kino domowe 5.0-5.1 - do 5k zł

skizzo

New member
Hej,

Zastanawiam się nad zakupem kina domowego do salonu okolo 27m2 zestaw głowników i amplituner. Akustyka pomieszczenie pewnie nie powala bo z obu stron przy suficie są skosy

salon_7_8x3_2m.jpg



Zestaw głowników głównie do filmów i muzyki (bez wybranego gatunku). Sygnał głównie z laptopa i tv samsung 4k 6400. Na początek zastanawiam się nad zestawem 5.0 bo być może dźwięk na tyle mi się spodoba, że na początek sub-woofer nie będzie potrzebny. Raczej nie rozważam używanych podzespołów.

Co na czym mi zależy żeby zestaw grał ladnie nawet przy niewielkiej głośności. Wiele razy widziałem opinie, że niektóre zestawy grają sensownie dopiero od połowy głośności.

Co do sprzętu audio jestem zielony. To na czym teraz ogladam filmy to glosniki komputerowe 5.1 Geniusa.

Z góry dziękuje za pomoc
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tematow podobnych cala masa.

Poczytaj o onkyo 656 koszt okolo 2000zl i do tego glosniki:

Dali Zensor 7
Heco Music Style 900
Klipsch rp260
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Extra aranżacja.
Skosy trochę rozpraszają dźwięk.
A jaki masz teraz sprzęt ?
 

skizzo

New member
@lolo

Z tego co czytam to propozycje spoko tylko, że:
Z tego co widze to stereo za około 2-3 tys. + ampli 2 tys.
Ja szukalem czegoś w 5.0 do 5 tys. PLN

@ kiki
Na ten moment jest pokoj 3x3m i komputerowy zestaw Genius HF 5000 5.1 i plazma Panasonica 42 cale ;) Wiec jesli chodzi o audio to nic co mozna porównac z sensownym kinem domowym
 
Ostatnia edycja:

skizzo

New member
W pewnym salonie audio dostalem propozycje

6 000 PLN

  • Dali Zensor 7 + 1 + Vocal
  • DENON AVR-X1300
Ze wwzgledu na korzystną cene takiego zestawu zastanawiam się czy będzie to również dobra alternatywa dla onkyo?

Inna propozycja to

5 300 PLN

  • [FONT=&quot]Onkyo TX-NR656 [/FONT]
  • [FONT=&quot]STX Electrino 250/150c/150e[/FONT]
[FONT=&quot]lub

5 200 PLN
[/FONT]
  • [FONT=&quot]Onkyo TX-NR656 [/FONT]
  • [FONT=&quot]Wilson Audio Raptor 7/1/V[/FONT]
 

Drunk

New member
Bez reklam
Skoro interesuje cię 5.1 to nie ma co patrzeć na takie słabiaki jak np. x1300, które będą cienko piszczeć, tylko odpalić all i tam masz już konkretne używki w przedziale cenowym 2000~2300zł tj. NAD T757, ONKYO TX NR 828, DENON AVR 3313.
 

skizzo

New member
To jest taka różnica między Onkyo 656 (około 2200zł) a DENON AVR-X1300 (okolo 1800)? Ja niestety jestem zielony w temacie sprzetu.

Dali Zensor 7 5.0 polecalo juz kilka osób, ale odnosnie ampli nie bardzo wiem ktory bedzie ok.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Dali Zensor będą jak najbardziej OK , ale nie ze słabiakiem Denon X1300 , z Denona min. to X2... , najlepiej 3... , Onkyo juz całkiem dobrze radzi sobie do modelu 6.. ( wiadomo to nie 8.. ani RZ... ) , mocy ma zapas i to spory , w kinie świetnie sobie radzi a i w stereo po załączeniu "ulepszaczy" daje niesamowitego kopa , ale w najnowszych siedzi zasilacz 570W ( starsze 609 miały zasilacz 610W )

609 test :

https://www.soundandvision.com/cont...receiver-ht-labs-measures#M5toFubchPSdFB0M.97

:grin:
 

mors111

Active member
Bez reklam
To jest taka duza różnica między DENON AVR-X1300 (okolo 1800 zł) a Onkyo 656 (około 2100 zł)? Ja niestety jestem zielony w temacie.

Kilka osób polecalo juz Dali Zensor 7, wiec wydawalo mi sie ze kolumny powinny byc spoko, ale co do amplitunera to nie mam pojecia

edytowałeś swój post zmieniając kilka słów ?

przecież już odpisałem wyżej
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To jest taka różnica między Onkyo 656 (około 2200zł) a DENON AVR-X1300 (okolo 1800)? Ja niestety jestem zielony w temacie sprzetu.

Dali Zensor 7 5.0 polecalo juz kilka osób, ale odnosnie ampli nie bardzo wiem ktory bedzie ok.
Jest spooora. Warto dołożyć te grosze, bo nie kosztuje 2200 :)
 

skizzo

New member
Niby tak, tylko z max 5 tys. robi się już około 6,5 tys. zł. :/ Zastanawiam się na ile będę w stanie docenic takie głośniki skoro to mój perwszy sprzęt audio.

A co myślicie o Wilson Raptor 7 + Mini + Vocal? Może lepiej to połączyć z tym onkyo i zamknąc się w 5 tysiącach?
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Niby tak, tylko z max 5 tys. robi się już około 6,5 tys. zł. :/ Zastanawiam się na ile będę w stanie docenic takie głośniki skoro to mój perwszy sprzęt audio.

A co myślicie o Wilson Raptor 7 + Mini + Vocal? Może lepiej to połączyć z tym onkyo i zamknąc się w 5 tysiącach?
Jak chcesz kupić aby kupić to twoja sprawa. Co do cen napisz do BN, sprawdzony sprzedawca i ma ograniczony apetyt na marże.
 

skizzo

New member
nie wiem czy powinienem zakladać nowy temat, czy mogę ten rozwinąć.

W przypadku Onkyo 656 lub [FONT=&quot]676 (podono następca pierwszego modelu który jest coraz trudniej dostepny) jak wygląda podłączenie w sytuacji gdy zamierzam odtwarzać filmy z laptopa?


Cz wtedy onkyo podłączam do komputer (usb?) a oddzielnie telewizor do laptopa przez HDMI? To mój pierwszy zestaw kina domowego. Trochę się obawiam, żeby nie było sytuacji że wszystko zamówie, a później wyjdzie że nie da się tego sensownie wszystkiego podłaczyć lub po prostu cos nie będzie miało sensu ;)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
 
Do góry