JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

Tomasss123

New member
No to mnie pocieszyłeś, mam jeden dzień soundbar i nie działa do końca jak powinien :/ też mnie właśnie to zdziwiło, że centralny nie działa przy podpiętych głośnikach.
 

janek102

New member
Cholera a ja właśnie zastanawiam się jaki s-bar kupić i jadę odsłuchać coś sensownego :/ troszkę mnie te wszystkie problemy martwią, jedyny plus to że 8303, któryś kolega wrzucił info, że nie ma tragedii. Czy jest jakaś alternatywa do JBL 2.1/ 3.1? 5.1 nie wchodzi w rachubę, nie ten przedział cenowy.
 

Tomasss123

New member
Też miałem taki dylemat, jaki soundbar wybrać - kupiłem JBL Bar 5.1 i jestem zadowolony ( ma delikatne wady, ale je akceptuje) Najważniejsze to, że super gra i ma niezły bas na czym mi najbardziej zależało. Jestem fanatykiem Sony i chciałem kupić ST 5000 za prawie 5k i co ??? Pomimo, że od wielu wielu lat kupowałem sprzęt Sony, nie kupiłem tego sundbara - po prostu nie jest wart tych pieniędzy, dźwięk super ale nie ten bas i brakuje tylnych głośników. Jak czytam testy i opinie soundbarów nawet za 7-8k każdy ma jakieś wady, niedociągnięcia i to jest prawda !!! Teraz sprzedaje swoje zintegrowane kino domowe Sony za ponad 4k, które służyło mi przez lata i powiem również, że też miało pewne niedociągnięcia. Jak się okazuje sprzęt o wiele droższy od JBL'a, powinien być doskonały a tak właśnie nie jest !!!

Nie chwalę JBL'a, bo to mój pierwszy sprzęt tej firmy, ale soundbar 5.1 pokazał, że można mieć niezły sprzęt w dobrej cenie.

Moja rada - nie szalej, aż tak z kasą za soundbara, bo naprawdę nie warto !!! Chcesz mieć dobre kino to tylko kolumny w drewnie !!! Dlaczego nie mam drewnianych kolumn - jak większość tutaj bo nie mam tyle miejsca !!! A co do sprzętu jestem bardzo wymagający i jak mi JBL spowodował uśmiech na twarzy, to podobnie powinno być u Ciebie...

Pozdrawiam
 

kobylo

New member
Mogę dodać ze ostatnio porównał jbl bar 5.1 i polk audio magnifi max i ogólnie polk ma lepsza jakość dźwięku, gra częściej, z lepszymi detalami i bas tez fajny
 

Tomasss123

New member
Zapomniałeś dodać, że Polka dyskfalifikują trzaski z tylnich głośników - a słychać to zwłaszcza jak słuchamy cicho kina. Tak to był by super sprzęt ale szkoda nerów - kilkakrotna poprawa softu nic nie dała !!!
 

janek102

New member
Ok, byłem posłuchałem i wchodzę w JBL 3.1 :) kupiony jestem, sprawdziłem na kilku rodzajach muzyki, sporo z wokalem, żeby zerknąć jak to jest z tym środkiem i dla laika jak ja jest świetnie. Co do powyższego to dzięki za radę żeby nie szaleć z kasą. Oczywiście masz rację i taki też mam plan.
 

hrabki

New member
Cześć.
Mam problem z jbl 5.1. Na początku wszystko hulało bez zarzutu, był podłączony do tv LG przez ARc. Problem zaczął się po podpięciu dekodera eNki.
Soundbar zaczął się zawieszać. Na chwilę obecną nawet jak podłączam sam tv przez ARc to soundbar wisi. Pomaga odpięcie zasilania, ale tez nie za pierwszym razem.
 

