kino domowe 5.0-5.1 - do 5k zł

skizzo

New member
Byle dzisiaj odsłuchać dali zensor 7 w stereo z onkyo 676. Kurcze, jakos mnie nie powalilo na kolana. Myślałem ze jak na co dzień mam głośniki komputerowe za 5.1 za 500 zl to bedzie przepaść. Dźwięk wydawał mi sie jakiś płytki, malo basu strasznie. Moze to kwestia ustawień? Teraz żałuję ze nie podpytałem sprzedawcy, zeby to troche podkręcić.

Pozniej mi podłączyli glosniki "Pylon" tylko w sumie nawet nie wiem jaki model. Podobno czesto porównywane z Dali Zensor 7. Wydaje mi się ze grały ciekawiej, ze dzwiek był głębszy. Ale to nie bylo coś zebym spadl z krzesła.

Dodam ze to bylo w sali odsłuchowej, a nie na hali duzego sklepu.

glosniki.jpg

jzeizm
 

mors111

Active member
Bez reklam
Pylon to bardzo dobra konstrukcja na basach Visatona

Sapphire 25 PylonSklep.pl

nisko schodzą

a grało płasko bo :

pewnie w Direct słuchałeś , a nie na podkręconym ampli ,a po podkręceniu kolumny pokazały by swoje "pazórki"

kolumny z wystawy więc tez "nie wygrzane"

sam mam Visatony ( 2 różne komplety ) i to bardzo dobre kolumny są ale niestety niedoceniane u nas
 

skizzo

New member
Pylony troche basu mialy, w Dali bardzo malo. Muszę jeszcze gdzieś się przejechać i może jeszcze raz przesłuchać te Dali (podobają mi się wizualnie) i może gdzieś gdzieś by miel ijakies JBL i Klipsch rp260( bo o nich też piszecie sporo dobrego)

Szkoda tylko, że wszystko się tak przesuwa bo miałem nadzieję że do sylwestra będę miał nowy zestaw, ale coś widzę że może być z tym ciężko
 

skizzo

New member
Dzisiaj rozmawialem z salonem w celu umówienia odsłuchu. Gdy sie dowiedzieli ze zestaw do kina domowego bo powiedzieli ze bez subwoofer'a to taki zestal Dali czy Pylon w kinie nie zagrają rewelacyjnie. Ze w ampli dzwiek tak jest dzielony ze te niskie tony sa dostosowane do glosnika niskotonowego i nie bedzie to tak dobrze przenoszone na zestaw 5.0 :/

teraz juz sam nie wiem, czy np nie lepiej poszukać tańszego zestawu ale w 5.1 Wiem ze najlepiej byloby dolożyć do glosnika niskotonowego, ale skąd na to wszystko brac ;P
 

mors111

Active member
Bez reklam
napisze tak :

mam kolumny Visatona ( pylon też ma basy Visatona )
"
jak dobrze poustawiam wszystko w amplitunerze ( ale bass i wysokie na "0" )
załączony Dynamic Equalizer + music optimizer to raz odłączyłem suba i postawiłem go na środku pokoju , czyli odłączyłem ( bo bas juz wk...iał tak moją żonę że chciała mi sprzęt w.....ć ) i różnicy za specjalnej nie miałem , bo Visatony potrafią generować ogromną ilość basu z tak niewielkich przetworników ( ja mam 1x17cm , w Pylonach masz 2x17xm )

więc albo sprzedawca ich ie słuchał bo ma marżę większą na innych kolumnach ( nawet tańszych ) , albo uznaje "markowe" kolumny ( czytaj bardziej firmowe , Dali , JBL , Magnat .... ) za lepsze

ale najważniejsza też jest akustyka pokoju , pamiętaj o tym

przy takim ustawieniu jak pokazałem żonie (bez suba ) owszem więcej basu szło na fronty , ale i ta było go bardzo dużo

dobrze poustawiasz ampli , będziesz zadowolony
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Tez pomyślałem ze to dziwne zapewne odsluchasz fronty i ampli bez kalibracji więc po co te gadki o subie odcieciach i inny pierdolach,cos tu śmierdzi 😂 .Pzdr
 

skizzo

New member
w koncu zestaw kupiony, czyli onkyo 676 i 5.0 Pylon Audio sapphire 25. Na ten moment podłączone 3.0 musze rozciągnąć jeszcze satelitki. Do kolumn frontowych kable Chord Clearway.

