za nowe, ale niższe modele. Zazwyczaj cena jest o połowę niższa niż za nowe. Jeśli zajrzysz na zagrniczne portale aukcyjne to można złapać i lepsze okazje. Niektóre, kultowe modele trzymają cenę nawet przez kilka dobrych lat.
Hobby audio jest w miarę bezpieczne jeśli chodzi o używki. Większość takich sprzętów; kolumn czy elektroniki stoi w pokojach i się kurzy. Jeśli właścicielem nie był typowy dres, który nadwyrężał nie tylko uszy sąsiadów ale i sprzęt, nie przenosił sprzętów na imprezy, to można spokojnie brać. Po rozmowie czy nawet wymianie kilku email zorientujesz się, czy masz do czynienia z człowiekiem na poziomie czy z przerośniętą gimbazą. Wtedy nie ma się co obawiać suchych czy przepalonych kondensatorów, itp.
Owszem, czasem zdarzają się drobne otarcia lakieru, ale nawet jeśli to są one mało znaczące lub nawet w mało widocznych miejscach. W większości przypadków jednak sprzęty sa jak po wyjęciu z opakowania.
Wg mnie powinieneś pomyśleć o osobny zestawie stereo spiętym z kinem (Pre Out). Większość tak ma. Jest to co raz bardziej popularne rozwiązanie, bezkompromisowe oraz niezmiernie wygodne
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie zawodowego śpiewaka nie zadowoli amplituner kinowy Onkyo oraz Klipsch do słuchania muzyki. Owszem zgodzę się, że do filmów to zestaw super, ale jak to mówią, jeśli coś jest dobre w stereo to i w kinie da radę. Odwrotnie już niekoniecznie ;)
Pokój 16-18m2 prostokątny…Interesuje mnie Dolby Atmos..Myślałem o 5.1.2 lecz zastanawiam się czy nie lepsze będzie 5.1.4 czy w ogóle jest sens przy takim nie dużym metrażu..
mam podobny metraż i "upchnąłem" 7.1.4
5.1 vs 7.1 to spora różnica na plus.
Atmos x.x.2 vs x.x.4 to lepsza separacja efektów sufitowych (dochodzi przód i tył)
może i nawet Dali Fazon z frontami f5
Fazonami daj sobie spokój, do muzyki słabe
Zensory bardziej mi sie podobają bo są błyszczące.
Tylko pamiętaj, że Zensory są błyszczące tylko z frontu i nie jest to lakier a plastik. Boki i reszta ścian to już mat, nawet te białe są matowe. Wygląda to dość..."plastikowo"
 
Ostatnia edycja:

Davide

Member
Dziękuje bardzo Panie Krzysztofie za tak liczne odpowiedzi..Zensory myslalem,że są całe w Piano Black,a ten plastik mnie teraz odstraszył...Zastanawiałem się również nad Zestawem zbudowanym z Focal Chorus Czyli na przód Focal Chorus 726,Centralny Focal Chorus CC700,Na Boki Focal CHorus SR 700,na Tył FOcal Chorus 706,SUb 300p, a w sufit FOcal Custom IC 108.DO tego jakis amplituner... Wszyscy polecaja Onkyo i Klipsch.Ogolnie chce tylko kino domowe...Stereo chce w innym pokoju za pare lat rozmyslajac nad GRamofonem Block PS-100,Kolumnach Sonus Faber Venere 3.0 i wzmacniaczu Anthem 225.
 

Davide

Member
I takie ostatnie pytanie na jakich zagranicznych stronach mogę znaleźć sprzęt i na jakie Firmy i Modele zwracać uwagę
 

Davide

Member
A jak Kolega Wyzej wspomina Klipsch to bydować Onkyo TX-NR3030 + Fronty Rp-280f + Center RP-450C + 4x 250S + R-115SW + jakies sufitowki czy to za mocny sprzet na 22m i lepiej złozyć Onkyo TX-NR3030 + Fronty RP-260F,Center RP-440C,4x RP-240s +R-110SW + na sufit 4x Klipsch CDT - 3650 - C II....Dziękuje i już nie męczę:)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Zależy od zasobności portfela i adaptacji akustycznej .
Onkyo RZ 3000 i Klipsch SET 280 , 450 i duże sourand bipole , dipole , 4 sufitowe i 2 X sub ( np Velodyne 12-15" ) .

