JBL Studio 280/290 vs Klipsch 260/280

jaco.37

Member
Bez reklam
Tak racja,ale co jeśli nawet w salonie audio w pokoju odsłuchowym kolumny brzmią inaczej niż to opisują recenzenci ?
Niektóre recenzje w prasie,czy to w sieci to ściema.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
ES nadawały się tylko do kina i głośnego słuchania koncertów. Finezji nie uświadczysz. Studio to już pełna kulturka.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Pomieszczenie pomieszczeniem, a brzmienie samej kolumny to co innego. Skoro Dali zensory mialy miekki i ladnie wypleniony bas a JBL twardy i kartonowy choć graja w tym samym pokoju i w tym samym miejscu to powodem tego stanu rzeczy sa warunki akustyczne pokoju czy charakter kolumny? To jeszcze teraz z yamaha (która wg. forum gra ostro i nie ma basu :D :D :D ) to te kolumny dostaly kopa, bas sie wypelnil i zyskal na masie bo z denonem to byla katastrofa..
Ja nie porownuje roznych kolumn w roznych pomieszczeniach tylko dwie konstrukcje w tym samymm pokoju. Podczas pierwszego podlaczenia JBL po DALI odrazu uslyszalem twardy i plytki bas - sadzilem ze to wina nowosci kolumny i po wygrzaniu bedzie inaczej. Nie jest, charakter brzmienia raczej sie nie zmienil, przereklamowana kolumna jak na swoja cene. Mowie jak jest - jestem osoba prywatna nie powiazana z zadnymi firmami. Audio traktuje hobbystycznie i dziele sie z wami swoimi subiektywnymi spostrzezeniami.

Panowie powiedzcie mi czy Klipsch RP 260 a 280 to calkiem inne kolumny pod wzgledem brzmienia czy podobne tylko ze 280 do wielkiego pomieszczenia?

Pakolo - ES to tak jak mowi Blackninja - ostre, koncertowe granie do kina lub sieczki. Z muzykalnoscia te kolumny nie maja nic wspolnego. W Studio ta muzykalnosc i spojnosc brzmienia zaczyna sie pojawiac i nie ma w ogole porownania w muzyce Studio do ES - Studio wygrywa zdecydowanie.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Pytam o Studio, ponieważ ojciec rozgląda się kolumnami i właśnie jako cel obrał sobie te same, które autor wątku. Aktualnie posiada ES80 i po podłączeniu ich do Marantza SR5010 zagrały całkiem nieźle, moim skromnym zdaniem Marantz wyciągnął z nich więcej niż Harman AVR170. Zapewne wybór padnie na Klipsche bo ojciec szuka ostrej góry i basu.
 

tomektomek

New member
W weekend byłem na odsłuchu
Wybierałem pomiedzy JBL Studio 290, Klipsch 280 i HECO 900
Powiem tak w każdej z wymienionych kolumn było coś co bym chciał zaczynając od wyglądu (moja druga połówka na to napiera) po jakość dźwięku
Najgorzej wypadł HECO jak dla mnie bas nie istniał w porównaniu z JBL czy Klipsch
 

Kprf

New member
Blackninja to handlarz dla niego JBL beda graly najpiekniej poki bedzie najpiekniejsza marza na tym :) Pomijajac fakt odlsuchu JBL przykrytekocemStudio280 to efekt wizualny i wykonanie tez sie liczy i to jest cos strasznego moim zdaniem. Jbl zmienia tylko obudowy. Ida w strone Klispcha ktory zagarnal cala scene usa. A membrany srednich i niskich tonow zostaja z niechlubnej wersji ES90, stad niestety zwolennikow bardziej wymagajacych brak. Mlodziez bedzie zadowolona ...
 

enocyl

Banned
Zapominacie o pomieszczeniu, to czasem więcej niż połowa sukcesu. Mam Studio 270 i nie ma mowy o kartonowym basie.
Byłem na odsłuchu JBL 280 i Dali Zensor 7. JBL miał kartonowey bas, a Dali bardzo przyjemny i miękki. JBL zagrały zdecydowanie gorzej od Dali. Zresztą co ja będę mówił. Tak jak bym chciał przekonać sprzedawcę w salonie skody, że Mercedes AMG brzmi i jeździ lepiej od Octavii, co wszyscy wiedzą, a ten i tak będzie wiedział swoje. Dobrze, że nie tylko ja jestem takiego zdania co do JBL, które są polecane w każdym poście tutaj przez sprzedawców.
Dlatego ZAWSZE warto udać się na odsłuch niż słuchać zachwytów osób żyjących ze sprzedaży danych kolumn.
 
