KD-75XH9096 - zawiechy i samoczynne wyłączanie

smaskenss

New member
Naprawdę aż tak dobrze odbierasz jakość obrazu? Powiem szczerze ze wole oglądać ma swojej starej plazmie, bardziej mi pasuje. Być może jest to kwestia przyzwyczajenia oka, nie mniej jednak spodziewałem się czegoś lepszego. Z drugiej strony widac niska jakość kanałów nadawanych na popularnych platformach.
 

Michu30

New member
Niska jakość kanałów to trzeba mieć pretensje do nadawców owych kanałów. Tv tylko skaluje i niektóre robią to lepiej a niektóre gorzej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zawsze przy problemach tego typu pierwsza czynność to reset telewizora, najczęściej pomaga .
 

juzeg76

Member
Naprawdę aż tak dobrze odbierasz jakość obrazu? Powiem szczerze ze wole oglądać ma swojej starej plazmie, bardziej mi pasuje. Być może jest to kwestia przyzwyczajenia oka, nie mniej jednak spodziewałem się czegoś lepszego. Z drugiej strony widac niska jakość kanałów nadawanych na popularnych platformach.

Wczoraj ogladalem o 19 mecz i studio na Polsat Sport Premium. Jak na hd rewelacja kolory kontrast czern odwzorowanie ruchu To samo na samsung q70 wyglądało blado może to kwestia ustawień. Samsung do dziś mimo wylaczonej opcji Motion plus szarpie obraz i nie idzie tego zniwelować. Na sony jest klasa... Oby się tylko nie resetował. Patrzę na forum sony ludzie mają tyle problemów z ich sprzętami że aż się wierzyć nie chce...
 

Momo707

New member
A o ilu problemach człowiek nie wie i się nie dowie . Nie każdy ma profil na forum kto go kupił. Naprawdę mnie to martwi bo miałem brać 85 calowy. Sama myśl o pakowaniu go do kartonu na wypadek awarii przyprawia mnie o mdłości. Martwe piksele itp , błędy systemu ...
 

Michu30

New member
W tv xh90 jest problem z hdmi kolejny po hdmi 2.1 4k w 120hz obraz dostaje Blur rozmazany jest ponoć. Ja sam nie mam na razie jak tego sprawdzić bo potrzebuje kabla co obsługuje hdmi 2.1. Ponoć problem występuje po podłączeniu pc z kartami graficznymi rtx3080 itp. Ciekawe jak to będzie grało z konsolami bo jak będzie lipa i u mnie też to będzie tak to tv poleci na reklamacje do producenta. Kupisz tv wydajesz kasę a ci obraz rozmazuje przy 4k 120zh jakaś parodia. Marka sony na psy zeszła. To samo z ps5 dowiedziałem się że ps5 nie obsługuje ani dolby vision w grach ani na płytach bluray oraz w aplikacjach streamingowych No parodia. Sony produkuje tv z dolby vision ale już konsola będzie bez tego dolby śmiech. Chyba zakupie Xboxa bo Xbox to wszystko ma obsługiwać.
 
Ostatnia edycja:

Momo707

New member
Pierwsze tv z hdmi 2.1 to eksperyment, dopiero drugie wersje będą ulepszone i pozbawione problemów wieku dziecięcego. Wypuścili ten model ewidentnie pod ps5 i tyle .
 

Michu30

New member
Jaki eksperyment. To LG radzi sobie bardzo dobrze już przy modelu C9 z obrazem po HDMI2.1 a Sony nie daje rady bo eksperyment? To na cholerę oni w ogolę reklamują te tv jako tv z HDMI2.1 jak to nie idzie obsłużyć z należytą jakością tego 4k120hz
 

Michu30

New member
Żeby tak do każdego problemu tworzyć każdy oddzielny wątek to by bazy danych nie starczyło na to. Jeżeli chodzi o zawieszanie się sprzętu trzeba czekać na poprawki i aktualizację systemu. I powiem ci tak jednym się zacina, jednym nie. Nie każdy egzemplarz ma takie same objawy. Nie którym tv potrafi nawet sam w nocy się włączyć tych problemów jest cała masa i jak na razie nawet oficjalny support sony nie wie co z tym fantem zrobić. Popatrz też na oficjalne forum Sony co tam się wyrabia.
 

Michu30

New member
Tak piszą o panasonicu bo moduł hdmi2.1 w tych tv xh90 właśnie jest wlutowany od firmy panasonic jak się dowiedziałem. I jest on fabrycznie już wadliwy. Jestem ciekaw ile sztuk takich poszło i z jakiego okresu produkcji. Na zagranicznych forach dużo więcej można się dowiedzieć niż na polskich stronach z podobną tematyką. Po prostu jest nie ciekawa sytuacja z tymi tv od Sony. Matryca nie wiadomo skąd brana, części gniazd hdmi brane od Panasa a reszta czyja? To mi wygląda jak produkt noname i tyle. Mało tego w komplecie do pilota dodawane są nawet baterie od panasonic. W poprzedniej bravii miałem baterie sygnowane logiem Sony, a tu moje zdziwienie jak baterie były od panasonic.
 
Ostatnia edycja:

Momo707

New member
Ja wstrzymuje zakup. Albo szukam czegoś innego , nie spodziewałem się tego po Sony. Dobrze że mamy Internet bo oplaceni recenzenci potrafią w głowie nie zły bałagan zrobić nie wspominając oczywiście o takich kwiatkach.
 

