JBL ES Pack ... Rok po zakupie ...

Ramzes765

New member
Bez reklam
Tak mnie nakreciliscie tymi opiniami nt JBL, ze w koncu (po miesiacu z kawalkiem) postanowilem je ostro potestowac :) Zona i dzieci poszly na wycieczka a ja sam z Ampli HK355, kolumnami JBL ES i stosem plytek ;)
Na pierwszy ogień poszły moje ulubione plyty - koncert Depeche Mode z Mediolanu (DD 5.1), U2 (DD 5.1) i plyty CD DTS-Audio - The best of U2 i Depeche Mode.
W moim odczuciu dzwiek jest rewelacyjny :eek:k:. Sluchalem cicho i jakosc dzwieku dla mnie bardzo bardzo dobra. Jak podkrecilem ampli to wtedy poezja - jak ktos ma mozliwosc glosnego sluchania i lubi tak sluchac muzyke to wtedy jest czad :-D. Oczywiscie konfiguracja kolumn najpierw z automatu HK a potem podrasowalem ja manualnie pod wlasne potrzeby. Dzwiek jak dla mnie bardzo wyrazny, czysty a basu jest tyle ile potrzeba - nawet skrecalem suba bo w pewnym momencie wydawalo mi sie, ze przesadzilem ;)
Na koniec puscilem sobie Michaela jacksona - Dangerous w DTS i tutaj jeszcze lepsze odczucia - jakby muzyka Michaela idealnie pasowala do JBL-ow - fajny basik i ten beat, ktory dla mojego ucha jest czysty i wlasnie taki jaki oczekiwalem.
Nastepnie pusilem sobie kilka filmow z dzwiekiem DD5.1, DTS, DTS HD i trueHD - tutaj po prostu rewelacja - szcegolnie na gladiatorze w DTSie i 300 w trueHD - dzwiek czysty, wyrazny az ciarki przechodza po ciele ;)
Wczoraj udalem sie tez do salonu w moim miesice gdzie maja sale odsluchowa i porownywalem dziwiek - tam maja ampli denona (nie pamietam modelu) i kolumny paradigma i dali concept - wg moich odczuc na filmach nie bylo wielkich roznic ani na + ani na -. Te zestawy tez graly wyraznie i czysto. Jak puscilem swoja plyte Depeche Mode z audio DTSem - to wg mojej oceny u mnie w domu bylo slychac lepiej. Ogolnie jednak wiekszych roznic nie zauwazylem.
Tak wiec uwazam, ze te kolumny (JBL ES) dla mnie graja idealnie - tak jak sobie wyobrazalem. Dodatkowo design tych kolumn odpowiada mojemu wystrojowi salonu jak rowniez gustowi mojej zony ;) Kazdy ma inne preferencje ale nie zgodze sie, ze sa to slabe kolumny.
Pozdrawiam zadowolonych z JBlek.
 

boncio1

New member
Ja też mogę potwierdzić słowa Ramzesa. Pewnie też odniosłeś wrażenie, że po ok 2 miesiąca grania jakość i ilość basu się polepszyła. Dla mnie basu jest czasem aż za dużo, zwłaszcza w filmach. I jest on taki jak lubię, krótki i lekko ostry. Nie jest napewno dudniący i przeciągły, a to sugeruje dobrą kontrolę. Sub dodatkowo pomaga, choć w muzyce prawie go nie słychać. Give into me brzmi super na ES. Gitara nie jest nachalna jak na niektórych sprzętach, że odechciewa się słuchać.

p.s. Z jakiego miasta jesteś?

Paradigmy mają tytanową kopułkę, więc wysokie są dla mnie kłujące w ucho.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
@ Ramzes - ok, masz swoje zdanie, w porządku... szkoda tylko, że nie słuchałeś w jednakowych warunkach i nie na Harmanie... ten "jakiś" amplituner Denona to obawiam się, że to była totalna klapa w zestawieniu z Paradigmami (co ciekawe ze wzmacniaczami Denona się lubią)

a do pana Boncio1 - kończ waść wstydu oszczędź... obojętne jakiej góry by nie miały, to ostatnie zdanie sugeruje że na oczy nie widziałeś kolumn o których piszesz... idź wyczytaj może jeszcze coś ciekawego w danych technicznych, a potem idź i sprawdź z czego jest zrobiona kopółka w Twoich JBL :)
 

