JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

vt9st

New member
Dzięki Panowie za rozwianie watpliwosci, a jak wyglada sprawa jesli chodzi o zasieg tylnich satelitek? Da rade wyniesc do innego pokoju (blisko), czy zgubi zasieg?
 

alecs

New member
Witam, zastanawiam się nad zakupem SB JBL 5.1. tylko nie wiem, czy będę w stanie wykorzystać jego możliwości w obecnej konfiguracji tj. stary LCD JVC bez HDMI ARC, chiński tv box oraz dekoder DVB-T. Głównie oglądam filmy z domowego serwera PLEX. Jak podłączyć najlepiej taką konfigurację?

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

darekgra

Member
Upsss...
Więc dekoder i box kablami HDMI do SB a tv z SB kablem HDMI do przesłania obrazu i dodatkowo kablem analogiem do przesłania dźwięku z tv do SB (jeśli masz naziemną jeśli nie to zbędny). Bar 5.1 ma wejście jack 3.5 mm
 
Ostatnia edycja:

alecs

New member
Upsss...
Więc dekoder i box kablami HDMI do SB a tv z SB kablem HDMI do przesłania obrazu i dodatkowo kablem analogiem do przesłania dźwięku z tv do SB (jeśli masz naziemną jeśli nie to zbędny). Bar 5.1 ma wejście jack 3.5 mm
czy z dekodera i tv box otrzymam dźwięk przestrzenny?

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

xkoleosx

New member
Hej,
może podpowiecie jak poradzić sobie z poziomem głośności na różnych kanałach. JBL 5.1 spięty przez HDMI do TV i dekodera nki Mediabox+. W czym jest problem. Gdy oglądam kanały gdzie nie ma DD steruje głośnością za pomocą pilota od dekodera. Gdy przełączę na kanał gdzie domyślnie jest DD np. Canal+ to muszę sterować poziomem głośności za pomocą pilota od JBLa.
Czy da się sterować poziomem głośności za pomocą pilota od dekodera w przypadku wykrycia dźwięku DD?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Wydaje mi się, że w przypadku DD dekoder nki nie reguluje głośności, masz ją wtedy maksymalną. To może rozwiązaniem byłoby ustawienie na stałe maksymalnej głośności w dekoderze nki i korygowanie jej jedynie pilotem od belki?
 

xkoleosx

New member
Chyba nic się nie wymyśli. Denerwujące jest najbardziej jak belka ustawiona jest np. na głośność +15 i reguluję sobie głośność na dekoderze. Teraz przełączam na kanał z DD i nagle bum głośno jak nie wiem co, muszę szybko przyciszać soundbara.
Jeśli chodzi o pilota to mam Logitecha Harmony więc mam wszystko przyuczone do jednego, ale nie zmienia to faktu, że muszę na pilocie przełączyć się na JBLa przyciszyć i następnie znowu przełączyć się na dekoder.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Chyba nic się nie wymyśli. Denerwujące jest najbardziej jak belka ustawiona jest np. na głośność +15 i reguluję sobie głośność na dekoderze. Teraz przełączam na kanał z DD i nagle bum głośno jak nie wiem co, muszę szybko przyciszać soundbara.
Jeśli chodzi o pilota to mam Logitecha Harmony więc mam wszystko przyuczone do jednego, ale nie zmienia to faktu, że muszę na pilocie przełączyć się na JBLa przyciszyć i następnie znowu przełączyć się na dekoder.
Sprawdź może da się ustawić na sztywno na PCM.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
AIXXCO-1080-P-Mini-HDMI2HDMI-HD-Audio-Converter-Adapter-HDMI-do-WEJ-CIA-HDMI-Audio-extractor.jpg
 

Peita

New member
Witam . Posiadam JBL 5.1 , tv LG oled , dekoder nc , ps4 . I mam takie pytanie , czy lepiej ps4 i dekoder podpiąć oddzielnie do tv i wiadomo dźwięk z tv do JBL . Czy lepiej podpiąć wszystko do JBL i z JBL jednym kablem do tv ? . Jeszcze jedni pytanie jesli chodzi o kable hdmi , potrzebuje kabel o dl prawie 2 metry i teraz pytanie jakiej firmy kabel polecacie ? Pytam bo pewien znajomy mi powiedział ze kable nie maja znaczenia. Z góry dziękuje za odpowiedz
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
PS4 przez soundbar musisz puścić.
Z kablami HDMI, kup firmowe jak kupisz noname i źle trafisz to nawet piny mogą zostać w gnieździe hdmi i po zawodach.
 
Do góry