Jedyny słuszny wybór F6800 !?? Matryce lini F6xxx loterią ...

jarjar82

New member
..Raczej na pewno... na znanym niejednej tu osobie zagranicznym forum odkryto ciekawe zjawisko. Wg mnie jest się czym martwić. Do tej pory loteria matryc dotyczyła samego producenta Samsung lub AUO ...teraz można do tego dodać żonglowanie technologiami: S-PVA.... PVA ...PSA.... można dostać zawrotu głowy.

Od kilku miesięcy uznawaliśmy brak większych różnic ( oprócz MD..podstaw..i koloru pilota) pomiędzy modelami ...F6500 > F6670/6650 > F6770 > F6800...ale jednak jest jedna zasadnicza ...

Model F6800 ma tegoroczny model matrycy z modelów F7000 i F8000 dający dużo lepsze kąty i jednolitą czerń



pozostali bracia zadowalają się technologia ubiegłego roku ( nie wszystkie modele..zdarzają się wyjątki co potwierdza fakt loterii ) modeli ESxxxx a tam jest już rożnie :(




f6650 is a 2013 lower spec version of 2012 ES7000 (it shares the same panel) with voice control in the controller.

f6800 is a 2013 lower spec version of 2013 f7000 (it shares the same panel) with voice control in the tv
Co Wy na to ??
Może wypowie się ktoś kto zna dokładniej użyte technologie

linki :
h t t p : / / w w w . t v t e s t . p l / t a j e m n i ce - s a m s u n g o w - s e r i i - f /

h t t p : / / w w w . a v f o r u m s . c o m / t h r e a d s / s a m s u n g - u e - f 6 6 7 0 - u e - f 6 7 4 0 - o w n e r s - t h r e a d . 1 7 5 2 1 7 8 / p a g e - 1 6
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Loteria to fakt natomiast:
F6500 [mam go w domu]/F6800/F7000 mam SWOJE zdjęcia z matrycami PSA
F6640/F6650 [mam go w domu]/F6770 mam SWOJE zdjęcia z patrycami S-PVA

i żeby nie być gołosłownym :)

40F6650




F7000
Samsung-F7000_sous-pix.jpg


Samsung UE55F7000: Review z matrycą PSA
 

jarjar82

New member
jak widać ( link do fotek i relacji usera AV forum ) trafiają się i 6650/6770 z matrycami PSA
TDX co z tego wynika i dlaczego F6800 ma wg zebranych faktów najlepsza nominalnie technologie z całej gamy F6XXX?

znając swoje szczęście na S-PVA
 

tdx

New member
Bez reklam
zgadza się ale ja i kilka osób nawet z tego forum kupowaliśmy wspólnie np F6770 i były to S-PVA ja w swoim 6650 też mam S-PVA

Nawet patrząc na logikę sprzedaży argument o wyższości F6800 jest kiepski bo wybiera stosunkowo mało osób ze względu na specyficzny wygląd oraz brak obrotowej podstawy

Pisałeś o słabszym kontraście w małym teście fullhd
Samsung UE46F6800 [Review] - FullHD
masz jako minus słaby kontrast 1180:1 :) (nie wiadomo tylko na jakiej matrycy)

pisząc o F6500
http://www.fullhd.gr/reviews/tv-tear/item/15719-samsung-f6500.html
opisują panel: tłumacz google
Panel jest CY-GF460CSLV1V (to panel S-PVA) jest taka sama jak na zużycie i F6800

pisząc o F6400
http://www.fullhd.gr/reviews/tv-rev/item/15621-samsung-ue40f6400.html
Kontrast wyszedł 1696:1

za http://www.digitalversus.com/
F7000 Kontrast: 2,720:1 PSA
F6650 Kontrast: 3,200:1 SPVA
F6400 kontrast: 3,160:1 PSA
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
"Model F6800 ma tegoroczny model matrycy z modelów F7000 i F8000 dający dużo lepsze kąty i jednolitą czerń"

Proponuję przeczytać wersje oryginalną ze zrozumieniem.
 

jarjar82

New member
TDX co ma do rzeczy fakt że mało osób go wybiera ...(jest droższy ) kiedy nawet na naszym forum jest on lekceważony za design, kiedy technologicznie jest najbliżej F8000 :)

kontrast jest bardzo płynnym czynnikiem i co test to inne odczyty ...ale kąty utraty ostrości są już jak najbardziej cenne ..tak czy nie ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja tylko podaje logiczny powód że byłby to znaczny błąd marketingowy.
Chce kupić "dobrego" samsunga ale nie mogę bo ma bardzo szeroki rozstaw (nie mieści się na stoliku nie można go skręcić (czasami jest to potrzebne).
Ma duże obramowanie >> nie każdemu się to podoba :)

kontrast z fullhd jest po kalibracji
natomiast chodzi o to że mimo iż matryce są PSA czy S-PVA dla ANSI są zbliżone. Kąty są wąskie zarówno w PSA jak i S-PVA

No to jarjar82 masz u siebie PSA czy S-PVA? :D
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam

tdx

New member
Bez reklam
UN to TV przeznaczone na rynki obu Ameryk oraz Korei :)

Nasi znajomi nie mają za to modelu F6770 :)
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
UN to TV przeznaczone na rynki obu Ameryk oraz Korei :)
No tak, czyli nasz rynek otrzymuje gorsze wersje.... dlaczego się nie dziwię :evil:
A już mnie zaczęło kusić... . :)
PS. @tdx. A dużą byłaby różnica w jakości obrazu między nim, a tym TV, który mam w podpisie ?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
D7000 vs F6800?
Ja sam zamieniłem D7000 na F6500 brakuje mi Ultra Clear Panel (brak takiego połysku w kolorach) i 200Hz (tego w sumie troszkę mniej) :D
Ale liczyłem się z tym i tak uważam że jest to zmiana na +
 

skorup84

New member
z tego co widzę to na tej stronce tvtest coś zamieszali bo napisali że F8000 ma matrycę S-PVA (przynajmniej tak wynika z wstawionych przez nich zdjęć) a na digitalversus pisali że w testowanym modelu była PSA. No chyba że w serii 8 też loteria i jedne egzemplarze mają matryce PSA a inne S-PVA.
 

jarjar82

New member
Skorup namieszali i nie tylko na tV TEST, widząc co mi TDX odp tez się pogubiłem .zerknij jeszcze na avforum .tenk link co wkleiłem ..ogólnie nie rozumie jak można robić takie podmianki w seriach :/ nie ma żadnych paragrafów i systemu kontroli poczynań producentów ... a już w ogóle takich molochów jak Samsung :( pomimo oczywistych wad .clouding..banding nie są one postrzegane jako takie.....to tak jakby zielony samochód miał żółte plamy ...taka cecha :p
 
Do góry