JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nawet nie o tym myślałem.
Ludzie są zadowoleni faktycznie już z poziomu JBLa i to bardzo !
 

jolley

New member
witam
Temat przejrzany od deski do deski, ale nie znalazłem zdjęć na których pokazujecie jak belka u Was wisi.
Mam poprowadzony tunel na przewody w ścianie i zastanawiam się czy wieszać belkę pod samym TV, żeby ukryć kable, czy powiesić kilkanaście cm pod TV i +/- na środku gdzie belka wisi, przewiercić się do tunelu i tamtędy puścić przewody.
Doradźcie. Pokażcie proszę jak to u Was wygląda

pozdrawiam
 

wojtek013

New member
Kiepskie zdjęcie, ale tak:
76e7dc7748885017a17b019471861679.jpg


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Fuldi

New member
Witam, co polecacie do mojego salonu 50m2 wraz z otwartą kuchnią , byłem dziś na odsłuchu jbl 3.1 i jestem mega miło zaskoczony. Mam starego TV 46c650 który będzie grał do końca swoich dni a później w planach jakiś 65' 100hz
Nie ukrywam że chciałem wydać coś koło 2000zł na takie nagłośnienie
Dodam też że bardzo dużo będę słuchał na tym samej muzyki (elektroniczna, trance itp )
 

Attachments

  • ssu.jpg
    ssu.jpg
    145,3 KB · Wyś: 46
Ostatnia edycja:

groda1980

New member
Witam. mam pytanie odnośnie zestawu 3.1, bądż 5.1(bo sub jest ten sam) czy podczas słuchania muzyki bas wchodzi już od niskiego poziomu głośności? czy dopiero jak damy głosniej? naczytałem sie np o sony , że bas dopiero się uwydatnia po znacznym podgłoszeniu zestawu .Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W JBlu zgłasza się równocześnie.

Fludi - brałbym JBLa Bar 3,1 i masz wszystko czego potrzebujesz. Napisz proszę do Blackninja.
 

Fuldi

New member
Byłem w Media expert posłuchać na tej dużej powierzchni i zrobiło na mnie wrażenie na to gość spadający mówi że mogę kupić i mam 14 dni na zwrot jeśli sprzęt mi nie przypasuje ( warunek : żadnych nawet delikatnych śladów użytkowania oraz karton w całości )
No to wziąłem... Testuję i stwierdzam że po że pięknym basem ten zestaw nie spełnia moich oczekiwań. Dużo słucham muzyki i brak średnich tonów to dla mnie dyskwalifikacja. Jeśli chodzi o filmy i oglądanie telewizji to jest to całkiem fajny sprzęt nawet na dużą ok 50m powierzchnie .
 

groda1980

New member
Byłem w Media expert posłuchać na tej dużej powierzchni i zrobiło na mnie wrażenie na to gość spadający mówi że mogę kupić i mam 14 dni na zwrot jeśli sprzęt mi nie przypasuje ( warunek : żadnych nawet delikatnych śladów użytkowania oraz karton w całości )
No to wziąłem... Testuję i stwierdzam że po że pięknym basem ten zestaw nie spełnia moich oczekiwań. Dużo słucham muzyki i brak średnich tonów to dla mnie dyskwalifikacja. Jeśli chodzi o filmy i oglądanie telewizji to jest to całkiem fajny sprzęt nawet na dużą ok 50m powierzchnie .


Czy kupno 5.1 czyli z tymi satelitkami może trochę rozwiązać problem średnich tonów? czy one powielają częstotliwości z centralnego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest soundbar do kina domowego.
Średnie tony soundbar to od poziomu Bose, Kef, Paradigm.
Ale to nie ta klasa cenowa.
 

krystianmin

New member
Witam wszystkich. Jestem od 2 dni szczęśliwym posiadaczem JBL Bar 5.1 :D
Mam jednak mały problem który może pomożecie mi rozwiązać.
Mam telewizor Samsung UE65MU7052 (do tych tv był dołączany moduł ONE CONNECT do którego wszystko podłączam)
Soundbar JBL Bar 5.5
Laptop Lenovo Y580
Soundbar mam podłączony do TV przez HDMI ARC. Laptop do TV podłączony kablem HDMI. Podczas oglądania TV lub Netflixa dźwięk z soundbara brzmi rewelacyjnie. Pilot TV sparował się z soundbarem i w tej kwestji nie mam żadnych zastrzeżeń.
Gorzej sprawa wygląda jak oglądam film z lapka. Wtedy dźwięk jest do bani. Nie czuje żeby był przestrzenny. W opcjach dźwięku w laptopie pokazuje mi że mam podłączone tylko 2 głośniki od TV i nie mogę tego zmienić.
Macie jakieś pomysły co zrobić żeby przy oglądaniu filmów z laptopa bardziej wykożystać możliwości soundbara?? (dodam że filmy oglądam w jakości 1080p 5.1 więc jakość jest chyba ok)
I jeszcze jedno. Jak podłączę do TV xbox 360 to jaki dźwięk będzie w soundbarze??
Z góry dziękuję za pomoc i sorki jeśli ten temat juź był ale przeczy tałem tylko pierwsze 50 stron tego tematu na forum :D
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Witam wszystkich. Jestem od 2 dni szczęśliwym posiadaczem JBL Bar 5.1 :D
Mam jednak mały problem który może pomożecie mi rozwiązać.
Mam telewizor Samsung UE65MU7052 (do tych tv był dołączany moduł ONE CONNECT do którego wszystko podłączam)
Soundbar JBL Bar 5.5
Laptop Lenovo Y580
Soundbar mam podłączony do TV przez HDMI ARC. Laptop do TV podłączony kablem HDMI. Podczas oglądania TV lub Netflixa dźwięk z soundbara brzmi rewelacyjnie. Pilot TV sparował się z soundbarem i w tej kwestji nie mam żadnych zastrzeżeń.
Gorzej sprawa wygląda jak oglądam film z lapka. Wtedy dźwięk jest do bani. Nie czuje żeby był przestrzenny. W opcjach dźwięku w laptopie pokazuje mi że mam podłączone tylko 2 głośniki od TV i nie mogę tego zmienić.
Macie jakieś pomysły co zrobić żeby przy oglądaniu filmów z laptopa bardziej wykożystać możliwości soundbara?? (dodam że filmy oglądam w jakości 1080p 5.1 więc jakość jest chyba ok)
I jeszcze jedno. Jak podłączę do TV xbox 360 to jaki dźwięk będzie w soundbarze??
Z góry dziękuję za pomoc i sorki jeśli ten temat juź był ale przeczy tałem tylko pierwsze 50 stron tego tematu na forum :D
Szukaj w ustawieniach karty graficznej i zmień na bitstream albo pcm z 2,0 (domyslnego) na 5.1.
Pytanie o xbox to taki jak wypuści tv czyli pewnie 2,0. Podłącz xboxa pod soundbar.
 

thcmaniac

New member
Witam. Czy Wam soundbar tez sie sam wybudza?
U mnie pracuje razem z TV Samsunga i po wyłaczeniu TV ( razem z soundbarem) po kilku sekundach zawsze uruchamia sie samoczenie, ponownie listwa. Dzieje się tak od samego poczatku.

TV z sounbarem spiety przez HDMI ARC.


Jescze jedno pytanie, jezeli w filmie/muzyce następuje chwila ciszy soundbar wyłacza dzwiek. Jak pojawi sie ponownie to pierwsze slowa sa uciete zanim soundbar ponownie "uruchomi dzwiek".

Macie jakieś rozwiązanie na powyższe problemy?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry