JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

milanoa

Member
Witam wszystkich.

Jestem szczęśliwym posiadaczem JBL Bar 5.1. Mam małe pytanko dotyczące połączenia sprzętu. Wcześniej miałem podłączony soundbar z TV za pomocą HDMI ARC, a dekoder bezpośrednio do TV za pomocą HDMI. Dziś postanowiłem podłączyć dekoder do soundbara za pomocą HDMI do wejścia HDMI 1. I tu nasuwa się moje pytanie. Czy za każdym razem, kiedy włączam dekoder, muszę sam zmieniać na soundbarze źródło sygnału na HDMI 1, czy soundbar sam powinien przerzucić się z HDMI ARC na HDMI 1?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Sam to robi.
 

Kapsello

New member

No właśnie problem w tym, że nie robi. Z HDMI ARC na HDMI 1 nie przełącza się sam, kiedy odpalę dekoder. Ale z HDMI 1 na HDMI ARC już przełącza się sam, kiedy oglądając kanały z dekodera włączę np. Netflixa. Mój TV to SHARP LC-40CFG6452E. Może to być wina TV czy raczej z soundbarem coś nie tak?

Czy kolejność podłączania sprzętu ma tutaj jakieś znaczenie? Albo czy podłącza się sprzęt do soundbara, kiedy jest on włączony czy wyłączony?
 
Ostatnia edycja:

ecth

New member
Cześć!
Od 2 lat mam JBL Bar 5.1 i od tygodnia mam gigantyczny problem którego nie potrafię naprawić. Okazuje się bowiem, że po ok 40 minutach od odłączenia głośników zewnętrznych lewa satelitka samoczynnie się wyłącza. W żaden sposób nie działa włączenie jej przyciskiem - dopiero podpięcie do belki powoduje jej uruchomienie jednak tylko na max 5 min. Ewidentnie problem jest z jej niedoładowaniem lub popsutym akumulatorem. Robiłem następujące rzeczy aby zweryfikować problem:

1. Ładowanie na maxa (aż do zgaśnięcia czerwonych diod) satelit podłączonych do belki nic nie daje - lewa satelita po odłączeniu od belki po 40 min się wyłącza.
2. Jej ponowne włączenie możliwe jest tylko poprzez ponowne podpięcie do belki (przycisk na satelicie nie działa) jednak po odłączeniu satelita wyłącza się po 5 minutach.
2. ładowanie satelity kablem z telefonu także nic nie daje. Podłączenie jej do prądu owocuje miganiem czerwonej diody - nic więcej.
3. W trakcie ładowania z belki czas świecenia czerwonej diody na lewej satelicie (uszkodzonej) jest porównywali z czasem świecenia diody na prawej satelicie.

Czy ktoś może mi pomóc? Gwarancja skończyła mi się miesiąc temu i naprawdę nie wiem co robić.
 
Ostatnia edycja:

Lekki28

New member
Cześć!
Od 2 lat mam JBL Bar 5.1 i od tygodnia mam gigantyczny problem którego nie potrafię naprawić. Okazuje się bowiem, że po ok 40 minutach od odłączenia głośników zewnętrznych lewa satelitka samoczynnie się wyłącza. W żaden sposób nie działa włączenie jej przyciskiem - dopiero podpięcie do belki powoduje jej uruchomienie jednak tylko na max 5 min. Ewidentnie problem jest z jej niedoładowaniem lub popsutym akumulatorem. Robiłem następujące rzeczy aby zweryfikować problem:

1. Ładowanie na maxa (aż do zgaśnięcia czerwonych diod) satelit podłączonych do belki nic nie daje - lewa satelita po odłączeniu od belki po 40 min się wyłącza.
2. Jej ponowne włączenie możliwe jest tylko poprzez ponowne podpięcie do belki (przycisk na satelicie nie działa) jednak po odłączeniu satelita wyłącza się po 5 minutach.
2. ładowanie satelity kablem z telefonu także nic nie daje. Podłączenie jej do prądu owocuje miganiem czerwonej diody - nic więcej.
3. W trakcie ładowania z belki czas świecenia czerwonej diody na lewej satelicie (uszkodzonej) jest porównywali z czasem świecenia diody na prawej satelicie.