W kinie dynamiki i mocy nie zabraknie .

Mam Klipsch RS 52II , SW 115 oraz Magnat IC 62 , RF 62II , RC 62II i jest miodzio na 24m2 . Onkyo RZ 900 . Za rzadko oglądam filmy , aby brnąc w procesory i koncówki mocy .
Taki zestaw wystarczy , aby miło spędzić 2-2.5 h przed ekranem .
 

Davide

Member
ok dziękuje bardzo...Muszę gdzies klipsch'ów posłuchac ponieważ wszyscy je zachwalają,a zestaw myślę że taki był by dobry

Onkyo TX-NR3030 - amplituner

2x Klipsch RP-280F - fronty
4xKlipsch RP-250S-boki - tył
4xKlipsch CDT-5800-C II - sufit
Klipsch RP-450C - centralny
Klipsch R-115SW- subwoofer


Na dzień dzisiejszy jestem spełniony dzięki waszym odpowiedzią i jeszcze raz wszystkim dziękuje i napewno przed zakupem poradzę się ostatni raz...Dziękuje bardzo i wszystkich życzliwych kolegów z tego forum serdecznie pozdrawiam
 

Rafal7

Banned
Zestaw bardzo dobry, z tym że, nie wiem czy potrzebujesz aż takich dużych frontow na taki metraż.
 

lobos

New member
Bez reklam
Davide, świetny amplituner wygrałeś :eek:k:
Co do Klipsch to w filmach będzie bomba w przenośni i dosłownie ;-)
Taki zestaw rozsadzi Ci pokój! :p Jeszcze jak ładnie to wszystko "wkomponujesz" to będzie super oglądanie :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dziękuje bardzo Panie Krzysztofie za tak liczne odpowiedzi.
Nie ma za co Panie Davide :D
Nie doczytałem, że tylko do kina ;) To chyba jak piszą koledzy, Onkyo z Klipschem da radę ;)
Choć Focale tez złe nie będą, tym bardziej, ze we Francji mogą być tańsze.
PS. Potrzebujesz do Paryza czy Szczecina? Śpiewasz w Paryskiej Operze? Pewnie u Warlikowskiego? :)
 
Ostatnia edycja:

Davide

Member
No jeszcze w Paryżu nie śpiewam;) Mysle ze Gdybym śpiewał to bym na sprzęt nie musiał odkładać tak długo ;) Widze ze w Szczecinie jest sklep który posiada duzo sprzętu klipsch wiec zapewne odwiedzę ten salon.Bardzo dziekuje wszystkim za rady i pozdrawiam serdecznie :)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Nie jestempewien , czy Onkyo 3030 ma Atmosa z sufitu :( Dopytaj , doczytaj :)
Głośniki pierwsza klasa do KD .
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
O.K , ma Atmos sufitowy , ale nie ma wsparcia dla DTS X :(
Czekaj na nowe modele jak chcesz mieć rozwojowy AVR
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Chodzi o DTS:X. ;)
A najlepiej, niech sobie Kolega poczyta TO. Warto się z tym zaznajomić.
 
Ostatnia edycja:

Davide

Member
Dziekuje bardzo ;) a zastanawiam sie tez montować w sufit 4xKlipsch CDT-5800-C II czy zamontować rownież 4xKlipsch RP-250S takie jak z tylu i po bokach
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
takie "dipole" ta raczej poprawnie stosuje się na bokach, bo z tyłu raczej zwykłe kierunkowe monitorki. Wszystko to "raczej", jakiejś sztywnej zasady tu chyba nie ma, ale biorąc pod uwagę poprawny układ, czyli, że siedzisz na kanapie mniej więcej po środku pomieszczenia i z tyłu masz miejsce, oraz nie masz zbyt wielkiego pomieszczenia, to z tyłu rozstawiasz tylne głośniki w miarę szeroko. Taki dipol w tym przypadku grałby jedną stroną w boczne ściany. Natomiast jeśli zastosujesz go jako boczny głośnik ma to większy sens, głośnik nie strzela w tylną ani przednią ścianę, a ładnie wydłuża scenę efektów. Wszystko to pod warunkiem, że kanapa nie jest przyklejona do tylnej ściany. Inaczej 7.1 większego sensu nie ma.
 
Ostatnia edycja:
Do góry