JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

Crac

New member
Cześć,

Przejrzalem całe 129 stron tego tematu w uroczy sloneczny niedzielny poranek i gdzie nie gdzie pojawiało sie zapytanie bez odpowiedzi ... Czy ktoś z Was mogłby odpowiedziec mi na pytania dotyczące zestawu 5.1, a dokładniej:

1. jaka jest żywotność odłączanych satelit tzn po jakim czasie przestaja spelniac swoja role i musza byc na stale podpiete do centrali badz wymienione ?
2. czy satelity maja wymienne akumulatory (jaki jest koszt takiej zabawy na ten moment) ?
3. jesli 2 nie to czy satelity mozna dokupic, a jesli tak to w jakiej cenie są obecnie (cena z 1 szt) ?
4. czytajac posty zauwazylem ze satelity podlaczone do bara nie działaja tylko działa 2.1lub 3.1 jesli dobrze zrozumialem, zgadza sie ?
5. jesl powyzsze sie zgadza to przy rzadkim rozlaczaniu satelit lepiej kupic zestaw 3.1 bo bedzie wieksza moc, prawda ?

Dodatkowe pytanie porównawcze :)

6. byłem wczoraj w MM i Pan negatywnie wypowiadal sie o 5.1 zachwalajac do mixu (film, muzyka oraz TV) Samsunga Q70R lub jako niskobudzetowe rozwiazanie Samsunga Soundbar R650.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udanej niedzieli :)
 
Ostatnia edycja:

leszekmw

New member
no jak trafiłeś na pana od samsunga to Ci go zachwalał..))))
ale fakt , q70jest nowocześniejszy , i chyba lepiej grający .
w jbl niewątpliwą zaletą są odłączane satelity..
ale i tak soundbar bez górnych głośników w listwie to lipa i tyle. to samo bez satelit tylnych.
ale to nie ta półka cenowa co wyżej wymienione....
 

szybal

Banned
"ale i tak soundbar bez górnych głośników w listwie to lipa i tyle."
Dobre na pewno dużodają w plastik fantastyka:)
 

leszekmw

New member
szybal a wyobraź sobie że słuchałem też bose700..))
niestety brak możliwości połączenia się z soundbarem , odsłuch tylko demo..
a demo jak to demo , wyciśnięte do granic możliwości wszystko..ale i tak majtek nie ściągał.. .
do atmosa i innych efektów tylko górne głośniki w listwie , jeszcze raz powtarzam.., inaczej prawie wszystkie efekty są płaskie albo ich wogóle nie słychać.. , ale jak ktoś chce sobie wmówić że on je słyszy i z jego soundbara wszystko leci wspaniale to tylko pogratulować dobrego samopoczucia.. .
a tak naprawdę to nie oszukujmy sie , soundbar służy głównie do poprawy jakości dźwięku z telewizora i tak do niego trzeba podchodzić.. , taki Q60 a nawet hwn550 /słucham często go u znajomego/ wystarczająco sie sprawdzą , jak komuś więcej basu potrzeba to można wybrać jbl .
a większości zainteresowanych wydaje się ze za 1tyś będą mieli super granie muzyki z superefektami KD a potem sa zawiedzeni . według mnie do soundbara trzeba podchodzić tylko i wyłącznie jako do poprawiacza odsłuchu tv i tyle. wydawać na niego więcej jak 1500zł niema sensu . nie można od niego oczekiwać wrażeń jak w KD nawet z niskiej półki na malutkich kolumnach jak np. magnat cin.510 ..
i jestem pewien że gdyby nie cholerne kable to nikt by się na soundbary nie oglądał..
 

szybal

Banned
Może masz rację może nie wspaniale ale bardzo dobrze gra Bose szczególnie z nowymi tylnymi.
Efekt Atmos tylko z KD żadne odbicie .
Testowałem LG z "Atmosem " bardziej chyba wyobraźnia działa niż to gra :)
 

Crac

New member
Czy jest szansa aby otrzymać od Was odpowiedzi na poniższe pytania (w szczególności 1-3) czy to jakiś temat tabu ???

1. jaka jest żywotność odłączanych satelit tzn po jakim czasie przestaja spelniac swoja role i musza byc na stale podpiete do centrali badz wymienione ?
2. czy satelity maja wymienne akumulatory (jaki jest koszt takiej zabawy na ten moment) ?
3. jesli 2 nie to czy satelity mozna dokupic, a jesli tak to w jakiej cenie są obecnie (cena z 1 szt) ?
4. czytajac posty zauwazylem ze satelity podlaczone do bara nie działaja tylko działa 2.1lub 3.1 jesli dobrze zrozumialem, zgadza sie ?
5. jesl powyzsze sie zgadza to przy rzadkim rozlaczaniu satelit lepiej kupic zestaw 3.1 bo bedzie wieksza moc, prawda ?

Z góry wielkie dzięki za info:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. może być 5 lat , może być 10 lat.
2. niewymienne
3. nie ma
4. do 5,1 - ale już skończyła się produkcja.
5. Bar 3,1 też jest dobry.
 

PawelST17

New member
Znowu ten sam problem. Mam nowego bara i po odłaczeniu głośników satelitarnych głos jest tylko w dwóch trybach voice i music, przy innych trybach jest tak cichy ze muszę trzymać głośnik przy uchu żeby coś usłyszeć. Robiłem kalibrację i sterowałem ustawienim głośników na pilocie.
Czy ktoś może pomóc?


Sorry za odkopanie, ale u mnie jest dokładnie tak samo. Przejrzałem wczoraj cały wątek i nie znalazłem odpowiedzi. Pomoże ktoś?
 

metiu31

New member
Witam Serdecznie, mam pytanie i proszę o szczerą odpowiedź ludzi co mieli styczność z tymi soundbarami. Moje wielkie poszukiwania ograniczyły się do jbl bar 5.1 i jbl 5.1 surround. Który Panowie wybrać? Surround jest nowszy a bar ma odłączane satelity i to mnie nurtuje najbardziej.. Czy brak odłączanych satelit w wersji surround go dyskwalifikuje w tle swojego starszego brata? Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź.
 
Do góry