JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

devilne

New member
@blackninja

tak, grał tv i belka jednocześnie i powiem ci, że efekt niesamowity, jakby dodatkowe satelitki po bokach stały, dźwięk był dużo szerszy. Tylko tak jak mówiłem, głośność belki i tv trzeba było osobno sterować, muszę się pobawić z programowanie pilota. apropo tego pilota, bym chciał samsungowskim pilotem sterować głośnością belkę tak, jak to jest w przypadku połączenia kablem hdmi arc. Da się tak?
 

thcmaniac

New member
Witam. Mam dwa problemy z 3.1
1. Najbardziej irytujacy to, ze w cichych scenach odcina dzwięk i w momencie pojawienia sie dialogów jest opóźnienie i ucina ok 0.5s

2. Po wyłaczeniu tv i soundbara ( polączone po arc), soundbar sam sie wybudza.
Macie podobne problemy? albo znacie rozwiązanie tych problemów?
 

Brooklyn

New member
Miał może ktoś problem z sterowaniem głośnością TV i bara?
Mam Philipsa PUS6561 i bar 5.1 i włączanie i wyłączanie pilotem od TV działa. Sterowanie głośnością jednak już nie. Próbowałem wg instrukcji jeszcze raz zaprogramować ale nic to nie zmieniło. Co można jeszcze z tym zrobić?
 

devilne

New member
Też właśnie próbowałem zaprogramować pilota, niestety, tylko włącz/wyłącz się udało. Głośność działa, gdy tv jest wyłączony, gdy się właczy, nagle nie działa. Dziwne
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam. Mam dwa problemy z 3.1
1. Najbardziej irytujacy to, ze w cichych scenach odcina dzwięk i w momencie pojawienia sie dialogów jest opóźnienie i ucina ok 0.5s

2. Po wyłaczeniu tv i soundbara ( polączone po arc), soundbar sam sie wybudza.
Macie podobne problemy? albo znacie rozwiązanie tych problemów?
W cichych scenach dzwiek odcina zródło...
Soundbar sam się nie włącza, tylko wybudza go telewizor. Można to łatwo sprawdzić odłączając telewizor.
 

mickry

New member
Witajcie, a ja mam problem ze swoim Soundbarem taki że podczas jednego programu w tv jak zmieniają się sceny dziwnie pyka/purknie/strzeli tak jakby rozlaczalo subwoofer albo całego soundbara. Czasami też bez powodu zaczyna szumiec/harczec subwoofer i po chwili przechodzi, tak jakby jakieś przestery przechodziły na niego. Podłączony jest do TV Samsung 55NU7472 przec hdmi arc. Ktoś coś podpowie??
 

devilne

New member
Te szumienie, charczenie i ogromny przester na suba zdarzył mi się raz. Musiałem ponownie tv i bara uruchomić i problem znikł przynajmniej narazie. A te pykanie suba mnie już też rozwala, za taką kasę taki defekt. Ja to pykanie mam na hdmi arc i na optyku. JBL wie o problemie, ale łatki w postaci sztywnego ustawienia PCM lub Dolby nie zrobi. Albo chociaż wystarczyło by sprawdzanie źródła dźwięku co 10 sekund a nie co półtorej, gdy nastaje cisza w filmie
 

mickry

New member
U mnie jest tak jakby szedł sygnał na suba i takie pykniecie jakby się wlaczal co chwilę, aż wczoraj wieczorem jak oglądałem tv to wyłączyłem suba bo myślałem że mnie uj.. strzeli. A czasami słychać z niego tak jakby dotykać jacka gdy podłączony jest np przez chinch do auxa jakiegoś odniorenika, tak jakby szedł ciągle na niego jakiś sygnał. Nie mam optyka żeby sprawdzić czy na optyku też tak jest, chyba że był w zestawie? Albo ten kabel hdmi jest jakis lewy ? Zastanawiałem się też czy coś nie zakłóca Bluetooth pomiędzy subem a listwa, jakiś inny odbiornik albo coś?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witajcie, a ja mam problem ze swoim Soundbarem taki że podczas jednego programu w tv jak zmieniają się sceny dziwnie pyka/purknie/strzeli tak jakby rozlaczalo subwoofer albo całego soundbara. Czasami też bez powodu zaczyna szumiec/harczec subwoofer i po chwili przechodzi, tak jakby jakieś przestery przechodziły na niego. Podłączony jest do TV Samsung 55NU7472 przec hdmi arc. Ktoś coś podpowie??
Router wifi masz obok soundbara, subwoofera?

JBL wie o problemie, ale łatki w postaci sztywnego ustawienia PCM lub Dolby nie zrobi.
Soundbar nie decyduje o kodeku w jakim nadaje źródło.

U mnie jest tak jakby szedł sygnał na suba i takie pykniecie jakby się wlaczal co chwilę, aż wczoraj wieczorem jak oglądałem tv to wyłączyłem suba bo myślałem że mnie uj.. strzeli. A czasami słychać z niego tak jakby dotykać jacka gdy podłączony jest np przez chinch do auxa jakiegoś odniorenika, tak jakby szedł ciągle na niego jakiś sygnał. Nie mam optyka żeby sprawdzić czy na optyku też tak jest, chyba że był w zestawie? Albo ten kabel hdmi jest jakis lewy ? Zastanawiałem się też czy coś nie zakłóca Bluetooth pomiędzy subem a listwa, jakiś inny odbiornik albo coś?
Jw. router wifi itp.
 
Ostatnia edycja:

mickry

New member
no mam router blisko....;) A od 4 dni mam w nowym miejscu z pół metra obok. nie za bardzo mam gdzie to przestawić. Musi być dalej od suba czy listwy?
 
Ostatnia edycja:

devilne

New member
No ja mam router w spiżarce, no a sub w salonie, odległość dosyć duża, raz pyknie sobie sub, raz belka. Ja rozumiem, parę osób by miało z tym problem, ale problem mają chyba wszyscy oprócz ludzi, którzy podłączą się minijackem z tv.

Optyka nie ma w zestawie, ale on Ci raczej nic nie pomoże, sam go kupiłem z nadzieją, że mankamenty znikną.
 

golubiak2020

New member
Co oznacza pomaranczowa dioda , tylu sobwoofera? Nie chce się zparowac z listwa pomruga biała podczas łączenia i tyle później przechodzi w pomarańczowa
 
Do góry