KD-75XH9096 - zawiechy i samoczynne wyłączanie

Michu30

New member
Tv ma dwa wejścia hdmi2.1 tymi wejściami są wejścia hdmi nr 3 oraz 4 i pod te należy podpinać konsole nowej generacji lub pc z kartami graficznymi obsługującymi wejścia hdmi2.1
 
Ostatnia edycja:

Michu30

New member
Ja swój kupowałem w Media Expert ale pierwszy egzemplarz trafił się wadliwy i mi wymienili na drugi i w tym drugim już nie mam żadnych problemów a tym bardziej problemów z zawieszaniem się i resetowaniem tv. Ba ten drugi wydaje się być nawet lepszy od pierwszego bo nawet rogi w matrycy nie są aż tak bardzo przyciemnione jeśli chodzi o podświetlenie, w pierwszym egzemplarzu było to bardziej widać. A i kolory są takie jakby ostrzejsze. No jak na razie jestem zadowolony z tv. Martwi mnie tylko jak to będzie współgrało z ps5 po hdmi2.1 czy nie będzie problemu z ostrością obrazu.
 
Ostatnia edycja:

smaskenss

New member
Witam po raz kolejny,
65XH9005 - dalsze problemy z resetowaniem TV po wykonaniu twardego resetu i przywróceniu do ustawień fabrycznych. Dodatkowo TV czasem traci dźwięk i kilkanaście sekund nic nie słychać, konieczne przełączenie z TV na android lub na odwrót.
Po ostatniej aktualizacji (kilka tygodni temu) występuje problem z wyszukiwaniem głosowym, na początku wyszukiwanie głosowe działało na pełnym zakresie (netfilx, canal+, HBO, youtube), obecnie wyszukiwanie głosowe działa tylko i wyłącznie na jednej z platform. Aby wyszukać coś głosowo na youtube muszę wejść konkretnie w youtube. Zaczyna mnie to już mocno "wkuwriać".
Ach i jeszcze jedno, samoczynnie przestawia mi ustawienia trybu obrazu na ustawieniach "własne"!
TV z 09.2020
 

Petru23

Banned
Naprawdę aż tak dobrze odbierasz jakość obrazu? Powiem szczerze ze wole oglądać ma swojej starej plazmie, bardziej mi pasuje. Być może jest to kwestia przyzwyczajenia oka, nie mniej jednak spodziewałem się czegoś lepszego. Z drugiej strony widac niska jakość kanałów nadawanych na popularnych platformach.

a jakie masz źródło programów TV? Z dekodera jakiegoś masz podłączone hdmi czy masz sygnał bezpośrednio wpięty w TV?
 

Ampersand

New member
Co do restartów to wyłączenie rs232 podobno pomaga (external inputs > advanced), tak piszą za granicą. Dodatkowo gdzieś tam przestawiają funkcję IP Control (czy jakoś tak) na simple chyba. Nie pamiętam, piszę z głowy.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam po raz kolejny,
65XH9005 - dalsze problemy z resetowaniem TV po wykonaniu twardego resetu i przywróceniu do ustawień fabrycznych. Dodatkowo TV czasem traci dźwięk i kilkanaście sekund nic nie słychać, konieczne przełączenie z TV na android lub na odwrót.
Po ostatniej aktualizacji (kilka tygodni temu) występuje problem z wyszukiwaniem głosowym, na początku wyszukiwanie głosowe działało na pełnym zakresie (netfilx, canal+, HBO, youtube), obecnie wyszukiwanie głosowe działa tylko i wyłącznie na jednej z platform. Aby wyszukać coś głosowo na youtube muszę wejść konkretnie w youtube. Zaczyna mnie to już mocno "wkuwriać".
Ach i jeszcze jedno, samoczynnie przestawia mi ustawienia trybu obrazu na ustawieniach "własne"!
TV z 09.2020

Reklamacja i o czym tutaj dyskutować , twój tv ma problem z oprogramowaniem albo wsad jest uszkodzony albo nand kość ma wadę . Wgraj na nowo oprogramowanie pobierz z neta i będzie wiadomo
 

