JVC GZ-HM400 pytania i testy

gajos

New member
Ja prawde mowiac balem sie slabej wydajnosci w kiepskim swietle (spojrz na camcorderinfo.com). Jednak efekt jest dla mnie w zupelnosci zadowalajacy.

Zanim kupilem tego JVC mialem przez jeden dzien Sanyo VPC-HD2000 - tansza od JVC o 1000zl. 5 minut zabawy i wiedzialem ze chce ja wymienic. Krotko mowiac bylyby to niekorzystnie zaoszczedzone pieniadze. Wzialem JVC ktory jest o ~1000zl tanszy od Panasonic HDC-TM300 - i jestem zadowolony.
No i co do nowego HM1 - pytanie ile bedzie kosztowal i czy nowe mozliwosci warte sa roznicy. Czego oczekujesz? Pozostawiam to juz Twojej decyzji :)
 

sluuurp

New member
Ja na samym początku tej dyskusji miałem chęć na Panasonic HDC TM20 EPK. Ma świetny obiektyw i stabilizację, szale przechyliło na korzyść JVC wejście na zewnętrzny mikrofon, w Panasie takiego wejścia nie ma.
Co do nowego modelu JVC, hmm, poprawiono tam czułość matrycy, nie wiem jak to będzie się miało na szumy, oraz dodano więcej pamięci 64 GB.
Ale czasem jest tak, że nowe jest niestety gorsze, tak jak pakowane pixele na mikroskopijne matryce do nowszych aparatów foto, zgroza.
Jeszcze się z tym prześpię, co do ceny to gdzieś wyczytałem, że około 1500$
 

gajos

New member
Zwroc uwage ze najprostszy przelicznik cena produktu w US/cena w PL to USD=EUR, czyli na dzien dzisiejszy ~5895zl :-/ Jesli jednak bedzie kosztowac 5000pl to i tak bedzie bardzo dobrze.
Jednak zakladajac 6000zl na kamere - moze warto w takim przypadku poczekac i dorzucic jeszcze kasy na cos z wyzszej polki.
 

storm36

New member
Witam, czy jest szansa ze ta kamerka (JVC) do czerwca/lipca spadnie z ceny tak do 2500 ?? W tej chwili mozna ja nabyc najtaniej za 2690zł

pozdrawiam
 

ozzikk

New member
Polska instrukcja?

Witam, Czy byłaby możliwość, aby któryś z Panów przesłał mi instrukcje do tej kamery w języku polskim? Mój egzemplarz był kupiony w Anglii, ale dla taty potrzebuję polskiego tłumaczenia instrukcji. Ktoś mi powiedział, że do tej kamery wogóle nie ma polskiej instrukcji, ani papierowej, ani w pdf. Czy to prawda? Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
 

sluuurp

New member
W myśl przepisów UE nie można sprzedawać sprzętu RTV, AGD bez instrukcji w języku gdzie sprzęt jest kupowany, wiec jak kupisz w Polsce musi być instrukcja po polsku, pytanie tylko jak przetłumaczona, bo z tym czasami jest masakra.
Ja jeszcze jej nie kupiłem, bo resztką cierpliwości czekam na nowy model i przynajmniej na razie nie mogę Ci pomóc.
Dziwne, że ktoś wprowadza Ciebie w błąd.
 
Ostatnia edycja:

Tonio1123

New member
Witam. Mam pytania do użytkowników kamery JVC GZ-HM400.
1. Czy posiada ona wejście na zewnętrzny mikrofon, a jeśli tak to jakie?
2. Jak jest rozwiązane nagrywanie dźwięku, automatyczne poziomowanie czy jest też ręczna regulacja poziomu głośności?
3. Ta lampka przy obiektywie to jest lampa błyskowa do robienia zdjęć czy lampka o świetle stałym?
4. Czy ma ta kamera funkcje nocnych zdjęć (nightshot)?

Z góry dziękuje za odpowiedzi, bo jestem zainteresowany kupnem tej kamery. Pozdrawiam.
 

ozzikk

New member
sluuurp napisał:
W myśl przepisów UE nie można sprzedawać sprzętu RTV, AGD bez instrukcji w języku gdzie sprzęt jest kupowany, wiec jak kupisz w Polsce musi być instrukcja po polsku.
Właśnie też tak mi się wydawało. :???: Tak czy inaczej dzięki za odpowiedź.
Witam. Mam pytania do użytkowników kamery JVC GZ-HM400.
Niestety nie mam kamery przy sobie, a że za bardzo jej nie testowałem to nie znam dokładnych odpowiedzi na Twoje pytania.
1. Na górze kamery można podłączyć jakiś wielki mikrofon (jest do tego jakaś dodatkowa zapinka). Dokładniej nie pamiętam.
2. Chyba ręczna, stopniowa skala głośności jest.
4. Chyba nie ma - nie jestem pewien.
 
