Kino domowe do 9tys

Tvmania

New member
Bez reklam
A jaki musi być ampli żeby obsługiwał 7.1.4?
Interesuje mnie tylko denon, martanz, onkyo podajcie modele?
I jaki zestaw głośników żeby miał dodatkowe głośniki na suficie i czy do pokoju 20m2 nie będzie za dużo tego proszę i pomoc podobają mi się głośniki bo byłem na odsłuchu dali 7 zensor i klipsch-reference 28.
Jaka cena takiego zestawu 7.1.4? Glosniki +sub
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Kolego, nie obraź się, ale zadajesz bardzo dużo pytań. Jak dostaniesz odpowiedzi to pojawiają się kolejne pytania i tak w kółko. Większość tych informacje możesz spokojnie znaleźć sobie w internecie oraz każdym sklepie audio.

Nikt za Ciebie nie dokona wyboru - musisz sam wiedzieć czego oczekujesz. Ale patrząc na to, iż chcesz budować coraz większy system to już budżet 9 tys wydaje się trochę za mały.

A co do systemu 7.1.4 musisz celować we flagowe produkty wspomnianych producentów. A to pewnie za sam ampli wyjdzie może z 50% budżetu.
 

Manky

New member
kolego, zamów sobie w salonie w którym byłes na odsłuchu budowę kina domowego, przyjadą, obejrzą, doradzą i nie będziesz miał wątpliwości, żonka wszystko za ciebie bo chyba tego oczekujesz :)
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Sebak to jak we flagowe produkty a mam 9 tys to ile musiałbym dołożyć kasy tak szczerze na dobry sprzęt 7.1.4 tak szczerze zastanowię się nad kredytem?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy systemie 7.1.4 musisz zapewnić sobie dodatkowy wzmacniacz/końcówkę do napędzenia dodatkowej pary na suficie. Ampli owszem, obsłuży 11.1 (czyli. w tym wypadku 7.1.4), ale nie zasili wszystkich sam. Do tego potrzebujesz wspomniany wzmacniacz.
Zastanów się czy oby na pewno chcesz 7.1.4, a nie 7.1.2.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
A 7.1.2 tez może być jeśli będę zadolwony i ile będę. Musiał dołożyć pieniążków? A ile jeśli był by taki zestaw 7.1.4? Wiecie sprzęt na kilka lat więc jak robić to porządnie a nie Lipton.
 

Ramlesa

New member
Tak czytam i ten temat to fake.
Pytania brzmią jak badanie rynku.
Piszesz że byłeś na odsłuchu i to nie byle jakiego sprzętu, a zadajesz pytania mega lamiarskie. Pogadaj z sprzedawcami w "normalnym" salonie wszystko ci wytłumaczą, wiedzę uzupełnij w necie i na forum.
Pytanie o kasę - przy 7.1.2 ok 30 tyś. I to nie za hamerykę. Tylko po co do 20 m2 jak to nie typowy pokój kinowy?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Tak czytam i ten temat to fake.
Pytania brzmią jak badanie rynku.
Piszesz że byłeś na odsłuchu i to nie byle jakiego sprzętu, a zadajesz pytania mega lamiarskie. Pogadaj z sprzedawcami w "normalnym" salonie wszystko ci wytłumaczą, wiedzę uzupełnij w necie i na forum.
Pytanie o kasę - przy 7.1.2 ok 30 tyś. I to nie za hamerykę. Tylko po co do 20 m2 jak to nie typowy pokój kinowy?

Lub przerost formy nad treścią.
Sam się zastanawiam nad mniejszymi niż zakładałem głośnikami , żeby jakość tzn precyzja , naturalność itp wydobywała się z głośników. Co więcej 20m i kino to z reguły wystarczają Ampli do 3/4 tys + dobre 5.0 i kiedyś używany wzmak z Main in do tego SUB.

@ TV Mania - jaki chcesz osiągnąć efekt, jakie brzmienie ci się spodobało na odsłuchach?
Bez takich informacji to trochę strzelanie na oślep a może to a może tamto a efekt końcowy i tak będzie mizerny.

PZDR
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spokojnie.
Do 20m2 bez problemu system oparty na Atmosie.
Proponuję uderzyć na prezentację, ew. poczekać na AS, być może będzie salka i każdy będzie się mógł przekonać, pod warunkiem, że ktoś pomyśli i dobierze materiały z efektem "wow", bo tylko te są potem opisywane na forach, a wbrew pozorom nie chodzi tylko i wyłącznie o przelatujący przysłowiowy samolot nad głową, a o uzupełnienie sceny, czy też "dziury" nad głowami.
Wyliczmy bardzo przyzwoity zestaw na warunki domowe,
Ampli (np.) SR7009 5tys.
Wzmacniacz/Końcówka 3tys.
Zestaw kolumn 7.1 10tyś (spokojnie można taniej)
Subwoofer 3tyś
Sufitowe (liczmy pare) 2tyś.
Daje nam to 23k, a efekt końcowy (o ile ktoś wie co z tym zrobić) będzie o wiele lepszy jak przy zestawie 5.1
 
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
Dodaj do tego projekcje i ekran na przyzwoitym poziomie i wychodzi prawie 40 tys. Bo gdybym miał się bawić w Atmosa, to nie oglądałbym filmów na tv. Chyba że na jakimś ponad 100 calowym :D
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nikt nie mówił, że kino domowe to tania zabawa...;-) Gorzej jest jeszcze jak się złapie króliczka to już można ostro popłynąć....;-)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ja bym mocno sie zastanowil nad taka kwota, czasem roznice moga byc niewielkiena koszt sprzetu ogromny. Warto dobrze sprecyzowac czego sie potrzebuje, co mozna osiagnac do konkretnego pulapu cenowego itp

Szkoda wydawac kasy przez gdybanie
 

venom200

Member
Ja miałem wcześniej u siebie7.1 potem9.1 teraz mam onkyo z 5.1.2 i jest najlepiej w moim odczuciu i nie tylko moim.
W zupełności wystarczy 7.1.2
 
Do góry