Michu30

New member
Ja się pośpieszyłem i kupiłem No a o wadzie z hdmi2.1 przeczytałem niedawno co nie znaczy że wszystkie tv posiadają taką wadę. No firma Sony chyba już się kończy to samo zaczyna być z ps5 dowiadujemy się że ps5 wiele rzeczy nie będzie obsługiwać.
 

espero

New member
Witajcie,

Ja niestety również dołączam do niezadowolonych użytkowników KD-85XH9096. Telewizor się zawiesza raz, dwa, czasem nawet trzy razy na dobę i sam resetuje. Dzieje się to zawsze w taki sam sposób - obraz stop klatka i burczący dźwięk i po kilku sekundach reset Androida.

Przywracałem ustawienia fabryczne, robiłem twardy reset, wyłączałem z gniazda na pół godziny. Zero efektu.

Nie spodziewałem się, że taka marka jak Sony może wypuścić na rynek tak niedopracowany produkt.
Telewizor kupiłem w lipcu u kikiego, jest to mój drugi egzemplarz tego modelu, pierwszy miał jeszcze inną wadę - często podczas włączania pojawiał się tylko dźwięk, bez obrazu (jakby wyłączony panel LCD, nawet bez jakiejkolwiek grafiki, napisów itp). Z radością przyjąłem informację, że sprzedawca mi go wymieni na inny egzemplarz, a tutaj okazuje się, że są kolejne problemy...

Zresztą nawiasem mówiąc pierwszemu egzemplarzowi też zdarzyło się ze 2 razy zresetować w podobny sposób. Jest to ewidentnie jakaś wada fabryczna - zapewne którejś partii sprzętu skoro nie wszyscy taki problem zgłaszają...

Co mi radzicie? co powinienem z tym zrobić? Nie wyobrażam sobie zostać z tym na wieki...

Pozdrowienia.
 
Ostatnia edycja:

Momo707

New member
Zgłoszenie i nic więcej w zasadzie . Możesz być zapewniany o aktualizacji itp żeby jakoś wybrnąć z sytuacji ale tak czy inaczej to ogromna kupa " wiodącego producenta" który nie dość że nie dopracował oprogramowania to i złożył te modele z innych ( nie koniecznie Sony jak ktoś gdzieś pisał już) . Szkoda tylko że nie mamy w Europie marek wchodzacych na rynek jak Hisence itp . Cieszę się ogromnie że nie kupiłem tego modelu Sony. Gorzej trafić nie można chyba . Producent zamiast wycofać je z rynku , robi dalej dobrą minę do złej gry i dalej go promuje na YT i wszędzie gdzie można. Niebywałe po prostu . Jeszcze nie miałem Sony ale już mi się wydaje że mieć nie będę. Płacisz ewidentnie za markę i znaczek .
 

juzeg76

Member
Ale zdaje się są przepisy jeśli serwis nie jest w stanie naprawić usterki to wymiana tv na nowy czy ewentualnie zwrot kasy. Niech potwierdzi ktoś kto siedzi w temacie gwarancji... Przecież to jest żart z ludzi...
 

Momo707

New member
Życie z problemami i stres nie jest warty zakupu. Pakowanie , odsyłanie, oczekiwanie, brak tv w tym czasie , znowu instalacja, rozpakowywanie ( to naprawdę nie jest łatwe i przyjemne przy 85 calowym bydlaku) i ponowne oczekiwanie na kolejną awarię w stresie i tak może dwa razy aż do decyzji o zwrocie masy co może łączenie trwać kilka miesięcy. Ja dziękuję, wysiadam . Nawet za 8k nie chce .
 

espero

New member
Ale jak to udowodnić w ogóle? Jeśli on się zawiesza 2-3x dziennie i uruchamia od nowa? Nagrać to jest bardzo trudno, a w zasadzie niemożliwe, bo sam moment zwiechy trwa jakieś 3s, a później uruchamia się Android. Jak zgłoszę to do serwisu jaką mam gwarancję, że nie przyjedzie facet z serwisu i nie powie: "przecież wszystko jest dobrze..."?


Chyba, że to g*** zapisuje gdzieś logi i serwisant może do nich dotrzeć...
 
Ostatnia edycja:

Michu30

New member
Ja mam egzemplarz wyprodukowany we wrześniu. Na każdym tv z tyłu jest naklejka z datą produkcji tv i u mnie tv zszedł z linii produkcyjnej 09.2020 a jak jest u was? Mój tv nie posiada wad przynajmniej nic nie zauważyłem. Tv działa szybko i się nie zacina ani nie resetuje. Jeszcze nie wiem jak z obrazem po hdmi2.1 bo nie mam jak tego na razie sprawdzić. I pewnie będę to sprawdzał dopiero jak podłączę do niego konsole nowej generacji ps5 lub Xbox series x bo tam już będzie można wyciągnąć te 4k 120hz.
 

owsiaklg

New member
Witam. Mam pytanie ile wejść hdmi 2.1 ma ten tv ? we wtorek będę miał Xboxa nowego czy hdmi 2 ma 2.1 ? czy tylko 1 port nigdzie w specyfikacji nie znalazłem jedynie 4 porty hdmi mowa o KD-75XH9096
 
Do góry