kino domowe 5.0-5.1 - do 5k zł

mors111

Active member
Bez reklam
słaby układ pomieszczenia ( teraz cofnąłem się do pierwszego posta ) co jak co jak bym zrobił tak jak napisałem , tylko ta kanapa nie będzie pasować , przydała by się w drugą stronę ustawić , to że tylne będą nad głową moim zdaniem nie zaszkodzi

kolumny masz fajne , amplituner też , szkoda że przy takim ustawieniu nie możesz tego wykorzystać , fronty masz ustawione na full band ?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ja też bym zmienił układ - TV naprzeciwko kanapy z głośnikami i zobaczysz jaka będzie różnica - kanapa pod okno a sprzęt koło drzwi.
Wygłuszenie pomieszczenia kolejna rzecz : daj na sciany/skosy maty piankowe , na podłogę pod stolik gruby dywan, w narożniki pułapki basowe - na bank będzie lepiej.
Satelity jak będą po bokach kanapy to się nic nie stanie.
Poprzestawiaj, pokombinuj - zobaczysz że efekt będzie bo to dobre kolumny i ampli.

Jeszcze jedno : bardzo upchales i centrala i ampli w tej szafce - nie mają czym oddychać !

Nie podałeś jeszcze wymiarów po podłodze pomieszczenia - po przedstawieniu jak daleko będzie miejsce odsłuchowe do frontów ?
Czarne fajne ale białe ładniejsze te Pylonki :D
 
Ostatnia edycja:

skizzo

New member
@mors111

Fronty na full band



Co do zmiany ustawien głośników i TV to jest jeszcze taka kwestia, że miejsce zaznaczone krzyżykiem to jest zejście schodami na poziom niżej. Przez co ustawienie kolumn i TV przy oknie naprzeciwko kanapy jest na tyle problematyczne, że wtedy zaraz przy wejściu ustawiam kolumny bokiem do schodów, co słabo będzie wyglądać i ograniczać optycznie przestrzeń.

f64fed16d1602.jpg


@Ataszek
Co do upchania ampli i głośnika to się zgadzam, jak kupowałem meble to spr. czy się wszystko zmieści i byłem zadowolony że się wciśnie. Ale dopiero później w instrukcji ampli przeczytalem ze powinien mieć wiecej miejsca i w sumie podobnie z głośnikiem. Szafka z tylu jet otwarta, tz. nie zabita żadną płytą więc teoretycznie trochę powietrza wpada też od tyłu. Zastanawiam się nad przeniesieniem Ampli na szafkę (tak jak telewizor) i postawić go za TV.

Co do wielkości pomieszczenia to szerokość około 3,1m. Wiec zmieniając ustawienia głośników do frontów myślę że byłoby około 2m albo i mniej (kolumny są dosyć głębokie, kanapa też trochę miejsca zajmuje)

Co do proponowanych przez Was ustawień głośników zastanawiam się ciągle na głosniki surround bo wtedy byłyby one zaraz nad kanapą. Teoretycznie obok głowy, więc głośnik powinien być wtedy zwrócony w stronę TV (zielona strzalka po lewo) czy trochę w stronę głowy (zielona strzalka po prawo)?

Niestety wszystko to kwestia pewnych kompromisów, pomieszczenie, układ głosników i funkcjonalność (to jest równie salon nie tylko miejsce do filmów i muzyki ;) ) Dlatego też zastanawiałem się nad tym wygłuszeniu jakimś, że może to będzie jakiś kompromis, który będzie w stanie jeszcze trochę poprawić dzwięk ;)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Moja propozycja jest taka jak napisałem : kanapa pod okno , TV na ścianę (wieszak) koło drzwi, sprzęt na szafkę RTV wyłożyć zarówno ampli jaka i central, tylne po bokach kanapy zwrócone do miejsca odsłuchu i wtedy kalibracja.
Nieprawda że od kolumn będzie tylko 2m do odsłuchu - rozkładając je max. po szerokości robi się min. 3m do odsłuchu a to już dobrze i w zupełności wystarczy - idealne rozłożenie to takie aby miejsce odsłuchowe i kolumny tworzyły trójkąt równoboczny.
 

skizzo

New member
przestawione frony i centralny. Srednie i wysokie tony wydają się grać fajniej. W takiej konfiguracji jak teraz jednak bas jest męczący i dudniący. Wynika to pewnie z tego że w tej części pokoju teraz prawie nic nie ma i dzwiek idzie na sciane i kanape, wczesniej szedl w kierunku całego pokoju.

4d1f49bcad2ce.jpg


Odległość od głośników to 2,6m. Wizualnie jednak jest chyba gorzej bo pozostaje pusta przestrzeń pod skosem, która wcześniej była zastawiona właśnie szafką i TV. W takiej konfiguracji jak teraz jednak wygodniej by się oglądało filmy.
 
Do góry