JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

darekgra

Member
Oczywiście jeśli będziesz chciał odsłuchiwać enka na SB to w tv trzeba jeszcze ustawić prawidłowo przekazywanie dźwięku po HDMI (bitstrem).
 

xkoleosx

New member
Dzięki za odpowiedź. Podłącze pod HDMI arc.
Jeszcze nasunelo mi się pytanie. Jak włączyć jakieś uwierzytelnienie parowanych urządzeń po BT? W chwili obecnej wziąłem dwa rozne telefony i bez problemu sparowałem z belka bez jakichkolwiek pinów czy kodów.
Żeby mi sąsiad nie zrobił niespodzianki o 5 rano:)
 

darekgra

Member
To spróbuj sparować urządzenia jeśli bar będzie wyłączony... Nie uda się to, aby sparować bar musi być włączony i wybrane wejście BT. Potem łączy się już automatycznie chyba że wyłączysz funkcje soundshift na SB wtedy nie będzie przełączać automatycznie na BT przy odtwarzaniu czegokolwiek na telefonie.
 
Ostatnia edycja:

xkoleosx

New member
Ok teraz rozumiem.
Jednak trochę mnie zaskoczyło, że właśnie jak był wybrany na BT mogę sparować bez żadnych zabezpieczeń każde nowe urządzenie.
Myślałem, że aby sparować nowe urządzenie trzeba jak według instrukcji wykonać następującą czynność.
"Wskazówka: Naciśnij i przytrzymaj przez 3 sekundy przycisk
Bluetooth na pilocie zdalnego sterowania, jeśli chcesz sparować
kolejne urządzenie przenośne"
 

mickry

New member
mam pytanie może ktoś pomoże, mam tv Samsung 55nu7472 soundbar bar 3.1 podpięty po hdmi arc do tv wszystko ładnie działa i jest ok, od dziś mam podpięty do tv jeszcze dekoder tv netii, sparowalem pilot i steruje głosem soundbar a kanały przełącza tez tym samym pilotem od tv jednak jest jedno ale, mianowicie jak wyłącza tv, pilotem od tv gazi się soundbar przechodzi w tryb czuwania natomiast dekoder z netii cały czas pracuje nie gasi się z soundbarem tylko muszę go osobnym pilotem wyłączyć. Jest na to jakieś rozwiązanie? aby pilot od tv wyłączal wszystkie urządzenia??
 

Krzyzak356

New member
Witam,

Kupiłem samsunga UE75NU8002.

Chciałbym do tego dokupić jakiś fajny soundbar. Byłem w kilku sieciówkach i słuchałem różnych soundbarów. Niestety nigdzie nie mieli JBL bar 5.1 słyszałem za to samsunga HW-N850. Jak dla mnie super dźwięk.

Pytanie moje jest następujące czy sądzicie z waszego doświadczenia że JBL gra lepiej??

Za bardzo nie wiem co robić ponieważ mam możliwość kupna powystawowego HW-N850 w cenie 2700zł (widać delikatne przetarcia oraz rysy - wizualnie nie jest idealny natomiast technicznie jest ponoć w 100% sprawny, jeszcze go nie słyszałem ale jestem już umówiony na odsłuch tego sprzętu - dają gwarancje 25 miesięcy). Sądzicie że jest to dobra oferta? Czy też lepiej kupić nowego JBL 5.1 (nie wiem jaka cena) np. od kikego?
 

Krzyzak356

New member
Właśnie się zastanawiam czy będzie lepszy. Przeczytałem wszystkie te posty i martwi mnie to pykanie oraz ładowanie głośników tylko w momencie wyłączenia soundaba.
Jednak w n850 nie mam głośników tylnych/bocznych bardzo duży minus.
Nie wiem co robic a tym bardziej że nie słyszałem jbl :-\
 

wojtek013

New member
Pykaniem przy zmianie kanałów nie masz się co przejmować. Nie jest jakoś mega uciążliwe. Jak widać obok, ludzie kupują znacznie droższe sprzęty i mają większe problemy.
Prądu w satelitach jeszcze mi nie zabrakło, ale zwykle je odpinam jak oglądam jakiś faktycznie dobry film.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Krzyzak356

New member
Wojtek a słyszałeś jak gra ten samsung N850 ?
Ponieważ cenowo wychodzi dla mnie trochę taniej niż JBL.

Generalnie jesteś zadowolony z ich brzmienia? Bas nie jest za mocny? (ponieważ sub jest potężny w tym zestawieniu)
 

wojtek013

New member
Samsunga nie słyszałem. Od razu byłem nastawiony na Polka lub JBL. Polka zwróciłem z powodów opisywanych na forum, choć subiektywnie brzmiał nieco lepiej niż JBL.
Bas mocny, ale można skręcić. Ja mam 15/30 i dla mnie jest ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

king300000

New member
Witam
Zdecydowałem się na zakup JBL bar 3.1 i mam z tym soundbarem dosyć duży problem ponieważ subwoofer można powiedzieć wcale nie gra (gra bardzo cicho, ledwo go słychać także to nie problem z parowaniem). Podpiąłem belkę z tv przez HDMI arc, potem także przez AUX i ten sam problem. Dodam że testowałem na dwóch Samsungach. Jeden to ue48h6400 a drugi to jakiś starszy (nie Smart TV) i to samo. Kombinowalem z ustawieniami audio jak tylko można było (głośność basu 30, czyli max). Co dziwne jak podłącze pod soundbar komórkę przez bluetooth to gra dobrze, porównałbym tak: głośność w telefonie na pół + głośność na soundbarze na 15 to jak głośność w tv na max i na soundbarze na max. Mam nadzieję że w miarę zrozumiale to opisałem :) może wie ktoś jak to rozwiązać? Reklamacja? Z góry dzięki za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

king300000

New member
Powyższy problem rozwiązany, wszystko śmiga. Co było powodem? UPC Horizon. Nie polecam dekodera ,zawodzi po całości od jakości łącza, przez szybkość działania, na jak widać jakości dźwięku kończąc. Po powrocie z pracy odpaliłem jeszcze z ciekawości YouTube i tu miłe zaskoczenie, basik telepie oknami przy głośności 25 :D a więc dołączam do grona zadowolonych użytkowników. Pozdrawiam
 

xkoleosx

New member
JBL Bar 5.1 - mam podłączony do belki za pomocą HDMI Xbox One oraz TV Box X96 na Androidzie.
X96 przed zakupem konsoli używałem tylko i wyłącznie dla Kodi. Jako, że można instalować Kodi na XO to chciałem zrezygnować z X96.

Mam jednak pytanie. Podłączyłem więc JBLa po HDMI do TV Boxa. Gdy włączam film z kodekiem DD, PCM lub DTS to na wyświetlaczu belki pojawia się o tym informacja. No to mówię czas na usunięcie TV Boxa skoro konsola ma te same funkcje. W konsoli w ustawieniach dźwięku mam ustawione na DD. Włączam Kodi na konsoli, następnie film i na belce żadnej informacji jaki kodek.
Podejrzewam, że przyczyną jest to, że konsola ma na stałe ustawione DD i stąd na belce nie ma żadnej informacji przy zmianie filmu.
Czy na belce z pilota można sprawdzić jaki jest aktualnie typ dźwięku?
 
Do góry