JBL Studio 280/290 vs Klipsch 260/280

pieniążek1

Active member
Bez reklam
troche sie spoznilem ale musze skarcic tych co mowia ze E80 graja pustym kartonowym basem...mozliwe,bo jak byly podpiete pod ampli typu onkyo tx-nr 309 przyznam racje...te glosniki potrzebuja wydajnego wzmacniacz,mocnego ampli chociaz bylem posiadaczem tx-nr616 i gmrzmialy jak oszalale teraz mam podpiete pod rz800 i nadal grzmia...to kazdych kolumn potrzebna jej odpowiednia elektronika...tak jest tez w przypadku E80...skoro ktos tu napisal ze graja jak wyzej juz ktos wspomnial pustym i kartonowym basem to niech odrazu napisze pod co byly podpiete....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czytaj Kapusta, ale głównie opinie na zagranicznych forach.
Jest tam dużo więcej informacji jak u nas. Co z czym jak i do czego porównywane. Masz też linka chociażby na wspomnianym HiFi Choice.
W podobnym tonie masz opisy użytkowników właśnie na Avforum.
Te skrzynki mają w zasadzie jedną i tą samą opinie.
Ja nic nie piszę po za tym, że kupiłem, ale pisałem dlaczego i po co.
Pisałem dlaczego odpuściłem też inne. Szkoda, że to wszystko jest teraz porozrzucane po różnych wątkach.
Jest tyle skrzynek na rynku, że każdy sobie coś wybierze.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pisac, pisać....jak Ty po fakcie informowałeś, że już poszły, skąd miał wiedzieć ;)
Niedługo to się dowiemy, że nawet Avatru się juz pozbyłeś i tez po fakcie, nic kolego nie powiesz... ;)

To dobrze, że nie piszę o tym co już sprzedałem, a sporo posprowadzałem i już poszło.
Nie ogłaszam się już na forum, bo robią się z tego kilkustronicowe dyskusje, a na aukcji schodzi wszystko w kilka godzin.
Sprzęt naturalnie, bo reszta może stać tygodniami.
Ale pamiętam, spokojnie ;)

Od razu ciary, kilka zestawów nieźle zagrało i to nie koniecznie tych topowych.
Na AS byłem po raz pierwszy i na pewno nie jest to miejsce aby "poznać" brzmienie jakichkolwiek kolumn- patrz prezentacja B&W... i wszyscy wiedzą o co chodzi :)

No właśnie, nieźle.
Nieżle to można zjeść w barze mlecznym, idąc do dobrej restauracji chce czegoś więcej po za obrusami i wysoką ceną, a jak bywa dobrze wiemy.
To dla mnie za mało w kontekście ceny, szczególnie, jeżeli weźmiemy na świecznik "topowe" konstrukcje, ale to dalej nie zmienia faktu, że nic nie porwało, a już na pewno w wielu, wielu przypadkach nie miało uzasadnienia w cenach.

Owszem, grało przyzwoicie, tylko i aż.
Te same (wybrane) skrzynki odsłuchiwałem w salonach i było podobnie.
Zobaczysz za rok, dwa lub trzy. Zaczniesz się powoli nudzić ;)
Bo ileż można odsłuchiwać te same kawałki na różnych skrzynkach i elektronice.
Ja już na pamięć znam kilka albumów.

W stereo już nic nie wymyślimy.
Raz będzie lepiej, innym razem gorzej, ale nie będzie już żadnej rewolucji.
Będą za to niekończące się dyskusje, nakręcanie się i mędrkowanie.

Mi to zwyczajnie już zwisa i jak czytam niektóre wpisy, to patrze z politowaniem i robię wszystko aby siedzieć cicho i nie robić szumu, bo widzę, że każdy chce być najmądrzejszy. Szczególnie na forach stricte audiofilskich.
Jeden "Pan" z drugim z Koziej Wółki będzie mi tłumaczył jak ma brzmieć Soyka na sprzęcie którego poznałem osobiście i słuchałem live. Litości.

Myślę, że ktoś kto całe życie jeżdzi na koncerty, odsłuchuje w dużych halach i małych klubach (live wokal) dobrze wie czego szukać i co to są tzw. "ciary", a wydania studyjne przy tym można sobie w buty włożyć, dodatkowo słuchałem też sporo jazzu live, a obecnie nie trawie, z całym szacunkiem do artystów.
Wszystko się zmienia.

Jeden będzie szukał zejść, drugi średnicy, a trzeci "motylków" w brzuchu ;)
A przyjdzie taki James Hetfield czy Adele (jak kto woli) i powie, że on pod takim brzmieniem się nie podpisuje.
Swoją drogą, to by była ciekawa rekomendacja.
Chcesz słuchać mojej muzyki, słuchaj na tym. Te oddają co chce przekazać i jak brzmieć.
; )
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Armanig, trochę mnie zdziwiło to co napisałeś.
Szukanie brzmienia i charakteru koncertowego w domu na domowych kolumnach.
Jak na koncertach są kolumny estradowe, wiec?
 

Kprf

New member
@Armanig, wejdz na portal znanylekarz i poszukaj dobrego psychiatry lub psychoterapeuty i porozmawiaj o swoich rosterkach.