comerfus

New member
Witam, kupiłem ostatnio jbl 5.1 bar, muszę powiedzieć że spełniło to moje oczekiwania jeśli chodzi o sundbar, zastanawiałem się nad kinem domowym lecz że względu na ilość miejsca zdecydowałem się na sundbara, mam jednak pewnie problem, dialogi są bardzo bardzo ciche, gdy włączę lektora stereo(zwykły, nie znam się na tym aż tak więc mogę się mylić) jest wszystko w porządku, na dzwieku 5.1 już jest inaczej, bardzo cicho słychać a biorąc pod uwagę inne efekty dźwiękowe to oglądanie filmu staje są bardzo uciążliwe, reklamacja? Miał ktoś podobny problem? Może jest jakieś rozwiązanie, sundbar podpięty jest do sony kd 65af8, bardzo dziękuję za odpowiedzi i pomoc
 

Ocic

New member
No i panowie jak był problem z pykaniem dość długo to teraz przestał. Mam na 100% pewność że to wina tv nawet Już nie wyskakuje Pcm jak było do tej pory prawie na kazdym kanale pokazywał się pcm. Szczerze niewiem jak to się stało odpaliłem tv i pokazało się logo Philipsa i się wylonczyl i ponownie wyłonczylem i już niepyka przy przelanczaniu. Dziwne to ale się poprawiło.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
hrabki sprawdz optyk
comerfus jestes pewny ze twój tv potrafi wysłać cyfrowo wiecej niz dwie sciezki audio?
Ocic mowilem od początku, że soundbar odtwarza to co dostaje z tv...
 

comerfus

New member
Dziękuję za odpowiedź, a jak to sprawdzić czy obsługuje więcej niż dwie ścieżki audio, ja laik straszny w tych tematach, w każdym razie sprawa wygląda tak po 3 godzinach siedzenia nad problemem i czytania, miałem film w dts 4k gdzie dialogi chodziły normalnie za to na netflixie źle, podłączyłem jeszcze soundbara do optyka, i wyczytałem że netflix dts to tylko angielski, nie wiem czy tak powinno być jeśli dts jest wstecznie kompatybilny otoz jesli dźwięk idzie z dts przez hdmi arc to wszystko jest spoko, jeśli to ma być zwykle 5.1, zwykły film, netflix lektor polski wtedy musze przełączyć na optyka i idzie dd ale wszystko słychać wyraźnie, wydaje mi się że normalnie na hdmi arc nie ważne czy dd czy dts powinno być okej a tu muszę przełączyć na odpowiednie wejscie na soundbarze, jeszcze mam jeden problem bo nie mogę za nic w świecie skalibrowac głośników przestrzennych, mam skośna ścianę w pokoju nad soundbarem, może to być problemem? I jak sądzicie o tych dialogach i tym przelaczaniu między hdmi a optykiem, a i jeszcze jedno pytanie, w sumie na to samo wyjdzie jak dźwięk jest 5.1 w dd to choćbym mógł odtwarzać dts to i tak dźwięk będzie odtwarzany w formacie dd tak? Jedynie szukać filmów z dts?
 

comerfus

New member
Czaję, dzwoniłem i nie obsługuje czyli mówiąc prosto tak jak to zrobiłem, muszę wiedzieć w jakiej jakości jest nagrany film czy dd i przełączyć na optyka czy dts i na hdmi arc, dobrze rozumuje?;) i jak z tą kalibracja mieliście kiedyś problem? A, wszystkie dźwięki dookoła wyciszone;) nawet grzejnik wyłączyłem;)
 

Malpa121

New member
Jbl bar 5.1

Zwracam się do was z zapytaniem. Czy ktoś z was się orientuje może czy jestem wstanie gdziekolwiek
Dokupić sam prawy głośnik ???? Pomocy !!!;( powiedzmy ze został zniszczony. Teraz jestem bez jednego głośnika i nie wiem co zrobić ;( ktoś coś ???
 

Malpa121

New member
Jbl bar 5.1

Zwracam się do was z zapytaniem. Czy ktoś z was się orientuje może czy jestem wstanie gdziekolwiek
Dokupić sam prawy głośnik ???? Pomocy !!!;( powiedzmy ze został zniszczony. Teraz jestem bez jednego głośnika i nie wiem co zrobić ;( ktoś coś ???
 
Do góry