franerem

New member
Ramzes765 napisał:
Tak mnie nakreciliscie tymi opiniami nt JBL, ze w koncu (po miesiacu z kawalkiem) postanowilem je ostro potestowac :) Zona i dzieci poszly na wycieczka a ja sam z Ampli HK355, kolumnami JBL ES i stosem plytek ;)
Na pierwszy ogień poszły moje ulubione plyty - koncert Depeche Mode z Mediolanu (DD 5.1), U2 (DD 5.1) i plyty CD DTS-Audio - The best of U2 i Depeche Mode.
W moim odczuciu dzwiek jest rewelacyjny :eek:k:. Sluchalem cicho i jakosc dzwieku dla mnie bardzo bardzo dobra. Jak podkrecilem ampli to wtedy poezja - jak ktos ma mozliwosc glosnego sluchania i lubi tak sluchac muzyke to wtedy jest czad :-D. Oczywiscie konfiguracja kolumn najpierw z automatu HK a potem podrasowalem ja manualnie pod wlasne potrzeby. Dzwiek jak dla mnie bardzo wyrazny, czysty a basu jest tyle ile potrzeba - nawet skrecalem suba bo w pewnym momencie wydawalo mi sie, ze przesadzilem ;)
Na koniec puscilem sobie Michaela jacksona - Dangerous w DTS i tutaj jeszcze lepsze odczucia - jakby muzyka Michaela idealnie pasowala do JBL-ow - fajny basik i ten beat, ktory dla mojego ucha jest czysty i wlasnie taki jaki oczekiwalem.
Nastepnie pusilem sobie kilka filmow z dzwiekiem DD5.1, DTS, DTS HD i trueHD - tutaj po prostu rewelacja - szcegolnie na gladiatorze w DTSie i 300 w trueHD - dzwiek czysty, wyrazny az ciarki przechodza po ciele ;)
Wczoraj udalem sie tez do salonu w moim miesice gdzie maja sale odsluchowa i porownywalem dziwiek - tam maja ampli denona (nie pamietam modelu) i kolumny paradigma i dali concept - wg moich odczuc na filmach nie bylo wielkich roznic ani na + ani na -. Te zestawy tez graly wyraznie i czysto. Jak puscilem swoja plyte Depeche Mode z audio DTSem - to wg mojej oceny u mnie w domu bylo slychac lepiej. Ogolnie jednak wiekszych roznic nie zauwazylem.
Tak wiec uwazam, ze te kolumny (JBL ES) dla mnie graja idealnie - tak jak sobie wyobrazalem. Dodatkowo design tych kolumn odpowiada mojemu wystrojowi salonu jak rowniez gustowi mojej zony ;) Kazdy ma inne preferencje ale nie zgodze sie, ze sa to slabe kolumny.
Pozdrawiam zadowolonych z JBlek.
Ramzes ... ja sie ciesze ze jestes zadowolony :) ... ja mialem szanse przestestowac w swoim domu obydwa zestawy w tym samym czasie (czyli JBL i Siesty). W kinie domowym nie czuje az tak duzej roznicy ... efekty robia swoje i tu i tu. W muzyce za to moim zdaniem jest bardzo DUZA roznica: poczawszy od przestrzennosci dzwieku (chyba ze ktos slucha muzyki na poziomie minus 10db na ampli wtedy powoli przestaje miec to znaczenie :) ... po jakosc srednicy i jej wyrazistosc a na basach konczac (to co daja JBL'e seria ES (w moim przypadku ES80 oraz ES150) okreslam od tej pory jako pierdzenie :).

Mojej zonie nowe kolumny juz sie bardzo spodobaly zwlaszcza ze sa bardziej smuklejsze :).

Podsumowujac, zgadzam sie ze sa rozne gusty, ja po prostu przedstawilem swoja opinie. Ponadto Ramzes wzialbym pod uwage jedna rzecz: ludziom bardzo ciezko sie krytykuje wlasne zakupy szczegolnie za ciezka kase :)

boncio1 napisał:
Ja też mogę potwierdzić słowa Ramzesa. Pewnie też odniosłeś wrażenie, że po ok 2 miesiąca grania jakość i ilość basu się polepszyła. Dla mnie basu jest czasem aż za dużo, zwłaszcza w filmach. I jest on taki jak lubię, krótki i lekko ostry. Nie jest napewno dudniący i przeciągły, a to sugeruje dobrą kontrolę. Sub dodatkowo pomaga, choć w muzyce prawie go nie słychać. Give into me brzmi super na ES. Gitara nie jest nachalna jak na niektórych sprzętach, że odechciewa się słuchać.

p.s. Z jakiego miasta jesteś?

Paradigmy mają tytanową kopułkę, więc wysokie są dla mnie kłujące w ucho.
Zgadzam sie ze bas sie poprawia ... u mnie po pol roku bylo lepiej niz na poczatku ... nie zmienia to faktu ze niewygrzane Siesty graja basem dla mnie lepiej niz wygrzane roczne ES80. Przy muzyce ES150 jest bardzo przecietna. Za duzo nie daje a jak podkreci sie mocniej to zamiast grac to probuje mi rozwalic parkiet.

filcek napisał:
siesty może lepiej zagrają z tym szajsem hk 255 . Może by tak spubowac es80 z hk990 to juz jest inna bajka jest zejscie i przestzen której z amplitunerem w stereo nie uzyskasz .Paradigm 9v5 tez sa głównie do kina a nie do stereo . a i zejscie od es 80 niemaja lepszego tylko bardziej podbity dolny zakres basu i tzw mieeki dzwięk przez to ze srednica jest bardziej utemperowana wysokie spokojniejsze a bas mięsisty z duzo gorszą kontrola niz seria es .do rocka i techno czy dance es wg mnie lepsze a do spokojnej muzy lepsze pardigmy . 9v5 . POzdro
Taaa... do kolumn za 2000 wzmaczniac stereo za 6000 zeby zaczely normalnie grac. Moze nie robmy sobie jaj?

Ramzes765 napisał:
Na koniec puscilem sobie Michaela jacksona - Dangerous w DTS i tutaj jeszcze lepsze odczucia - jakby muzyka Michaela idealnie pasowala do JBL-ow - fajny basik i ten beat, ktory dla mojego ucha jest czysty i wlasnie taki jaki oczekiwalem.
Jak puscilem swoja plyte Depeche Mode z audio DTSem - to wg mojej oceny u mnie w domu bylo slychac lepiej. Ogolnie jednak wiekszych roznic nie zauwazylem.
Jak dla Ciebie MJ - Dangerous czy Depeche Mode brzmi dobrze na JBL ES to chyba mamy zdecydowanie inne oczekiwania :) ... szczegolnie Depeche na JBL wypada dla mnie beznadziejnie ... niestety ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ramzes765

New member
Bez reklam
franerem napisał:
Ponadto Ramzes wzialbym pod uwage jedna rzecz: ludziom bardzo ciezko sie krytykuje wlasne zakupy szczegolnie za ciezka kase :)

Ja nigdzie nie napisalem ze JBLe to najlepsze kolumny i nic poza nimi sie nie liczy. W moim odczuciu kupilem to co chcialem wiec nie mam powodu zeby na sile nie przyznawac sie do bledu. Jestem zadowolony wiec to opisuje. Ty nie jestes i to jest Twoje zdanie.
Jak ja po jakims czasie stwierdze, ze jednak JBL nie sa takimi fajnymi koluminkami za jakie je uwazalem to na pewno o tym napisze, na dzien dzisiajszy jestem bardzo zadowolony i moge z czystym sumieniem polecic ten zestaw innym.
 

don111

Banned
filcek napisał:
wyskokie tony Paradigm ma łagodniejsze . I to jest fakt !!! Ale średnica lepsza w jbl es
znowu pudło... i to 2x w jednym zdaniu :???:
już Ci pisałem, nie wypowiadaj się na temat kolumn których nie słuchałeś :roll:
 

franerem

New member
Ramzes765 napisał:
Ja nigdzie nie napisalem ze JBLe to najlepsze kolumny i nic poza nimi sie nie liczy. W moim odczuciu kupilem to co chcialem wiec nie mam powodu zeby na sile nie przyznawac sie do bledu. Jestem zadowolony wiec to opisuje. Ty nie jestes i to jest Twoje zdanie.
Jak ja po jakims czasie stwierdze, ze jednak JBL nie sa takimi fajnymi koluminkami za jakie je uwazalem to na pewno o tym napisze, na dzien dzisiajszy jestem bardzo zadowolony i moge z czystym sumieniem polecic ten zestaw innym.
Ramzes, nie bierz tego do siebie. Napisalem tylko ze tak czesto jest, z drugiej strony wspomnialem wczesniej ze wazne ze sam jestes z nich zadowolony bo to jest najwazniejsze :)