Byłem na odsłuchu JBL 280 i Dali Zensor 7. JBL miał kartonowey bas, a Dali bardzo przyjemny i miękki. JBL zagrały zdecydowanie gorzej od Dali. Zresztą co ja będę mówił. Tak jak bym chciał przekonać sprzedawcę w salonie skody, że Mercedes AMG brzmi i jeździ lepiej od Octavii, co wszyscy wiedzą, a ten i tak będzie wiedział swoje. Dobrze, że nie tylko ja jestem takiego zdania co do JBL, które są polecane w każdym poście tutaj przez sprzedawców.
Dlatego ZAWSZE warto udać się na odsłuch niż słuchać zachwytów osób żyjących ze sprzedaży danych kolumn.
Dali Z7 dobrze grają i do KD super są, gorzej trochę w stereo, mi coś brakowało w nich, może temu iż to konstrukcja 2drożna. Szkoda jeszcze że Klipsch RP260F i Dali Opticon6 i Heco MS900 nie słuchałeś ;)
Jeśli chodzi o posty to tak to jest iż każdy chwali swoje, propozycje padają ale właśnie samemu trzeba sprawdzić co i jak ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Co ma do tego 2 drożna konstrukcja? W tanszych kolumnach jest to nawet plus. Klipsch tez jest dwudrożny jakbys nie wiedzial.. :D
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Dokladnie 2 drozna nie znaczy gorsza.
Przede wszystkim takie konstrukcje latwiej dostroic fazowo i sa z reguly tansze do zaprojektowania i wykonania.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pomieszczenie pomieszczeniem, a brzmienie samej kolumny to co innego. Skoro Dali zensory mialy miekki i ladnie wypleniony bas a JBL twardy i kartonowy choć graja w tym samym pokoju i w tym samym miejscu to powodem tego stanu rzeczy sa warunki akustyczne pokoju czy charakter kolumny? To jeszcze teraz z yamaha (która wg. forum gra ostro i nie ma basu :D :D :D ) to te kolumny dostaly kopa, bas sie wypelnil i zyskal na masie bo z denonem to byla katastrofa..
Ja nie porownuje roznych kolumn w roznych pomieszczeniach tylko dwie konstrukcje w tym samymm pokoju. Podczas pierwszego podlaczenia JBL po DALI odrazu uslyszalem twardy i plytki bas - sadzilem ze to wina nowosci kolumny i po wygrzaniu bedzie inaczej. Nie jest, charakter brzmienia raczej sie nie zmienil, przereklamowana kolumna jak na swoja cene. Mowie jak jest - jestem osoba prywatna nie powiazana z zadnymi firmami. Audio traktuje hobbystycznie i dziele sie z wami swoimi subiektywnymi spostrzezeniami.

Panowie powiedzcie mi czy Klipsch RP 260 a 280 to calkiem inne kolumny pod wzgledem brzmienia czy podobne tylko ze 280 do wielkiego pomieszczenia?

Pakolo - ES to tak jak mowi Blackninja - ostre, koncertowe granie do kina lub sieczki. Z muzykalnoscia te kolumny nie maja nic wspolnego. W Studio ta muzykalnosc i spojnosc brzmienia zaczyna sie pojawiac i nie ma w ogole porownania w muzyce Studio do ES - Studio wygrywa zdecydowanie.
W połączeniu pomieszczenie+kolumna nie ma tendencji. Szeroki temat, podobnie jest ze wzmakami i kolumnami razem, niektóre się nie lubią i nic z tym nie zrobisz. Co do subiektywnych ocen, Studio 270 stoją z AVR255 i sobie chwale, nie ma mowy o kartonowym basie. Stolarka tez jest sporo lepsza niż w poprzednich modelach. Zaokrąglenia na rogach trudniej zrobic niż kanty. Czy wszyscy muszą mieć JBLa? Nieee. Dali? Nieee.

Co do marży wcale na JBL nie jest największa. Kprf proszę dobieraj uważniej słowa.

Powiadasz że Studio 280 w Stereo dają radę i zmiażdżą ES80?
Wg mnie graja ogólnie lepiej. Czy zmiażdżą to zależy od potrzeb słuchającego. SR5010 to lepsze amplituner od AVR170 i o połowę droższy przy wyprzedaży. Myślę jednak, żę już przełączenie na AVR370 będzie skutkowało lepszą przestrzenią i jaśniejszym dokładniejszym dźwiękiem.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Jasne tylko, że Ty Black masz amplituner kinowy Harmana ktory gra bardzo cieplo i basowo. Sluchasz w direct czy cos regulujesz w brzmieniu? Ja slucham w direct i to na wzmacniaczu stereo wiec ja mam naturalne brzmienie bez zadnych cyfrowych modulacji wiec nie ma co zestawiac. Jak dla mnie zdetaliczna Yamaha jest za malo gory to co dopiero w polaczeniu z Harmanem ale moze Ty np. lubisz takie cieple brzmienie. Ile ludzi tyle gustów i opinii takze wiesz ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dajcie spokój, cały ten wątek to jeden wielki bełkot. Jednemu podoba się to, innemu tamto.
Dlatego pisałem, że o wiele bardziej krzywdzące opinie robią sami użytkownicy. Nie chce drążyć, ale już samym sposobie wyrażania swojego zdania widać z kim i z czym mamy do czynienia.
Proponuję nauczyć się angielskiego i poczytać na zagranicznych forach jak wyglądają merytoryczne dyskusje użytkowników, którzy są bardziej obyci, a nie słuchać pitolenia i jakiś własnych widzi misie.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dajcie spokój, cały ten wątek to jeden wielki bełkot. Jednemu podoba się to, innemu tamto.

Ja się nie zgodzę. To na forum mogą być tylko pozytywne opinie i poklepywanie po plecach? Bo tak to u nas często wygląda. Od tego jest forum, żeby wyrażać swoje zdanie nawet jeśli jest krytyczne. Tym bardziej jak ktoś ma w domu dany klocek. I nie ma co tego odbierać personalnie. Ludzie za bardzo utożsamiają się ze sprzętem , który posiadają. A co do merytorycznych dyskusji to się zgodzę. Brakuje ich. Armanig nie piszę tu konkretnie o Tobie.

To też nie tak bo słuchałem JBL 280 i Klipsch 260 i nadal HECO dawały d...y z basem w porównaniu z tymi pierwszymi

A na jakiej elektronice?
 
Ostatnia edycja:
Do góry