JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

Ocic

New member
Zależy mi żeby używać jednego pilota od dekodera a nie 3.
A poza tym od niedawna zaczęło tak pykac jak się przelancza kanały
Najlepsze jest to że nie na wszystkich kanałach tak się dzieje to by oznaczało że inna ścieżke audio ma kanał. Ale dlaczego tak pyka i jak mogę to usunąć
 

czaszka69

New member
Udało Ci się rozwiązać problem? Mam dokładnie to samo

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ja to miałem od początku, od razu jak zakupilem JBL 5.1
Ale te pykanie to jest nic, mi to akurat nie przeszkadza
Wyobraźcie sobie, że takie pykanie i to praktycznie non stop wydaje subwoofer. Pisałem już o tym na forum. Przeniosłem sprzęt aby sprawdzić w innym pomieszczeniu i problem znika, W innym mieszkaniu też problem znika. Więc nie mam co go odsyłać na reklamacje bo sprzęt działa dobrze tylko w tym jednym pomieszczeniu coś go zakłuca. Na moje oko to telewizor w jakiś sposób zakłuca. Tak mi się wydaje. Dziś ostatnia próba przyniosę drugi telewizor do pomieszczenia gdzie są zakłucenia. Zakłucenia są na TV LG, zobaczymy jak bedzie na samsungu. Poza tym mam również problem bo podpinam dekoder od kablówki pod soundbara kablem hdmi, wyjsciem ARC JBL pod tv. No i tv nie widzi dekodera, wiec jbl podpiety pod tv arc a dekoder pod tv zwyklym hdmi. to jest jakas masakra. Chetnie sprzedam tego JBL jak ktoś chce kupic :D chyba ze ktos mi pomoze

POZDRAWIAM
 

Ocic

New member
Witam
No ja juz dzisiaj niewytrzymalem i zadzwoniłem do serwisu. Pan w słuchawce wysłał mi emaila co mam zrobić więc
1 zrobiłem ustawienia fabryczne niepomoglo
2. Aktualizacja noepomogla
Pozostało wysłać im do serwisu wadpie żebym to zrobił bo to działa tylko to pykanie mnie irytuje.
Wzielem poprzestawialem w tv na zwykłe stereo nie wielokanalowy.
Wzielem wyłonczylem opuznienia wyjścia cyfrowego.
I niewiem czy mi się wydaje ale jakby polepszylo się.
A wszystko zaczęło się od tego że aktualizacja była dekodera 4k ultra HD po nowym roku i niewiem teraz czy to wina dekodera czy tv. Albo się pogodzie z tym pykaniem albo oszaleje .
Rozmawiałem z gościem co niby się zna na tym to powiedział mi że to raczej się nieda naprawić to jakaś wina "podczerwieni" i niewiem teraz co o tym myśleć
 

dziunek10

New member
Dziwna z prawa z tym pykaniem. Na netflixie czy yt nie zauważyłem tego, może za mało oglądałem. Za to przy przełączaniu, czy nawet w trakcie oglądania tv jest pykanie i ten PCM się wyświetla na soundbarze. Łącząc tv z WiFi i wpisując hasło, pykało praktycznie przy każdym potwierdzeniu litery. Reklamacja pewnie niewiele zmieni

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Ocic

New member
Dziwna z prawa z tym pykaniem. Na netflixie czy yt nie zauważyłem tego, może za mało oglądałem. Za to przy przełączaniu, czy nawet w trakcie oglądania tv jest pykanie i ten PCM się wyświetla na soundbarze. Łącząc tv z WiFi i wpisując hasło, pykało praktycznie przy każdym potwierdzeniu litery. Reklamacja pewnie niewiele zmieni

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Na netfliksie mi też pyka i faktycznie pcm co przełączanie programu się pojawia są może 5 kanałów co się niepokazuje
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak coś nie działa to wysyłaj do serwisu.
Jak telewizor nie wysyła pykania po arc na YT lub flixie, a wysyła przy przelączaniu kanałów no to pretensje raczej do telewizora.
Działa poprawnie w innych pomieszczeniach, a w jednym nie? Zastanówmy się nad zakłóceniami? Router wifi?
 

Tomasss123

New member
Witam planuje zakup soundbara JBL Bar 5.1, po nowych informacjach, odnośnie nowych modeli zwłaszcza 9.1 na wiosnę, zastanawiam się czy nie poczekać na nowszy model ???
Jedno co mnie dziwi w tych nowych modelach, że jest tylko jedno wejście HDMI ??? Czy wie ktoś może jak będzie w modelu 9.1 ???

Pozdrawiam
 

v80trek

New member
Jak serwis JBL radzi sobie z pierdzącymi subwooferami? Chodzi mi o to czy wgrają nowe oprogramowanie i cześć czy da się do w jakiś sposób naprawić? Często w moim bar 3.1 są jakieś stukania, pierdzenia czy nawet porządne kopnięcia dochodzącej z suba. Już mnie to irytuje strasznie.
 

szybal

Banned
Serwis JBL to największa porażka i najgorszy serwis z którym miałem styczność.
Walka z słuchawkami za ponad 1 tyś. trwała 6 miesięcy w końcu ich olałem i sprzedałem za pół ceny.
 

prentas1

New member
Zarówno o.s.t.r jak i Kalkbrenner grają sympatycznie na tym sprzęcie. Generalnie ja i kumple jesteśmy Zadowoleni z tego soundbara. U mnie pracuje z tv Philips 65PUS8303. Czasem Heni trzeba zmienić bo coś nie do końca się dogaduje, mam dekoder podpięty pod soundbar i dalej do hdmi arc
 

Tomasss123

New member
Witam jednak nie wytrzymałem i zakupiłem model JBL Bar 5.1 dzwięk faktycznie wymiata, a subwoofer ma niezłego kopa !!! Wszystko mam podpięte pod SB po przez HDMI - PS4 i udany dekoder Horizon. Również u mnie występuje problem z puknięciem, jak zmieniam kanały TV - na szczęście nie jest to głośny dźwięk.

Zastanawia mnie tylko jedno, mam głośniki surround rozstawione - gra prze piękny dźwięk 5.1 i to się zgadza, natomiast jeżeli składam głośniki surround do belki - automatycznie dźwięk 5.1 się wyłącza i grają tylko dwa głośniki na belce stereo. Czy jest jakaś opcja żeby cała belka grała po schowaniu głośników, dlaczego pytam - będę chciał oglądnąc dobry film nie ma problemu wyciągam głośniki, ale jak będę oglądał TV nie potrzebuje rozstawiać głośników - dźwięk stereo w tym momencie nie zabardzo mi odpowiada, brakuje głośnika centralnego ???

Dziękuje i pozdrawiam
 

Darekpop

New member
Jak masz głośniki boczne podpięte to masz 3.1 jak odłączone to 5.1. Jak program będzie nadawany w dolby to będzie 3.1, jak w stereo to będą grały bez centralnego. Przy rozstawionych głośnikach w stereo będziesz miał kwadrofonię. Zależy też jaki tryb ustawisz. W standard i muzyka masz stereo. W pozostałych przestrzenny.
 

Tomasss123

New member
Dźwięk mam ustawiony na Movie - jak mam wpięte boczne to grają mi dwa głośniki na głównej belce i dwa surroundy tylko troche ciszej, centralnego nie słychać. Nie zależnie czy mam dźwięk dolby czy nie centralnego nie słyszę ??? Mówimy cały czas przy podłączonych głośnikach do głównej belki.
 
Do góry