Ja tego zestawu nie polece za nic przy takiej cenie. Wlasnie jestem po wizycie 4 znajomych ktorzy wczesniej sluchali u mnie JBL'i ... Siesty zdecydowanie bardziej przypadly im do gustu :)

filcek napisał:
wyskokie tony Paradigm ma łagodniejsze . I to jest fakt !!! Ale średnica lepsza w jbl es
Teraz to chlopie sobie jaja robisz :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gilek1975

New member
Bez reklam
Ramzes765 - a mógłbyś mi napisać jakie masz ustawienia na swoim 355? Chodzi mi o odcięcia poszczególnych kolumn ( reszte to już robi kalibracja, tak mi si e wydaje).
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
czesc gilek1975
Wieczorkiem sprawdze to Ci napisze.
Mam nadzieje, ze chociaz Ty jestes zadowolony z JBL bo zaczne myslec, ze mam cos nie tak ze sluchem ;)
 

boncio1

New member
@don111 Ty już nawet nie wiesz z kim piszesz. Najpierw negujesz, że nie widziałem nawet paradigmów, bo piszę, że mają dla mnie zbyt ostre wysokie podając za możliwy powód materiał z którego jest zrobiony wysokotonowiec, a za chwilę, parę postów dalej, negujesz jak filcek napisał, że mają łagodniejsze wysokie od ES. To zdecyduj się mają ostrzejsze, czy łagodniejsze? Wiem doskonale, że ES też mają użyty tytan w budowie, ale nie jest to czysty tytan i jakoś inaczej brzmią, dla mnie łagodniej. Poza tym bardziej słyszę "ultrawysokotonowca" jak nazywa to producent.
Jak już konsekwentnie zwalczasz JBL, to używaj tych zamych argumentów. I pamiętaj kazdy ma inny słuch, a z wiekiem umiejętność odbierania wysokich częśtotliwości spada.
 

Bucek

Banned
ja se wczorej audacity generowalem rozne czestotliwosci i wychodzi ze swobodnie obsluguja moje uszka pelen fizjologiczny zakres :p

zabawne jest to ze moja 55 letnia matka niewiele ode mnie odstaje choc podobno dziadkom sluch z wiekiem siada :p
 

don111

Banned
Boncio - jak ktoś pisze że coś brzmi tak a tak bo jest wykonane z X/Y to trudno mu uwierzyć że opierał swoje opinie na odsłuchu... Flicka to już szkoda wspominać, strzela i strzela i trafić nie może (średnicą to akurat deklasują te ESy, nie tylko Paradigmy zresztą) :)
co do ostrości Paradigmów a JBL ES to i jedne i drugie nie brzmią łagodnie, można uznać że to podobny poziom, tyle że Paradigmy niosą jednocześnie dużo większą liczbę detali (mimo teoretycznie niższego pasma przenoszenia na górze) a tam jest ostro a detali mniej
 

don111

Banned
oj nie powiedziałbym z tą metalicznością i ciepłem, ale już nie będę polemizował ;)
zresztą góra to i tak nie największy problem ES ;)
 

don111

Banned
w tych akurat góra jest najsłabszym elementem, reszta jest mocno powyżej przeciętnej w podobnych cenowo, dużych podłogówkach ;)
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Ramzes765 napisał:
czesc gilek1975
Wieczorkiem sprawdze to Ci napisze.
Mam nadzieje, ze chociaz Ty jestes zadowolony z JBL bo zaczne myslec, ze mam cos nie tak ze sluchem ;)

:), jestem, pewnie że jestem zadowolony z ES, po zakupie nawet raz nie pożałowałem że zakupiłem taki zestaw, jedynie co mnie denerwowało to pykanie w ampli , ale jest już w serwisie, podobno ma być lepiej czyli bez pykania w głośnikach, zacznę na nowo się bawić.
Chciałbym jednak wiedzieć jakie masz odciącia na poszczególnych kolumnach i jak masz ustawionego suba.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
sorry gilek1975 zapomnialem :)

mam ustwaione tak:
Fronty - 80Hz
Center - Large
Surroundy - 40Hz
Sub Size - SUB
Sub Mode - Sub

na subwoferze manualnie mam tryb LFE a pokretla crossover i level tak na okolo 40% mocy
jak masz mozliwosc to posluchaj sobie kawalek Michaela Jacksona - Give In to me (najlepiej w DTS)- ta piosenka jest jakby stworzona do JBLek :eek:k:
pozdrawiam
 
Do góry