Kino domowe do 9tys

Bipo

Active member
Bez reklam
:) taka mała czcionka, a wprawne oko wszystko wypatrzy :)
Czytacie te stopki? :)
Faktycznie, u mnie 7.1 zagościło już kilka m-cy temu, lecz dodatkowa para była zapożyczona ze starego plastikowego kina. Już wtedy efekty były zauważalne i to nie jakieś tam lekko, ale faktycznie pełną gębą. Kilka dni temu dojechały w końcu takie z zestawu, dorobiłem statywy i śmiga aż miło ;)

Czytamy, czytamy dlatego musisz uaktualnić fotki w swojej galerii tak samo jak Armanig....:p ;-) bo co się tam wejdzie to nie ma tych najnowszych...;-)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dzięki wielkie lobos dałeś mega cenne porady dziękuję ślicznie ci�� a czy jbl 290 zagra dobrze z denonem x3100? Co do jbl 290 da rade jak coś bo pokój nie będzie zagracony tylko będzie elegancko skromnie.
Studio 290 spokojnie sobie poradzą, ampli przyda się coś mocniejszego one sporo wytrzymują i to lubią :)
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Blackninja mówisz ze denon będzie x3100 za słaby na jbl 290? To jaki doradzisz? A z jaki ampli będzie Kozak podobają mi się wygląd owo najbardziej denon, Pioneer, harman ale tak jak napisałem 70% filmy, muzyka30% a reszta ps4
 

lobos

New member
Bez reklam
Blackninja mówisz ze denon będzie x3100 za słaby na jbl 290? To jaki doradzisz? A z jaki ampli będzie Kozak podobają mi się wygląd owo najbardziej denon, Pioneer, harman ale tak jak napisałem 70% filmy, muzyka30% a reszta ps4
Spokojnie... X3100 będzie dobry. Posłuchaj jeszcze JBL 290 z Onkyo 838.
Jest mocniejszy od Denona a jak w większości do kina to bardzo dobra opcja.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
A denonx4100? A jaki ampli polecacie do 4300zl z denon, Pioneer, harman.? Onkyo 838 nie podoba mi się i czy będą mocniejsze od onkyo?
 
Ostatnia edycja:

Manky

New member
Będzie lepszy niż 3100 a czy lepszy niż 838 to musisz sam zdecydować po odsłuchu które brzmienie bardziej pasuje tobie
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czytamy, czytamy dlatego musisz uaktualnić fotki w swojej galerii tak samo jak Armanig....:p ;-) bo co się tam wejdzie to nie ma tych najnowszych...;-)
Będą, tylko trochę zalatany jestem. Kilka dni temu wróciłem z kilkudniowego urlopu bez kabla do lustrzanki, a nie mam czytnika kart Compact Flash, więc trochę to potrwa.
 

Manky

New member
Masz już polecone modele, masz polecone miejsca. Idź i posłuchaj. Naprawdę uważasz ze ktoś kupi za ciebie tak żebyś był zadowolony? Serio polecanie w ciemno jest bez sensu jeśli nie masz żadnego punktu odniesienia, sporo porad, modeli i zestawów juz padło, po prostu posłuchaj.
 

lobos

New member
Bez reklam
Masz już polecone modele, masz polecone miejsca. Idź i posłuchaj. Naprawdę uważasz ze ktoś kupi za ciebie tak żebyś był zadowolony? Serio polecanie w ciemno jest bez sensu jeśli nie masz żadnego punktu odniesienia, sporo porad, modeli i zestawów juz padło, po prostu posłuchaj.
Racja Kolego! Popieram w całej rozciągłości Twojej wypowiedzi ;-)
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie wiec tak odsłuchania dali z onkyo TX-NR838 i denon x4100 wygral denon a kolumny dali zensor 7 subufer velodyne eq-max 12 wiec jest kozacko.
Mam takie pytanko nie było w sklepie głośników takiej marki klipsch Reference jedna kolumna kosztuje 2499zl mają takie kolor membrany miedziany strasznie one podobają mi się a jak grają bo nie było na sklepie?
I teraz tak mam do was ostatnie pytanko szczere i proszę o pomoc i szczerość odpowiedz wiec tak mam na tv 13tys i na sprzęt 10tys kino. Mój pokój ma 20m2 wiec czy tv sony 75 w855c nie będzie za duży do pokoju stołowego czy wziąść wersje 65 i resztę dołożyć jeszcze do lepszego kina domowego?
65 kosztuje 7300
75 kosztuje 12800
Na sprzęt kina chce dać 9tys +mogę dołożyć 1000zl
Jeśli kupie 65tv to wtedy na kino będę mógł wydac dużo więcej 5500 będę mógł dołożyć z tego tv 75 w zamian na 65.
Prosze was o rady 75czy65 i dokłada ko i wydanie 15500zl na kino czy 75 i 10tys na kino? Pamiętajcie że metraż 20m2
Osobiście wolę 75tv i kino domowe za10 ale chcę posłuchać waszych opinie i rad na temat tego tv czy nie będzie za duży do pokoju 20m2.
Dziękuję za pomoc wam i z góry proszę o rady was szczere i jak z prądem takiej wielkiej besti?
I dajcie znać o tych głośnikach klipsch? Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
KD to nie tylko audio, a także wizja. Stosunek jest 50 do 50.
Różnica w odbiorze wrażeń pomiędzy 65" a 75" jest duża i piszę Ci to jako praktyk, w przeciwieństwie do wielu innych mówców.

Jeżeli nie planujesz w przyszłości projektora (najlepszy pomysł), to zdecydowanie inwestuj w większy tv.
Pamiętaj też, że tv nie zmieniasz co kwartał i jest to inwestycja przynajmniej na te kilka lat. Amplituner, sub czy też nawet fronty o wiele łatwiej odsprzedać czy wymienić. Wielkość pomieszczenia nie ma specjalnie znaczenia, ważna jest odległość, więc jeżeli masz przynajmniej te 3m to 75" spełni Twoje oczekiwania, przynajmniej do czasu jak nie zasmakujesz tego co może dać przekątna 120".

Jeżeli nie masz wysoce wyrafinowanych oczekiwań co do audio, to w założonym budżecie z powodzeniem uzyskasz bardzo przyzwoite brzmienie, natomiast decydując się na 65" (szczególnie, że miałeś w opcji wybór 75"), to już po tygodniu przekątna będzie maleć, a gwarantuję Ci, że tak będzie.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie o co chodzi jak ampli obsługuje 5.1,7.1 lub 5.1.2 7.1.2 lub 9.1.2. 11.1.2 może mi ktoś to wyjaśnić bo nie czaje i nie rozumiem?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Są to systemu dźwięku - 5.1 i 7.1 najczęsciej spotykane.
5.1 - 2 frony, 2 surroundy, central + sub
7.1 - 2 fronty, 2 surroundy, 2 backsurround + sub
Systemy 9.1 czy 11.1 są to systemy wyposażone w wiekszą ilość...
5.1.2 - system dźwięku 5.1 tylko dodatkowo dwa głośniki sufitowe - tzw. ATMOS. itd...
 
Ostatnia edycja:
Do góry