Ostatnia edycja:

gajos

New member
Czesc,

Odpisalem wlasnie na PW do kolegi Tonio1123 ale zeby pytania sie nie powtarzaly:

Ad.1. Posiada, sr. 3.5mm mini-jack, analog input.
Ad.2. Aftomat. Nie zdetektowalem opcji sterowania poziomem nagrania. Jedyne co w tej materii jest to wycinanie wiatru (jest taka opcyjka - nie chuczy tak wowczas jak wieje wiatrem po mikrofonie).
Ad.3. Pracuje tylko w funkcji aparatu.
Ad.4. Nie ma (a przynajmniej ja nie zdetektowalem).

Dodatkowo instrukcje obslugi kamery w jezyku EN zamiescilem tam gdzie testowe filmiki czyli 4shared - bezpłatne udostępnianie i przechowywanie plików - udostępnij folder - jvc

Jesli ktos cos jeszcze ma, chce zeby sprobowac jakies konkretne rzeczy nagrac - pisac!
 

sluuurp

New member
Dodatkowo instrukcje obslugi kamery w jezyku EN zamiescilem tam gdzie testowe filmiki czyli 4shared - bezpłatne udostępnianie i przechowywanie plików - udostępnij folder - jvc

Jesli ktos cos jeszcze ma, chce zeby sprobowac jakies konkretne rzeczy nagrac - pisac!
A czy czasem na tej płytce z instrukcjami w PDF'ie nie ma też po polsku. Jeżeli kamerę kupowałes w Polsce, to zazwyczaj na płycie są instrukcje w rożnych jezykach i w tym w polskim.
Ja z wielu sprzętów RTV i foto takie instrukcje mam na płytach w PDF w różnych językach w tym po polsku.
Ściągnąłem tą EN, ale szukam PL.
 

kielson

New member
Ntsc czy Pal?

Witam, korzystając z możliwości podłączę się do dyskusji.
Napiszcie proszę czy wasze kamery działają w systemie Pal czy Ntsc? Czy mając możliwość zakupu kamery z Ntsc zdecydowalibyście się na takowy i w czym system Ntsc pomoaga/przeszkadza podczas użytkowaniu kamery?
Nurtuje mnie ten problem od dłuższego czasu i nigdzie nie mogę zleźć odpowiedzi czy będę mógł używać kamery bez nadmiernego wkur.ienia
 

gajos

New member
Dla mnie nie stanowiloby to przeszkody.
Komputerowi to kompletnie bez roznicy, jesli chodzi o tv - nie wiem czy kazdy, ale moj nienajnowszy - moge skonfigurowac czy na wejsciu jest PAL czy NTSC.
Ewentualne problemy mozesz napotkac jesli bedziesz mial fantazje prezentowac nagrane materialy bezprosrednio z kamery na starym telewizorze u cioci.
 

kielson

New member
jaki majk

A oriętujecie się może czy JVC HM 400 ma uniwersalne mocowanie na mikrofon czy trzeba kupować dedykowane modele? Możecie coś polecić? Jakieś doświadczenia?
 

dani34

New member
Zdjęcia

Witam.
Skoro lapmy led nieda sie wykorzystać do filmowania jako dodatkowego oświetlenia, gdyż służy tylko jako flash do zdjęć, to czy mógłby ktoś dać próbki zdjęć czy wogóle flash ten ma sens bytu w kamerze jako narzędzia do robienia zdjęć ??
Strasznie mnie interesuje jakość zdjęć z tej kamery z flashem i bez gdyż nigdzie niemoge znaleźć.Chyba że ktoś już gdzieś znalazł ??
Z góry dziękuje za pomoc.
 

gajos

New member
Mocowanie mikrofonu i zdjecia:

nie wiem jaki jest standardowych uchwyt ani nie wiem jak ta kamera robi zdjecia :)
Jutro zalatwie obydwa tematy cykajac zdjecia dolaczonego adaptera :)
 

dani34

New member
zdjecia

Fajnie by było jakbyś cyknął te zdjęcia również jakiejś okolicy za oknem ,a adapter również jakbyś mógł np w zaciemnionej łazience żeby lampe również wykorzystać błyskową...
 
Ostatnia edycja:
Do góry