JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

tucz

Member
A ja mam nadal wątpliwość czy wybrać plazmę Pioneera 4270xa czy też jakiegoś porządnego LCD, czyli np. JVC p80. Mowa oczywiście o 42".
TV głównie wykorzystywane do sygnału SD, DVD i filmów divx z kina domowego. Co polecacie doświadczeni koledzy??:hmm:
Dzięki za pomoc.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
tucz napisał:
A ja mam nadal wątpliwość czy wybrać plazmę Pioneera 4270xa czy też jakiegoś porządnego LCD, czyli np. JVC p80.Co polecacie doświadczeni koledzy?

Na 100% to sam się musisz przekonać.
Ważne w jakich warunkach oglądasz itp./plazma = zaciemnienie/
Nikt Ci nie powie na 100% że ten i tylko ten.Co chwilę widzisz że pojawia się jakiś nowy model.
 

tucz

Member
jarwisz napisał:
Na 100% to sam się musisz przekonać.
Ważne w jakich warunkach oglądasz itp./plazma = zaciemnienie/
Nikt Ci nie powie na 100% że ten i tylko ten.Co chwilę widzisz że pojawia się jakiś nowy model.

Póki co się skłaniam ku plazmie, bo jednak obraz ładniejszy, szczególnie przy SD, ale niestety martwią mnie ewentualne duszki :???:
Co do zaciemnienia, to pokój jest od wschodu, więc nie jest zbyt jasno, a do tego będą rolety, więc zaciemnienie można kontrolować :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tucz - zero stresów. Poproś o prezentację i sam się przekonasz co dla Ciebie najlepsze.
 

tucz

Member
kiki napisał:
tucz - zero stresów. Poproś o prezentację i sam się przekonasz co dla Ciebie najlepsze.

Ale to pewnie dopiero w drugiej połowie sierpnia, jak wrócę z urlopu.
PS. Ile taka prezentacja kosztuje?
 

Tomfis

New member
avforums

Deniro24.
Czy możesz podać mi linka, gdzie piszą o P80, bo jakoś nic nie mogę znaleźć przeglądając to forum (avforum). Może masz jeszcze jakieś inne adresy netowe, bo zamówiłem go u Kikiego "w ciemno". Pozdrawiam.
Tomfis
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pamiętajcie ,że nasz test jest pierwszym testem na świecie :D .
Sprawdź nr telewizora 0000001 . To wiele mówi.
Ale telewizory do sprzedaży są juz dostepne od dziś. Dostaliśmy specjalnie w uznaniu dla klubu cała partię . Osób które deklarują cheć zakupu jest i tak więcej niż liczy dostawa. Dodam też że po raz pierwszy mamy towar szybciej niż Niemcy .
www.jvc.de - jeszcze nawet nie ma w wykazie .
http://jdl.jvc-europe.com/product-list.php?id=100092
Ale tak samo będzie z modelem 37 P 80.
 

Gatekeeper

New member
Tomfis napisał:
Deniro24.
Czy możesz podać mi linka, gdzie piszą o P80, bo jakoś nic nie mogę znaleźć przeglądając to forum (avforum). Może masz jeszcze jakieś inne adresy netowe, bo zamówiłem go u Kikiego "w ciemno". Pozdrawiam.
Tomfis

głowy nie dam, ale pewnie chodziło mu o tego linka:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=591155

problem w tym, że tak jak deniro24 napisał, nic za bardzo jeszcze nie piszą o P80 (jeszcze go nie ma oficjalnie na rynku, albo dopiero co wchodzi)

pozdro
 

ArtS007

New member
Bez reklam
mosca napisał:
Do Polski dopiero co wjeżdzają LCD firmy JVC z technologią Clear Motion Drive z 100 HZ a w USA już ogłoszona została kolejna seria telewizorów z Clear Motion Drive II - LCD FULL HD z 120 hz.
No cóż w Polsce pewnie się pojawią ale za rok, a cena będzie kosmiczna.
W Polsce nie będzie telwizorów 120 Hz z bardzo prostego powodu. Mianowicie częstotliwością podstawową w USA jest 60 Hz, więc jej pomnożenie przez dwa daje 120 Hz. W Europie częstotliwością podstawową jest 50 Hz, stąd dwukrotne jej zwiększenie, to 100 Hz. Clear Motion II opiera się więc na innych aspektach technologicznych, a nie na technologii 120 Hz. Chyba że amerykański Clear Motion opierał się jeszcze o 60 Hz.

ArtS :)
 

mosca

New member
ArtS007 napisał:
W Polsce nie będzie telwizorów 120 Hz z bardzo prostego powodu. Mianowicie częstotliwością podstawową w USA jest 60 Hz, więc jej pomnożenie przez dwa daje 120 Hz. W Europie częstotliwością podstawową jest 50 Hz, stąd dwukrotne jej zwiększenie, to 100 Hz. Clear Motion II opiera się więc na innych aspektach technologicznych, a nie na technologii 120 Hz. Chyba że amerykański Clear Motion opierał się jeszcze o 60 Hz.

ArtS :)

Z tego co mi wiadomo Clear Motion II to w zasadzie ten sam Clear Motion 100hz HD z P80 jednak ze względu na to, że funkcjonuje on również na rozdzielczości 1080p to otrzymał nową nazwę. Jak dla mnie zwykły chwyt marketingowy.
Mimo wszystko JVC chyba jako pierwszy wprowadza telewizory Full HD z technologią 100 hz
 

kocur108

New member
ar2 napisał:
Jak najbardziej ma wpływ
wybacz ale wydaje mi się że się mylisz, jeżeli by tak było jak twierdzisz to niebyło by telewizorów zasilanych z 12+/- dopiero dalej za zasilaczami są różnego rodzaju generatory
Niezapominaj że w 90 % zasilaczy napięcie jest prostowane i przesyłane dalej jako +/-
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
pierwszy link z brzegu: http://www.nmia.com/~roberts/vidstd

NTSC: The frame rate is chosen to be very close to the
frequency of the power system. In the US, we use 60Hz power, so
the NTSC frame rate is 59.94 Hz.

PAL is fairly close to NTSC. Since the power frequency is
50Hz, the frame rate is also 50 Hz.
 

darek61

New member
Witam wszystkich.
Odzywam się na forum po raz pierwszy, pomimo że przeglądam je i czytam od jakichś 3 m-cy, od kiedy zapadła decyzja o kupnie LCD. Do tej pory w grę wchodziły dwa typy Samsung 40M87 i Sharp 37RD2, jednak po przejrzeniu tego wątku i testów Kikiego jestem zdecydowany na JVC 42P80. Znalazłem ten LCD w "Audioplaza" za 5299 zł. Dzwoniłem do nich będą pod koniec lipca, jednak zapisy prowadzą już od teraz. Ponieważ mieszkam w Poznaniu jutro jadę zamówić. Mój jedyny dylemat na chwile obecną to czy nie jest za duży do jasnego pokoju 5x5m jednak odległość panel-kanapa ~ 2,5m. W związku z tym że większość mojej wiedzy na temat LCD pochodzi z tego forum i bardzo sobie cenię zakres i fachowość przekazywanych przez Was informacji byłbym bardzo wdzięczny za opinie i odniesienie się do dylematu odległości od LCD. Dodam jeszcze że LCD przeznaczony będzie do kablówki SD i czasami jakiś dobry film na DVD ( nie divxy ).
 
Do góry