:popcorn:
 

tomektomek

New member
troche sie spoznilem ale musze skarcic tych co mowia ze E80 graja pustym kartonowym basem...mozliwe,bo jak byly podpiete pod ampli typu onkyo tx-nr 309 przyznam racje...te glosniki potrzebuja wydajnego wzmacniacz,mocnego ampli chociaz bylem posiadaczem tx-nr616 i gmrzmialy jak oszalale teraz mam podpiete pod rz800 i nadal grzmia...to kazdych kolumn potrzebna jej odpowiednia elektronika...tak jest tez w przypadku E80...skoro ktos tu napisal ze graja jak wyzej juz ktos wspomnial pustym i kartonowym basem to niech odrazu napisze pod co byly podpiete....

Dokładnie.... z Denonem grały słabo z Onkyo jak by diabeł w nie wstąpił :p
Szkoda ,że są już wysłużone i trochę leciwo wyglądają...


Co do tematu byłem na drugim odsłuchu w innym miejscu - Odsłuchiwałem tylko Studio 290 i RP 280, HECO już skreśliłem... JBL bardzo mi się podobał w odsłuchu (jestem przyzwyczajony do tego typu dźwięku) jak dla mnie jest dość UNIWERSALNY, Klipsch za to DYNAMIKA, DYNAMIKA i jeszcze raz DYNAMIKA z Basem którego nie da się opisać (JBL i Klipsch grały pod Onkyo RZ810), Jestem w kropce skłaniam się do Klipsch tylko nie wiem czy na dłuższą metę tego typu dźwięk nie będzie mnie męczył...

Docelowo ma to grać w 7.2
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kprf,
Tak, wiem, wiem, już z kilkoma kolegami tam uczęszczam.
Po twoich wpisach zresztą więcej się nie spodziewałem, już w tym wątku zrobiłeś syf, zresztą to dla takich jak ty są te wpisy, za rok dwa, jak nie dostaniesz do tego czasu bana za te prymitywne wypowiedzi które wyniosłeś z domu, to skumasz może coś więcej z tego, zamiast ruszyć cztery litery na odsłuchy, a tymczasem szukaj tam tego swojego soundbara o którego pytałeś chwilę temu, bo widze, że dopiero zaczynasz zabawe, a teraz idż dalej żebraj o opinie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig, trochę mnie zdziwiło to co napisałeś.
Szukanie brzmienia i charakteru koncertowego w domu na domowych kolumnach.
Jak na koncertach są kolumny estradowe, wiec?

Więc, ale co?
Wiedziałem, że sprowadzi się do koncertów. Czytaj też między wierszami, nie jak te ćwierć mózgi.
Mnie interesuje głównie KD, a tutaj każdy wie jak jest.
A koncerty, tak. Również.
Jest dużo spokojniejszych skrzynek, jak tego szukasz to nie pakuj się w Klipsche, chociaż to i tak generalizowanie.

Nie łącz ich raczej z wzmakiem Denka.
Tak sobie zagrał na Klipschach i jeszcze gorzej na chociażby Rubikonach. Plumkanie a nie granie.
Sprzętu nie zmienisz, wiec szukaj czegoś innego, a do takich Rubi już na pewno coś mocniejszego.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żadne kolumny nie oddadzą. Co Ty chcesz kopie 1 do 1 w domu?
Gdyby tak było, to byłby tylko jeden jedynie słuszny producent na rynku.
Chodzi o zbliżenie do tego czego szukamy i nie koniecznie piszę o estradowym brzmieniu, a o małych kameralnych klubach, zresztą mi chodziło o sam fakt odsłuchów live, a nie spłycanie.
Jest tego sporo, trzeba zaglądnąć i posłuchać, potem szukać czegoś co może zagra w... miarę podobnie w domu, lub co nam się wydaje, że tak gra.
To samo masz z tv, dlatego wielu użytkowników plazm tak broniło tej technologi, nie wspominając o kalibracjach.
 
Ostatnia edycja:

Kprf

New member
Jezeli uczeszczasz z mama na zajecia u psychoterapeuty i ci nie pomaga to:
A) zmien prochy
B) zmien lekarza
C) sprzedaj wszystko i wyjedz na jamajke sluchac spiewu fal i slonca szumu delektujac sie dobrodziejstwami natury ziolowej ktora powinna cie wyciszyc i uspokoic.

:popcorn:
 
Się uczepili chłopa bo zmienił sprzęt i od razu hejty lecą. To jest Polska....
Fajnie jest zakręcony, robi to co lubi, jego kasa, jego wybór, jego sprzęt.
Armaning z mojej strony gratulacje, sam testowałeś, sam dokonałeś decyzji. Fajnie opisujesz to wszytko.... Zrób swój wątek, wstaw foty, opisz wrażenia bo na bank komuś się przyda na przyszłość.



Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Kapusta nie rozumiem Cie. Mowisz ze lubisz bas a sopranu im mniej tym lepiej. Wiec dlaczego nie kupiles Studio 280 ktore wlasnie tak graja - duzo basu a reszta delikatnie mowiac przekazana w zachowawczy sposob?
 
Do góry