Niestety na ten moment zestaw ten nie zrobił na mnie super wrażenia. Muzyka w miare ok, brakuje mi głębokiego basu, przy ustawieniu na ampli bas +10 db coś tam już słychać ale nie jest to taki ladny głęboki dzwięk. Muzyka puszczana z laptopa albo radio z ampli.

Być może musze się jeszcze pobawić equalizerem w aplitunerze. W temacie sprzętu aduio jestem raczej zielony więc być może pominąłem jakieś istotne ustawienia.
 

mors111

Active member
Bez reklam
po :

1 zrób autokalibrację
2 załącz dynamic equalizer , music optimizer ( u mnie w 609 tak się to nazywa )
3 nie podbijaj basu na +10 ( wogóle tego nie ruszaj , zostaw na 0 )
4 te kolumny mają sporo basu ale potrzebują się wygrzać , daj im na to troszkę czasu i przywal trochę z mocą ale bez przesady , membranki muszą się rozruszać
5 jakość z radia jest słaba ( tez mam tak w 609 ) , z internetu na dobrych stacjach gra całkiem dynamicznie
6 samego equalizera ja nie tykam u siebie
7 Fronty daj na Full Band
8 załącz dobrą płytkę CD/BD lub też plik Flac i ciesz się dobrym dźwiękiem
 

Loney

New member
Jak będziesz odsłuchiwał na Onkyo, to powiedz, żeby włączył Ci podbicie basu, tylko nie ręcznie +/- db..
Jest taka funkcja (przynajmniej w RZ-800, w 6xx też powinna być, ale nie pamiętam teraz dokładnie jak się ona nazywała), inaczej ten amplituner nie zagra przyzwoicie muzyki..
Jak chcesz posłuchać muzy na poziomie, to leć w stereo, a kino sobie odpuść..
Istnieje jeszcze możliwość, że po prostu nie leży Ci zestawienie Zensorów z Onkyo..
Sprawdź sobie jeszcze Heco Music Style 500-możesz być bardzo milo zaskoczony :).
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak będziesz odsłuchiwał na Onkyo, to powiedz, żeby włączył Ci podbicie basu, tylko nie ręcznie +/- db..
Jest taka funkcja (przynajmniej w RZ-800, w 6xx też powinna być, ale nie pamiętam teraz dokładnie jak się ona nazywała), inaczej ten amplituner nie zagra przyzwoicie muzyki..
Jak chcesz posłuchać muzy na poziomie, to leć w stereo, a kino sobie odpuść..
Istnieje jeszcze możliwość, że po prostu nie leży Ci zestawienie Zensorów z Onkyo..
Sprawdź sobie jeszcze Heco Music Style 500-możesz być bardzo milo zaskoczony :).

Ale o czym tu mowa ????
Przecież kolega pisze że zakupił Pylony z Onkyo !

Jeśli chodzi o Pylony sapphire 25 to dobre konstrukcje (w dodatku Polskie!) a i 676 to bardzo dobry ampli ( jeśli komuś brzmienie Onkyo odpowiada).
Masz nowe kolumny które potrzebują wygrzania to jedno, zrób tak jak kolega napisał kalibrację, muza praktycznie u mnie słuchana tylko w stereo + w zależności od rodzaju i jakości nagranych płyt podbijamy to co trzeba ( tylko że ja do obsługi niskich mam sub no i inne kolumny).
Spróbuj je też odsunąć od ściany dalej + może jakaś mata tłumiąca za nimi - nie wiem jak z akustyką w pomieszczeniu ? Jak mało basu to kup suba który załatwi sprawę ale ze spokojem najpierw potestuj.
Gratulacje z zakupu !!!
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Witam następnego "kolo" , który słucha mp3 na amplitunerze KD i szuka sublimatów w stereo :) Brawo , Ty :)

Pozdrawiam
 

DrWredman

Active member
w koncu zestaw kupiony, czyli onkyo 676 i 5.0 Pylon Audio sapphire 25. Na ten moment podłączone 3.0 musze rozciągnąć jeszcze satelitki. Do kolumn frontowych kable Chord Clearway.

Niestety na ten moment zestaw ten nie zrobił na mnie super wrażenia. Muzyka w miare ok, brakuje mi głębokiego basu, przy ustawieniu na ampli bas +10 db coś tam już słychać ale nie jest to taki ladny głęboki dzwięk. Muzyka puszczana z laptopa albo radio z ampli.