Michu30

New member
Oddaj tv i po problemie! Kurde naprodukowali badziewia i opychają ludziom. TV uszkodzony. Ja w sklepie dostałem też 2 egzemplarz, który na razie działa dobrze. Ale kto to wie co to będzie po jakimś czasie używania.
 

fikol123

New member
A czy ktoś z was ma podpięty soundbard do HDMI ARC? Ja użytkuję ten telewizor dopiero od dzisiaj i po podpięciu soundbara (samsung) zawiesza się suwak po zmianie głośności - tj. na soundbarze widzę kolejne zwiększenia głośności, a suwak na telewizorze zacina się np. na 5, a na soundbarze mam już 4. Muszę odczekać aż pasek głośności na telewizorze zniknie, dokonać kolejnej zmiany i widzę poprzednią wartość zamiast nowej.
 

owsiaklg

New member
Posiadam ten tv już 2 tygodnie, jeszcze nie miałem żadnej zwiechy wszystko chodzi płynie, Xbox Series X działa super lecz miałem problem żeby uzyskać 120 hz przez wi fi pokazywało ze tv ma najnowsze oprogramowanie, a co się okazało było nowsze które wgrałem z pena, jedynie cena strasznie spadała zakupiłem 8499 zł po tygodniu miał być montaż a tv staniał do 7999 zł wiec odstąpiłem od umowy i ponownie złożyłem wniosek teraz to juz kosztuje 6800 zł :((
 

Saragas

New member
Witam Panowie,

U mnie występuje dokładnie ten sam problem w KD 75XH9096. Kiki mógłbyś powiedzieć jak dokładnie wykonać ten twardy reset?

Dodatkowo u mnie występuje migotanie obrazu. Pasek w 1/3 wysokości podczas oglądania, mruganie od czasu do czasu. Postaram się nagrać i wysłać jak to wyglada. Ktoś z Was miał może podobny problem? Tv kupiony tydzień temu w Sony centre.
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
jestem przerażony co sie dzieje z tym modelem Sony, mialem sobie kupic 85 cali, ale chyba sie wstrzymam :(


Niedopracowane nowe dziecko. Za szybko wypuscili nowy procesor na rynek bez dluzszych testow. Po nowej aktualizacji u mnie wraca do normy, wiec tak szybko sie nie zrażaj. Radze jeszcze chwile poczekac z kupnem az go dopracuja ale zupelnie nie przekreslalbym serii 9.
 

Saragas

New member
Niedopracowane nowe dziecko. Za szybko wypuscili nowy procesor na rynek bez dluzszych testow. Po nowej aktualizacji u mnie wraca do normy, wiec tak szybko sie nie zrażaj. Radze jeszcze chwile poczekac z kupnem az go dopracuja ale zupelnie nie przekreslalbym serii 9.

A kiedy miałeś aktualizacje?

Nie skreślałbym tak szybko bo TV daje super obraz. Co ciekawe problemu z miganiem nie występują podczas oglądania Netflixa czy HBO go. Granie na Xbox series x to czysta przyjemność. Z zawieszeniem miałem okazje się zetknąć 2-3 razy wiec do przeżycia ale migotanie paska jest uciążliwe przy oglądaniu zwykłej tv.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
A kiedy miałeś aktualizacje?

Nie skreślałbym tak szybko bo TV daje super obraz. Co ciekawe problemu z miganiem nie występują podczas oglądania Netflixa czy HBO go. Granie na Xbox series x to czysta przyjemność. Z zawieszeniem miałem okazje się zetknąć 2-3 razy wiec do przeżycia ale migotanie paska jest uciążliwe przy oglądaniu zwykłej tv.


Ostatni upgrade (v. 0394) wyszła chyba 20.11. ale musisz sciągnąć z neta bo chyba jeszcze jest nie dostępna z poziomu telewizora. Mi wgrał serwisant, ktory przyjechal bo ciagle sie skarżyłem na tv.


I tez zauważyłem, ze problemy wystepuja głównie przy oglądaniu zwykłej tv. Na YT czy NF nie miałem problemu z zawiechami i gubieniem dzwieku po 3-arc.


Pozdr.
 
Do góry