Czy ktoś może mi pomóc? Gwarancja skończyła mi się miesiąc temu i naprawdę nie wiem co robić.

Miałem dokładnie taką samą sytuację ,po prostu padła bateria, obojętnie co zrobisz i czym będziesz próbował ładować nic to nie da. Jedyne rozwiązanie to kupno/wymiana na nowe satelitki.
 

pawel1902

New member
Witam mam JBL 3.1 od 3 miesięcy i wszystko ok działało aż do dziś nagle subwoofer raz działał raz nie a po chwili tak jakby stracił łączność z soundbarem i nie mogę teraz ich połączyć bezprzewodowo.

Robię wszystko tak jak pisze w instrukcji ale za cholere nie działa subwoofer wciskam na nim przycisk dioda szybko miga a na pilocie przytrzymuje 5 sekund dim display a potem wciskam bass plus i bass minus i nic nie łączy sie soundbar z subwooferem.

Próbowałem robić reset czy odłączać z prądu ale nic nie dało nie wiem juz co robić proszę o pomoc.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam mam JBL 3.1 od 3 miesięcy i wszystko ok działało aż do dziś nagle subwoofer raz działał raz nie a po chwili tak jakby stracił łączność z soundbarem i nie mogę teraz ich połączyć bezprzewodowo.

Robię wszystko tak jak pisze w instrukcji ale za cholere nie działa subwoofer wciskam na nim przycisk dioda szybko miga a na pilocie przytrzymuje 5 sekund dim display a potem wciskam bass plus i bass minus i nic nie łączy sie soundbar z subwooferem.

Próbowałem robić reset czy odłączać z prądu ale nic nie dało nie wiem juz co robić proszę o pomoc.
Wysyłaj do serwisu, jak masz z polskiej dystrybucji to:
AVS Michał Matuszkiewicz
Ul. Bohaterów Monte Cassino 1
40-231 Katowice
tel.: 032 / 255-21-48
tel.: 032 / 352-79-20
e-mail: serwis@audio-video.slask.pl
 

Brooklyn

New member
Mam problem z podłączeniem soundbara do TV.
JBL 5.1 + TV Philips 49PUS6561 + mediabox+ + Xbox.
Zrobiłem tak
Do TV przez HDMI ARC podłączyłem JBL
Do JBL kablami HDMI resztę urządzeń.
Z tego co zrozumiałem powinno wszystko działać a tu nic. Włączam dekoder pojawia się na soundbarze napis HDMI 1 ale nic się nie wyświetla na TV. Co więcej nawet jak z TV włączam YouTube czy Netflixa to grają glosniczki telewizora a bar milczy.
Cis zrobiłem nie tak?
 

devilne

New member
Czy jest możliwość by belka grała jednocześnie z tv? Przyznam szczerze dźwięk w tv jest bardziej przestrzenny niż sama belka. Podłączyłem optykiem i uzyskałem dźwięk z obu urządzeń, natomiast trzeba było sterować osobno pilotem od tv i od belki głośnością. Po konfiguracji tv z jbl po optyku dźwięk znikł z tv, gra sama belka i na dodatek gdy wyłączam tv belka nie przechodzi w tryb standby. TV to samsung q60. W ustawieniach tv nie widzę opcji grania dwóch grajek jednocześnie. PS: pukanie suba jest i na arc i po optyku :/
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Podłączyłem optykiem i uzyskałem dźwięk z obu urządzeń, natomiast trzeba było sterować osobno pilotem od tv i od belki głośnością.
Naucz belke pilota od tv, w instrukcji masz w jaki sposób.

Po konfiguracji tv z jbl po optyku dźwięk znikł z tv, gra sama belka i na dodatek gdy wyłączam tv belka nie przechodzi w tryb standby.
Wcześniej pisałeś , że graja oba?!
Belka wyłączy się po kilkunastu minutach.
Sama z siebie nie pyka, odtwarza to co dostaje z tv.
 
Do góry