Być może musze się jeszcze pobawić equalizerem w aplitunerze. W temacie sprzętu aduio jestem raczej zielony więc być może pominąłem jakieś istotne ustawienia.

kolego, zerknąłem na wizualizację Twojego salonu. Jeśli kanapa i komoda pod oknem stoją rzeczywiście tak ustawione, to wcale się nie dziwię, że zestaw nie powala. Jeden głośnik gra w bok kanapy, a drugi w bok komody. Wszystkie dźwięki się nakładają i powstaje hałas. Skosami raczej bym się tu nie przejmował.
Sprzęt rzeczywiście musi trochę sobie pograć. Zobaczysz po 2 tygodniach jak zmieni się brzmienie.
A co z akustyką? Masz jakieś zasłony, firanki, kwiatki, półki z książkami, dywan? Bo jeśli ściany są gołe to też niedobrze. Mile widziane są tu zdjęcia salonu. Wrzuć to wiele wyjaśni.
Nie znam brzmienia Twoich kolumn, ale w Kinie Onkyo powinno zagrać jak należy. Jeśli chodzi o stereo, kopara nie opadnie bo to raczej model budżetowy. Miałem 646 a teraz mam 810, różnica jest kolosalna.
Jeśli nie masz muzyki w Hi-Res, zapuść coś ze Spotify Premium albo Tidal Hi-Fi/Master. Powinieneś usłyszeć różnicę względem MP3rójek z laptopa.
 

Loney

New member
Ale o czym tu mowa ????
Przecież kolega pisze że zakupił Pylony z Onkyo !

Jeśli chodzi o Pylony sapphire 25 to dobre konstrukcje (w dodatku Polskie!) a i 676 to bardzo dobry ampli ( jeśli komuś brzmienie Onkyo odpowiada).
Masz nowe kolumny które potrzebują wygrzania to jedno, zrób tak jak kolega napisał kalibrację, muza praktycznie u mnie słuchana tylko w stereo + w zależności od rodzaju i jakości nagranych płyt podbijamy to co trzeba ( tylko że ja do obsługi niskich mam sub no i inne kolumny).
Spróbuj je też odsunąć od ściany dalej + może jakaś mata tłumiąca za nimi - nie wiem jak z akustyką w pomieszczeniu ? Jak mało basu to kup suba który załatwi sprawę ale ze spokojem najpierw potestuj.
Gratulacje z zakupu !!!

Czytałem na szybko i zrozumiałem , że jest dopiero przy wyborze. Olejcie ten wpis w takim razie :)
 

skizzo

New member
Zestaw trochę się rozegrał. Trochę zabawy z ustawieniami amplitunera, trochę ze źródłem dzwięku, troche zmiany w salonie (wywalenie szafki ;) )

Może jednak macie jakieś pomysły jak lepiej rozmieścić głośniki?

96a7ff840d09c.jpg

9a6a713152dcc.jpg


Centralny
Mam wrażenie że centralny sporo traci, że względu że jest tak nisko ustawiony i stolik blokuje dzwięki. Nie bardzo wiem co z tym zrobić. Może pokombinować, żeby umieścić go nad TV? ale mam wrażenie, że wtedy będzie za wysoko.


Fronty
Dodatkowo prawy fron gra trochęw kanapę, ale z tym chyba już nic nie zrobie. Odsunąłem kanapę, żeby nie była blisko głośnika. Ewentualnie mogę ją odsunąć jeszcze z 20cm, ale nie wiem czy to będzie miało jakiś istotny wpływ. Ewentualnei mogę głośnik przysunąć bliżej tylnej ściany, aby odległość front-glosnik się zwiększyla. Ale czy wted dzwięk nie będzie się odbijał od ściany?

Akustyka pomieszczenia

Zastanawiam się czy na tylnej ściany (ta niska scianka pod skosem) nie przymocować jakiś mam wygłuszających. Myślicie, że takie działanie może poprawić akustykę pomieszczenia? Bo rozumiem, że wtedy dzwięk będzie się mniej odbijał od ścian i powinno być trochę lepiej?
 

mors111

Active member
Bez reklam
te skosy na pewno nie pomagają

jak ty oglądasz filmy na tej kanapie ? bokiem :?:

dla mnie lepiej jakby kolumny stały na przeciwko kanapy i tam też TV
 

skizzo

New member
Generalnie ogladam na leżąco, czasem bokiem. Jeśli bym postawił tak jak piszesz to głosniki surround musialbym postawic zaraz nad glową. W pierwszym poscie tego tematu jest rozklad pomieszczenia.
 
Do góry